Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Kaspersky Anti-Virus & Internet Security 7xx - дискусия

Препоръчан отговор

Само като допълнение към горния пост бих предложил да си изтеглиш си бълраския превод на програмата от тук, по-лесно се работи с него, особено при незапознати с терминологията.

Редактирано от hlevoust (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 794
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

след всеки ъпдеит три рестарта и тогава ми пуска нета...

Публикувани изображения

Бях с версия 7.0.125 и реших да сложа 7.0.1.321. Дейнсталирах старата версия, рестартирах комп. и сега не може да се инсталира новата. Проглемът е, че тръгва да се инсталира и процесът спира и изписва, че трябва да престартирам комп. и след това ми показва, че е възникнала някаква грешка. Рестартирах машината и пак същата работа. Почистих на всякъде, където има остатъчни файлове на Касперски, също и в регистъра и пак не става. Пробвах да сложа старата версия и пак същият проблем. Касперският ми е оригинален и съм с Виста. Някой да знае нещо по въпроса или да пиша до support центъра на Касперски.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Бях с версия 7.0.125 и реших да сложа 7.0.1.321. Дейнсталирах старата версия, рестартирах комп. и сега не може да се инсталира новата. Проглемът е, че тръгва да се инсталира и процесът спира и изписва, че трябва да престартирам комп. и след това ми показва, че е възникнала някаква грешка. Рестартирах машината и пак същата работа. Почистих на всякъде, където има остатъчни файлове на Касперски, също и в регистъра и пак не става. Пробвах да сложа старата версия и пак същият проблем. Касперският ми е оригинален и съм с Виста. Някой да знае нещо по въпроса или да пиша до support центъра на Касперски.

Пробвай да инсталираш старата версия и после пак да я ънинсталираш. Стала е грешка при ънинсталацията.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имах абсолютно същия проблем и ми написаха да направя това:

- изтегли си този инструмент и премахни напълно остатъците от kaspersky

Kav Registry Clean

http://downloads1.kaspersky-labs.com/utils...zip"" target="_blank">http://downloads1.kaspersky-labs.com/utils...istry_Clean.zip

- отвори регистъра

=> Start => run => regedit => и намери ключа =>

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

в него би трябвало да присъства този ред: avp_post_uninstall => изтрий го и пробвай пак да я инсталираш!

Получи се идеално и сега съм с кис 7.0.1.321 и работи перфектно

Редактирано от stefanvalja (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

=============================================================

Пробвай първо с тези програми- за деинсталиране и почистване на регистрите от остатъци на предната версия

http://downloads1.kaspersky-labs.com/utils...istry_Clean.zip

ftp://dnl-ru1.kaspersky-labs.com/devbuilds/KisKav6Remove.zip

и пиши обезателно на Касперски Лаб за тоя бъг!

Подръжката е именно за това! Но първо пробвай сам да се справиш. Успех !!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Стана.Мерси за помощта.

П.п. Писах и на Касперски за проблема. Ще видим какво ще отговорят.

=======================================================

Няма нищо по хубаво от хубавото време :yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здрасти

ползвам кис верзиата 7.0.1.321 истеглил сам иа преди две седмици,а сега виждам на тази страна че последната верзиа на 7.0.1.321 од 11 този месец и тази година.интересуваме дали ниакои знае има ли разлика от тази весиа преди два дни и тази преди две седмици.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...

ползвам кис верзиата 7.0.1.321 истеглил сам иа преди две седмици,а сега виждам на тази страна че последната верзиа на 7.0.1.321 од 11 този месец и тази година...

Първата беше RC версия, а втората е финална. Би следвало да няма значими разлики между двете, но никога не се знае.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питам още какви трябва да са нивата, според теб Тигъртрон на евристичния анализатор при четерите проверки на менюто за защита от вируси.

И защо от време на време биткомета ми се блокира като съм вкарал ексето му в защитната стена, а от време на време е добре, също и скайпа не може да се свърже на линия за няколко секунди, без да го пипам, и после се оправя, дали е свързано с кис или може да е от нещо друго?

Имам още питанки , но засега е само това, благодаря предварително.

Редактирано от tigertron (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

cool.gif От това което чета във форумите на Касперски Лаб феновете-официалният форум Стигам до извода,пък и не само аз,че програмата още не е готова!Има там дори мнения,че Версията 8.... и т.н.е с по малко бъгове от тази-прословута 321! За настройките:Лично мое мнение е-не лесна работа това-оставете си просто тези по препоръчване,освен ако наистина знаете какво правите! :) Изказвания -имам оригинален Касперски 7.0.1.321 са меко казано ...Доколкото знам тука-http://avpbg.com/download.html официалният представител на Касперски Лаб за България още не се предлагат!http://www.lekarstvo.com/dl/kis7.0/kis7.0.0.125en.exe

Може и да греша!Относно скороста има подобрения в сравнение с 125 та,проблеми имат със актуализацията-нещо със сърварите било...Това пишат хората във форума!Влезте, регистрирайте се там има интересни неща! Различни тестове правят,много отговори ще намерите там!Този форум е страхотен,но нищо не пречи и там да погледнем нали?

cool.gif

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако някой има проблем със забавяне на операционната си система след инсталиране на Kaspersky Anti-Virus version 7.0.1.321, това е едно от възможните решения на проблема, особено ако ползвате и Microsoft Office 2007 и Internet Explorer.

Проблема се корени в Windows XP SP2 с инсталирана следната кръпка KB943460. Правим следното:

-отваряме главния прозорец на програмата

-Settings ->Update

-махаме отметката на Update application modules

-след това Service и махаме отметката на Enable Self-Defense

disableupdayeselfdefense_7(en).gif

-излизаме от програмата

Сваляме http://support.kaspersky.com/downloads/kis7/klif377.zip

и го разархивираме в C:\WINDOWS\system32\drivers като заместваме вече съществуващият файл, като преди това му правим back-up.

replaceklif_7(en).jpg

Рестартиране компютъра и отново слагаме отметка на Enable Self-Defense

Ако MS Office 2007 продължава да се стартира бавно и имаме инсталиран Kaspersky Internet Security 7.0, правим следното:

setcompability_7(en).gif

Тогава би трябвало да получите следното съобщение:

compabilityon_7(en).gif

Източник:Kaspersky Labs

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно така ;) Вчера и аз го прочетох във Официалният форум на Касперски-фенове,като освен това прочетох и друго,а именно че май вече е време на бъде спряна тази версия докато не се оправи всичко ! Интересно защо това забавяне не се появява веднага,а впоследствие-например след седмица? cool.gif Ето оригинала !

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично аз съм доста разочарован от последните версии на Kaspersky 7.0.0.125 и 7.0.1.321. Имам някой проблеми с контекстното меню, проблем с NDIS драйвера и се принудих да поставя Free Download Manager в Trusted Zone, защото по никакъв начин не иска да сваля файлове. За проблемите със забавянето на скоростта се знае отдавна. Преди време имах проблем и с засичането на Explorer.exe като вирус.

Общо взето 7-ма версия се оказа не дотам успешна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пробвах го това да се оправи забавянето и има подобрение ... но реших да се върна към 6-та версия , с нея не съм имал никакъв проблем.. просто не издържах да ми забавя по секунда при отваряне на папка... а за нещо по сложно да неговорим.. модула за евклистична защита също е омазан , елементарни програми като а64инфо и гпу-з , цпу-з не иска да ги приеме и трябва да се добавят в тръстед зоун а и дори така сбъгва стартирането им... дори еверест ми правеше проблем със стартирането със пуснат на про-актив дифенс модул на макс... при 6-цата го няма тоя проблем..

единствената кирия която вудях от 7-ца е че регистрационния и кий се прехвърли назад към 6-цата ( на която коя ми беше изтекъл и затова реших да упдейтна към 7ца ) и сега си бачи спокойно :)) дано 8 версия оправят тези мн досадни бъгове ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
пробвах го това да се оправи забавянето и има подобрение ... но реших да се върна към 6-та версия , с нея не съм имал никакъв проблем.. просто не издържах да ми забавя по секунда при отваряне на папка... а за нещо по сложно да неговорим.. модула за евклистична защита също е омазан , елементарни програми като а64инфо и гпу-з , цпу-з не иска да ги приеме и трябва да се добавят в тръстед зоун а и дори така сбъгва стартирането им... дори еверест ми правеше проблем със стартирането със пуснат на про-актив дифенс модул на макс... при 6-цата го няма тоя проблем..

единствената кирия която вудях от 7-ца е че регистрационния и кий се прехвърли назад към 6-цата ( на която коя ми беше изтекъл и затова реших да упдейтна към 7ца ) и сега си бачи спокойно ;)) дано 8 версия оправят тези мн досадни бъгове ...

===============================================================

Всичко опира до правилните настройки и доколко е омазан Уиндоса Ви!При едно интелигентно поддържане на системата,правилни настройки особенно в Проактивната зашита,програмата работи доста ама доста по добре от 6 та версия!Знам го от опит!При мене няма проблеми с данлоуд менажерите,няма проблем с кометата нета не е бавен,нямам вируси из компа/проверяван е онлайн/изобщо нищо подозрително.А,не посещавам само abv.bg :help:

За 8 версия/в сравнение с 7.0.1.321/от това което казват мои приятели в Русия доста добре се развива,но там са доста усложнено-за някой без опит просто е объркващо със всичките съобщения които излизат!Аз по скоро след изтичане на лиценза ми ще мина на 8 но не и 321 толкова е бъгава горката,че е по зле и от бета! biggrin.gif

Ето Ви линк към форума на Касперски Лаб: на руски

http://forum.kaspersky.com/index.php?showforum=15

и английски

http://forum.kaspersky.com/index.php?showforum=16

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имате проблеми с премахването на стара версия на Kaspersky, това е начинът -

Отнася се за:

Kaspersky Anti-Virus 7.0 (version 7.0.0.124, 7.0.0.125)

Kaspersky Internet Security 7.0 (version 7.0.0.124, 7.0.0.125)

Kaspersky Anti-Virus 6.0 ( all versions)

Kaspersky Internet Security 6.0 (all versions)

Kaspersky Anti-Virus 6.0 for Windows Workstations (all versions)

Kaspersky Anti-Virus 6.0 for Windows Servers (all versions)

Изтегляте kavremover.zip

Разархивирате

и пускате приложението KAVremover.exe

вписвате кода и натискате Remove

removing7_0.gif

ОК

restartpc.gif

Рестартирате компютъра

Ако по някаква причина продъктът все още не е премахнат, стартирате KAVremove от команде ред със следните параметри:

kavremover.exe [kav6 | kav7 | kis6 | kis7 | kav6fs | kav6wks]

removercmd_7(en).jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

някой може ли да ме светне как да изтрия ето този файл

C:\WINDOWS\system32\comsvc.dll

че каспереца не може да го изтрие а там имам троянец, много ще съм благодарен, може да ми пишете и на пощата... : [email protected]

че много съм я закъсал , благодаря на отзовалите се :gift:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
някой може ли да ме светне как да изтрия ето този файл

C:\WINDOWS\system32\comsvc.dll

че каспереца не може да го изтрие а там имам троянец, много ще съм благодарен, може да ми пишете и на пощата... : [email protected]

че много съм я закъсал , благодаря на отзовалите се :gift:

Влез в save mode /след рестарт помпаш на F4/ и стартираш Касперски!Дай му да изтрие файла-мисля,че ще стане!При мене когато не може да изтрие файл така се процедира и досега няма проблеми!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли си програмката Pocket KillBox и избираш примерно "Unregister dll before deleting" и после "Delete on reboot"

1127542205.gif

http://killbox.net/downloads/KillBox.exe

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благодаря и на двата ама нищо не става... гадния вирус ме яде здраво а каспереца го е блокирал ама няма начин да го премахне... не мога да вляза в сейф мод компа се рестартирва и неще да влиза пък горе споменатата програма ми казва че не може да премахне гадния файл.... давайте други съвети плс.

ето ми и вируса това ми дава каспереца:

http://www.viruslist.com/en/search?VN=Troj...amp;referer=kis

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
благодаря и на двата ама нищо не става... гадния вирус ме яде здраво а каспереца го е блокирал ама няма начин да го премахне... не мога да вляза в сейф мод компа се рестартирва и неще да влиза пък горе споменатата програма ми казва че не може да премахне гадния файл.... давайте други съвети плс.

ето ми и вируса това ми дава каспереца:

http://www.viruslist.com/en/search?VN=Troj...amp;referer=kis

Направи си спасителен диск, запиши го и стартирай компютъра от него. Сканирай с Касперски и ще го изчисти вируса. Но все пак пробвай преди това в сейв мод, като при рестартиране на компютъра натискаш клавиш F8 и от появилото се меню избереш Save Mode.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Направи си спасителен диск, запиши го и стартирай компютъра от него. Сканирай с Касперски и ще го изчисти вируса. Но все пак пробвай преди това в сейв мод, като при рестартиране на компютъра натискаш клавиш F8 и от появилото се меню избереш Save Mode.

Слушайте човека бе хора angry.gif Не може да изтрие вируса ако не се влезе във save mode ! Както винаги tigertron е прав! :speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може ли да ми се обясни как да си направя спасителен диск? аз си имам и външно HDD но компа ми е с USB1.1 ако може да се ползва? а в сейф мод с ф8 не може да се влезе - изписва ми сейф мод и след като го избера компа се рестартирва и не влиза под сейф мод ... олеее.. сигурно много ви измъчих с моя троянец :clap:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
може ли да ми се обясни как да си направя спасителен диск? аз си имам и външно HDD но компа ми е с USB1.1 ако може да се ползва? а в сейф мод с ф8 не може да се влезе - изписва ми сейф мод и след като го избера компа се рестартирва и не влиза под сейф мод ... олеее.. сигурно много ви измъчих с моя троянец ;)

Ами отиваш на Спасителен диск, стартираш помощникът и следваш инструкциите. Но за да го направиш трябва да имаш инсталиран PE Builder, инсталационният диск на Windows XP SP2 и малко свободно място на харда. Аа и едно CD ще ти трябва, за да го запишеш на него.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване