Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с фирма "СТЕМО" - Варна

Препоръчан отговор

Я-а, колко много новорегистрирани потребители са се навъдили из тая тема от вчера :inlove1: И тъй като всички са се съсредоточили единствено и само върху личността на Fixt00l, опитвайки по всякакъв начин да го дискредитират, започвам да си мисля, че това е ответната кампания на въпросната фирма.

...

От друга страна, новорегистрираните потребители на форума по всякакъв начин се опитаха и съсредоточиха вниманието именно върху автора на темата, вместо да изложат своята гледна точка и да защитят позициите на фирмата, която ги е посъветвала в малките часове на нощта да се регистрират и да опитат по всякакъв начин да дискредитират именно автора.

...

Не мога да повярвам, че уважаващ себе си модератор може да напише тези неща ;)

Уважаеми kokomil.... това че толкова много новорегистрирани (като мен) са писали не е общонационален заговор на СТЕМО, а отклик на глупостите на колегата fixt00l. След всичките му безумия и абсолютните глупости, които пише просто НЯМАШЕ КАК да не се регистрирам СПЕЦИАЛНО заради него и да си изкажа мнението... И нямам намерение да защитавам СТЕМО (от който между другото имам само добри впечатления), нито пък въпросния моряк, тъй като никой който не е присъствал не може да каже кой е крив и кой прав. Само се надявам колегата fixt00l (страшен ник между другото, бяха доста модерни сред лапетата в CS-а) да се покаже и коментира казаното от служителката и цитирано от kmvasilev...

И само да попитам още нещо... Колега fixtool как те намират клиентите като "винаги им звъниш от скрит номер" :lol6:

П.П. Искам предварително да се извиня, ако новорегистрираните потребители имат право само да ръкопляскат и аплодират старите кучета и съм засегнал някой от гореспоменатите с поста си :inlove1: :inlove1:

Редактирано от astram (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 206
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Не мога да повярвам, че уважаващ себе си модератор може да напише тези неща :inlove1:

Уважаеми kokomil.... това че толкова много новорегистрирани (като мен) са писали не е общонационален заговор на СТЕМО, а отклик на глупостите на колегата fixt00l. След всичките му безумия и абсолютните глупости, които пише просто НЯМАШЕ КАК да не се регистрирам СПЕЦИАЛНО заради него и да си изкажа мнението... И нямам намерение да защитавам СТЕМО (от който между другото имам само добри впечатления), нито пък въпросния моряк, тъй като никой който не е присъствал не може да каже кой е крив и кой прав. Само се надявам колегата fixt00l (страшен ник между другото, бяха доста модерни сред лапетата в CS-а) да се покаже и коментира казаното от служителката и цитирано от kmvasilev...

П.П. Искам предварително да се извиня, ако новорегистрираните потребители имат право само да ръкопляскат и аплодират старите кучета и съм засегнал някой от гореспоменатите с поста си :inlove1::inlove1:

Нищо против новорегистрираните потребители ( и мисля, че съм го доказал много, ама много отдавна това) ;) Против съм обаче , когато те (новорегистрираните потребители) се появяват изведнъж в тема, в която не правят нищо друго освен да отклоняват вниманието от истинската същност на темата. И какво да си помисли в такъв момент човек, след като

...всички са се съсредоточили единствено и само върху личността на Fixt00l, опитвайки по всякакъв начин да го дискредитират...

Опитах и аз, и моите колеги няколко пъти да подчертаем истинската същност на темата и то, цитирайки определени, точни ситуации.

Btw , това което си пропуснал да цитираш от поста ми -

Искам да отбележа също и че не мога да възприема тона му. Но, отдавна чета това, което пише тук и другаде и просто съм свикнал, та не ми прави впечатление нито невъздържаността му, нито лееекото самохвалство, подчертавано в постовете му.
също съм го писал аз Редактирано от kokomil (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай ти дължа извинение, признавам че това е първата тема която чета тук и нямам наблюдения върху работата ти. Коментара ми беше изцяло към предния пост. Що се отнася до същността на темата мисля, че най-точно го каза колегата s33m0re, а именно

До тук не сме чули нито едната страна според мен:

Нито моряка е писал, нито продавачката.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Влизам си днеска в компа и си пускам едно търсене за Стемо в Гугъла (щото ми трябваще нещо от каталога им) и какво ми виждат старите окьоравели вече комбъли: ""СТЕМО" са осъзнати измамници !" Опа, викам си тука ще падне смех. Я да видя какво ново. Цъквам аз на синьото и ми са зарежда страницата. Да си кажа честно заболя ме главата докато прочета глупостите написани от някой си Fixt00l. Е честно да си кажа засърбяха ме пръстите да му напиша и аз някой и друг ред, щото гледам тези от Стемо като по-интелигентни гледат да не падат на неговото ниво и да му отговарят на простотията. Ама аз нали съм си прост, пък и доста грозен за какво да са правя и на интелигентен? Рекох си ще му драсна некой и друг ред на момчето, дето са вика приказка да става.

Та успях да скопосам следното: Уточнявам само, че за по-кратко от тука на сетне превърналата се в нарицателно за простак странна смесица от символи Fixt00l ще заменям с "Ти знаеш ли кой съм аз?"

Извадил съм си няколко цитата от шедьовъра на "Ти знаеш ли кой съм аз?" и съм дал кратки отговори и напътствия към младежа. Всъщност не съм сигурен за последното. Може и да е девойка.

1. Цитат: "Един възрастен клиент отива в офиса на Стемо във Варна, където са известни с поведение към клиентите, подобно на турски паша към роби (и той самият го каза)" - а стига бе "турски паша към роби". И аз съм влизал в тоз магазин няколко пъти ама хората там много интелигентни ми са видяха. Посрещнаха ме, само хляб и мед дето не ми изкараха. Ама интелигентното си е интелигентно. Който е учил на времето, ей на, такъв като тях става. Пък който не е учил прост си остава кат' тоз "Ти знаеш ли кой съм аз?" простак. Ама както и да е. Отивам до тоалетната.

Тука съм.

2. Цитат: "Клиентът бе убеден, че СТЕМО и HP са уважавани фирми ph34r.gif След сериозно количество смях от моя страна, истината лъсна наяве, след като разказах куп случаи, истински, и му обещах да му отърва кожата." - Леле мале добре че си бил ти. Горкия човечец. Сега сигурно се надява името му да не излезе в някой форум та да потъне от срам зарад теб. Ама ти както обявяваш че имаш телефоните и адресите на и без това малкото си клиенти, че и може и да ги публикуваш. Майко мила. Те знаят ли за този вариант. Голям срам ще падне.

3. Цитат: "След няколко дни играчка те се предадоха, и обещаха смяна, и бях поканен да ида, и да избера друг модел лаптоп.Отидохме днес, някаква дърта кранта ми крещя и ме обижда, като си призна, че не е технически компетентна." - Абе пич (ПИЧ = полово изостанал човек), аз докато бях в магазина такава дърта кранта не видях бре. Я чакай малко. Гледам аз снимка си си сложил. Нека позная - на таз снимка дето си я сложил ти да не си оня с лупите и проскубаната брада. На, такъв си те представям аз тебе. Ма, сигур си ти. Ей, момче незнам тез лупи колко диоптера са ама с мойте не видях ни една "дърта кранта" в тоз магазин бре. Я да си забърсваш по-често лупите и вземи излизай малко да си говориш с нормални хора навън. Стига си си играл само с надуваемата кукла вкъщи и след това да си го изкарваш на другите затова че си жалък социопат (ей, правилно го написах това последното). Време е за сън.

Пак съм аз.

4. Цитат: "... "Вие знаете ли кой съм аз?", защото явно не знаеха." - Ей богу, добре че не си им задал тоз въпрос. Повярвай ми щяха да та изгледат ама много много по-странно. Да ти кажа честно и аз че и комшията не сме чували за тебе. Ма тя наш'та махала е голяма дет са вика не можем всинца да сме си мирисали дупетата. А и ти сигур си известен ама само в апартамента, в които живееш.

5. Цитат: "Накрая излезе, че клиентът не си пази кашона, и те отказаха смяна.Той си каза, че не иска пари назад...Няколкостотин ЛВ разлика, заради един кашон?Доколкото знам, на вторични суровини ги изкупуват по стотинки-килото..." - Аз кашоните си не изхвърлям. Дет са вика все ще потрябват за нещо.

6. Цитат: "Накрая онази ми казва, че разликите между QUADRO и GF ги имало във всяка книжка... clap.gif Само дето и хлапетата ги знаят, бих й казал аз...Тя е груба и некомпетентна, Бай Никой, работи на заплата, а й бе казано, че съм независим експерт......" - Ей тука не разбрах кой та е окичил с това гръмко название "независим експерт". Да отидеш пред огледалото и да хванеш тоя дето са е показал там за топките и да му ги стиснеш здраво щото да знаеш много та е излъгал тебе. Срама няма тоя дърт копелдак.

7. Цитат: "Случаят бе отнесен към доста конкурентни фирми, дори видях няколко червени от смях лица (не си измислям).Май Господарите ще ги посещават скоро..." - !?! че то останаха ли фирми във Варна, които да не си оплюл. Че чак и приказка с тях да си имаш. Да не би да имаш в предвид някое барче с два-три компютъра вътре. Сигурен съм, че ако им назовеш имената утре всички ще се отрекат от тебе, защото повечето от тях сигурно са дилъри на СТЕМО и вадят пари благодарение на тях. Колкото до Господарите те на акъла на един психично неуравновесен социопат няма да се хванат.

Гледам някъде по-надолу намесваш ТИМ че ти предлагали работа. Човече жалко, ако тия те вземат на работа як пердах ще ядеш. Бегай от тях, щото те такива "независими експерти" като тебе на закуска ги шамарят, а след вечеря ги .... сещаш се.

А сега внимание:

Деца, внимавайте с кого си пишете из форумите и в чата! Навъдили са се разни малки човечета дето много лаят, щото никой не им обръща внимание. Не ги бийте, моля. И те един ден ще пораснат и ще осъзнаят ще пубертета им е преминал.

След такъв пост какво да си помисли човек за тези, които се появяват изведнъж !? Това имах предвид ! И какво ? Като темата е в раздел " Всичко останало" ... може да пишем к,вото ни хрумне ли ? Има правила, които определят все пак някакви норми на общуване и с които правила всеки се е съгласил да ги спазва при регистрацията във форума!

Дори и

уважаващ себе си модератор
ще реагира срещу подобни новорегистрирани потребители.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

епа фикстуул , мен , открих какъв световен шампион си , тази тайна така и не каза и която явно ти е поле за гордост , тази тайна която като малък си си мечтал да постигнеш ( по твой думи ) -->

ти си световен шампион по "кинг ъф драгънс" ... просто не издържах и паднах от стола от смях... както сам се изразяваш зачервих се до цвета на домат от смях... поклон пред теб ... и си на предполседно място в конкурс по овърклок... просто такъв "експерт" по ИТ друг няма във варна , че и в бг явно... че и да има смелостта и наглостта да издава оценки за фирми доказали се в бранша... че и всяко мнение да му е написано с самочувствието на един световен шампион... евала баце... ти си моя идол... администрирал машините на много фирми ... 4000 броя... продал 10 000 машини до сега... пич като го пишеш това после като се събудиш краката отвити ли ти бяха biggrin.gif

п.с: следващия път като препоръчваш процесор или видеокарта в тоя форум , първо я поизтествай на един от тея 4000 администрирани от теб машини , клокни я както си знаеш biggrin.gif , цъкни маме32 за хубавата работа и после пиши в форума че си крайно обиден от клошаря на улицата че е могъл да ти мине път и да стъпи на земята под теб... или че като ти наливали бирата ( кой , дъ хел, иска да му наливат бирата в чаша че и пред него че и да не докосвала бутилката чашата... кралица Елизабет ти е роднина май... все пак да си отвориш сам бирата и да си налееш си е голяма част от удоволсвието бих казал... но не и за шампионски/кралски род явно...

пс2: бих казал че за човек който само злослови за другите , не си казал нищо за себе си конкретно... "знаете ли кой съм аз ? " питаш... еми не... но тук бих попитъл аз... а ти знаеш ли кой си... щото май си сънувал доста неща... айде със здраве мен ... стой още няколко дни до късни доби... да пишеш романи в темата със 400 символа на минута скорост... може би най накрая сам ще осъзнаеш някой неща... :inlove1:

п.с: като искаш да си "експерт" , трябва другите да говорят за теб , а не ти сам за себе си... до сега не видях пост в който някой да каже че е чувал за теб...

Редактирано от SnOOpeRa (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер на всички:inlove1:

Прочетох с интерес цялата тема макар и с риск (както някой от от уважаемите съфорумци бе писал) да хвана хемороиди:inlove1:.

Може и да съм пропуснал.. та затова моля някой да ми посочи линка на записа на диалога с въпросния продавач.

Мерси предварително!

п.п.:държа да отбележа че това е един уважаван от мен форум и ни най-малко се съмнявам в достоверността на думите

на неговите потребители.Още повече на пусналия темата,който както виждам не се е регистрирал вчера или днес-нещо

означаващо(според мен поне),че е коректен.

Прохладна вечер на всички:inlove1:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И визирайки факта, че клиента е предложил такава сума за лаптоп, като своя горна граница бих опровергал твърденията на някои "експерти" тук, че DELL се нареждат след HP, като една бърза справка ще покаже, че Alienware е собственост на същите тези DELL, а и при наличието на модела Dell Inspiron XPS M1730, не бих ги нарекъл поредните "Volkswagen"-и сред преносимите компютри.

Същото мога да посоча и за Acer, защото според мен ТОЗИ модел е доста по-добър от предложения модел на HP на въпросният моряк.

До тук не видях нищо коректно в препоръката на СТЕМО към клиента.

Draconis, всяка марка си има изключения, пример: Фолквагем имат Фаетон и Туарег които са в класа на Мерцедес, както и Мерцедес има А серята, която пък е по-зле и от Голфа... Това, че ДЕЛ е след ейч-пи по продажби не съм го измислил аз, а е статистика в световен мащаб, което не парви дел по-лош или по-добър (аз лично от двете марки бих избрал именно Дел). Това, че дел притежават Елиънуеър, а Ейч-пи притежават Вуду, ми е ясно, но това не прави Вуду и Елиънуеър равни на масовите лаптопи на марките! Ейсър пък заедно с фужицо хич не ми ги хвали, че от такива кочини гъмжи по сервизите, наред с МСИ (някои масови модели)

епа фикстуул , мен , открих какъв световен шампион си , тази тайна така и не каза и която явно ти е поле за гордост , тази тайна която като малък си си мечтал да постигнеш ( по твой думи ) -->
ти си световен шампион по "кинг ъф драгънс" ...

п.с: като искаш да си "експерт" , трябва другите да говорят за теб , а не ти сам за себе си... до сега не видях пост в който някой да каже че е чувал за теб...

:huh::)

Чакам накрая да се изясни истината за цялата трагедия, че както поиска и колегата по-горе... да помоля за записа!

Ако може и моряка да драсне 2 реда, навярно тогава ще се разбере цялата истина!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скъпи "колега" fixt00l,

Пиша този отговор единствено и само да разбулим мистерията около СТЕМО и всички останали твои безпочвенни обвинения.

1. Вчера в 11:30 занесох лаптоп НР в сервиза на СТЕМО - Варна с проблем, не пише CD-та. В 15:45 сервизен техник от СТЕМО проведе разговор с мен, в който ми обясни откъде идва проблема и какво ще бъде направено за да бъде отстранен.... даде ми и точни срокове.

Примерът е ясен за отношението към клиентите и нивото на работа в тази фирма.

2. Споменаваш имена на фирми и хора, с които явно никога не си говорил трезвен (визирам Дмитрий, а не Димитър от Е-варна), за проблемите и причините той да бъде УВОЛНЕН а не напуснал може да поразпиташ шефовете на Е-Варна и Дигит, а също така и персонала от фирма МОСТ Компютри, които не пожелаха да го наемат.

3. Световен шампион по мечтане може би, но по овърклок..... След като оплю всяка една фирма в гр. Варна без D&G (много ми харесва името им, дали ви напомня на една световноизвестна марка скъпи дрехи) и ARDES може би работиш в някоя от тях.

Лична молба : Може ли да ми кажеш в коя компютърна фирма работиш за да проверя твоята компетентност направо от прекия ти началник.

Благодаря предварително, надявам се молбата ми да бъде удовлетворена в кратък срок (до понеделник), за да проведа разговор с него рано сутринта по повод твоите излеяния че сте продали 10000 компа и поддържате 4000.

Искренно твой :huh:

Редактирано от HaYaTe (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мили ми kokomil,

Ти като модератор и като явно капацитет в трудово/правните/клиентски взаимоотношения, я да ми кажеш БРАТО, как се нарича оплюването на физически и юридически лица без доказателства....

Ако ти е трудно, да ти помогна??

КЛЕВЕТА, ако ти е мнооого трудно да ти помогна, защото май май забравяш своите задължения към този форум.

Какво ще стане, ако утре собственикът/мениджерът на фирма СТЕМО стане накриво, скара се с жена си, разлее си кафето, блъсне си колата и реши да си го изкара на някой и влезе в интернет, и напише СТЕМО в коя да е търсачка???

Аз мога да ти кажа - ще се откаже от почивката си на море/планина/екзотичен остров и със скромните парички скътани от миналата година за тазгодишната му ваканция ще реши да си наеме адвокат с цел да стъжни живота на някой друг модератор или собственик на сайт.

Интересно как ти тогава, твое светейшество, ще оправдаеш позицията си относно простотиите на Easyfix ли беше или нещо такова, а не сетих се Libresse.

Бих ти препоръчал ако това се случи да си купиш суха храна и памперси за доста дълъг период, защото дотук според мен, а и според хора с доста по-голям правен опит, ти собственикът на сайта и всичката останала сган, която допуска клевети ще имате доооста неприятности.

Но това едва ли ще се случи, просто собственикът/мениджерът в момента си пие някъде коктейла, кара си ML-a, радва се на живота и успеха на фирмата му постигнат с доста труд и пот.

Един съвет към модераторите, гледайте си работата и не вземайте страни по споровете, защото не сте богове.

MODERATOR : арбитър, посредник

а не asslicker (google it ) ако искаш

Надявам се, че бана който ще получа от kokomil точно ще покаже състоянието на този форум, а именно тук се толерират хората които просто дрънкат а не тези които дават съвети и се опитват да намерят добро решение на даден проблем.

И още нещо към фтоол: От цялата ти литературна творба разбрах, че ти си главен герой в един твой измислен свят... ходи на лекар!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Надявам се, че бана който ще получа от kokomil точно ще покаже състоянието на този форум, а именно тук се толерират хората които просто дрънкат а не тези които дават съвети и се опитват да намерят добро решение на даден проблем.

И още нещо към фтоол: От цялата ти литературна творба разбрах, че ти си главен герой в един твой измислен свят... ходи на лекар!

Ами като ти гледам поста, май и ти си за толериране! И ти си подрънкал малко глупости, без да прочетеш предишните постове, дори и правилата на форума. Ще си позволя да цитирам отново:

2.14 Всички мнения и коментари, публикувани тук, изразяват личното отношение на потребителя и той носи цялата отговорност за него. Мненията не обвързват с нищо останалите потребители на форума или администрацията му.

И се каза няколко пъти - нека някой от екипа на "СТЕМО" вземе становище, защото на всички ни писна да четем постовете на соло-ташаци без капка понятие какво точно се е случило. И модераторите не вземат страната на никой - факт е обаче, че Fixt00l излиза с твърдения, които не са безобидни, а никой от фирмата не си прави труда да се размърда и да опровергае (защо ли?). А ако тези твърдения са верни и потърпевшите предприемат нужните мерки, господинът може от ML-a да се приземи на друго (по-студено) място.

И за последен път: темата на пук няма да бъде затворена, в нея ще се толерират обаче от тук нататък само мнения, носещи яснота и доказателства по проблема. Всеки останал СПАМЪР ще си носи последствията според правилата на форума!

Редактирано от iovi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия неща ги постигат професионалистите в писането, аз не мога да стигна 500, признавам си.Нито мога да държа дълго към 400.Цък И пак цък Май ти пишеш оф-топици.А чувам, че от Стемо са предложили да върнат парите на човека... biggrin.gif Дано излязат пичове на място, каквито тук ги описаха, че да вземем истинска машина.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уважаеми HaYaTe,

моите задължения към форума не ги забравям. Няколко пъти и аз и колегите ми апелираме към диалог по темата. Няколко пъти посочвам правилата на форума, които Вие явно не си давате труд да прочетете и нарушавате ( поне три правила в последните два поста). Нека да ви напомня правило т.2.14 -

Всички мнения и коментари, публикувани тук, изразяват личното отношение на потребителя и той носи цялата отговорност за него. Мненията не обвързват с нищо останалите потребители на форума или администрацията му.

Що се отнася до

я да ми кажеш БРАТО, как се нарича оплюването на физически и юридически лица без доказателства....
в моите постове не съм споменавал имена на физически и юридически лица. Споменаването на физически лица е по-скоро във Вашите постове. Вярно, че темата стана доста дълга и трудна за четене, но главен принос за това имате Вие и другите, които по всякакъв начин се опитвате да дискредитирате тази тема и да провокирате затварянето и. Но, както споменаха и по-горе, добре е първо да се изчете темата и след това да се правят заключения.

Моята позиция по темата съм я споменал малко по-нагоре: оставям я отворена, за да се чуе и мнението на представители на потърпевшата страна. Ваш остава проблемът, че я пълните със спам. Дори повече! Определянето ми, собственикът на сайта и останалата част от екипа като

всичката останала сган
би могло да има посочените от Вас последици, но във Ваша вреда.

А що се отнася до определението "asslicker" .... то е характерен епитет за тези, които подтичват около и зад въпросният ML.

Един бърз преглед на пуснатите от мене теми и постове би дал много ясна представа дали съм от тези, които "просто дрънкат" или от тези, които "дават съвети и се опитват да намерят добро решение на даден проблем" .

Заради нарушаването на точки 2.6 , 2.7 и 2.13 от правилата на форума, получавате съответното предупреждение. След още няколко нарушения ще последва отстраняването Ви от форума.

Редактирано от kokomil (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И за последен път: темата на пук няма да бъде затворена, в нея ще се толерират обаче от тук нататък само мнения, носещи яснота и доказателства по проблема. Всеки останал СПАМЪР ще си носи последствията според правилата на форума!

Що за простотия? Значи може разни гамени да обиждат наляво и надясно фирми и служителите им, а не може други, които са се регистрирали преди ден два да си кажат мнението по въпроса. Това ли ти е диалога който искаш? Или искаш да предпазиш "аверчето" си от по-голямо падение?

Нямам нищо против темата да си остане отворена. Като гледам досега колко потребители са я видели до една седмица въпросният "експерт" ще стане наистина известен с простотията и невежеството си. Не му правите услуга, помагате му да си навреди повече и ще стане още по-жалък в очите на всички ни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Пак обиждаш уважаван член на форума, ще има наказания...Въпросният експерт, първо, не го познаваш.Второ, той спаси човека, и свърши работата, и разкри измамата.Явно това е трън в очите ти.Май ще е по-добре да не пишеш в темата.Не си полезен.Явно господинчото с ML-а не посмя да вземе становище.Даже Дарина Стойчева бе жена на място, когато ставаше въпрос за нейната тема, и все отношение.Ако с тези гаменски обиди към мен се изчерпва вашата компетентност, то, разбрахме ги, Стемо-Варна, колко струват.И, между другото, върхът на коректността са взетите пари за лицензирано ХР, след като машината идва с Vista 32 :blow out candles:

Редактирано от Fixt00l (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Що за простотия? Значи може разни гамени да обиждат наляво и надясно фирми и служителите им, а не може други, които са се регистрирали преди ден два да си кажат мнението по въпроса. Това ли ти е диалога който искаш? Или искаш да предпазиш "аверчето" си от по-голямо падение?

Нямам нищо против темата да си остане отворена. Като гледам досега колко потребители са я видели до една седмица въпросният "експерт" ще стане наистина известен с простотията и невежеството си. Не му правите услуга, помагате му да си навреди повече и ще стане още по-жалък в очите на всички ни.

Е добре тогава защо някой от тези новорегистрираните не стане и каже "Здравейте, работя в Стемо, нещата седят така и така...", да защитят името на фирмата. Сигурен съм, че 50% от тях работят в Стемо, за единия съм убеден тъй като го познавам е много сериозен човек, вярно не е от офиса във Варна. Да се хване някой там и да изрази становището си.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много го задълбахте, стигна се до там да си мерите ....Предполагам такива неща могат да се напишат за всяка по-известна фирма за хардуер. Конкретно от Стемо съм пазарувал два пъти принтери и нямам лошо впечатление.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам спеца и инициатор на темата г-н. Фикстуул да отговори вярно ли е това:

На клиента беше предложено да ползва въпросния ноутбук, избран след консултации с други колеги, справки по форуми и т.н., да го ПОЛЗВА за ТЕСТОВЕ за срок от 1 седмица, с уговорката ако не е удовлетворен от модела и прецени, че не е подходящ за неговите игри, да го върне. Той се съгласи – след една седмица не само не го върна, но дойде за да оформим окончателно документите по покупката и с твърдението, че компютъра е много добър.

Дори и сега, с моята жалка компетентност по въпроса кой комп е ГЕЙМЪРСКИ, аз съм убедена, че въпросният GC122EA e много добър избор дори и за игри.

Това ще даде яснота по въпроса - тъй като личните нападки и самохвалството нищо не доказват.

Нека се абстрахираме от всичко до сега.Ако това по-горе е вярно, значи имаме клиент,който е купил дадена стока, след като в продължение на 1 седмица е имал възможност да я изпробва и да прецени дали е това което иска и дали цената го устройва, за това което получава. По този начин мисля,че на 100% отпада твърдението за измама в този конкретен случай.

Държа на отговор по въпроса - дали това е вярно! Ако господинът Фикстуул не даде отговор и започне разни увъртания в друга посока - тогава, поне за мен, ще стане ясно - кой крив и кой прав.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам какъв експерт е fixtool. Един съвет обаче - това самохвалство и себелюбие е толкова дразнещо, че даже и наистина да си капацитет изобщо никой няма да се занимава с теб. Никакъв подход към хората, всяка втора дума АЗ АЗ АЗ и доста нападки към юзъри от форума. Най-малкото което е държанието е кат на 12 годишно хлапе, а не 25 годишен мъж. Пък и немога да разбера за какво беше всичката дандания. Доста хора са имали проблеми с компютрите си след закупуване и то далеч по-сериозни предполагам. Пък и не вярвам такава голяма фирма да има проблем да върне парите или да замени стоката. Не казвам, че са прави, но предполагам, взимайки предвид самолюбието ти, че преизопачаваш диалога ти с фирмата. Пък и гледайки тона ти, като нищо да си влязъл ти в офиса с гръм и трясък или пък с обяснения ама АЗ съм еди кой си. Такова поведение само предизвиква негативна ответна реакция. Все пак надявам се, че мистичния 50 годишен геймър все пак е решил проблема си.

Поздрави! cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, де, DarkWalker, не можах да си сдържа нервите, няма да се повтори...:wow: Оставете това настрана, и ще видите колко ще се опрости темата.Ще се старая да не обръщам внимание на провокации, и толкова...:speak: Мистичен, или не, аз съм се качвал на кораб, знам как е, буквално можеш да ПРЕВЪРТИШ.Една каюта, същински затвор, никакво разнообразие, тогава нямах лаптоп.Морякът харесва FPS, каквито аз не мога да понасям, на мен ми дай beat-`em-up RPG/ Versus... Не мога да кажа на човека "Сечено, на 50г си вече, няма да играеш, лягаш, заравяш се, и умираш..." Какво, като е на 50?Клиентът винаги е прав за парите си, изкарал си ги е мъжката, ще си ги харчи, както намери за добре.Кеф му геймърски лаптоп...И защо трябва да си геймър, за да си вземеш добър лаптоп?Така и така си взема лаптоп за работата, защо да не доплати още малко, и да си вземе мощна машина.Немалко хора осъдиха поведението на фирмата за въпросната продажба.Седмица, или не, машината не я бяха оправили.И какво сега- хем не можем да го оправим, хем няма да го сменим?!За изтъкването съм обещал, че ще си взема забележка, и това скоро ще си проличи във форума.Kokomil, който не е малък капацитет (хич даже) коментира "вещото" лице от фирмата.Диалогът не е изопачен.Нямам си аз друга работа, троша часове, за да си измислям...Недейте така.

P.S Много жалко, Hannibal_Lektar, че не предложи това, с камерата, по-рано.Трудно изпълнимо е, едва ли биха го допуснали, освен това, като те поканят накъде, не се въоръжаваш :wow:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата ще бъде разчистена от всички постове, които са нападки към автора и други потребители, коментират отделните марки или не допринасят за яснотата на проблема. Това не е целта на темата, диалог ще има, но от тук нататък във възпитан тон и без лични обиди. Постовете няма да бъдат изтривани и по всяко време ще сме в състояние да ги върнем. Ако някой има добро впечатление от въпросната фирма, може спокойно да го сподели с нас, ако някой от екипа на фирмата иска да покаже обратната страна на монетата, да заповяда, ако "новаците" имат друг аргумент освен "Fixt00l е самохвалко и т.н. (не желая да цитирам останалите), също да заповядат! И отново държа да подчертая, не познавам автора на темата лично, не ми е даже и аверче (питайте го колко пъти е получавал предупреждения от мен за тона си), но не допускам в разделите, където модерирам обиди. Ако смятате, че той лъже, дайте факти! И още веднъж, темата няма да бъде затворена до изясняване на въпроса!

P.S. Не ги броих, но бяха над 40 поста, занимаващи се с автора, отделните марки или просто спам в стил "и аз да кажа нещо".

Редактирано от iovi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Искам спеца и инициатор на темата г-н. Фикстуул да отговори вярно ли е това:

Това ще даде яснота по въпроса - тъй като личните нападки и самохвалството нищо не доказват.

Нека се абстрахираме от всичко до сега.Ако това по-горе е вярно, значи имаме клиент,който е купил дадена стока, след като в продължение на 1 седмица е имал възможност да я изпробва и да прецени дали е това което иска и дали цената го устройва, за това което получава. По този начин мисля,че на 100% отпада твърдението за измама в този конкретен случай.

Държа на отговор по въпроса - дали това е вярно! Ако господинът Фикстуул не даде отговор и започне разни увъртания в друга посока - тогава, поне за мен, ще стане ясно - кой крив и кой прав.

Все още чакам фикстуул да внесе яснота по въпроса - това така ли е или не ?

Да видим - има ли наглостта да ни излъже, или ще си признае, че преди неговата намеса - клиента е бил доволен от покупката си.

Редактирано от s33m0re (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бях потърсен от човека, във връзка с оплаквания по машината.Неговите думи бяха "Купих сериозна марка лаптоп, от голяма варненска фирма, на стойност около 3 000 лв, и ми забива и прави проблеми, не ми вървят елементарни игри, при никакви настройки, каквито вървят дори и на стария ми лаптоп, HP с RADEON 1600 M".Когато отидох, му казах, че няма да пипам нищо, да не изляза аз виновен.Има си човекът лицензиран софтуеър, има си гаранционна сервизна подръжка, и той предпочете да го занесе.Такива бяха фактите до момента.Не съм присъствал на никакви договорки между него и фирмата.Това задоволява ли ви като отговор? Клиентът го потвърди пред персонала на магазина, и те му казаха да си доведе някой разбиращ, и, ако той вярва, че ще избере нещо подходящо-може да го направи.Намеса от моя страна не е имало, сложих 3DMARK и още 2 тестови програми, нищичко не съм пипал, ако обичате, спрете да хвърляте кал по името ми, не ви прави чест.Не съм в бизнеса отвчера, и знам как, на бърза ръка, крадецът вика "Дръжте крадеца!", и аз ще изляза виновен.Не съм толкова глупав да рискувам с експерименти и намеса.Не знаех, че да следиш кадрите в секунда, ефектите, филтрациите, както и всякакви геометрични изкривявания и артефакти било намеса, много компетентно изказване ;)

P.S Преди малко бях помолен от Силвия Стефанова от СТЕМО, да цитирам следното:

sds ‎(13:42):

You added sds

sds ‎(13:42):

Здравей,

Здравей, Стефан

Stefan ‎(13:42):

Здравей

Stefan ‎(13:46):

няма ли да се представиш

sds ‎(13:47):

Казвам се Силвия, и ако ти си лицето, подвизаващо се като fixtool в калдата, моля да цитираш следното:

В момента така широко коментирания компютър се намира в нашия офис. На клиента ще бъде възстановена цялата сума, заплатена при покупката. Компютъра се държи перфектно, колегите се "кефят" на COD4 и полагат всякакви усилия да го "забият", но не би.

За мен темата е приключена - ако някой има въпроси, мения или възражения - моля да се обърне към мен лично в устен или писмен вид.

Приятен уикенд на всички.

Stefan ‎(13:48):

В момента компютърът е оправен лично от мен

Както пише в Калдата

"Колегите" да кажат едно благодаря за професионализма, и лек ден

sds ‎(13:49):

Казах, темата е приключена - молбата ми е да цитирате казаното по-горе.

Stefan ‎(13:50):

Направено е вече, цитирано!

Приятен week-end, и дайте малко по-съвестно със сервиза, следващият път.

Няма време за компетентните органи, иначе, това наистина е сред най-добрите варианти.Доколкото знам, в срок от 2 работни седмици се разглежда молбата.А морякът заминава в понеделник вечерта.Очаквайте развръзката на темата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът изглежда се изясни! При това щастливо!

ПП

Но! Драги Fixt00l, искам да ти задам един въпрос, в гаранционната карта на лаптопа има ли клауза за софтуерна поддръжка и сервизиране?

Питам защото, ако няма такава клауза, темата ти е безпочвена! На подобен лаптоп ще играя всяка игра и няма да се оплаквам, защото въпросната карта е по-добра от почти всяка - ГЕЙМЪРСКА GeForce!

Ако обаче има подобна клауза, тогава си напълно в правото си!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виновен си за няколко неща като главното е ,че изопачаваш фактите.Би ли ми обяснил на мен едно,след като си от много време в Бизнеса случаjно да знаеш за политиката на НР ,че за да ти важи гаранцията ти е необходима ОРИГИНАЛНАТА опаковка.В тази посока как Стемо въпреки ,че са "Осъзнати измамници" са направили каквото могат клиента да е доволен.Другото ,което е с последният пост казваш че нищо не си пипал освен да качиш 3DМрака,а назад беше споменал че си го оправил след интервенция по видеокартата(макар и софтуерна).Май колкото по-дълга става темата толкова повече даваш назад.От опит мога да ти кажа ,че с клиенти трудно се работи и винаги има недоволни,но това не ти дава право да обиждаш хората и да им лепиш етикети нито да квалифицираш дадена фирма по единичен случай.

п.п.Накрая ще ти задам един въпрос на който не искам да ми отговаряш.След като толкова се биеш в гърдите защо не отиде с клента преди да си купи лаптопа,а след това се чудиш как да оправиш нещата и да изкараш Стемо някакви лумпени.Не искам отоговор защото съм я сърбал тази попара,ама за разлика от теб когато отида неподготвен да си купя нещо не обвинявам другите,че не съм се осведомил или намерил човек за съвет и то СТРАНИЧЕН ,а не служител в фирмата от която смятам да пазарувам.

Редактирано от Downlow (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хаха - какъв обрат - темата от хулеща и подронваща авторитета на една фирма, накрая ще се окаже доста добра реклама.

Все пак рядкост са фирмите, които биха върнали парите при посочените обстоятелства и при липса на каквито и да е законови предпоставки.

:yanim: :yanim: :yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване