Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

RQ:Програма за отдалечен достъп до компютър (merged)

Препоръчан отговор

• Отговори 107
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

А зщо не го напса по грамтно?

Значи много ми трябва програма,с която да мога да контролирам да кажем от мойто PC друго PC по LAN или да има собствен сървар.Нещо подобно като програмите използвани в Интернетклубовете.

ок няма проблеми и се извинявам.Значи повтарям какво точно ми трябва : Легален сотуер за контролиране на PC от друго PC.Да има пълен конрол : за достъп до файловете,контролиране на мишка и калвиетура

Ако искаш достъп до отдалечено pc, съветвам те да използваш Remote Administrator на www.famatech.com. Версия 2.2, която е последна към момента, можеш да намериш в датата заедно със сериал номер! Най-бързата към момента от всички програми от подобен род! Ако ти трябва нещо малко, бързо за инсталиране и скрито, тогава използвай RA Remote-Anything на www.remoteanything.com. Последната се отличава с изключително лесна инсталация, адски малка - Slave.exe е само! 90КБ, Master.exe е само 300 КБ. Като при всички останали програми от този род, тук също трябва да се разреши достъп до интернет в случаите, когато имаш включен Firewall. Важно допълнение за този род програми е, че ако се използват на pc с инсталирани и работещи антивирусни програми Avast, NOD32 с включена опция "Potentially Dangerous Applications", трябва да бъдат зададени като "exceptions", иначе биват блокирани. Успех!

Редактирано от angeldown (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 месеца по-късно...

Ако може да попитам, в никоя от програмите не видях когато искам да се свържа с отдалечения компютър, какво име или нещо подобно трябва да задам. Като се има в предвид че и двата компютъра са с нереални Ip-та.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

www.logmein.com

Това според мен е най-доброто, защото работи дори ако другият компютър е зад рутер, както е при мен. Не е необходимо да се инсталира клиент, всеки браузер може да се ползва като такъв, което на практика ми осигурява достъп до домашното PC от всякаде. Ползвам го вече година и не съм имал проблеми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...

:) Моля ви дайте ми такава програма.Мерси ;)

Значи извинявам се.Преместете ми темата в програми Публикувано изображение

Една от най-добрите е Radmin

Даунлоуд: цък!

Лиценз: Платен (лесно може да си намериш сериен номер)

За да може да влезеш в компютъра на друг човек той трябва да има инсталирана програмата и да ти е дал своя ник и парола :-)

Друга също така добра програма е UltraVNC

Даунлоуд: цък! (цъкаш на download now, след това избираш какво ще теглиш (*.exe, *.zip).

След това ти се появява списък избираш си мирър и теглиш )

Лиценз: Open-Source

За да може да влезеш в компютъра на друг човек той трябва да има инсталирана програмата и да ти е дал своя ник и парола :-)

***За повече инфо за някоя програма може да видиш в търсачката (за радмин съм сигурен, че се дискутираше някъде) ;)

Редактирано от krisku (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе тоочно това търсех. Значи на една приятелка при поставянето на интернета от Фирма BGmreja,са и го инсталирали тоя софтуер Remote administrator и тя като е попитала ще ми обясните ли какво правите. Тоя келеш и е казъл "не ти е работа" ! Какво могат да направят тези от интернет доставчика?! Какво могат да видят,свалят или качът,със тази програмка. :eek:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе тоочно това търсех. Значи на една приятелка при поставянето на интернета от Фирма BGmreja,са и го инсталирали тоя софтуер Remote administrator и тя като е попитала ще ми обясните ли какво правите. Тоя келеш и е казъл "не ти е работа" ! Какво могат да направят тези от интернет доставчика?! Какво могат да видят,свалят или качът,със тази програмка. :eek:

ВСИЧКО Публикувано изображение Remote Administrator дава пълен достъп до компютъра на които е инсталирана сървърната част.Идеята на тази програма е,че можеш от дистанция на бъдеш като администратор на компютъра все едно седиш на него с абсолютно пълни права.Обадете се в BGMreja и ги нахранете както подобава за нахалството

Редактирано от jigsaw (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хе-хе яко са прецакали приятелката ти.

Значи първо режимите.

View Only - гледа се какво се прави на компютъра без да се пипа нищо.

Full Control - може да прави АБСОЛЮТНО всичко с компютъра (с помоща на мишка и клавиатура разбира се :) )

File Transfer - може да се прехвърлят/теглят файлове без "жертвата" да разбере.

Shutdown - изключва компютъра (не съм 100% сигурен, защото точно тази "екстра" не съм ползвал)

Най-добре е приятелката ти да изключи програмата да се зарежда с уина, защото щом се пусне компа се пуска r_server и благодарение на този сървар може да ти се влиза в компютъра.

Първо start run > services.msc от там изключва Remote Administrator *version* (десен бутон propeties, ще е enabled тя слага Dissabled и готово)

След това Start > run > msconfig (от горе търси таба Startup) и в файловете, които се показаха маха отметка на r_server, след това цъка на ок ще пита дали иска рестарт, приема и това е ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаше една програмка за ремуутване , за която не се изискваше инсталация на нищо на машината, която ще се ремуутва, трябваше само админ паролата.

Някой може ли да ме подсети за името.

Значи има си една такава вградена в WinXP

a с удоволствие мога да ти препоръчам http://logmein.com поразгледай сайта може да ти свърши доста работа

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно бързо уточнение за всеки случай. NOD32, при включена опцията да засича Potentially dangerous applications, се обажа за r_server.exe и raddrv.dll. Ако гореспоменатата опция е включена и AMON е настроен да чисти автоматично, то самата инсталация ще се провали.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как се работи с тая програма?

Ами на бързо :)

r_server -> служи за влизане в троя компютър.

r_viewer -> служи за влизане в чужди компютри.

Значи, ако искаш да влезш в на някой твой приятел компютъра, казваш му да изтегли като твоята версия на програмката(не е задължително, но аз така правя)

В смисъл като твоята версия примерно ти имаш Remote administrator 2.1, и той трябва да е с тази (както казах, не е задЪлжително, но.. ;) )

След като я инсталира приятеля ти отива в Start менюто, All Programs > Radmin.

След това отваря Settings for R Server и там на Setup пише паролата.

Казва ти след това паролата.

Ти отваряш Remote Administrator Viewer отиваш на File > New Connection.

На IP пишеш, неговото айпи, след това ще те connecтва известно време и ще те пита за паролата, въвеждаш я и това е.

За Mode, може да видиш предния ми пост там бях написал кое за какво служи :wors:

Ако не стане така, (*защото аз имах такъв проблем, незнам защо за сега май съм само аз).

Та, ако не стане трябва приятелят ти в настройките на r_server, да сложи една отметка на Ip Filter, след това да цъкне на Add и да добави айпито ти и subnet маската.

Ако не си я знаеш може да я разбереш по следния начин:

-> Start > Run > cmd > в черния отворил се прозорец пишеш ipconfig /all и гледаш Subnet Mask, даваш му я той я въвежда и пробваш пак да се кънектнеш няма начин да не стане, ако не стане или сте с нереално IP (не съм сигурен дали таз програма работи само за реални) или не правите нещо както трябва ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз използвам Team Viewer.За да можеш да влизаш в нечий компютър е нужно: 1.Да ти е вклюена програмата 2.Компютъра в който искаш да влезенш,да има същата програма(инсталитана и включена) 3.Да знаеш IP адреса на компютъра в който искаш да влезеш

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хмм, днес съвсем случайно попаднах в нета на една много малка програмка за отдалечен контрол.

Инсталирах я, дадох на един приятел и той я инсталира - тази програмка е най-малката от тези, които съм използвал до сега и върши супер работа.

Може да я изтеглите от ТУК!

Много лесно се работи с тази програмка и по нищо не отстъпва на останалите.

Е.. все пак ви препоръчвам Ultra VNC, Remote Administrator, но ако ви трябва програма само да оправите или просто да видите нещо в компютъра на приятел използвайте TeleDesktop :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Абе имаше една програма - около 300 кб ама програма, значи в дос пишеш: netstat -n трейсваш едно ИП - дали е машина или просто сървър: tracert (ip ) после даваш в дос: cd c:\(imeto na papkata na programata ) ама забравих как се казваше, спомням си че я търсих,но не я намеих. Колкото до закона, до някъде са позволени такива програми - да си прехвърляте данни от един комп на др с приятели.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе имаше една програма - около 300 кб ама програма, значи в дос пишеш:

netstat -n

трейсваш едно ИП - дали е машина или просто сървър:

tracert (ip )

после даваш в дос:

cd c:\(imeto na papkata na programata )

ама забравих как се казваше, спомням си че я търсих,но не я намеих.

Колкото до закона, до някъде са позволени такива програми - да си прехвърляте данни от един комп на др с приятели.

Значи за програмка 300 кб не се сещам, но имам една 800 КБ*.

Качих я в рапидшер, можете да я изтеглите от ТУК.

Много е изпипана, най-важното е че върши работа :help:

Редактирано от krisku (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разгледай www.logmein.com.Инсталира се клиент на отдаличеният компютър и след това през всеки браузър влизаш в него.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да... logmein върши доста добра работа... ползвам я на доста машини и съм много доволен от безплатната й версия :) Процедурата е сравнително елементарна. Първо се регистрираш в сайта - Create Account, като регистрацията е напълно безплатна и не те задължава с каквото и да било. Избираш продукта LogMeIn Free, който предоставя основната функционалност за remote control. Съответно може да се избере LogMeIn Pro (trail версия в началото, след това си плащаш ако искаш да продължиш да я ползваш), който предоставя други допълнителни функции, но в повечето случаи не мисля, че са нужни. След като се регистрираш се логваш в системата от PC-о, който искаш да можеш да управляваш дистанционно. В менюто (по подразбиране след логване те пуска в My Computers) избираш Add Computer. Системата сваля програмата за управление и я инсталира следвайки няколко стъпки. Долу в дясно се появява в traybar-а една иконка. Програмата ще ти кажа при инсталация да дадеш парола за достъп, която ще се въвежда при достъп до PC-o през сайта, за допълнителна сигурност. Това е цялата процедура. След това за да достъпиш компютъра от друго място се логваш в сайта с акаунта си, след което избираш от My Computers PC-o от линка му. Ако е първо влизане сайта ще инсталира контрола за да може да работи като хората, ActiveX за Internet Explorer или plugin за Firefox. След това след свързване ще ти поиска паролата за достъп. След което се появява контролния панел на програмата където може да се настройват един тон опции, повечето от които изобщо не се ползват и няма нужда от настройка. Щраква се на Remote Control и ако е маркиран чекбокса да се отвори в нов прозорец се отваря (ако ли не в същия) и се показва десктопа на достъпваното PC. Там вече горе в средата има опции за големина на екрана, резолюция, качество на картината и така нататък. След приключване на работата се затваря прозореца и се логаутваш от сайта. Сайтът използва 128 или 256 битово критиране. Различните опции за Pc-o може да се видят в дясно от името в My Computers - computer settings, а другите много допълнителни настройки след като се логнеш на него в Control Menu-o (където е Remote Control) в Preferences изброени в множество категории. Общо взето е това. Поздрави!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много е изпипана, най-важното е че върши работа ;)

:blink:;):wors: Благодаря!

Страхотно сега я изтеглих и ще я изпробвам. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много е изпипана, най-важното е че върши работа :baby:

Сетих се, това беше експлойт на име:

universal.exe

Ама немога да я намеря.

Относно линка, я я поднови или я качи другаде или прати на [email protected] щото дава грешка- не била цялата. ( при отварянето на архива )

Редактирано от kalata23 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 7 месеца по-късно...

connecting_me,имай напредвид че програмата трябва да се инсталира и на двете ПЦ-та.

Ако мислиш,че е възможно в даскалото да я инсталираш,пробвай,защото иначе е добра.

Успех!

:bye:

Наистина RemoteAdministrator е доста добра,но имали програма при която мога и да включвам и изключвам PC-то ? ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина RemoteAdministrator е доста добра,но имали програма при която мога и да включвам и изключвам PC-то ? ;)

За това се иска хадуер, специална платка със собствено захранване и т.н. Това може да ти струва поне 250 долара....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За изключване и рестартиране е лесно но за вкл. е малко трудно от друг компютър. За да се вкл. в определен час или минута, най добре е да си инсталираш програма таймер на компа. Например настройваш си програмата на компа според учебните часове в училище кога да се вкл. и кога да се изкл. незнам с каква цел искаш да си изкл. компютъра. След като се включи компютъра предполагам че ще е нужно RemoteAdministrator да се свърже с интернет за да се ползва отново.

:yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За изключване и рестартиране е лесно но за вкл. е малко трудно от друг компютър. За да се вкл. в определен час или минута, най добре е да си инсталираш програма таймер на компа. Например настройваш си програмата на компа според учебните часове в училище кога да се вкл. и кога да се изкл. незнам с каква цел искаш да си изкл. компютъра. След като се включи компютъра предполагам че ще е нужно RemoteAdministrator да се свърже с интернет за да се ползва отново.

:ph34r:

И какъв ще е тоя таймер, който работи при спрян компютър. Защо се изказваш така неподготвен?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване