Премини към съдържанието
Fixt00l

Проблем с фирма "СТЕМО" - Варна

Препоръчан отговор

Всеки има право на мнение по темата. Ако дадена тема не ви харесва просто не я четете, иначе е очевидно че има интерес към тази.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер:)

Пиша втори пост по тази тема и както съм отбелязъл в първия-не питая лоши чувства или недоверие към потребителите на този форум!Даже напротив-това е(може би) най-готиния сайт и форум в българския нет където потребителите винаги помагат на отправените към тях молби и запитвания.

Бих желал да повторя молбата си от първия си пост,а именно-нека автора на темата да качи разговора който е записал с телефона си в магазина на "Стемо"(там където го обиждат и нападат).Този разговор,а не тези които провежда със потърпевшия клиент(тях ги прослушах).

В същия ред на мисли бих попитал дали е записал обажданията до него от служители на фирма "Стемо" в които също е имало арогантно поведение и ако да,нека тези записи станат достояние на всички.

Благодаря предварително.Заставам изцяло на страната на обикновенния потребител(каквито са повечето от нас).

Лека вечер:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Добър вечер :)

Пиша втори пост по тази тема и както съм отбелязъл в първия-не питая лоши чувства или недоверие към потребителите на този форум!Даже напротив-това е(може би) най-готиния сайт и форум в българския нет където потребителите винаги помагат на отправените към тях молби и запитвания.

Бих желал да повторя молбата си от първия си пост,а именно-нека автора на темата да качи разговора който е записал с телефона си в магазина на "Стемо"(там където го обиждат и нападат).Този разговор,а не тези които провежда със потърпевшия клиент(тях ги прослушах).

В същия ред на мисли бих попитал дали е записал обажданията до него от служители на фирма "Стемо" в които също е имало арогантно поведение и ако да,нека тези записи станат достояние на всички.

Благодаря предварително.Заставам изцяло на страната на обикновенния потребител(каквито са повечето от нас).

Лека вечер :)

Ако той ги пусне попада под ударите на закона защото е записвал/снимал/филмирал някого тайно (без да бъде предупреден и да може да откаже записа)

Заставането на страната на потребителя е прекалено едностранно и с нищо не помага за изясняване на фактическото положение!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам, че са ми изтрили някои от постовете, които в никакъв случай не са в страни от темата. А именно - обсъждането на личността на автора и. След като напада една уважавана и доказала се българска фирма и всичко, което имаме, са неговите думи, би било логично да анализираме характера и манталитета му и от там всеки да си направи съответните изводи за достоверността на твърденията му. В съдебната практика това се нарича "косвени доказателства". За това ще повторя отново това, което изтрихте. А ако искате да си играем на наказания - няма проблеми. Вие можете да ми наложите забрана за публикуване, аз мога да регистрирам нов ник; вие можете да ми дадете BAN по IP, аз мога да ползвам анонимно прокси. Тази игричка я играхме веднъж с Phantom - собственика на it-light.net и резултатът беше извинения, поднесени ми по ICQ. За мен изтриването на пост е равносилно на запушване на устата в реалния живот. Т.е. груба селска проява, на която се чувствам длъжен да отговоря подобаващо.

И така - за мен потребителят Fixt00l е патологичен лъжец. От къде съдя за това? Още от първите му постове - на 25-годишна възраст бил продал над 10 000 компютъра. Което прави по 5 на ден, ако е започнал на 18 и почива само в неделя. При това, забележете, той не е фирма, а "независим експерт". Всеки, който има и най-малка представа от асемблиране на компютъри при такова твърдение ще получи колики от смях. После - в момента уважаемият "независим експерт" поддържал над 4000 компютъра. И след като му обърнах внимание върху дребния и незначителен факт, че във Варна няма организация с такъв брой компютри, той не пожела да посочи къде работи. Освен това, няма администратор, който чисто физически да е в състояние да се справи с поддръжката на над 500-1000 машини. При 4000 клиента, всеки от които има проблем средно веднъж годишно (а къде има такива клиенти? ;) ) администраторът би трябвало да решава средно 13 проблема на ден. Освен основната си работа по опазване на сигурността, актуализация на софтуера и прочие обичайни дейности. И при цялата си професионална ангажираност Fixt00l намира няколко свободни дни, в които да инсталира и тества игри на някакъв капитан, да се разправя със СТЕМО и да присъства неизменно във форума. Как ви се струва това?

По-нататък научихме, че Fixt00l бил световен шампион. Само дето не става ясно по какво. В началото намекваше, че било по овърклок, но след като му посочих, че такова световно състезание просто не е провеждано, той се отметна и отказа да признае по какво е шампион. За изцепките за колата на брат му - 6.3-литрова лимузина на Мерцедес - смятам, че също е ясно на всички. Във Варна има не повече от 10-15 такива коли и много силно се съмнявам, че братът на такъв крупен бизнесмен няма да се включи в семейния бизнес, а ще оправя (по-точно разваля) лаптопите на 50-годишни моряци и ще кисне по цял ден във форума. По-късно отказа да покаже снимка на колата, защото "номерът и се виждал". Господин "експертът" явно не е чувал не само за Photoshop, а дори и за Paintbrush biggrin.gif

И на края какво? Администраторите оставят клеветническите постове на човек, за който става ясно, че на всяка втора дума лъже (не просто преувеличава, а ЛЪЖЕ) и трият тези, засягащи личните му качества. С което косвено подкрепят клеветата, лишавайки останалите потребители от възможността да преценят до каква степен да вярват на твърденията му. Нещо ми се губи логиката на поведението им.

Редактирано от V12 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък вече съм повече от сигурен, че самовлюбения ни спец дето се справял с проблемите на целия свят е гузен и се видя, че освен развинтена фантазия лъже като за световно. А ми изглеждаше интелигентно момче sad.gif

Mod. Edit:

Отнемане на правата за публикуване за 3 дни! От тук нататък всеки подобен пост ще бъде третиран с наказание!

iovi

Редактирано от iovi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз пък вече съм повече от сигурен, че самовлюбения ни спец дето се справял с проблемите на целия свят е гузен и се видя, че освен развинтена фантазия лъже като за световно. А ми изглеждаше интелигентно момче sad.gif

Не сте чели внимателно:

1. Съобщенията не са изтрити и всяко от тях може да бъде възстановено веднага (V12 и последното ти е в "бункера"). Това е с цел избягване на провокации, а и целта на темата не е да се обсъжда автора и.

2. Авторът на темата е с наказание и не може да ви отговори, което прави нападките ви към него некоректни.

3. Всеки продължаващ да провокира, ще получи наказание. Това се случи вече с няколко потребителя.

С цел избягване на бъдещи провокации и обиди, затварям темата. На мнение съм, че проблемът се изясни, двете страни взеха позиция и парите на клиента са върнати. Ако някой желае да внесе допълнителна яснота (служител на Стемо или авторът на темата след изтичане на наказанието му), да се свърже с някой от модераторите на раздела!

Редактирано от iovi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Всеки производител си има проблеми и силни или слаби серии за това се чете преди да се купи нещо, да се каже HP или ASUS или някой друг производител не става базирано на 1 или 2 продукта е несериозно.

2. Във всеки магазин се сетремят да ти продадат нещо, особенно по скъпото и да им се сърдите за това е също несериозно, преди да се купува се пита и чете а не се отива и се казва искам нещо неконкретно а после ама тва не ми харесва.

3. По закон можете да върнете всичко без причина до 7 дни, но все пак трябва да се спазват изискванията особенно за опаковката която е задължителна за всичко и за целия срок на гаранцията и обикновенно го пише в гаранцията, те са длъжни да си свършат тяхната част но и потребителя неговата.

За HP срещу ASUS - HP си имат дертове спор няма но те обикновенно се оправят с някой ъпдейт на нещо, 2 пъти ми се е случвало и след час четене и 15-20 минути занимавка проблема го няма завинаги. С ASUS нямам такива наблюдения, преди време се занимавах с изграждане и поддръжка на LAN мрежи и доста компютри на абонати са ми минали през ръцете и не съм впечатлен от тях , ASUS съм имал и 3 различни модела дънни платики ( едната беше супер, едната сдаде багажа, третата не можеше да работи само с SATA хард :huh: а и трябваше и IDE ) като цяло при лаптопите DELL е можи би най доброто но HP са много по добре от ASUS които впечатляват с параметри някой път но не и като реална производителнст, но и HP са си бизнес ориентирани и не виждам какво се очаква от тях по отношение на игри, те и не ги рекламират за това.

Но да не забравяме и че повечето компютърни компоненти на пазара в България въобще не са призведени от фирмата която пише, налагало ми се е да питам SAPPHIRE относно карта уж тяхно произвадство която бях по овърклокнал не особенно правилно и накрая селсд сериини номера и даже снимка на самата карта която ми поискаха се оказа че въобще си нямат на представа кой е производителя ама не са те ( въпреки че пише SAPPHIRE на всякъде и компютра я разпознава като такава )

За СТЕМО, не познавам никой там, и не знам за другите градове но в Габрово се държат отлично, само веднъж ми се наложи да ползвам гаранция и реагираха супер, смениха ми устройството за 1 ден без каквито и да било уговорки или проблеми и се държаха супер учтиво, а проблема не беше нищо особенно но все пак го покриваше гаранцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Коравия регистриран преди 18минути? "Трудно решение", ще е да триеш такъв човек cool.gif .

Хе, само така ти се струва. Стой, та гледай :rolleyes: Ако пък върна темата и в Хардуер .... тогава изобщо не се съмнявай, че няма да се намеси и някой от останалите. - kokomil

Епа бива ли такова нагло даржание от страна на такава голяма фирма. Знам, че не разбирам много ама те да си призная по думите на колегата, които е писал за случката по-незнаят наистина и от 15-годишно хлапе. Един човек неможе да ги оправи тях той цял ден трябва да се блъска с ........ и ........ да не ме види някой модератор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда, със Стемо си имал от време на време земане даване през годините и мога да твърдя, че както има кадърни хора така има и идиоти. Ама идиотите са повече. И са предимно свързани с търговската част от фирмата. От сервиза, разни специалисти по внедряване и центъра за сертификация съм що годе доволен. Ама с пушка да ме стреляш вече не стъпвам там, освен ако не е за някоя и друга тапия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.