Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с процесор AMD Athlon

Препоръчан отговор

Здравейте процесорът ми е Athlon 64 /2 dual core 4400+ от извесно време когато го проверя на характеристиките не ми показва вече 2300 мхц а 999 когато вляза в биоса пък пише че е 2300 не знам защо е така идваха някакви специалисти чоъркаха биоса но нв направиха нищо а и се забелязва малка разлика в производителноста ако някой има на идея как може да се оправи това и какво е моля нека да помогне щом специалистите не успяха надеждата ми е във вас явно не са били такива а вземат пари благодаря ви много предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробва ли просто да дадеш Default на БИОСА ?

п.п. темата няма нищо общо с Windows!!!

Редактирано от Phonomania (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно решение- процесора ти поддържа Cool'n'Quiet Technology, която най-общо казано му намалява честотата когато това не е нужно, в раултат на което загрява по-малко, вентилаторът е по-тих и се пести енергия. Натовари машината и виж дали честотата ще се промени. Може да ползваш Еверест за контрол. От дъното може да изключиш тази опция, и процесора да работи на МАХ.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте процесорът ми е Athlon 64 /2 dual core 4400+ от извесно време когато го проверя на характеристиките не ми показва вече 2300 мхц а 999 когато вляза в биоса пък пише че е 2300 не знам защо е така идваха някакви специалисти чоъркаха биоса но нв направиха нищо а и се забелязва малка разлика в производителноста ако някой има на идея как може да се оправи това и какво е моля нека да помогне щом специалистите не успяха надеждата ми е във вас явно не са били такива а вземат пари благодаря ви много предварително.

При мен проблемът се реши много просто - изключих компа за през нощта и от контакта и на сутринта всичко беше ОК. Преди това имаше разминаване в данните на BIOS и CPU-Z. По шина честотата я бях вдигнал на 334 MHz с множител 9, а CPU-Z ми показваше 200 MHz и оттам честотата на проца Е 2160 падаше на 1200-1800 в зависимост от натоварването. Ето снимка от BIOS по време на проблема:

Редактирано от mitaka33 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Възможно е ако ПС е работило няколко дни без прекъсване и в това време да е имало секундни пикове на тока и от дългата работа се натрупва статично електричество и се РАЗБЪЗИКА всичко. поради тази причина през 2-3 дни е хубаво да се изключва и от контакта.

А по принцип приятеля ми е сменил около 5 компютъра и когато избирахме моя твърдо каза, че ако помага да е ИНТЕЛ. С други ИМИТАТОРИ не се занимава. А ЗАЩО във всяка ФИРМА се опитват да ми пробутат АМД и ми отговори

- Я провере през колко време падат ЦЕНИТЕ на АМД и сама ще се сетиш. КУПИЛИ са 1 тон чипове и бързат да ги ПРОБУТАТ на БЪЛЪЦИТЕ докато не са им паднали цените. Това е като при мерцедеса или РЪЧНИЯ механичен автоматик при часовниците. Всеки казва, че и др. са добри но ПОЯВИ ли се възможност си КУПУВА :-)))))

Ха познайте Хи Хи Хи

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Възможно е ако ПС е работило няколко дни без прекъсване и в това време да е имало секундни пикове на тока и от дългата работа се натрупва статично електричество и се РАЗБЪЗИКА всичко. поради тази причина през 2-3 дни е хубаво да се изключва и от контакта.

А по принцип приятеля ми е сменил около 5 компютъра и когато избирахме моя твърдо каза, че ако помага да е ИНТЕЛ. С други ИМИТАТОРИ не се занимава. А ЗАЩО във всяка ФИРМА се опитват да ми пробутат АМД и ми отговори

- Я провере през колко време падат ЦЕНИТЕ на АМД и сама ще се сетиш. КУПИЛИ са 1 тон чипове и бързат да ги ПРОБУТАТ на БЪЛЪЦИТЕ докато не са им паднали цените. Това е като при мерцедеса или РЪЧНИЯ механичен автоматик при часовниците. Всеки казва, че и др. са добри но ПОЯВИ ли се възможност си КУПУВА :-)))))

Ха познайте Хи Хи Хи

Абе и моя е Intel, ама това не го застрахова срещу такива "странни" изпълнения :lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте процесорът ми е Athlon 64 /2 dual core 4400+ от извесно време когато го проверя на характеристиките не ми показва вече 2300 мхц а 999 когато вляза в биоса пък пише че е 2300

Погледни в описанието, пише си 2.3 GHz. При стартирането на компа, в т.н. пост екран натисни бутона пауза и следва да ти го изписва като АМД 4400+. Ако е така - всичко е наред. Оттам нататък трябва да решиш дали да останат включени режимите за икономия - т.е. намаляване на честотата или да работи на макс през цялото време.

Професионалистите вземат пари, колкото са по-добри - толкова повече вземат, анализирай ситуацията и може да се окаже, че момчетата са си свършили работата :lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Възможно решение- процесора ти поддържа Cool'n'Quiet Technology, която най-общо казано му намалява честотата когато това не е нужно, в раултат на което загрява по-малко, вентилаторът е по-тих и се пести енергия. Натовари машината и виж дали честотата ще се промени. Може да ползваш Еверест за контрол. От дъното може да изключиш тази опция, и процесора да работи на МАХ.

Човека ти го е казал , от биоса изключваш Cool'n'Quiet , иначе става това ,когато не е натоварен:

1042384_orig.jpg

Успех

Редактирано от thejoro (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване