Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Инсталиране на Windows XP (merged)

Препоръчан отговор

Проблема е на един приятел не мога да кажа какво пише но при натискането на ентер надписа се повтаря докато не сложи диска в устройсвото

Да не би да са сменени boot приоритетите- first boot device да е CD

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Не мога да инсталирам XP върху харада., Указа се че е SATA. Преди седмица си купих нов компютър Dell 9200 с всички екстри, но с Vista (от началото на февруари се продават само с Vista). И от тук ми започнаха проблемите. Драйверите на NVidia за GeForce 7900 GS ми дават 5/6 опций само някой програми не са адаптирани , игрите не вървят.........изобщо реших да се върна на XP .Но се оказа невъзможно. Опитах с Windows 2000 с

XP ( оригинални) .но не става. Обясниха ми че Dell блокират дъната (дъното е Dell).

Свалих от Арената един пакет драйвери (530 мб) които са за всичко,но не знам как да ги сложа . Нямам флопи . а не разбирам къде в инсталационния диск да ги сложа. Плюс това няма инфо кой драйвер за какво е ?

Кажете как да си реша проблема защото имам чувството че се връщам в епохата на 95 когато трябваха драйвери за инсталиране

Пакета драйвери е image file и са в една папка "D". Не мога да ги сложа всички защото имам само 105 мб място на инсталационния диск

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не мога да инсталирам XP върху харада., Указа се че е SATA. Преди седмица си купих нов компютър Dell 9200 с всички екстри, но с Vista (от началото на февруари се продават само с Vista). И от тук ми започнаха проблемите. Драйверите на NVidia за GeForce 7900 GS ми дават 5/6 опций само някой програми не са адаптирани , игрите не вървят.........изобщо реших да се върна на XP .Но се оказа невъзможно. Опитах с Windows 2000 с

XP ( оригинални) .но не става. Обясниха ми че Dell блокират дъната (дъното е Dell).

Свалих от Арената един пакет драйвери (530 мб) които са за всичко,но не знам как да ги сложа . Нямам флопи . а не разбирам къде в инсталационния диск да ги сложа. Плюс това няма инфо кой драйвер за какво е ?

Кажете как да си реша проблема защото имам чувството че се връщам в епохата на 95 когато трябваха драйвери за инсталиране

Пакета драйвери е image file и са в една папка "D". Не мога да ги сложа всички защото имам само 105 мб място на инсталационния диск

Какво ще рече "Обясниха ми че Dell блокират дъната (дъното е Dell)." Как така ги блокират?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имах същия праблем ,но ли обясниха че трябва да имам <VIA SATA RAID Driver> за да може да се направи преинсталацията.Потарси от където си купил РС-такъв драивар.Може това да е причината.Успех. :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Какво ще рече "Обясниха ми че Dell блокират дъната (дъното е Dell)." Как така ги блокират?

Обадих се в Dell и ми казаха че може да се подкара само операционна система купена от тях и че е нормално това което става.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз имах същия праблем ,но ли обясниха че трябва да имам <VIA SATA RAID Driver> за да може да се направи преинсталацията.Потарси от където си купил РС-такъв драивар.Може това да е причината.Успех. :P

Купих го то Dell (само по интернет става) и от там ми обясниха че трябва да си купя нова опрационна систсма от тях иначе не ставало

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Обадих се в Dell и ми казаха че може да се подкара само операционна система купена от тях и че е нормално това което става.

Mи нормално е така да ти кажат, нали на някой трябва да си продават боклуците. Можеш да си качиш който си искаш Windows / Linux, само ти трябват драйвери за SATA както ти обясниха по-горе :P

Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак кажете този пакет драйвери как да го ползвам.Пишат че има всичко необходимо ,но трябва да се интегрира в инсталационния диск

Първо : никой не ти е блокирал дъното (каквото и да значи това), за да качиш ХП+ на сата диск ти трябва дискета със сата-драйвери...много лошо , че нямаш флопи.......В този случай : намери си ХП+ Немезис 2.0 - тоз Уиндоус е с вградени сата-драйвери и не ти требе дискета......требе ти, ако имаш лицензирана версия и ще използваш нея :) П.С.: Сата - драйвери за дъното ти има в диска на дъното......

От къде да го сваля този Немезис 2.0 и къде се слага точно ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Mи нормално е така да ти кажат, нали на някой трябва да си продават боклуците. Можеш да си качиш който си искаш Windows / Linux, само ти трябват драйвери за SATA както ти обясниха по-горе :)

Успех!

Благодаря за отговорите . Знам че ми трябват драйвери за SATA. Проблема за Немезис 2,0 ( не знам какво е това) ,е че не знам от каде да го намеря и как да го ползвам. А за пакетта драйвери които имам пък не знам каде да ги сложа в инсталационния диск , чи не знам кои точно. Няма инфо кои ,за какво служат ,

В диска за драйвери на дъното имаш драйверите ти за сата-хдд, някои дискове с драйвери имат опция да ти направят такава... Копираш ги на дискета. Слагаш Уиндоуса в СД-то, като почне да ти зарежда ще ти изпише : Натисни Ф6 за да качиш сата-драйвери, натискаш , качваш ги и продължаваш с инсталацията.....Вариант две : Намираш си на диск УИН ХП+ НЕМЕЗИС 2.0 , слагаш диска и не пипаш нищо, сам се инсталира, не ти трябват и дискети даже......П.С. ОТ интернет си го дръпни...само , че НЕ Е ЛИЦЕНЗИРАН, ако ме разбираш...

Нямам флопи и не мога да запиша и използвам дискета ! Иначе това за F6 го знам. И нямам диск с дрйвери за дъното

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Благодаря за отговорите . Знам че ми трябват драйвери за SATA. Проблема за Немезис 2,0 ( не знам какво е това) ,е че не знам от каде да го намеря и как да го ползвам. А за пакетта драйвери които имам пък не знам каде да ги сложа в инсталационния диск , чи не знам кои точно. Няма инфо кои ,за какво служат ,

Нямам флопи и не мога да запиша и използвам дискета ! Иначе това за F6 го знам. И нямам диск с дрйвери за дъното

Има теми по твоя въпрос:

Инсталиране на Windows на PC със SATA HDD и без флопи

Преинсталация на Windows Xp и Sata-драйвъри

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смених си хард диска и от тогава, когато преинсталирам от опцията формат ми изчезна FAT32 и мога само на NTFS да правя. На какво се дължи и как да го оправя. Благодаря...

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
FAT32 при Windows 2000 и XP поддържа до 32 GB дялове

хаиде сега до 32 гб аз съм имал диск 250гб разделен на 2 / 115 гб ти тука нещо се обарка не знам точно до колко му е дяля ама мисля че е до 512 гб

а фаилофете не трябва да са по големи от 4 гб до като на NTFS може да са 512 gb

а че по темата форматираи го първо на фат32 с друга програма и тогава започни инсталацията като искаш фат 32

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, не съм се изразил правилно.

Windows 2000 и XP не могат да създават FAT32 дялове над 32 GB, но могат да използват такива (по-големи от 32 GB) създадени от друга операционна система - примерно Windows 98.

Ето на и инфото от сайта на MS. :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Добре де, не съм се изразил правилно.

Windows 2000 и XP не могат да създават FAT32 дялове над 32 GB, но могат да използват такива (по-големи от 32 GB) създадени от друга операционна система - примерно Windows 98.

Ето на и инфото от сайта на MS. :wors:

това е нещо съвсем друго вече , пак добре че не ме изкара че се заяждам

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм слагал на машината ми само Windows XP Home и Pro. Харда ми е 80 Гб Ата. Въпроса е в това, че на братовчет ми, който неговия е Сата тази опция я има за Фат, но при мен е изчезнала... И още повче с новия хард машината ми започна да работи по тежко от преди. От начало не ми го откриваше, разменях и джъмперите му... Дали е в това проблема? BIOS - а ми е обновен! Как да го оправя. Стария беше 10 Гб с повредени сектори, но с PC - то нямах проблем.

Редактирано от Mladenec1 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай си драверите на дъното 100% ще олекне натоварването

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, извинявам се че отварям нова тема, но изчетох тези свързани с това и все пак продължавам да има проблем.

PC-то е следното AMD64 Атлон 3000+, дъно EPOX 9NPA, 2 GB DDR RAM, хард Maxtor 300Gb SATA. Проблема е следния:

наложи се да правя преинсталация, тъй като след нормално изключване на другия ден когато стартирах PC-то стигна до зареждане на XP и там замръзна. През safe mode влязох и си прехвърлих важните неща на Е: (диска е разделен на C:, D: i E:, kato Win е на C:). Пуснах една програмка, която доста пъти ме е спасявала от сини екрани и сривове на системата (AntiCrash) и тя ми отчете "System damage", която уж оправи. После като стартирах win-a се зареди, но беше на резолюция 640x480 и 4 bit!!!, което не можеше по никой начин да се промени. Както и да е, реших да преинсталирам и от там се почнаха проблемите: Имах си свлен преди това XP + SP3 (http://www.kaldata.com/forums/lofiversion/index.php/t17793.html). Стигнах до мястото когато избирам на кой партишън да го сложа и си избрах C:, форматирах си го (не quick, а нормално), след което го инсталирах и когато се рестартира ми изписа че има проблем със стартирането и ако искам да пробвам в "safe mode", което разбира се не сработи и така се зацикли... Отново пробвах да преинсталирам , като този път форматирах с Partition Magic и C: и D:, след което пак пробвах да инсталирам на C:, но пак след рестарта ми излезе, че има проблем и не може да стартира и ако искам в safe mode. Интересното беше, че веднага след рестарта направи някакъв скан на D: и после стигна до момента със safe mode и т.н. Дали по някакъв начин не е станало D: активно и там да го е сложило, но аз бях форматирал преди това и двата дяла и не би трябвало да е проблем. В този win си има SATA драйвъри и не ми е искало нищо, но все си мисля, че проблемите идват от тоя скапан хард. Преди време смених доста версии на win-a докато намеря читава, която да си се стартира нормално, но никога не съм имал проблем с това, да ми иска SATA драйвъри или да не ми разпознава харда. При предните проблеми (преди година време) обаче имах случаи в които формата (през win-а) стига до 15% и умира там и добре,че е Prtition Magic, та с него го форматирах успешно.

Възможно ли е като съм форматирал вчера с Partition Magic C: и D: но не съм направил точно както колегата Melmak ® е описал тук http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=46970 частта "Трябва да изтриеш и Extended Partition - зелената обвивка на C:, за да можеш да създадеш нов Primary Partition." - аз не съм трил партишъните а само съм ги форматирал, но дали да не изтрия C: и D: и после да ги създам наново, но така ще ми се запази ли информацията на E: ???? и от там нещо да се прецаква - накратко: имам чувството, че стария бъгав win си седи след форматирането и си се стартира той с тази грешка дето ми изкарва опцията за стартираане в safe mode... Моля помагайте, че сериозно съм го закъсал!!!!

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя съвет е да си евакуираш информацията от харда, да изтриеш всички партишани с Партишан меджика и после да ги създадеш на ново. Но това е единия вариант, които можеш да предприемеш в краен случаи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Моя съвет е да си евакуираш информацията от харда, да изтриеш всички партишани с Партишан меджика и после да ги създадеш на ново. Но това е единия вариант, които можеш да предприемеш в краен случаи.

За съжаление и аз, стигнах до тизи извод, но как да я изтегля без да отварям кутията (още ми е в гаранция и не мога да закача друг хард до този). Ще стане ли с флаш памет - с каква програмка ще мога да прехвърля инфото от харда на флаша? То ако разпознае флаша под дос може и да стане ама там съм малко бос с командите.... :) А, има ли начин да се запише и на DVD примерно с някаква програмка (вместо да ползвам флаш памет, че ми е само 1 GB, а имам да свалям от Е: доста неща...)?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За съжаление и аз, стигнах до тизи извод, но как да я изтегля без да отварям кутията (още ми е в гаранция и не мога да закача друг хард до този). Ще стане ли с флаш памет - с каква програмка ще мога да прехвърля инфото от харда на флаша? То ако разпознае флаша под дос може и да стане ама там съм малко бос с командите.... :rolleyes: А, има ли начин да се запише и на DVD примерно с някаква програмка (вместо да ползвам флаш памет, че ми е само 1 GB, а имам да свалям от Е: доста неща...)?

Здравей! Изтегли си например Utility CD от което можеш да заредиш компа! От бут-менюто на стартиралия се вече диск избери ERD Commander, след което настройваш параметрите на мрежовата карта на компа, който го връзваш с мрежовата карта на друг комп чрез кросоувър кабел!

Ако на единия комп IP-то е напр. 172.16.66.1 то на другия ще бъде 172.16.66.2 например! Естествено мрежовата маска и дефолт гейтъуея и при двете PC-та трябва да са еднакви! Шерваш D:\ диска на PC-то където е информацията която искаш да прехвърлиш и от другото PC я дърпаш! Между другото всяко едно LIVE CD би ти свършило работа-целта е да имаш достъп до NTFS дяловете на харда и да можеш да заредиш драйвер за мрежовата карта!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей и добре дошъл във форума!

Добро впечатление ми прави, че си дал подробно инфо за проблема си (за разлика от повечето) и така улесняваш съфорумците... и въпреки това ми е малко объркано...

При инсталация, дето ти дава грешката и safe mode, това още при първия рестарт ли (след копирането на файловете)? А с друг Уин пробвал ли си да инсталираш и сигурен ли си, че този работи без проблеми?

П.П. Сигурен ли си, че си форматирал Ц: и Д: успешно? Щом се опитва да сканира Д-то, пробвай (най-лесно от буут дискета за 98 или LiveCD) да направиш ПЪЛЕН скан на D:! А може и на Ц...

Редактирано от GFreeman (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване