Премини към съдържанието
MrGreeny

Нежелани процеси...

Препоръчан отговор

Като извадя Task Manager-а има няколко процеса които ми е странно как са се озовали там. Няма ги в msconfig като startup нито в Тune Up Utilities... :yanim: но все пак си се пускат със компа.

Става въпрос за прозесите nod32krn.exe имам инсталиран NOD32 но е изключен и не се пуска със компа... /Ползвам го само от време на време за да сканирам драйвовете и не е постоянно включен/

Другия е oodag.exe мисля че е на O&O Defrag...

Има ли начин да забраня на определени процеси да се пускат?

Благодаря ви предварително :yanim:

Редактирано от MrGreeny (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

oodag.exe is the main executable for O&O Defrag. O&O Defrag is a defragment utility for Windows. Do not remove this process while running a harddrive degramentation.

Мисля,че за този процес не трябва да се притесняваш,не вирус.

Иначе за стартирането му с уиндоуса трябва някъде да има такава настройка в съответната програма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се притеснявам от вирус но ме дразнят тея проклетийки да се пускат сами. Работата е там че не се пускат целите програми (О&О Defrag и NOD32) а само тези процеси и си седят активни и нищичко не правят...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Като извадя Task Manager-а има няколко процеса които ми е странно как са се озовали там. Няма ги в msconfig като startup нито в Тune Up Utilities...  :yanim:  но все пак си се пускат със компа.

Става въпрос за прозесите nod32krn.exe имам инсталиран NOD32 но е изключен и не се пуска със компа... /Ползвам го само от време на време за да сканирам драйвовете и не е постоянно включен/

Другия е oodag.exe мисля че е на O&O Defrag...

Има ли начин да забраня на определени процеси да се пускат?

Благодаря ви предварително :yanim:

<{POST_SNAPBACK}>

Control Panels > Administrative Tools > Services

Там намираш каквото ти трябва и му даваш да не се стартира автоматично :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:bye: :) Благодаря много... Не се бях сетил да ги променя от там :doh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай Start->Run->msconfig->startup (секцията) Ако се виждат там, просто махни отметките пред тях и рестартирай. Ако има проблем после лесно ще си ги включиш пак.

P.S. Предполагам, че си с Windows XP...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има и друг вариянт за премахване на такива не желани програми които се пускат автоматично с запалването на компа. Има една програмна която се казва Regcleaner. В нея има всичко което ви трябва.

Надявам се да съм ви бил полезен.

ето и линк

С уважение:SCORPIO

Редактирано от SCORPIO (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

fifa ми помогна достатъчно :)

@90125, SCORPIO

Няма ги в msconfig като startup нито в Тune Up Utilities...

Мерси все пак :doh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Опитай Start->Run->msconfig->startup (секцията) Ако се виждат там, просто махни отметките пред тях и рестартирай. Ако има проблем после лесно ще си ги включиш пак.

P.S. Предполагам, че си с Windows XP...

<{POST_SNAPBACK}>

Имайте в предвид, че RegCleaner може да покаже само start up от гледна точка на регистри и Start Up менюто в старт менюто... NOD32 не съм го ползвал, но най-вероятно е или от Servies или от регистрите... (По вероятно първото) Но в края на крайщата какво толкоз те дразни... Колко яде от системните ресурси?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да добавя една изключително интересна и полезна програма, която може да помогне и в този случай - Absolute StartUp

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.