Премини към съдържанието
Гости Angeliyana

С каква програма мога да защитя картинки?!

Препоръчан отговор

Гости Angeliyana

Здравейте, търся програма , която да може да вмъква вътре в картинките скрипт , който да ги защитава от копиране.

Не знам как точно става , но много пъти съм попадала на такива, които като ги свалиш, просто не можеш да ги отвориш с никаква програма и предполагам, че го постигат именно със скрипт, вмъкнат в кода на картинката. Обикновено го използват за специални картини, които не биват да бъдат изпринтвани, или копирани.

Моля , ако някой знае такава програма или скрипт, да ми каже, как точно става.

:wors: И моля ви не ми предлагайте да слагам воден знак, защото става въпрос за уебдизайн , не за какви да е картинки, следователно няма да има никакви водни знаци...

Редактирано от Angeliyana (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, търся програма , която да може да вмъква вътре в картинките скрипт , който да ги защитава от копиране.

Не знам как точно става , но много пъти съм попадала на такива, които като ги свалиш, просто не можеш да ги отвориш с никаква програма и предполагам, че го постигат именно със скрипт, вмъкнат в кода на картинката. Обикновено го използват за специални картини, които не биват да бъдат изпринтвани, или копирани.

Моля , ако някой знае  такава програма или скрипт, да ми каже, как точно става.

:wors: И  моля ви не ми предлагайте да слагам воден знак, защото става въпрос за уебдизайн , не за какви да е картинки, следователно няма да има никакви водни знаци...

<{POST_SNAPBACK}>

Аз лично не съм чувал за подобни скриптове (освен ако не говориш за стеганографията, която обаче е коренно различно нещо, със съвсем друго приложение), но може би ще ти е от полза да прочетеш написаното в тази страница.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля , ако някой знае  такава програма или скрипт, да ми каже, как точно става.

:down: И  моля ви не ми предлагайте да слагам воден знак, защото става въпрос за уебдизайн , не за какви да е картинки, следователно няма да има никакви водни знаци...

<{POST_SNAPBACK}>

Здравей,

Ами за такова чудо не съм чувал иначе всички щяха да защитават.

По едно време беше разпространено по страниците с картинки за телефони да слагат върху картинката на леяр отгоре прозрачен GIF 1x1 който е разпънат с големината на картинката и тогава кат цъкнеш върху картинката дефакто сваляш въпросния прозрачен GIF ма за човек който разбира ниама пречка да го открадне :)

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаше вариант, който не позволява да се цъка с десен бутон върху картинката...но може и да съм в грешка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди време бях писал за мой клиент софтуер с такава цел. Представляваше малка ActiveX контрола, която правеше точно това - визуализираше изображенията по същия начин, по който биха изглеждали в нормална уеб страница, но не можеше да се презапишат в четим формат от оригиналната медия. Схемата е проста - изображения стоят криптирани на носителя (CD, уеб сървър и т.н), и се декриптират временно в паметта, по време на визуализация на страницата. Неудобството на този вариант е, че въпреки че въпросната контрола може да се ползва и за уеб страници (оригиналното й предназначение не беше такова, а за вграждане в друг продукт, разпространяван на CD), при използването й в уеб, единственият браузър поддържащ ActiveX технологията е Internet Explorer, което само по себе си вече значително ограничава кръга на аудиторията.

Друг, по-разумен и приложим в твоя случай вариант е, да си наемеш програмист, който би могъл да ти напише по същата концепция JAVA аплет. Всички браузъри са в състояние да стартират такива аплети, т.е. ограничението за типа му вече отпада.

Разбира се, би могла да потърсиш и нещо готово, сигурен съм, че ще се намери такова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости DarkLight

И в двата случая обаче картинката може просто да се print-screen-не. Така че най-ефективно е да й сложиш воден знак

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.