Премини към съдържанието
yasya2

пречат ли си два еднакви mac адреси на един комп.?

Препоръчан отговор

Смених си довставчика , но кабела на 1вия остана ... /имам достъп само до вътрешния dc hub / Проблема е 4е и двата доставчика ме разпознават по mac адрес ....Въпроса ми е какво ще стане ако сложа още една lan карта и присвоя на старата mac-a ? Няма ли да си пречат при заявките ? И има ли опасност за системата ? windows 98 se с всички updat- и

благодаря предварително :down:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво ще стане ако сложа още една lan карта и присвоя на старата mac-a ? Няма ли да си пречат при заявките ? И има ли опасност за системата ?

<{POST_SNAPBACK}>

Като предварително уточнявам, че не съм правил подобни "гимнастики" досега, искам да отбележа, че правилото е, че не може в рамките на един и същи мрежов сегмент да има 2 карти с еднакъв MAC адрес. В твоят случай обаче, говорим за различни мрежови сегменти, т.е. две физически отделни мрежи. Остава обаче въпроса, как това (ако въобще е възможно да се направи) ще се отрази на самата операционна система. Както казах вече, говоря наизуст, но мога да приведа и пример, че подобна конфигурация може би ще сработи. Имам няколко безжични access point-и, на които и външния и вътрешния интерфейс имат еднакъв MAC. Е, те работят.

Иначе, най-доброто нещо, което би могъл да направиш, е просто да се обадиш на доставчика си и да му продиктуваш новия си MAC (този от втората карта). И накрая, винаги има и Safe Mode cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това с обаждането на доставчика е новата лан карта ми хареса ;) благодаря daemon :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ама викам да не забравяме че все пак е 98 ;) иначе можеш да си настроиш на повечето програми с коя лан да са - но ще се поомота уин-а , той с една се справя тъкмо добре,ама 2 :) но пробата му е цаката ... не забравяй за духче преди репетициите ;)

biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.