Премини към съдържанието
Vlados

Уголемяване на субтитри при ДВД -

Препоръчан отговор

Има ли начин да се увеличи размера на субтитрите при ДВД филми (става въпрос да ДВД на РС). Ако някой знае начин, моля пишете... :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами става като си нагласиш формата на буквите(fonts)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами става като си нагласиш формата на буквите(fonts)

<{POST_SNAPBACK}>

Ползвам PowerDVD, но не мога да намеря никъде в менюто опция за увеличаване на буквите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ми незнам ,аз ползвам BSPlayer sad.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Не знаех, че на BSPlayer могат да се гледат ДВД-та, затова идеята ми хареса, но нещо не мога да се оправя с това - като му дам "отвори файл", намирам папката VIDEO_TS на филма и като отворя и нея, ми се показват медийните файлове VIDEO_TS, VTS_01_0, VTS_01_1, VTS_01_2 и т.н. Избирам първия и се зарежда менюто на филма, но то не е активно и не мога да заредя дори субтитрите. Ако отворя някой от файловете VTS_01_х филма тръгва от някъде, но също от менюто на плеъра не мога да заредя субтитри - неактивно е менюто. Можеш ли да ми помогнеш със съвет?

Редактирано от Vlados (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам, че по темата има много изписано във форума. Ползвах търсачката и прегледах много теми, но не открих точен отговор за това: искам да си преместя субтитрите в черното поле при гледането на филми на ДВД и да увелича шрифта. Ползвам PowerDVD и кодеци K-Lite mega pack. Някои казват, че при гледането на ДВД с BSPlayer местоположението и шрифта се променят като при .avi формат, но нищо не стана при мен - като пусна ДВД с BSPlayer трябва да направя плей листа от всички VIDEO_TS и VTS_01_0х файлове, за да не ги гледам един по един. При това положение менюто на ДВД филма не е активно и субтитри въобще не ми се отварят. При PowerDVD опция за субтитрите въобще не ми излиза. В една от темите видях, че при ползване на K-Lite кодеци, излизала някаква зелена стрелкичка в таск-бара и оттам се променят, но при мен не излиза такава. Моля някой ако е успял да промени местоположението и шрифта на субтитрите при гледане на ДВД филми да обясни (по възможност като за индианци) как точно става това. Предварително благодаря за съветите, бих пробвал всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото ми е известно тези субтитри са просто още един видео поток, който се наслагва върху основния т.е. това не може да се променя нито като размер, нито като шрифт :-(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвам PowerDVD, но не мога да намеря никъде в менюто опция за увеличаване на буквите

<{POST_SNAPBACK}>

PowerDVD->десен клик(Ctrl+C)->Configuration->Player->Advanced->OSD->Set Font

Редактирано от f -ITNI- (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Знам, че по темата има много изписано във форума. Ползвах търсачката и прегледах много теми, но не открих точен отговор за това: искам да си преместя субтитрите в черното поле при гледането на филми на ДВД и да увелича шрифта. Ползвам PowerDVD и кодеци K-Lite mega pack. Някои казват, че при гледането на ДВД с BSPlayer местоположението и шрифта се променят като при .avi формат, но нищо не стана при мен - като пусна ДВД с BSPlayer трябва да направя плей листа от всички VIDEO_TS и VTS_01_0х файлове, за да не ги гледам един по един. При това положение менюто на ДВД филма не е активно и субтитри въобще не ми се отварят. При PowerDVD опция за субтитрите въобще не ми излиза. В една от темите видях, че при ползване на K-Lite кодеци, излизала някаква зелена стрелкичка в таск-бара и оттам се променят, но при мен не излиза такава. Моля някой ако е успял да промени местоположението и шрифта на субтитрите при гледане на ДВД филми да обясни (по възможност като за индианци) как точно става това. Предварително благодаря за съветите, бих пробвал всичко.

<{POST_SNAPBACK}>

Като стана въпрос за опцийте на субтитрите при PowerDVD и аз незнаех от къде да си ги пооправям че на мен да му харесат,но виж какво беше пуснал f-ITNI- в една темичка --

"PowerDVD->десен клик(Ctrl+C)->Configuration->Player->Advanced->OSD->Set Font"

На мен лично това ми свърши работа! cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Като стана въпрос за опцийте на субтитрите при PowerDVD и аз незнаех от къде да си ги пооправям че на мен да му харесат,но виж какво беше пуснал f-ITNI- в една темичка --

"PowerDVD->десен клик(Ctrl+C)->Configuration->Player->Advanced->OSD->Set Font"

На мен лично това ми свърши работа! cool.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Това, както го описваш съм го пробвал, но то не променя шрифта на субтитрите, а само на надписите, които излизат горе в дясно (Volume-80%, Play, Stop и т.н.)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PowerDVD->десен клик(Ctrl+C)->Configuration->Player->Advanced->OSD->Set Font

<{POST_SNAPBACK}>

Това увеличава само шрифта на инфото на плеъра - OSD (пр.Stop, Play, Volume etc.) това което се появява в горния десен ъгъл (по подразбиране) на прозореца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

capnemo е напълно прав, че при DVD формата, субтитрите представляват отделен видеофайл, който се наслагва върху основният филм. Аз също не знам начин, по който субтитрите да бъдат увеличени или да бъде променена позицията им.

Според мен BSPlayer не е особено добра програма за гледане на DVD филми, като една от причините е точно тази, която си посочил. Пробвай с някоя от специализираните програми за DVD филми или с Windows Media Player.

Относно зелената стрелка, тя се появява при филми, които са във формат xvid или divx, но не и при DVD филми, така че няма да можеш да ползваш тази опция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
capnemo е напълно прав, че при DVD формата, субтитрите представляват отделен видеофайл, който се наслагва върху основният филм. Аз също не знам начин, по който субтитрите да бъдат увеличени или да бъде променена позицията им.

Според мен BSPlayer не е особено добра програма за гледане на DVD филми, като една от причините е точно тази, която си посочил. Пробвай с някоя от специализираните програми за DVD филми или с Windows Media Player.

Относно зелената стрелка, тя се появява при филми, които са във формат xvid или divx, но не и при DVD филми, така че няма да можеш да ползваш тази опция.

<{POST_SNAPBACK}>

Много ти благодаря за това изказване - аз също достигнах до този извод по метода "проба-грешка", но понеже съм пуснал темата на няколко места и все се намира някой, който да ми предложи идея от рода на "OSD" или "за зелената стрелка", за да ме убеждава, че шрифта може да се промени (нямам нищо против тези хора, но аз лично давам съвети само за нещо, които съм пробвал лично и резултата е сигурен) си мислех, че аз не разбирам нищо, въпреки че съм пробвал всичко. Иначе за гледане на ДВД филми ползвам PowerDVD 6 и съм страшно доволен. Пробвах какво ли не, но тази най ми допадна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами така си е - единствения начин е да си направиш DVD сам и когато си правиш субтитрите да им посочиш размера. :) Аз ползвам ArcSoft TotalMedia Theatre 3 Platinum за плеър и съм много по-доволен от него отколкото от Power DVD.

"Зелената стрелкичка" не е нищо друго освен иконата на DirectVobSub в трея, но този кодек се отнася до .avi формата.

Но той и за кодек не го бива толкова, ползвам го само под WMP. Плеър за AVI филми ще посоча GOM, едва ли има по добър от него, чете си недовършени филми, свалящи се в момента, като му стигат 3-4% от филма за да ти го пусне.

Редактирано от giodimm (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма такава опция... субтитрите при dvd формата са картинки...

варианта е да се извлекат в текстов файл със subrip но си е играчка...

41619d1259871851-subrip-grafische-dvd-untertitel-in-textuntertitel-umwandeln-subrip-5.jpg

относно местенето в черното поле - само след рипването...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Субтитрите на DVD филми могат да се преместват и оцветяват с програмата : DVDSubEdit

Трябва обаче да се скопира филма на твърдия диск .Програмата променя само Ifo-файла.

Става много бързо , за 5-6 минути. После си гледате филма с произволен плейър,

със свалени и оцветени ,например в жълто субтитри .Размерът обаче не може да се променя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.