Премини към съдържанието
Fifa

Озоновият слой е спрял да изтънява

Препоръчан отговор

ozonova_dupka.jpg

В новия брой на списанието за геофизически изследвания, което излиза днес, американски учени твърдят, че озоновият слой на Земята е престанал да намалява и изтънява, но за възстановяването му ще бъдат необходими години. В статия на Бетси Уайзърхед от университета в Колорадо се казва, че международното споразумение за съкращаване на производството на продукция, при която се отделят вредни газове, разрушаващи озоновия слой вероятно е дало резултати.

Сателитните снимки показват, че този слой на места е станал по-плътен, но като цяло нивото му е все още под нормалните нива. Въпреки това се наблюдава обща тенденция към подобряване на състоянието на озоновия слой около Земята, се отбелязва в публикацията.

Източник: news.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не съм много сигурна отностно тая новина. Понеже скоро ми се наложи да рпавя един проект за озоновия слой. Попадах и на мнения на учени, че той е намалявал, а според други се увеличил...Кое е вярно не се знае. Добре ще е да се е почнал да се възстановява:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повечето вещества които разграждат озона от земята до него стигат за около 10 години. Така,че мерките които са взети наскоро едва ли са повлияли на процесите горе. Затова не съм сагласен с това мнение. Но все пак щом учените са казали така, може и да е вярно. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има някаква заблуда,но дано да е с приятен изход. :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам тия катаклизми във времето, и на мен някак си не ми се вярва да е тръгнало на добре!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.