Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

stanley56

Skype - въпроси и проблеми при използването - част 3

Препоръчан отговор

Има си програми за записване на всяка активност на компа, особено на разговорите в IM messenger-ите: ICQ, Yahoo, MSN, Skype...предначзначени са уж за деца, но явно и мъже със слаба култура и с чувство за превъзходство ги ползват - просто си създай акаунт и стабилна парола и няма да имаш проблеми, освен ако мъжът ти е хакер, тогава вече не давам съвети...:P))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почистете компютъра. В смисъл обновяване и оптимизиране на системния регистър. После премахнете Skype напълно, като запазите хронологията си (вж. 2 част на темата) и инсталирайте програмата. Препоръчвам ви да ползвате 3.8. Успех

това го пробвах преди да пиша.преинсталирах windowsa и сега работи.мерси все пак че се отзова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам проблемче. Мъжът ми е програмист.

Не искам да му се дам. Кво като съм прост правист и нищо не разбирам от компютри...

Много, много ще съм благодарна, ако някой се смили над мен и ми обясни на прос език как да си ликвидирам завинаги, от всякъде, всеки разговор, който съм водила...така, че и моя програмист да не се докопа до него.

1. Тая история така както я описваш не ми звучи правдоподобно.

2. Вас простите прависти не Ви любя много, много.

3. Купуваш си една евтина стара щайга която я ползваш само за Скайпан и си сваляш едно Linux boot CD съдържащо Скайпан. После като искаш да си чатиш или говориш с гаджета мушкаш ЦД-то у плейъра и пускаш компютъра да тръгне. Той ще се зареди не с Уиндоуза а с Линукс. На същият ти ник само си сменяш още веднъж паролата и си ползваш Скайпан така. Като ходиш да пишкаш спираш компа от тока и после пак го пускаш.

Ако правиш това мъжът ти ще трябва да инсталира скрити камери за да се опита да види коя парола пишеш, или да те хипнотизира ако може. Иначе и задника да си съдере няма да има как да се добере до новите ти пароли (освен ако не е мой познат и много ми се помоли).

п.п. за Linux boot CD съдържащо Скайпан ще трябва да изчетеш цялата предишна тема за тоя софт, там някъде съм дал линк, или пък да питаш гугъл-бг.

от скоро съм в нета;налага ми се да ползвам скайп ,дайте съвет как да напредна някои сайтове от където да се понауча малко

Ето тука си пише каквото ти трябва

http://forum.skype.com/

трябва само малко познания по английски и остър проницател ум.

И колкото повече четеш, толкова по-малко ще имаш желание да го ползваш като основна програма за разговори и чат.

Можеш и темите на този форум тука да ги изчетеш, те са само няколко стотин страници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помогнете ми,не мога да инсталирам друга версия на скайп.Откъдето и да го изтегля се едно и също ми дава.Ето това:

http://i36.tinypic.com/14e5aj9.jpg

Инсталирах наново WIndows Installer,но пак ми дава същото .Какво да правя ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помогнете ми,не мога да инсталирам друга версия на скайп.

За грешка 1601 е писано в част 1 и 2 на темата. Погледнете там. По принцип е необходимо да обновите операционната система и/или да поправите услугата Windows Installer. Описано е.

Допълнение:

На тази страница ще получите повече информация за инсталатора на МСФТ: http://msdn.microsoft.com/library/en-us/ms..._start_page.asp

Проверете и обновете каквото е необходимо.

Погледнете този материал... и този на Калин.

Редактирано от zmeYpc (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За грешка 1601 е писано в част 1 и 2 на темата. Погледнете там. По принцип е необходимо да обновите операционната система и/или да поправите услугата Windows Installer. Описано е.

Допълнение:

На тази страница ще получите повече информация за инсталатора на МСФТ: http://msdn.microsoft.com/library/en-us/ms..._start_page.asp

Проверете и обновете каквото е необходимо.

Погледнете този материал... и този на Калин.

Благодаря,само да те питам Калин дава описание за грешка 1603,а при мен е 1601.По същия начин ли се отстранява проблема ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би отговора на въпроса ми се крие някъде в предишните теми,за което се извинявам но,в момента нямам вазможност да изчета всичко написано. Проблемите,които се получиха са следните: 1.Когато си пиша с някой в skype, от време на време, той и аз не получаваме съобщенията си. 2.При разговор се получава накъсване на говора и не се разбира нищо,а понякога и засилващ се шум и разпадане на връзката.От две седмици нямам нито един нормален разговор. :rolleyes: Тези проблеми ги нямаше до преди две седмици.Преинсталирах си лаптопа,но си остават същите проблеми.Не е от интернета,защото следя постоянно връзката.Версията на skype e 3.8.Ако някой има информация за разрешаването на тези проблеми ще съм му благодарен ако сподели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би отговора на въпроса ми се крие някъде в предишните теми,за което се извинявам но,в момента нямам вазможност да изчета всичко написано.

Проблемите,които се получиха са следните:

1.Когато си пиша с някой в skype, от време на време, той и аз не получаваме съобщенията си.

2.При разговор се получава накъсване на говора и не се разбира нищо,а понякога и засилващ се шум и разпадане на връзката.От две седмици нямам нито един нормален разговор. :rolleyes:

Тези проблеми ги нямаше до преди две седмици.Преинсталирах си лаптопа,но си остават същите проблеми.Не е от интернета,защото следя постоянно

връзката.Версията на skype e 3.8.Ако някой има информация за разрешаването на тези проблеми ще съм му благодарен ако сподели.

И при мен го има същия проблем, но не е от сега! за това всеки път като излезе проблем пиша за мнения до сайта на скайп.Всеки път си излиза автоматично при разпадане на разговора, ако не пишеш в сайта на скайп какъв ти е проблема и така! А ако е друга причината някой да пише? Но бъгове е възможно винаги да има дори при временен проблем с нета, затова и се пишат мнения за скайп, за да бъдат отстранени в бъдеще грешките в програмата! Редактирано от ^^ANGELSING^^ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря,само да те питам Калин дава описание за грешка 1603,а при мен е 1601.По същия начин ли се отстранява проблема ?

Сходни са – да. Обновявате и оправяте Windows Installer при вас.

Може би отговора на въпроса ми се крие някъде в предишните теми,за което се извинявам но,в момента нямам вазможност да изчета всичко написано.

...

1.Когато си пиша с някой в skype, от време на време, той и аз не получаваме съобщенията си.

2.При разговор се получава накъсване на говора и не се разбира нищо, а понякога и засилващ се шум и разпадане на връзката.От две седмици нямам нито един нормален разговор.

За недоставянето е врамките на нормалното. Писали сме много в темата... Трудно е да се каже на прима виста и едва ли е само една причината. нещата винаги зависят от двете страни. Но ако по принцип питате – да този проблем съществува и това е защото Skype п2п приложение без централизирана структира и сървъри. За второто: погледнете компонента „Качество при разговор“ в 4.0..0.166 бета_2 и вижте дали се извеждат проблеми (Съветът ми е да пробвате четворката, като запазите 3.8; така най-лесно ще разберете къде е проблемът при вас). Ако, както пи-шете сте с с 3.8.0.180 проверете дали не се подобряват нещата: 1) по време на разговор да натиснете иконата със слушалки и да намалите звуковия изход (говорителите) 2) поне единият от вас да ползва комбинирани слушалки 3) ако вие изберете другия, т.е. дали има разлика когато вие избирате, или не 3) ако спрете/затворите приложения, които ползват интернет и/или звуковата карта. Обърнете внимание на състоянието на звуковите драйвери, настройки и т.н. Лично з непрекъснато инсталирам и или ползвам Skype от лаптопи и/или нетбуци (3.8.0.180 и 4.0) и не съм забелязал специален проблем със звука при 3.8. Впрочем приятел с MSI Wind имаше ужасни проблеми с всички версии след 3.6, в т.ч. 4.0, докато не отиде там откъдето го е купил и там хората са му обновили драйверите за звука, защото той не е проверил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой нещо да разбра ???

То май ще трябва CCIE да се работи вече с този велик-анска програма!

А това отива директно в бисерите от форума

За недоставянето е врамките на нормалното

Тогава Скайп да не се класифицират като IM (Instant Messaging) ами като IM (Impossible messaging).

Поне за другите комуникатори недоставянето е голям проблем, равен на провал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2.При разговор се получава накъсване на говора и не се разбира нищо,а понякога и засилващ се шум и разпадане на връзката.От две седмици нямам нито един нормален разговор. :)

Тези проблеми ги нямаше до преди две седмици.Преинсталирах си лаптопа,но си остават същите проблеми.Не е от интернета,защото следя постоянно

връзката.Версията на skype e 3.8.Ако някой има информация за разрешаването на тези проблеми ще съм му благодарен ако сподели.

Това което го описваш е възможно да се случи със Скайп.

Обаче от къде пък си толкова сигурен че не е от Интернета ти?

Що не си върна Уина 3 седмици назад вместо да го преинсталираш???

Така както го описваш твоя случай ме навежда на мисълта че ще ти е най-лесно да се обърнеш към приятел, а може и приятелка, който да знае да се оправя не само със Скайп ами и с други програми за чат и разговори и да го помолиш да ти помогне. Иначе ще се въртиш в кръг по начина по който се опитваш да разрешиш сам проблема. А ако нямаш такиви приятели под ръка, върни се към по-стара версия за проба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой знае ли какви портове трябва да пренасоча, за да е възможно два скайпа зад NAT с едно реално IP да могат да осъществяват директни конекции с търсения абонат, а не през посредник. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

80, 443 мисля че като за начало ще свършат работа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой знае ли какви портове трябва да пренасоча, за да е възможно два скайпа зад NAT с едно реално IP да могат да осъществяват директни конекции с търсения абонат, а не през посредник.

Благодаря.

Зад NAT означава ли зад рутер за домашно ползване?

Ако да,

то тогава нищо не е нужно да му пипаш, той рутера заводски е настроен да го пуска Скайпи и другите подобни да си получават разговорите. Било трябвало рутера да е Peer-to-peer friendly ама по-вероятно е да е точно такъв ако си го купил от магазина скоро (а не преди години).

На сайта на Скайпан май имаше и страница обясняваща точно това и някакъв линк със списък или нещо подобно кои рутери ще работят добре.

Ако някой вече е човъркал по настройките на рутера тогава просто го върни на default settings и трябва всичко да си работи.

Иначе ако нещо си правил самоделно за NAT ще трябва да отвориш различни портове за всеки един от Скайповете за да не стават грешки и да се чудиш що ти е лошо качеството. Например ако отвориш портовете само за единия Скайпан другия ще го намери в локалната ти мрежа и ще минава през него т.е. ще работи все едно че всичко е наред когато са пуснати и двата, ама качеството може да се влоши на моменти и да се чудиш що става така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отдавна се чудя едно нещо абе възможно ли е да се направи така , че когато се чатеш с някои по skype да пуснеш инфо за това дето слушаш в момента на winamp - а (нещо като в mirck) . Това съм го правел при gaim при linux , но сега съм на win и ми е любопитно дали може да стане .

krisku :

Ами има няколко възможности това да стане:

1) Да инсталираш уинамп плъгин, който, изписва коя песен слушаш в "подписа ти" в скайп.

Ето шотче за ориентация:

Може да изтеглиш плъгина от тук -> http://www.winamp.com/plugins/details.php?id=147822 ,инсталираш го, и плъгина самичък ще прави каквото си трябва.

При мен работи(поне работеше) безотказано, вече съм си го махнал защото ми се струва малко лигав.

2) Може да настроиш глобалните клавиши на уинамп (CTRL+P > Global Perferences > Global Hotkeys), oт там трябва да добавиш General: Copy title, след това да му зададеш клавиш и запаметиш настройките, чрез натисване на ОК.

Аз съм си го направил с Del(.) бутона долу в дясно на клавиатурата, след като си нагласиш бутона и зпазиш настройките при натискане на бутона, файла се копира, и чрез натискане на CTRL+V (Paste) се поставя там където пишеш.

Някой може ли да ми каже кой от всички плъгина трябва да изтегля,за да стане това с песничките?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам дали е тук мястото, но не искам да спамвам с цяла тема. Прибрах се преди малко, и опитвайки се да вляза в скайп ми дава следното съобщение: Skype cannot connect. Get help fixing this problem. Просто искам да знам има ли и други като мен, изпитващи трудности при логването си в скайп?

И аз така....на прясна машинка.

XP SP2 32 bit. Та те то така. Да не е станало нещо като с вивателското покритие днес?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля помогнете.Преинсталираха ми Windowsa скайпа си работи добре, но при преминаване на фонетична азбука излизат иероглифи /с кирилизацията на инжинера съм, всички останали програми се кирилизират правилно./Сменях версии на скайпа същото.Върнах се при фирмата която ми направи инсталацията на уиндоса,никога не са имали такъв проблем и не успяха да се справят. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преинсталираха ми Windowsa скайпа си работи добре, но при преминаване на фонетична азбука излизат иероглифи /с кирилизацията на инжинера съм, всички останали програми се кирилизират правилно./

Ами много е лесно, обръщаш се за помощ към инжЕнера за помощ, само той знае какво е правил.

Клавиатурите нали ги продават с кирилица по БДС за ХП-то, що ти е фонетична?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами много е лесно, обръщаш се за помощ към инжЕнера за помощ, само той знае какво е правил.

Клавиатурите нали ги продават с кирилица по БДС за ХП-то, що ти е фонетична?

"Инжинера" е псевдомин.

http://www.google.com/search?client=opera&...-8&oe=utf-8

Грешката е моя,като помислих, че "Инжинера" го познават задочно много хора използвайки неговата кирилизация, а не бъгавия Flex Tape.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бъркате нещата. Уиндоуса е кирилизирана ОС от 1998 година. Зависи само от инсталиращия дали ще има смелостта да упомене, че е от Бъглария. ИнжЕнера прави клавиатурни подредби (променени БДС и фонетична), така че няма общо нито с регионални настройки, нито със системни шрифтове. Проверете си регионалните настройки в Контрол панела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

доста се по търсих в страниците за скайпа но не намерих отговор въпроса ми е следния когато си инкогнито знам че другите потребители не те виждат но имали някаква възможност да те види с прорама или по някакъв начин защото еин от приятелите постоянно ми изпраща съобщения когато съм инкогнито или пробва и ако му отговоря извинявам се ако някъде е дискотиран въпроса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешката е моя,като помислих, че "Инжинера" го познават задочно много хора използвайки неговата кирилизация, а не бъгавия Flex Tape.

Какъв Flex Tape какви пет лева бе човек?

В ХП си е предвидено да си пишеш с него на кирилица, що да си усложнява живота човек? Моя Уиндоуз е даже на френски и пак пише на кирилица, от къв зор па точно фонетична подредба ти трябва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля помогнете. Преинсталираха ми Windowsa скайпа си работи добре, но при преминаване на фонетична азбука излизат иероглифи /с кирилизацията на инжинера съм, всички останали програми се кирилизират правилно.

Коя версия на Skype по-точно? Обърнете внимание на кодовите таблици, които Генади Атанасов ИнжИнера препоръчва да се зададат в зависимост от ползваната от вас файлова с-ма (FAT32 или NTFS). За да проумеете какво и как най-добре следвайте неговото илюстровано ръководство. Другото нещо са регионалните настройки в Windows XP – проверете ги как са при вас. В старите версии на Skype, преди 3.8 имаше по-скоро проблем с вградената в XP българска подредба по БДС, отколкото с фонетичните подредби, добавяни после: проблемът е в случайното заместване на буквите „р“ и „л“ с „,“ и с „.“. Но това е неотстранимо, доколкото е свързано с МСФТ. Също така йероглифите може да са поради липсващ или повреден системен шрифт. По подразбиране Skype ползва Tahoma, но и проверете дали и другите системни шрифтове са изправни. Желателно е ОС да е обновена и специално за шрифтовете към XP ви препоръчвам да проверите и добавите „Допълнителна актуализация на шрифтовете за Европейския съюз“.

ПП Иначе Генади винаги е твърдял, че той е инжинер, за да подчертае, че като неспециалист решава проблеми, забатачени от „инженери специалисти“.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Днес се наложи да си преинсталирам windows-а и преди малко си сложих и skype-а...но ми се появи следния проблем.

Незнам защо но като пиша на някой и ми показва с горе долу 45 минс назад. Сега е 20:00 а като пиша в скайпа и ми показва 19:15. И тоест ако седи включен скайпа си седи с 45 мин назад.

И странното е че всеки път като изляза и вляза в него отново започва от 19:15.Първоначално разликата беше около 10 минс ( защото си бях инсалирал скайпа в 19:30)

Незнам дали успях да ви го обесня много ясно Публикувано изображение

Но ще съм благодарен ако някой намери решение на проблема ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Днес се наложи да си преинсталирам windows-а и преди малко си сложих и skype-а...но ми се появи следния проблем.

Незнам защо но като пиша на някой и ми показва с горе долу 45 минс назад. Сега е 20:00 а като пиша в скайпа и ми показва 19:15. И тоест ако седи включен скайпа си седи с 45 мин назад.

И странното е че всеки път като изляза и вляза в него отново започва от 19:15.Първоначално разликата беше около 10 минс ( защото си бях инсалирал скайпа в 19:30)

Незнам дали успях да ви го обесня много ясно :D

Но ще съм благодарен ако някой намери решение на проблема ми.

Контролен панел > Регионални настройки и също пак там Дата и час. После от Skype в Личен профил изберете какво местно време да ползва програмата. Най-добре сложете от компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...