Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

AVG Anti-Virus/Internet Security - въпроси и отговори

Препоръчан отговор

Виждам, че господин "no-invite.com" има правила в неговия форум, а именно: "Не промоцирайте сайтове за запознанства, пирамидални схеми или други комерсиални сайтове. Най-лесния начин, да спазите това, е като ВЪОБЩЕ НЕ ПУСКАТЕ ЛИНКОВЕ във форума. За да публикувате реклами срещу заплащане в този сайт, можете да се свържете с нас. Благодарим за разбирането!" Такаа има си правила, а доколкото разбирам от пост-а на Tragedy не спазва чуждите.....на това как му се вика? Не знам защо, но мразя "натресените" реклами, сигурно защото си купувам списание и вътре тъпкано с реклами или пускам телевизора и там блясва TELESHOP, или сядам да вечерям и пускат реклами на дамски превръзки. Такаа продължавам да чета надолу правилата и..... "Ако не харесвате правилата - моля, посетете друг форум и не се регистрирайте тук. Има много форуми за хора с различни интереси! Преди да се опитате да промените правилата тук. Ако решите, че не Ви харесват, просто ни помолете да изтрием акаунта Ви или не се регистрирайте въобще. Нищо лично!" ......И на това как му се вика? ами ...нищо лично господин "no-invite.com" :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 654
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Сравнителен тест на AVG Antivirus Free 2016 и AVG Antivirus Free 2017 с технологиите на Avast    

AVG IS 2012 се справя чудесно. Харесва ми, че определя с точното наименование exploit пакетите и репортва за повредените изпълними файлове. За моя голяма изненада при пълна проверка на системата откри

Достъпни са новите бета версии на AVG- AVG AntiVirus Free  и AVG Internet Security   , със антивирусния двигател на AVAST   https://forum.avast.com/?topic=194047.0

Публикувани изображения

Неможах да разбера как AVG работи със заразените e-maili, дали първо ги сваля на комп-а и тогава ги почиства или направо от сървара ги почиства преди свалянето.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Такаа има си правила, а доколкото разбирам от пост-а на Tragedy не спазва чуждите.....на това как му се вика?

nobreak, благодаря за коментара, но е малко закъснял. Още в пърия си постинг написах следното:

"ПП: Ако модераторите считат този постинг за спам или неподходяща форма на комуникация, искрено се извинявам и ги моля да го изтрият."

Затова, ако модераторите са преценили, че това е спам или нарушава правилата, спокойно са можели да изтрият темата (както ние правим в no-invite.com, ако някой нарушава правилата). След като темата е все още тук, предполагам, че правилата не са нарушени.

За цитата от no-invite.com:

"Ако не харесвате правилата - моля, посетете друг форум и не се регистрирайте тук. Има много форуми за хора с различни интереси!

Преди да се опитате да промените правилата тук. Ако решите, че не Ви харесват, просто ни помолете да изтрием акаунта Ви или не се регистрирайте въобще. Нищо лично!"

......И на това как му се вика?

Това е обикновена защита на сайта от спамъри. За разлика от kaldata.com, no-invite.com е комерсиален антивирусен сайт, който има за цел да разпространява и поддържа само един продукт - AVG Anti-Virus. Докато kaldata.com е сайт с широко предназначение и информация за софтуер, хардуер, свободни форуми и др. no-invite.com е специализиран сайт. За да не се пречи на посетителите, които идват с точно определена цел - да се запознаят с продуктите или да задават въпроси, пускането на външни реклами и линкове е забранено.

Редактирано от AVGBulgaria.com (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Неможах да разбера как AVG работи със заразените e-maili, дали първо ги сваля на комп-а и тогава ги почиства или направо от сървара ги почиства преди свалянето.

<{POST_SNAPBACK}>

AVG Anti-Virus изтегля съобщението от мейл сървъра в защитена среда, проверява го и ако не е заразено, позволява на email клиента да го изтегли. Ако съобщението е заразвено, вируса напълно се изтрива или се записва във Virus Vault, като AVG информира получателя за извършените действия в текста на самия получен email.

Общо казано, email-ите не влизат на компютъра, преди да са проверени от AVG.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз чудя как за се предлага официално за продажба в пакет AVG & Kerio Firewall с 1 лиценз (виж сайта на AVG в България, Grisoft и Kerio), a пък няма достатъчно информация за това как работят и се обновяват (update) двата продукта заедно. Те са производство на две различни компании: Антивирус (AVG) и Защитна стена (Kerio). Пакетът трудно се изпробва, след като няма достатъчно дълъг период (trial) за това. Бих се радвал на едногодишнa пробнa (trial) на AVG & Kerio Firewall версия за България с пълни, а не орязани функции на комплекта, както го правят доста производители на антивирусни пакети.

Редактирано от nologo (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз чудя как за се предлага официално за продажба в пакет AVG & Kerio Firewall с 1 лиценз (виж сайта на AVG в България, Grisoft и Kerio), a пък няма достатъчно информация за това как работят и се обновяват (update) двата продукта заедно. Те са производство на две различни компании: Антивирус (AVG) и Защитна стена (Kerio).  Пакетът трудно се изпробва, след като няма достатъчно дълъг период (trial) за това. Бих се радвал на едногодишнa пробнa (trial) на AVG & Kerio Firewall версия за България с пълни, а не орязани функции на комплекта, както го правят  доста производители на антивирусни пакети.

<{POST_SNAPBACK}>

no-invite.com няма правата за разпространение на Kerio и информиране за него, освен в пакета с AVG. no-invite.com не представя продуктите на Kerio на българския пазар и поддръжката на софтуера се осъществява само на английски език, директно от сайта www.kerio.com.

По начало, лиценза на AVG Anti-Virus, не включва задължителна поддръжка на български език, но ние се стараем да дадем на клиентите си най-доброто и можете да се убедите, че в настоящия момент поддържаме дори безплатната версия чрез форумите на no-invite.com.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз питах за обновяване и информация за пакета AVG & Kerio Firewall... Преди месец пробвах безплатната AVG версия и имаше огромен проблем с обновяването (update). Това стана не само при мен, но и в целия свят. После нещата като че ли се оправиха. Гледам, че Grisoft даже пускат нов сайт. Проблемът на компаниите, които тиражират безплатен AV софтуер като AVG, Antivir, Avast, Bitdefender и пр. е, че обновленията на тези free версии и на (понякога) платените програми става трудно заради огромния брой потребители. Предпочитам trial версии и неслучайно зададох въпрос за това.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ивайло Как Не Ти Омръзна Да Си Рекламираш Глупавата Антивирка Тук?Що Не Си Ходиш На Фирмения Си Сайт а???Предполагам ,че Си Снесъл На Някой Малко Кинти За да Ти Крепи Тук Раклатения Рейтинг на Смешната Компания,Но Това Не Означава Че Ще Танцуваме По Твоята Музика ;)

AVG Free Edition v7.308 Ще Предпазва От Вируси Толкова Колкото и Ти Няма Да Работиш Безплатно За Никой Нали ? :nono

А Колегата Малко По-Горе Имаше в Предвид Може Би:

AVG&Kerio - Personal Security Bundle with Antivirus and Firewall (1Лиценз Само За 55.00 US$)

и Понеже Ти Самия Не Си Наясно С Доста Неща Нямам Време Да Те Обучавам Безплатно При Това!

Предлагам Ти Да Погледнеш Това:

http://www.grisoft.com/doc/121/lng/us/tpl/tpl01

И Да Си Научиш Урока Поне Що Се Отнася За Една Малка част от Собствените Продукти На Фирмата Която Си Мислиш ,че Представляваш в България.

Може Би и Това Прекалено Ясно Показва Къде се е Запътила Тази Компания.

Support of multiple languages - English, German, Czech, Slovak, French, Brazilian Portuguese, Polish and Serbian are supported at the present time. Additional languages are under development such as Latin-American Spanish, Italian, Dutch, and Hungarian.

:)

Редактирано от BSD (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А Колегата Малко По-Горе Имаше в Предвид Може Би:

AVG&Kerio - Personal Security Bundle with Antivirus and Firewall (1Лиценз Само За 55.00 US$)

и Понеже Ти Самия Не Си Наясно С Доста Неща Нямам Време Да Те Обучавам Безплатно При Това!

Предлагам Ти Да Погледнеш Това:

http://www.grisoft.com/doc/121/lng/us/tpl/tpl01

:)

<{POST_SNAPBACK}>

Колега BSD, благодаря за уточнението.

Aз знам за trial продукцията на AVG. Тя е 30 дневна, но за част от продуктите и това касае само антивирусната част и не включва частта на Kerio. Линкът, който си дал препраща на към проба за AVG антивирус, без trial за Kerio firewall: http://www.grisoft.com/doc/trial/lng/us/tpl/tpl01?prd=ker

А пакетът AVG & Kerio Firewall с 1 лиценз не се предлага за прoба (trial) от Grisoft и продължавам да недоумявам как да се предлага за продан.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 5 седмици по-късно...

no-invite.com стартира новия си сайт, който се отличава с: - Нов функционален дизайн и структура доближаваща се повече до сайта на Grisoft - Падащи менюта за по-бърз достъп до необходимата информация - Област за Често Задавани Въпроси, която ще се допълва с времето - Разделение на продуктите в групи за по-лесното им откриване - Допълнителни страници с информация Ще се радваме да чуем Вашите отзиви и препоръки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Нова страница за всички, които се интересуват от разликата между безплатната и платената версия на AVG:

http://www.no-invite.com/index.php?mod=Page&pageid=19

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Брато незнам колко ти плащат за рекламата и за колко работиш в тази фирма, но AVG просто не е антивирусна програма на ниво!Нали искаж сайт ето ти един в който има тестови файлове, които това подобие на антивирус не хваща.

eicar test files

И да ми я сравняваш с лидерите просто е смешно.Та тя не хваща тестови файлове, а какво става с истински вируси бе брато...Просто незна от кой балъци се издържат такива чешки компанийки....?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

казвал съм го и преди, ще го кажа пак. Не си струва, да ползвате 1 операционна система, която: 1. Не е защитена по никакъв начин 2. Има един куп бъгове 3. Не защитава личната ви информация Помислете, ако нямахте Уиндоус, сега нямаше въобще да спорите за антивирусни програми или за това какви пролеми имате свързани със него. Немога да разбера, как така всеки 2 свестен усер, се оплаква от Уиндос, но продължава да го ползва. Дали е кефа, че не се е изръсил неколко стотин долара или е вграденият му мазохизъм да преинсталира ОС през месец-два Не е много по темата ама си казах болката!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Брато незнам колко ти плащат за рекламата и за колко работиш в тази фирма, но AVG просто не е антивирусна програма на ниво!Нали искаж сайт ето ти един в който има тестови файлове, които това подобие на антивирус не хваща.

eicar test files

И да ми я сравняваш с лидерите просто е смешно.Та тя не хваща тестови файлове, а какво става с истински вируси бе брато...Просто незна от кой балъци се издържат такива чешки компанийки....?

<{POST_SNAPBACK}>

А аз не знам на Вас кой и колко Ви плаща да говорите лъжи, но AVG открива и разпознава вирусите на eicar.org и ги премахва безпроблемно.

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

я не лъжи хората -там има 4 файла и не ми казвай че лови и архивираните с 1 и двоен архив! Ей от маса месеци се занимавам да тествам поне 15 антивирусни не ми казвай че това е антивирус и то от Чехия

и ако ще да си оторизиран дилър на НАСА все ми е едно- тук няма да намериш фенове за това антивирче!Точно преди 1г. тази скапана програмка ми скапа харда катопусна много гаден червей, а това лови само троянчета и то не всички да не говорим за adware и spyware. Тук е истинатаТУК

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отдавна следя форумите за антивирусни програми.Това е понеже ползвам AVG и сравнявам нейните данни с тези на останалите в бранша.Мога да кажа че AVG е много добра, най вече за домашно ползване.Работил съм с нея и в мрежа с около 30 компа и за 2 години съм общо взето доволен.Мисля че"плюенето" по хората на Grisoft от някои членове на форума е неправилно.Фирмата предлага едно добро решение за домашно ползване,нещо което никой друг не предлага,и затова ни се налага постоянно да търсим кейгени или кракове за тази или онази антивирусна програма.Много ми харесва новата версия 7,добре се държи, не товари компа,и е лека за обслужване(това не е реклама,а мое мнение)Надявам се в скоро време AVG да има Български интерфейс.Ако успеят да го направят ще бъдат първите в бранша,а и ще имат много доволни почитатели.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

я не лъжи хората -там има 4 файла и не ми казвай  че лови и архивираните с 1 и двоен архив! Ей от маса месеци се занимавам да тествам поне 15 антивирусни не ми казвай че това е антивирус и то от Чехия

<{POST_SNAPBACK}>

Уважаеми Господине,

Държанието Ви е напълно неприемливо. Вие не боравите с факти, а с лъжи. Всеки един посетител на сайта, който разполага с антивирусния софтуер AVG може да изтегли посочените от Вас файлове и да ги провери или да се опита да стартира съдържанието им.

AVG открива всеки един от вариантите на вируса и дава възможност за премахвахе при желание от страна на клиента.

Бих помолил и други посетители на сайта, които разполагат с безплатната или платената версия на AVG да изтеглят посочените файлове и да се опитат да стартират заразения файл, за да изкажат мнението си. Благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

iamqod-мога да ти кажа че Чехите срещу нас да тичат пак няма да ги стигнем.А това че Grisoft са със седалище в Чехия означава само че ползват евтината работна ръка,също като някои други фирми в Сингапур,Китай и т.н.Мисля че в този форум не трябва да се разисква кой е по-добър,а да се остави на масовия потребител сам да реши.Иначе заприличваме на американците-ползваме само това което се рекламира масово.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 месеца по-късно...

AVGBulgaria,чудя се дали и правиш реклама защото работиш там или наистина е нещо добро?:eek:По съм склонен да вярвам на някой обикновен потребител който се е напатил.Нищо лично.Поздрави!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Grisoft представи AVG AntiVirus 7.1, последната версия на високоценения от клиенти и специалисти антивирусен пакет. Всички настоящи клиенти на AVG ще могат да изтеглят обновяване с новата версия 7.1 по стандартния начин без допълнителни действия. За да се гарантира, че всички клиенти могат да се възползват изцяло от пълната функционалност, която се предлага от AVG 7.1, обновяването ще бъде доставено на две части: “Препоръчително обновяване”, което е на разположение от днес и включва компонентите на програмата и второ обновяване, което ще бъде пуснато в понеделник, 24 октомври, което ще включва допълнителни компоненти.

Сред най-важните нови характеристики ще откриете:

* Откриване на потенциално нежелани приложения (adware и spyware)

* Поддръжка на 64 битов Windows XP

* Допълнителни възможности за настройка на резидентния щит на AVG

* Подобрена поддръжка за екранни четци

* Още по-голямо намаляване големината на пакета за обновяване

* Подобрен помощник за автоматично настойване на огнената стена на AVG Firewall

* И още – разширени възможности за сканиране на електронната поща, запис на историята с допълнителни събития, разширени възможности за тестове на системната област

AVG AntiVirus в момента защитава над 25 милиона компютъра по целия свят.

За повече информация: http://www.no-invite.com или http://www.grisoft.com

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще има ли Free версия ?

<{POST_SNAPBACK}>

Предполагам, че тъй като има много промени в 7.1, те ще бъдат приложени и във нова Free версия, но каква част от тях точно не мога да Ви кажа. Общата политика за AVG Free на Grisoft показва, че при всяка нова версия на AVG Pro се пуска и поорязана версия за AVG Free. Ще почакаме и ще видим...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще има ли Free версия ?

<{POST_SNAPBACK}>

Из вчерашното ми приключение.

Предпочитам лек и непретенциозен антивирус и затова от години си карам с F-Prot.След поредния update F-Prot започна да ми пищи, че съм полазен от W32/Downloader .TUY. Уж трие и веднага след триене или рестарт амебата пак там.Safe Mode или ръчно триене (осветяване на скрити папки) доведе до ялови резултати.Това чудо се бе загнездило в някакъв gebcy.dll в C/Windows/system32, който бе невидим повече от Hollow man.Aaaa!? Тук има намеса на извънземни! Пуснах да пробвам разни on-line скенери тип Panda.Същият резултат.Намират, трият и след рестарта си имам Феникс.Ван Хелсинг какво крещеше? It's alive! It's alive!

Реших да използвам нещо ново, но безплатно.Не ми се занимава с касоразбивачество.Изтеглих "AVG Free Edition 7.344".След инсталация и update, то откри "фашиста" и ми предложи рестарт.Реснах и продължих сканиране и откри още три кончета от Троя.Аре и тях в киреча.Това не е реклама, това е моя real live.

Наложи се да премина курсове по M$ Office на иврит и от класа, дето имаше 20 машини в мрежа научих за AVG Free.За 40 дни курс при две смяни постояно сърфиране само с IExplorer Browser, нямаше нито една заразена машина.

За weekend-a ще ви трябват скара, кебапчета и бутилка вино.Аз си ги набавих.Весело изкарване на всички.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четейки подобни постове като на Profruit и в други сайтове, както и много разговори с познати и приятели, наистина стигам до извода, че AVG-Free доста е подобрен и определено надминава F-prot, антивирусна, която до преди година беше една от най-добрите, която съм ползвал дълго време и аз?! Винаги съм смятал тази програма за един вид "компромис", който се налага заради това, че машината е слаба или друга причина, но явно вече не е така. Приятно се изненадвам! :hush:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване