Премини към съдържанието
locdogg

Въпрос за Slax

Препоръчан отговор

Имам Slax 5.0.6 на CD. Копирвам файловете от CD-то на USB FDD-то и нагласям boot device да е USB FDD. Но след като се рестартне и започне да търси boot record ми показва следния текст:

Boot Failure

"Reboot and select proper boot device

or insert boot media in selected boot device

Press any key when ready . . ."

Трябва ли да си дърпам слециална версия на Slax за USB FDD или трябва да променя нещо в настройките? Ще съм много благодарен ако някой ми помогне :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая работа с копирането няма да стане. Пък и не ми е ясно какво е това флопи, които може да събере 180MB (освен ако не е ZIP, MO или нещо друго, което се представя пред BIOS като флопи).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Flash памет с размер 512mb. За това става въпрос. На какъв boot device да наглася компютъра ако не е USB FDD?

Редактирано от locdogg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре си намери специална дистрибуция, предвидена да зарежда от flash Там ще намериш и инструкции как се прави bootable

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Самият SLAX си има опция за инсталиране на харддиска и бутване оттам - просто бутни от CD-то и му дай Install, там има опция да избереш устройство, на което да се инсталира. Ако искаш да ползваш две ОС на един компютър, едната от които е SLAX, и които да зареждаш по избор, има още малко настройки на Lilo-то. С копиране на файловете, както каза и Zazzko, няма да стане. На моя компютър имам инсталирани Windows и SLAX KillBill 5.0.6 (ползвам го понякога при непредвидени ситуации), между които мога да избирам при рестарт и които зареждам според това какво искам. Успех!

PP. Виж тази тема: http://forums.data.bg/viewtopic.php?t=386557 - благодарение на LittleUser. Само че аз допълвам: въпросният lilo.conf не се намира при тази версия в etc. Намери го с опцията за търсене на Conqueror-а, и след като го редактираш, го копирай в папката etc. Чак след това пишеш /sbin/lilo в конзолата. Редовете на lilo.conf също не изглеждат точно така, но само добави онова, което е написал човекът накрая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Wankata мерси за информацията. А това за boot device на кое да го наглася. На това което казах по горе или на друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не би трябвало да променяш нищо повече, Lilo-то ще те пренасочи... При мен е на отделен дял, без той да е зададен като бутващ, и си зарежда. ако имаш в BIOS-а Third Boot Device, задай му да е USB-то...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак ще ти трябва CDROM. Самият инсталатор може да инсталира върху USB key. Ето какво пише в slax-guide:

Boot Slax from a USB flashdrive

Once you have started Slax, click on the "Home" icon on the KDE desktop. In this folder, start the "Slax-Installer" program. Fill in all the info correctly, and make sure you tell it to install it to your USB drive, not your hard drive.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.