Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с лаптопа и интернета. МАС адреса.

Препоръчан отговор

Проблема е следния. Цчера си купих лаптоп Satellite P200-1FJ-2GB модел на Тошиба. Понеже отидох в леля ми веднага го включих и нямаше проблеми. Леля ми има кабелен интернет (аз също, на един и същ доставчик сме) и на лаптопа показва, че има интернет, но не зарежда. Почнах да звъня на приятели и ми казаха, че трябва да си наглася настройките и по- конкретно МАС адреса. Понеже живея в къща на 3 етажа, братовчедите ми, които живеят на 2 етаж имат рутер. Идеята ни беше от там да хващаме. Но сметнах, че за момента е по-добре да си вържа лаптопа към моя кабел. Пак ми даде, че има интернет и пак не ми позволява да отварям страници- не зарежда изобщо. Намерих из нета как да си сменя МАС адреса, но с една подробност. Всичко, което трябва да се направи на компютъра ми го има, но на лаптопа ( На втория компютър натискаш Start-Settings-Network Connections.) тази част я няма(settings). Рових из настройките, но не успявам... Някакви идеи да имате? sad.gif

Редактирано от girl_next_do0r (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако те разбирам първо отваряш start - run - cmd пишеш Ipconfig /all и виждаш Physical Address това ти е MAC-а на картата

Отиваш в control panel - network connections - кликваш на активния local area connection даваш десен бутон - Properties там кликваш на Client for Microsoft networks горе има Configure . Ако те пита дали искаш да продължиш му даваш ОК . Отваря се нов прозорец и те съветвам много да внимаваш какво къде пипаш :)

Отиваш на Advanced търсиш Network Address в дясно на Value въвеждаш новия мак адрес като не слагаш тирета. Кликваш ОК и е желателно да дадеш рестарт веднага :)

Извинявам се предварително за сложното обяснение, също така и ако нещо съм объркал :)

Успех, пиши след процедурата.

EDIT. След като прочетох поста отново видях къде ти е питането. Това което си описала е класик старт Меню на :) А твоето по дифоулт е само "Start Menu". Control panel ти трябва просто :)

Редактирано от LindT (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко направих както трябва. После рестарт. Включвам и пак няма нет angry.gif Проверявам дали се е сменил МАС и в това рън, ип..... ми дава нули,нули и пак нули... sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Всичко направих както трябва. После рестарт. Включвам и пак няма нет angry.gif Проверявам дали се е сменил МАС и в това рън, ип..... ми дава нули,нули и пак нули... sad.gif

Значи не си въвел(а) каквото трябва. Дай резултата от ipconfig /all

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Значи не си въвел(а) каквото трябва. Дай резултата от ipconfig /all

Кажи само какво те интересува:

Windows IP Configuration

Ethernet adapter Local Area Connection 2

Wireless LAN adapter Wireless Network connection

Ethernet adapter Local Area Connection

Tunnel adaptor Local Area Connection

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Кажи само какво те интересува:

Windows IP Configuration

Ethernet adapter Local Area Connection 2

Wireless LAN adapter Wireless Network connection

Ethernet adapter Local Area Connection

Tunnel adaptor Local Area Connection

Ако връзката е по кабел това: Ethernet adapter Local Area Connection

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако връзката е по кабел това: Ethernet adapter Local Area Connection

Media state......:Media disconnect

Connection-specific DNS Suffix....:

Descriptions.....:Realtek RTL8101E Family PCI-E Fast Ethernet

Physical adress....:02-00-54-55-4E-01

DHCP Enabled..........:No

Autoconfigoration Enabled........:Yes

configiz9.jpg

Ето там където са стрелките въвеждаш новия MAC адрес :yanim:

Taм го написах sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Media state......:Media disconnect

Connection-specific DNS Suffix....:

Descriptions.....:Realtek RTL8101E Family PCI-E Fast Ethernet

Physical adress....:02-00-54-55-4E-01

DHCP Enabled..........:No

Autoconfigoration Enabled........:Yes

Taм го написах sad.gif

Само да уточня че това, което трябва да въведеш е: 020054554E01

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Само да уточня че това, което трябва да въведеш е: 020054554E01

Това въведох sad.gif Ще пробвам пак.

Ама там където е стрелката трябва да напишеш MAC-а на Леля Ти ! :speak:

Вече съм си в нас и въвеждам моя МАС :yanim:

Ама там където е стрелката трябва да напишеш MAC-а на Леля Ти ! :speak:

Еми аз искам да включа нета от компютъра, който ми е в нас, самия кабел да го включа и затова въвеждам МАС на моя компютър :)

Ама там където е стрелката трябва да напишеш MAC-а на Леля Ти ! :)

Еми аз искам да включа нета от компютъра, който ми е в нас, самия кабел да го включа и затова въвеждам МАС на моя компютър :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
аз съм тотално объркан но ще пийна едно кафе но до тогава сигурно ще са ти помогнали :wors:

Реших, че няма какво да се мъча... Ще звънна утре на доставчика, който ми е приятел и се надявам да ми реши глупавите въпроси от сорта "Да спиш или да сънуваш" :speak:

Мерси на всички за опитите :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Впрочем,аз говорих с моя доставчик за сменянето на пста-и-аз съм към мегалан и искат да ги предупреждавам,когато сменям :) за да ми засичат мак на лаптопа angry.gif когато го включвам към нета

Редактирано от two3eM (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Няма нужда ди уведомяваш доставчика си. Направи на лаптопа същия МАС адрес като на стационарния комп!

Tова се опитвах да направя и не успявах. Поисках помощ, съветниците дадоха всичко от себе си и пак не успях... Тая вечер ще дойде доставчика и после ще кажа в какво е било проблема :sobbing:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Tова се опитвах да направя и не успявах. Поисках помощ, съветниците дадоха всичко от себе си и пак не успях... Тая вечер ще дойде доставчика и после ще кажа в какво е било проблема :lol6:

В очакване сме всички да чуем къде е проблема ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Най-накрая се разбра... То се разбра още след ден ама аз сега се сетих да напиша хахаха biggrin.gif Иначе...забутах се в най- левия ъгъл на къщата и хванах интернет от един хотел дето е две улици над нас :huh: Сега ако мръдна от ъгъла ми се губи интернета... А не е ставало, защото кабела е кодиран от интернет доставчика ми и може въпросното кабелче да се ползва само за компютъра ми... В крайна сметка реших, че е по-добре да си седя като наказана в ъгълчето и да си крада интернет от хотела над нас ;) А пък вече като си отида в Банкя (лаптопа майка ми го взе специално за там) ще си вкарам интернет от БТК... И имам още един въпрос ама се чудя тука ли да пиша или да направя нова тема :baby:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...
  • 2 седмици по-късно...

До колкото разбрах, момичето има предвид, че доставчика на интернета не позволява повече от 1 компютър да ползва интернета, та дори и кабела да е свързан към рутер. Разбира се, ако се заплати за втори компютър...e` tutta un'altra storia...

И аз го имах тоя проблем преди няколко месеца и затова смених доставчика и толкова нерви и време похабих като цяло, че като се сетя още се ядосвам. :speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване