Премини към съдържанието
MinuTeMan

Проблем: VGA драйвер за Ati Radeon 9600XT

Препоръчан отговор

Така, ето я цялата история: снощи баща ми реши да изключи тока от бушона за да смени някаква лампа и какво - не ме уведоми! По това време аз пишех един дълъг .php файл; беше ме много яд, че не ми каза и загубих работата си, но това не е проблема! След като пусна тока отново, какво гледам аз - тъпата Боза не се стартира - след зареждането просто си остава черен екран с два пиксела отгоре (и преди ми се е случвало следователно реагирах така - ********* *** ***! ) Пуска се под safe mode, но нормално не иска...

правих System restore, cleanup - не става... е ... когато се осетих вече бях извадил диска с WinXP pro sp1 и го пъхвах в СД-Ром-а.

След преинстала(форматирах дяла) започнах да инсталирам драйверите - за дъното, саунда и др. , накрая останаха видео драйверите. Давам му Update driver от Device Manager-а, избирам драйвера за видото и ОК. След това обаче трябва да сложа драйвер и за VGA... правя същата процедура, но 'нъц' - след като зареди драйвера, изпада в транс, отива в нещо като ДОС мод, но не е ДОС, а само черен екран с мигащото тиренце.

Пробвах какво ли не, но не става. Мозъка ми се изпържи, а си нямате на представа колко ме е яд на баща ми, така че моля ви помогнете!

всякакви драйвери пробвах... от Омега до Каталист - там става още по-сложно и се налага system restore!

Благодаря за вниманието!

Редактирано от MinuTeMan (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре,

преинсталирах отново, но не се оправи.

Ето каква е ситуацията в момента:

преди малко инсталирах всички драйвери без тези на видеото, след това инсталирах DirectX 9.0a, и след това намерих драйверите, които винаги съм инсталирал след преинстал и знам, че работят - Omega Drivers v. 2536b

След като ги инсталирах поиска рестарт. Готово. Но ... не! Пак същото - черен екран с два пиксела (като тиренца) от горе...

пробвах с F8->Enable VGA mode, пак същото.

сега пиша от safe mode и няма проблеми, в Device Manager-a всичко си е наред.. засича си драйвери за видеото, но в нормално положение не се пуска уина.

Моля ви, помагайте, никога не ми се е случвало такова нещо... реве ми се вече!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

един бърз репеир на windows - заминали са регистрите най-вероятно.

а може и видеокартата да е изпушила - дано да не е второ , щото е гадно sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

repair не става

май е второто... на сервиз ли да ходя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ДА!!!

Оправих го!!! biggrin.gif:angry:

Не знам точно какъв беше проблема, но ето какво направих:

1) отворих компа

2) почистих го с прахусмукачката

3) извадих видеоплатката, почистих я и пак я сложих.

след това компютъра върви като пушка!! biggrin.giflaugh.gif

Супер!

Спецялни благодарности към Infinite!!! Благодаря, че ме насочи към правилния път(да махна видеото и да го сложа пак)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш много интересна видеокарта, но със същия успех може да е било и от захранването (не се сети първо да пробваш само да го изключиш и включиш от мрежата нали?)

Ако често пишеш дълги .php скриптове - те съветвам и да си вземеш за 60-70 лева някакво скромно UPS-че, за да не треперкаш непрекъснато и да не помпаш save като Doom3 геймър...

Редактирано от Q-tech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да не правя нова тема - би ли ми препоръчал марка/модел до 100 лв. и колко време държат без ток?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.