Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Моля, бихте ли ми препоръчали интернет-доставчик за Света Троица? Трябва ми статичен IP-адрес и да не ми одерат кожата, че ползвам 2 компютъра...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я виж дали това ще ти свърши работа --> цЪк

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Я виж дали това ще ти свърши работа --> цЪк

Благодаря, разчитах на информация от личен опит, а и, както се оказва, Пауърнет например нямат покритие или имат в някаква ограночена периферна част на квартала, а са обявили покритие!

Като че ли се спрях на София онлайн, колко нерви ще ми скъсат, бъдещето ще покаже :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Успех! Надявам се, че си взел правилно решение ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Благодаря, разчитах на информация от личен опит, а и, както се оказва, Пауърнет например нямат покритие или имат в някаква ограночена периферна част на квартала, а са обявили покритие!

Като че ли се спрях на София онлайн, колко нерви ще ми скъсат, бъдещето ще покаже ;)

http://www.c0msys.net/ от 2-3 седмици скоростите са Х 2 ,не не е обновено в сайта

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм на Спидинет, но те предлагат динамично IP, а чоека си търси статично. За такова той трябва да си плати допълнитено май.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай Spectrum Net сайта им е http://www.spnet.net/, офиса им е близо до бившия супермаркет Рамстор на bgmaps имат лого по което може да се ориентираш за точния адрес(бул. "Ал. Стамболийски 13"), аз съм им клиент от 1 година, абонамента ми е 27лв. на месец за 1 комп., като искаш втори има нужния софтуер да си пуснеш нет на втория няма нужда да си плащаш за 2 компа.Мога да ти кажа че за периода през който съм им клиент са спирали нета 2 пъти за окол час и то защото обновяват основните си трасета, а не поради аварии, ползвам нет дори когато има гръмотевични бури и не съм имал проблем, а не като при някой като падне сняг и всичко спира.Скороста ми на ъплоуд и даунлоуд към БГ торенти е от 2Mb/s до 3Mb/s.Друагата причина да избера тях че международния трафик=1/2БГ трафика като скорост.И не на последно място ако се забавиш с 4 5 дни с плащането (ако имаш приемрно ангажимент) не ти спират нета.Препоръчвам ги от личен опит, но не знам какво покритие имат в Света Троица пълно или частично, аз съм в Западен парк затова мисля че имат покритие и в Света троица.И получаваш Реален динамичен IP адрес.А за 35лв. получаваш два пъти по-висока скорост от тази на която съм аз и ти включват 2 компа, само рутера трябва да е от теб.

Ето и малко инфо относно мрежата им:Какво наистина предлага Спектър Нет АД?

ПОН технологията се стреми да промени типичната структура на лан-а, както и типа пренос до клиента. По-старият вариант е с меден кабел, множество активно оборудване (суичове), на последния от които идва кабелчето до клиента. Липсата на активно оборудване (суичове) на връзката между клиента и опорната мрежа на Спектър Нет позволява рязко (на степен) да се намалят броя на проблеми, нужни за отстраняване по линията до клиента. От там стабилността рязко нараства, а поради промяната на топологията, скоростите в лана могат да достигат в 99% от времето си 99% от капацитета си и това без да натовари сериозно мрежата. Поради това, че технологията е оптика до крайния клиент, се налага да се остави (докато ни е клиент) устройство, в което да се терминира оптиката. То се нарича optical network unit (ONU). Позволява конфигурирането на различен тип услуги на всеки от 4-те ethernet порта, които притежава. Ние пускаме интернет на порт 1, телефония на порт 2 и телевизия на порт 3, като услугите могат и работят едновременно. От ONU-то връзката може да се направ

и на порт 1 с рутерче или директно с компютър, настроени да получават IP адрес динамично. Системата е настроена така, че за даден MAC да получавате еднакво IP, т.е. на практика IP адреса е полу-статичен.

Най-новата услуга в мрежата на Спектър Нет е цифровата телевизия. В момента имаме 58 канала (списъка трябва да го има на промо сайта), качеството на отделните канали е много високо и силно се надявам скоро да можете и сами да се уверите на телевизорчета из офисите в София. При клиента отново добавяме ново устройство - Set top Box. То преобразува сигнала от мрежов към стандартен вид накрайник - евро букса (skart), s-video, стандартен чинч, има и аудио изходи (стерео). При малко желание (и нужната техника у вас), можете картината да я пренасочите към телевизора, звука - към някакъв вид аудио уредба, домашно кино или каквото имате. Някои филми са с по-добро от стерео качество и тогава в различните говорители на система за домашно кино можете да чуете по-пълноценно звука. Планира се миграция към HDTV (когато HDTV стандарта навлезе в България). Може би няма да могат много абонати да се възползват от него - зависи какъв телевизор имате.

Съжалявам за огромния пост но просто човека които е направил темата се интересува и реших да му дам подробно инфо.И не мислете че съм някой който работи в тази фирма и се опитвам да привличам клиенти. :P Успех колега с избора на доставчик.

Сега намерих и сайта за т.нар. ПОН мрежа(оптика до дома ти) http://promo.spnet.net/index4.html

Виж какво пише тук за Света троица http://forum.spectrumnet.bg/showthread.php?t=355, вече има но не в целия квартал и при това е подземна оптика, познай за какво иде реч.Дори и на вън да гърми и трещи на теб няма да ти дреме.Стига толкова от мен че.....

Редактирано от bobitovn (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Отдавна си говоря и пускам заявки да се включа в СПНЕТ но отговарят, че нямат покритие.

От 4 години съм на София Онлайн и ми е омръзнало случайните спирания на интернет ( баба нарязала кабела, админа спи и го нема )

Не ме разбирайте погрешно, в другите части на мрежата им услугата не е толкова проблемен колкото при мен.

Sofia online са пичове, щото ти дават това за което си плащаш като скорост и няма блокирани портове а и ти дават статичен адрес.

И Мегалан уж щели да идват в квартала но това чак към края на годината уж.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване