Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

RQ:Програма за отдалечен достъп до компютър (merged)

Препоръчан отговор

Значи много ми трябва програма,с която да мога да контролирам да кажем от мойто PC друго PC по LAN или да има собствен сървар.Нещо подобно като програмите използвани в Интернетклубовете.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 107
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

А зщо не го напса по грамтно?

Значи много ми трябва програма,с която да мога да контролирам да кажем от мойто PC друго PC по LAN или да има собствен сървар.Нещо подобно като програмите използвани в Интернетклубовете.

ок няма проблеми и се извинявам.Значи повтарям какво точно ми трябва : Легален сотуер за контролиране на PC от друго PC.Да има пълен конрол : за достъп до файловете,контролиране на мишка и калвиетура

редактирай си поста на Български и ще ти кажа какжо ще ти свърши работа, но само ако си оправиш текста щото не разбирам нищо :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ок няма проблеми и се извинявам.Значи повтарям какво точно ми трябва : Легален сотуер за контролиране на PC от друго PC.Да има пълен конрол : за достъп до файловете,контролиране на мишка и калвиетура,шътдаун,рестарт,пращане на съобщения,регистри,звук(усилване,намаляне),правене на снимки на десктопа.Предполагам че би трябвало да има такива програми да кажем за залите и т.н.Повечето троянски коне да кажем позволяват тези опции които изброих,но все пак те са вируси :) Та ако може някой да ми помогне с линк към подобна програма ще му бъда много благодарен

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та програмата за това което искаш според мен най- подходяща е Beyond remote server/ client

има си всичко- трансфер на файлове, чат , всичко за работа с отдалечения комп , да го изгасиш и тн . ето ти линк http://www.dataapples.com/Downloads/downloads.asp

:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато ми се налага да вляза в друг компютър и да поема управлението над него използвам RealVNC. На мен ми е много удобна и е доста лека.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tragedy,коя от всичките ползваш?Може би първата,но сигурно е платена,щом трябва "licence key".имаш ли възможност да кажеш нещо повече?Аэ лично полэвам "Кайовас сървър-клиент 3,33".Вярно е,че е бъгава,ама эа сега ми върши добра работа в залата

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случая аз използвам VNC-то за домашни станции и когато ми трябва отдалечен достъп до някое друго РС. Т.е. когато някой има проблем от вътрешната ни мрежа съм ги научил да си пускат тази програма и аз поемам контрола. Доколкото разбирам на теб май не ти трябва точно такова нещо или греша. Ако искаш мога да ти обясня как се работи с тази програмка, а по отношение на серийния номер точно в момента не мога да ти помогна, защото не мога да влизам в търсачките за кракове.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи ми Osama компа който искаш да контролираш ще знае ли, че ще е подложен на такава маниполация, защото програмите които ти предложиха момчетата трябва да бъдат инсталирани и на двата компа доколкото знам.

Ако собственика на PC-то което искаш да контролираш не знае за пъклените ти планове незнам как можеш да го накараш да инсталира програма за отдалечен контрол...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tragedy,правилно си разбрал.Съжалявам,че ти заемам от времето,защото на мен ми трябваше нещо,което да отчита време и пари и да не се сваля лесно.Или да сигнализира по някакъв начин.Проблема е,че заемам главния с други неща и Кайовас е минимизе....Та визуално вече научих 4 начина да я свалям...Е,ако знаеш някоя по-добра,пиши!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tragedy,правилно си разбрал.Съжалявам,че ти заемам от времето,защото на мен ми трябваше нещо,което да отчита време и пари и да не се сваля лесно.Или да сигнализира по някакъв начин.Проблема е,че заемам главния с други неща и Кайовас е минимизе....Та визуално вече научих 4 начина да я свалям...Е,ако знаеш някоя по-добра,пиши!!!

<{POST_SNAPBACK}>

Бате Blast ми препоръча и Time Shield, но тя е българска и не знам за съжаление откъде може да се дръпне. Търсенето продължава....
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

И аз имам нужда от същото нещо. Възрастните ми родители имат компютър, който искам да контролирам дистанционно, но нет-а им е от LAN, далеч от моя. Пробвах с TightVNC, не става. Нямали статичен IP. Коя програмка ще ми помогне?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смятам, че радмин е доста добра програма, ако си начинаещ в отдалеченото управление ти препоръчвам нея, защото е лесна и с горе-долу добри възможностти, а колкото до легалността - зависи за какво ще я ползваш и как :yanim: Ти си решаваш Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 7 месеца по-късно...

кажете ми програма която има лесен интерфеис за работа с нея и някъкви обяснения за работата и....в смисъл как се работи с посочената програма.....колкото повече обяснения толкова по добре ;) целта ми е да мога да си работя с моито пс от пс-тата от даскало

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

целта ми е да мога да си работя с моито пс  от пс-тата от даскало

<{POST_SNAPBACK}>

Цитат (kowallskii @ 19.11.2005г. в 19:16)

RemoteAdministrator виж..

connecting_me,имай напредвид че програмата трябва да се инсталира и на двете ПЦ-та.

Ако мислиш,че е възможно в даскалото да я инсталираш,пробвай,защото иначе е добра.

Успех!

:bye:

Редактирано от EXPI (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...

UltraVNC - позволява NAT-to-NAT връзки. Има вграден чат клиент, клиент за файлов трансфер, а също и криптиране на комуникацията.

RealVNC

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Virtual Network Computing (VNC) is a desktop protocol to remotely control another computer. It transmits the keyboard presses and mouse clicks from one computer to another relaying the screen updates back in the other direction, over a network.

http://www.realvnc.com/

На сайта има повечко информация за VNC-o и може да си свалиш безплатна версия.

Иначе аз ползвам http://www.logmein.com - в безплатния си режим сайта предлага изключително много настройки и опции. Може да управляваш пс-о отвсякъде без да ти трябва инсталиран клиент (работи с ActiveX, който пък се инсталира за минута-две в зависимост от връзката). Работи с PC-а зад NAT, с нереални IP-a и така нататък.

Успех! :bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благодаря....но как работи и кое от двете ми трябва ако някой каже...

<{POST_SNAPBACK}>

Избери си един от двата продукта и го инсталирай. Аз бих предпочел UltraVNC, но пък ако не ти трябват екстри, RealVNC също работи добре.

Най-общо казано, един такъв пакет се състои от две части - VNC сървър и VNC viewer. При инсталацията можеш да инсталираш двете или само едната от тях.

По подразбиране се инсталира както сървърната част (VNC server), така и клиентската - VNC viewer. Ако само ще се свързваш към други машини, без да им позволяваш и те да се свързват към теб, на твоя компютър инсталирай само VNC viewer. На машините, към които ще се свързваш отдалечено, инсталирай сървърната част. Ако не си сигурен как да постъпиш, остави типа на инсталацията така, както е по подразбиране.

Ето тук е показано как се инсталира UltraVNC - стъпка по стъпка.

Тук пък е показано как се настройва VNC сървъра.

Настройките на клиентската част (VNC viewer) са показани тук.

След като продуктът е инсталиран и конфигуриран на двата компютъра, вече можеш да изпробваш работата с него. Стартирай UltraVNC Viewer и в полето VNC сървър напиши адреса на отсрещния компютър, след това натисни Enter. Ще бъдеш попитан за парола, която трябва да въведеш, за да получиш достъп до отдалечения компютър.

Ако на отсрещната страна има инсталиран SP2 със стартиран файъруол или друг софтуер за мрежова защита, най-вероятно ще трябва да разрешат изрично входящите връзки към VNC сървъра. По подразбиране портът на който слуша VNC сървъра е 5900 (или 5800 за JAVA аплета), а протоколът е TCP.

Ако ще си единствения потребител на VNC сървъра, или пък ако се запънеш с оторизацията, можеш да изключиш опцията "Require MS Logon (User/Pass./Domain)" и вместо това, да използваш само паролата по подразбиране (VNC Password) за тази машина. По този начин, при свързване няма да е необходимо да се пише име и парола, а само парола. Въпросната настройка се прави от "Admin Properties" или "Default settings" на VNC сървъра.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване