Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Да не би проблема да е в твоя интернет?

Възможно е. Това го забелязах след сваляне на няколко файла и стартирането им. Възможно е и да е друга причината.

За да се оцени програмата трябва да се ползва по дълго и не бих се ангажирал с конкретно мнение. Просто споделих какво съм забелязъл.

Досега всички, които съм питал за мнението им за новата версия AVG 2011 казват, че са изключително доволни от обема на използваната памет, времето за реакция и особено от скоростта при сканиране. Хард диска на лаптопа ми, който е 100 GB (след използване новата технология Smart Scan) отнема вече около 10 минути (след третото сканиране). Преди във версия 9.0 отнемаше часове. Определено проблема със скоростта не е в AVG 2011.

Тук съм солидарен.Наистина е по чевръста. Както писах - възможно е причината да е от стартиране на файловете или просто нета да е прекъсвал. Няма да съм учуден ако е последното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви впечатления имате за новата версия? В момента си избирам антивирусна за компютъра. Казвайте какви впечатления имате за новата AntiVirus версия. Говоря за платената версия,защото имам едногодишен лиценз.

Значи препоръчвам да се слага на по-силна машина. Вчера срина чисто ново XP, на твърде слаб компютър ( Duron 1.7; 256 MB DDR1, 30 Gb HDD) - помислих, че ще работи що годе, но компа беше почти неизползваем.

Един колега на новите дъна ( с 2 ГБ DD3  и четериядрен проц) не я осеща. Доволен е засега.

Сега ще кажете, че първия комп е прекалено слаб и си има минимални изисквания програмата, но на същата машина преди преинсталацията на уина си рабтеше нормално NOD32 v.4, а сега сложих Panda Cloud и системата даже е сравнително пъргава, нета също..... щях да пробвам и Avast Free, ама се отказах - пандата си е достатъчна за тая антика...

Според мен новата AVG IS 2011 с десетината си активни процеса, въпреки оптимизацията и промените си е доста тежка програма, за обема въобще не става и въпрос.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Позволявам си да добавя потвърдя същото - инсталирана на старичък компютър, осезателно забавя връзката и самата машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи препоръчвам да се слага на по-силна машина. Вчера срина чисто ново XP, на твърде слаб компютър ( Duron 1.7; 256 MB DDR1, 30 Gb HDD) - помислих, че ще работи що годе, но компа беше почти неизползваем.

Един колега на новите дъна ( с 2 ГБ DD3  и четериядрен проц) не я осеща. Доволен е засега.

Сега ще кажете, че първия комп е прекалено слаб и си има минимални изисквания програмата, но на същата машина преди преинсталацията на уина си рабтеше нормално NOD32 v.4, а сега сложих Panda Cloud и системата даже е сравнително пъргава, нета също..... щях да пробвам и Avast Free, ама се отказах - пандата си е достатъчна за тая антика...

Според мен новата AVG IS 2011 с десетината си активни процеса, въпреки оптимизацията и промените си е доста тежка програма, за обема въобще не става и въпрос.....

Е, да, на машина с 256 MB няма как да работи. Все пак това е нов софтуер, който има поне 10 нива на защита и по един или друг начин всяко от тях заема ресурси. Минималните системни изисквания са:

Processor: Intel Pentium 1.5 GHz or faster

Memory: 512 MB of RAM

Hard disk free space (for installation) 750 MB

Всъщност тези 750 MB ще са необходими само тогава когато машината има 512 MB RAM, защото най-вероятно ще се наложи да кешира памет на диска. Точно такова кеширане би забавило много (все пак всичко ще се пише на хард диска вместо в паметта), но при над 1 GB RAM и сравнително по-модерен процесор, програмата въобще не се усеща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, да, на машина с 256 MB няма как да работи. Все пак това е нов софтуер, който има поне 10 нива на защита и по един или друг начин всяко от тях заема ресурси. Минималните системни изисквания са:

Processor: Intel Pentium 1.5 GHz or faster

Memory: 512 MB of RAM

Hard disk free space (for installation) 750 MB

Всъщност тези 750 MB ще са необходими само тогава когато машината има 512 MB RAM, защото най-вероятно ще се наложи да кешира памет на диска. Точно такова кеширане би забавило много (все пак всичко ще се пише на хард диска вместо в паметта), но при над 1 GB RAM и сравнително по-модерен процесор, програмата въобще не се усеща.

Като знам на повечето фирми какви са им компютрите...с някои изключения.

Пикадили например Селерон на нещо си 384 Рам(оперативна памет)

Някои работодатели големи стипци...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

когато натисна да се обновявя ми дава тази грешка незнам какво означава помогнете с windows7 съм

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

когато натисна да се обновявя ми дава тази грешка незнам какво означава помогнете с windows7 съм

Публикувано изображение

Опитахте ли с бутона Fix All (в дясно)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Моето лично мнение е че бави интернет връзката и то осезаемо ! Друг недостатък, но то не е само при AVG и при Symantec и други че тулбара им поддържа само Firefox ! А аз усещам видимо забавяне при доста добра връзка -60 mb ! Иначе всичко друго е добре!Не тежи ,лови доста -изпробвано при MDL ! Общото ми мнение че програмата е доста подобрена и си заслужава ! А като казвам лови си лови че тествам на реална машина ... И да не почнат пак споровете -тествам тук защото зловредния код я се стартира я не под виртуализация а и ще преинсталирам единия от компютрите ми ... :laughing5:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето лично мнение е че бави интернет връзката и то осезаемо ! Друг недостатък, но то не е само при AVG и при Symantec и други че тулбара им поддържа само Firefox ! А аз усещам видимо забавяне при доста добра връзка -60 mb ! Иначе всичко друго е добре!Не тежи ,лови доста -изпробвано при MDL ! Общото ми мнение че програмата е доста подобрена и си заслужава ! А като казвам лови си лови че тествам на реална машина ... И да не почнат пак споровете -тествам тук защото зловредния код я се стартира я не под виртуализация а и ще преинсталирам единия от компютрите ми ... :lol6:

Възможно е в определени случаи и да има забавяне поради сканиране на сваляните файлове, но при нас на 12 Мбита от Vivacom, всичко се сваля на максималната възможна скорост без проблеми. Относно тулбара: не е вярно, че е само за Firefox, работи и под Internet Explorer - само трябва да се покаже, защото по подразбиране не се вижда. За хващането на вируси няма спор - новата версия 2011 е наистина сигурна със своята защита, подсилена от докладите на над 110 милиона потребители, които изпращат по над 1,5 милиарда файла за сканиране и откриване на заплахи всеки месец.

Редактирано от www.bsd.bg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитахте ли с бутона Fix All (в дясно)?

същата работа пак се повтаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

същата работа пак се повтаря

Деинсталирай програмата и пак я инсталирай!

Не знам дали някой има проблема, който имам аз.С 2011 версия понякога страниците в интернет не се зареждат.Трябва за презаредя страницата, за да се зареди както трябва. А като отворя еmail.bg зарежда не както трябва.Само при мен ли е така?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

точно така се оправиха нещата.явно според мен идва от доставчика ми интернет.от както минах на виваком не всяка една програма за защита върви както трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Възможно е в определени случаи и да има забавяне поради сканиране на сваляните файлове, но при нас на 12 Мбита от Vivacom, всичко се сваля на максималната възможна скорост без проблеми. Относно тулбара: не е вярно, че е само за Firefox, работи и под Internet Explorer - само трябва да се покаже, защото по подразбиране не се вижда. За хващането на вируси няма спор - новата версия 2011 е наистина сигурна със своята защита, подсилена от докладите на над 110 милиона потребители, които изпращат по над 1,5 милиарда файла за сканиране и откриване на заплахи всеки месец.

Говоря за Google Chrome и второ знаеш ли при тая скорост ,че страниците се отварят за части от секундата ,а като съм с AVG ги отварям за 6-7 секунди! Да ще кажеш че това не е голям проблем, но аз просто съм свикнал като щракна и страницата на момента да се отвори !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали някой има проблема, който имам аз.С 2011 версия понякога страниците в интернет не се зареждат.Трябва за презаредя страницата, за да се зареди както трябва. А като отворя еmail.bg зарежда не както трябва.Само при мен ли е така?

Някой докладва за този проблем при Google Chrome и вече сме уведомили AVG.

Говоря за Google Chrome и второ знаеш ли при тая скорост ,че страниците се отварят за части от секундата ,а като съм с AVG ги отварям за 6-7 секунди! Да ще кажеш че това не е голям проблем, но аз просто съм свикнал като щракна и страницата на момента да се отвори !

Разбирам. Все пак, за да се провери дали дадена страница е опасна AVG се свързва с базата данни на LinkScanner и "облака". Това не е забавяне на Интернета, а по-скоро забавяне на отварянето на страницата поради нейното отдалечено сканиране. Главното е сигурността, но все пак винаги може да се изключи част от защитата, ако не ви устройва. А иначе наистина поне до определена степен има забавяне, заради тези проверки, за да се даде по-високо ниво на защита. Общо взето, дори когато минаваш през портал с охрана в реалния свят има малко или много забаване. Така е и при проверката на информацията, която влиза или излиза от компютъра.

Редактирано от www.bsd.bg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Някой докладва за този проблем при Google Chrome и вече сме уведомили AVG.

Разбирам. Все пак, за да се провери дали дадена страница е опасна AVG се свързва с базата данни на LinkScanner и "облака". Това не е забавяне на Интернета, а по-скоро забавяне на отварянето на страницата поради нейното отдалечено сканиране. Главното е сигурността, но все пак винаги може да се изключи част от защитата, ако не ви устройва. А иначе наистина поне до определена степен има забавяне, заради тези проверки, за да се даде по-високо ниво на защита. Общо взето, дори когато минаваш през портал с охрана в реалния свят има малко или много забаване. Така е и при проверката на информацията, която влиза или излиза от компютъра.

Така чудя се откъде да почна :grimace: Това което си описал го прави всяка една ,

ама всяка една интегрирана защита !

Второто което ме изумява е че сравняваш виртуална защита с реална -има хора които минават навсякъде без дори да ги спират ... Ако не вярваш значи живееш някъде извън България...

И трето тия 110 милиона как ги изчисли че са толкова? Това означава според всички антивирусни че има още един свят -някъде там !

Ай не на мен тия

Говорехме за едно забавяне на нета, а не колко велика е AVG !

Защото аз прежалвам инфо и всичко и веднага правя клип колко лови дадена програма и какво лови и смятам че хората тук ще оценят истината защото аз винаги съм показвал и казвал истината!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AVG като програма никога не ми е допадала.

Сравнение с другите разработчици, считам че не са се развили много...Intel преди време наля милиони в тях резултат = 0.

Спомням си че имаха един не малък гаф.

Програма им беше засекла системен файл на Windows, при което хиляди тяхни потребители им се рестартираха компютрите и ако не се лъжа системата не се стартираше.

След това се извиниха ама "Късно е чадо, мандалото лопна!"

Антивирусът AVG не хареса системен файл на Windows

Проблемите се появили след последното обновление на AVG Anti-Virus 8. Поради грешка в базата данни на вирусните сигнатури, програмата идентифицирала файла user32.dll в операционната система Windows XP като троянски кон.

Дефектният антивирус предлага на потребителите да изтрие „опасния“ файл. Мнозина именно така са постъпили, което довело до безкрайно рестартиране на компютъра. Някои машини след забърсване на въпросния файл изобщо не са поискали да се стартират.

Компанията AVG бързо реагира на протестите на потребителите и пусна допълнение, което е валидно както за безплатната, така и за платената версия на програмата. Разработчиците са публикували и начин за решаване на проблемите на потребителите, които са изтрили системния файл. Ако компютърът не е рестартиран, препоръчва се да се деактивира антивирусната програма и да се копира файлът user32.dll от дистрибуцията на Windows. Друг начин подразбира сваляне на готово решение от сървъра на компанията, което може да се използва за възстановяване на системата.

Проблемът е засегнал потребителите на AVG от Холандия, Франция, Италия, Португалия и Испания. За инциденти с версиите, локализирани на други езици и на други операционни системи от семейството на Windows не се съобщава.

Подобно произшествие с чешката AVG вече се е случвало. През миналия месец антивирусът погрешно прие за троянска програма защитната стена Zone Alarm на компанията CheckPoint.

Източник: http://www.pcworld.bg

Редактирано от Burkoff (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AVG като програма никога не ми е допадала.

Сравнение с другите разработчици, считам че не са се развили много...Intel преди време наля милиони в тях резултат = 0.

Спомням си че имаха един не малък гаф.

Програма им беше засекла системен файл на Windows, при което хиляди тяхни потребители им се рестартираха компютрите и ако не се лъжа системата не се стартираше...

Няма антивирусен софтуер, който никога да не е имал false positive. Има много такива случаи и с Symantec, Kasperski, ESET и другите. Милионите, които нялаха Intel се изплатиха много добре. Сега AVG има 5 пъти повече потребители и Intel печелят добре, а от гледна точка на сигурността, която дава софтуера да твърдите, че не се е развил - явно не познавате продукта и не следите последните тестове на независимите сертифициращи организации.

И трето тия 110 милиона как ги изчисли че са толкова? Това означава според всички антивирусни че има още един свят -някъде там !

Ай не на мен тия

...

AVG имат над 110 млн (почти 120 млн) активни потребители за разлика от обявените от например AVAST 120 милиона "регистрирани" потребители. Разликата е голяма. Едно е да имаш в базата си данни 120 млн. "регистрирани" потребители (от които в момента едва ли активните са повече от 30-40 млн), а друго е да имаш 120 млн., които си обновяват софтуер всеки ден. Ето така отчитат AVG потребителите си. Факт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AVG имат над 110 млн (почти 120 млн) активни потребители за разлика от обявените от например AVAST 120 милиона "регистрирани" потребители. Разликата е голяма. Едно е да имаш в базата си данни 120 млн. "регистрирани" потребители (от които в момента едва ли активните са повече от 30-40 млн), а друго е да имаш 120 млн., които си обновяват софтуер всеки ден. Ето така отчитат AVG потребителите си. Факт.

А добре. Би ли обяснил тогава, защо на тестовете се представят посредствено ?

Визирам независимата организация AV Comparatives.

http://www.av-comparatives.org/images/stories/test/dyn/dynamic2009.pdf

http://www.av-comparatives.org/images/stories/test/ondret/avc_od_aug2010.pdf

Редактирано от Burkoff (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето първите ми впечатления от AVG IS 2011:

• Лека е и на компютър с 512 RАМ не се усеща.
  • Интерфейса й е много добър.
  • Има доста настройки, и то полезни.
  • Мога да кажа, че засича доста повече от Avast!5,... и още много други програми за защита. (примерно):
  • Публикувано изображение
  • Наистина бави интернета, но чак пък толкова ... не. При мен забавянето е с 2-3 секунди. (256 kb/s)
  • Засича много и най- важното е, че след като засече зловреден файл наистина го премахва, а не като 50% от програмите:

"Засичат зловреден файл и не могат да го премахне."

Доста са я подобрили и си заслужава човек да я пробва. :down:

Това беше първо впечатление, но ще видим как ще се представи в следващите 7 дни.

Тествах я на 20 файла от MDL. След това сканирах с МВАМ, ComboFix, HitManPro и зарази не бяха открити. :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А добре. Би ли обяснил тогава, защо на тестовете се представят посредствено ?

Визирам независимата организация AV Comparatives.

http://www.av-comparatives.org/images/stories/test/dyn/dynamic2009.pdf

http://www.av-comparatives.org/images/stories/test/ondret/avc_od_aug2010.pdf

Тестове разни, представяния разни. AVG въобще не е посредствен продукт, какъвто се опитвате да го изкарате.

Какво ще кажете за този тест, който показва нивото на защита, която дават различните продукти:

http://www.av-test.org/certifications?order=protection_desc&lang=en

Много е важно при тестовете във версия 9.0 и 2011 да се позволява използване на Интернет, тъй като самия софтуер до голяма степен разчита и на данни от облака. AVG още от версия 6.0 никога не е бил посредствен и е бил сред лидерите както по технологии, така и по откриване и по постоянен растеж на броя потребители.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AVG още от версия 6.0 никога не е бил посредствен и е бил сред лидерите както по технологии, така и по откриване и по постоянен растеж на броя потребители.

За откриване не съм съгласен. Особено AVG 7,5 -8. По- старите версии не ловяха много и доста пропускаха (личен тест на реална машина), но тази нова версия е трепач.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето първите ми впечатления от AVG IS 2011:

• Лека е и на компютър с 512 RАМ не се усеща.

• Мога да кажа, че засича доста повече от Avast!5,... и още много други програми за защита. (примерно):

• Засича много и най- важното е, че след като засече зловреден файл наистина го премахва, а не като 50% от програмите:

"Засичат зловреден файл и не могат да го премахне."

Доста са я подобрили и си заслужава човек да я пробва. :rolleyes:

С това не съм съгласен. Особенно, че AVG лови повече от Аваст.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Вчера я тествах и на 5-тата проба компютъра ми започна да се рестартира нон-стоп!И фейк си инсталирах та не ми е ясно какви ми ги говорите :rolleyes: Айде да спрем с рекламите вече-видеото ми отиде и то в коша понеже компютъра ми стана неизползваем!Повече нямам желание да коментирам!Ползвайте си я със здраве ама по умерено с изказванията :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...