Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Инсталиране на Windows XP (merged)

Препоръчан отговор

Инсталирах windows за първи път на нов компютър, разделих диска на 2 части /общо е 80GB/,инсталирах windows в С устройство, но след инсталацията,като вляза в My Computer ми показва само устройство С /39GB/, а D нямам.Какво да правя сега? При инсталацията форматирах С, но може би трябва да се форматира някак и D, но нямам идея как се прави това? Благодаря Ви предварително!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Aко дал D ти е видим но не можеш да го използваш като кликнеш на него защото не е форматиран шракни с десния бутон на мишката върху него и избери Format. Като ти се отвори прозореца за форматиране макрирай Enable Quisk format и му дай да форматира. След по-малко от минута ще си готов. Ако пък дял D не ти е видим правиш следното: влизаш в Control Panel - Performance and Maintenance - Administrative tools - Computer management. След това избираш Storage - Disk management и ще видиш двата ти дяла, щракни върху този, който трябва да е D, и създай нов дял. Не си спомням как точно бяха стъпките, но ако разбираш английски ще се справиш, трябва да е нещо от сорта на New logical partition.

Редактирано от A.com (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Влизаш в Control Panel - Performance and Maintenance - Administrative tools - Computer management. След това избираш Storage - Disk management и ще видиш двата ти дяла, Щракни върху D с десен бутон и избери Format. Ако тази опция не е налична ще трабва да създадеш дял D. cool.gif

а как се създава този дял

Редактирано от desex (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
а как се създава този дял

След като си в Disk Management шракни върху тази част от твърдия ти диск, която не е маркирана като отделен дял(би трябвало да се намира в дясно от дял C и да е обозначена като unallocated region или нещо такова) и избери New Partition или New Logical Drive. След като ти се отвори прозореца за създаване на нов дял натисни Next и след това си избери Primary partition, Extended partition, или Logical drive и следвай инструкциите.

Ето ти и линк където всичко е описано, само че на английски тук

Можеш да използваш и някоя програма като Partition Magic или подобна за да си създадеш новия дял. Ето ти една безплатна програма, която ще ти свърши работа Partition Logic

Редактирано от A.com (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако хард диска ти е на fat32:

1-Настрои biosa на firsboot flopy A.

2-С стартъп дискета визаш в dos + diver за CD копираш судържанието на windows CD-то в директория c:\windows (примерно).

3-Когато влезнеш цонзолата пиши.

-1- c:

-2-md windows

-3-copy bukvata na koqto se namira cd-to:\ c:\win primerno-copy d:\ c:\windows

4-когато свършиш с копирането пиши:

-1-cd win

-2-steup.exe ili win.exe

5- извади Starup дискетата i cd-to.

От там нататък инсталацията си продължава като boot-ва директно от харда всичо останало е същото!!трява да дадеш на windowsa да се instalitra в пратишана C без да го форматира!!. Ако ти се налага format c: направи го преди 1-ва стъпка.

Ако хард диска ти е на NTFS:

Boot-ваш от CD-то и пускаш command prompt + driver за CD и продължаваш от стъпка "3".

Редактирано от darkwonderer (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам HP Pavilion dv6409us Notebook, който е с инсталирана Виста. Искам да си сложа XP, постарах се да намеря драйвери за XP, но ударих на камък още в самото начало на инсталацията, не ми разпознава хард диска, когато трябва да започна да инсталирам XP-то. Предполагам, че иска драйвери заради това че диска е SATA, но не знам от къде да ги намеря. Ето и точната конфигурация на Notebook-а - GENUINE Intel CPU T2080 1.73GHz, Mobile Intel 945GM/GU Express Chipset Family, Disk Drive ST9120821AS ATA.

Ако можете да ми помогнете ще съм много благодарен

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купих си Преносим компютър със Win VISTA. Искам да си Инсталирам XP защото съм си свикнал с него,Проблема е че няма флопи,

Трябва да кача Sata драйвари на HDD а как без флопи?Стигам до F3 и рестарт

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или просто да вградиш драйверите за САТА-та в инсталацията на WinXP => естествено на нов диск...Записваш го като BOOTABLE и готово...

С nLite може да направиш това:

http://www.kaldata.com/articles.php?action...;showarticle=94

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няколко дни си скъсвам компютъра от рестарт , за да може да го преисталирам няколко пъти , заради проблем с Уиндоуса. Проблема е следния - инсталирам Windows XP SP1 , защото SP2 не знам как да го запиша на диск , за да може да го инсталирам ( ако някои може да помогне да ми даде линк да сваля SP2 ) , и след като инсалирам SP1 пускам LiveUpdate , правя всички ъпдейти , Уиндоуса се обновява до SP2 и след поискания рестарт , компютъра тръгва до зареждането на самия Уиндоус и там зарежда толкова , до колкото ми издържат нервите да го рестартирам и след това преинсталирам и всичко се завърта. Ако някои знае каде е проблема да пише , за да не си късам нервите , за да преинсталирам компютъра , много е досадно . Помагайте приятели. Благодаря ви.

Редактирано от randb (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намери си нейде по торентите Windows XP Pro. SP 2 (но интегриран)! Забрави инсталация на SP2 с LiveUpdate...Това е най-бързият начин да си сбъгясаш Уина cool.gif . Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Намери си нейде по торентите Windows XP Pro. SP 2 (но интегриран)! Забрави инсталация на SP2 с LiveUpdate...Това е най-бързият начин да си сбъгясаш Уина cool.gif . Успех!

Благодаря ти , а да знаеш как точно трябва да го запиша , че до сега не ми е налагало да записвам Уиндоус на диск , да знам просто да не прецаквам дискове.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Благодаря ти , а да знаеш как точно трябва да го запиша , че до сега не ми е налагало да записвам Уиндоус на диск , да знам просто да не прецаквам дискове.

Купи си ако нямаш презаписваем диск и вариянта прецакан диск отпада, а иначе ако изтеглиш Windows във вид на ISO файл Burn from Iso с неро-то

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Благодаря ти , а да знаеш как точно трябва да го запиша , че до сега не ми е налагало да записвам Уиндоус на диск , да знам просто да не прецаквам дискове
.

Пич ако си заинтересуван с какво мога да ти помогна ми пиши на [email protected] cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купих си ново USB флопи.Преносимия компютър ACER aspire5710z с чипсет на INTEL .А откаде да намеря SATA

драйвери.С комп. ми дадоха само CD с Vista

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от къде да си сваля приличен ХР2 с моя не ми работят доста драйвири и програми или иска файлове от ХР1 за да ги инсталира

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
от къде да си сваля приличен ХР2 с моя не ми работят доста драйвири и програми или иска файлове от ХР1 за да ги инсталира

Отиваш в магазина за компютри и си купуваш от там оригинален диск с Уиндоус.Със сигурност после няма да имаш никакви проблеми. cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте един приятел си купи чисто нов комп но вътре на харда няма нищо от фирмата не са му сложили windows и ме извика да му сложа от начало всичко започна добре но след като копира файловете от инсталационния диск и се рестартира да започне със самата инсталация вместо да почне да се инталира windowsa ми изписа това Verifying DMI pool data... !!!!!!!!!! Моля помогнете

Редактирано от Black Water (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.computerhope.com/issues/ch000474.htm

Ама аз ли да ползвам търсачката...То добре е спестил 300 лева с закупуването на компютър без инсталиран Windows, но да не се наложи да им го носи на сервиз за тестване...по реда на елиминациите.Все пак пробвайте с друг инсталационен диск на Операционната Система...

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте един приятел си купи чисто нов комп но вътре на харда няма нищо от фирмата не са му сложили windows и ме извика да му сложа от начало всичко започна добре но след като копира файловете от инсталационния диск и се рестартира да започне със самата инсталация вместо да почне да се инталира windowsa ми изписа това Verifying DMI pool data... !!!!!!!!!! Моля помогнете

OK. кажи в какъв формат му правиш C:/ (NTFS or FAT32).А до колкото си спомням при копирането се копират файлове .DLL(библиотеки) от които идват редовно проблемите при инсталиране на Windows,това ме води на мисълта,че трябва да пробваш с друг Windows.Този може да е повреден.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правя NTFS без Quick форматира дяла който съм създал след това копирва файловете, рестартирва и показва най-от долу Verifying DMI pool data... . Мова да се дължи на windowsa?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване