Премини към съдържанието
gof

Проблем с инсталация на РАЙД драйвер за SATA

Препоръчан отговор

Здравейте, имам проблем с инсталирането на райд контролер za SATA/Seagate/. Сглобявам нов компютър, но дъното /АСУС/ пристигна без дискетка с драйвери. Реших да си кача на дискета от тези дето са на диска към дъното там има флопи имидж. Обаче като сложа дискетката и натисна ентер излиза file txtsetup.oem could not be fond. Реших да сваля от интернет но и там се получава същото. Видях че има подобна тема във форума за АСРОК дъно но решението там не ми върши работа. чипсета е SIS 760 GH , SIS 965 L.

Благодаря Ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирал съм веднъж Windows на такъв компютър. Имах същия проблем. Както се оказа, дискът съдържа няколко папки с файлове с еднакви имена, които да запишеш на дискета. Претърси диска и ще намериш поне две-три, доколкото си спомням. С едната от тях би трябвало да стане - виж коя е за твоето дъно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Инсталирал съм веднъж Windows на такъв компютър. Имах същия проблем. Както се оказа, дискът съдържа няколко папки с файлове с еднакви имена, които да запишеш на дискета. Претърси диска и ще намериш поне две-три, доколкото си спомням. С едната от тях би трябвало да стане - виж коя е за твоето дъно.

<{POST_SNAPBACK}>

Благодаря много, то май не остана папка дето да не съм преровил диска, но ще ги почна от начало да не би да съм пропуснал нещо. дано стане.

Е, няма , прерових всичко. Обаче има и една друга възможност, когато ми търси драйвери ми казва че мога да продължа като c-step i486. И се чудя дали да не пробвам така пък да видим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, намерих решение на проблема. Надявам се да помогне на някой изпаднал в подобна ситуация.

Става дума за дъното ASUS K8S-MX. Диска към него има възможност да прави дискети с RAID драйвери, а всичко е описано ето тук доста подробно и се надявам да помогме. На диска към моето дино липсва SIS RAID Controller driver disk , която е посочено, че съществува в описанието по горе. Свалих от страницата на SIS RAID драйвери и започнах да търся из папките някои които да станат, както каза и Wankata. Така намерих подходящи и си направих дискета.

Тук има същата информация за Asrock.

Благодаря на всички, които помогнаха

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.