Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Инсталиране на Windows XP (merged)

Препоръчан отговор

Здравейте :rolleyes: Преди дни си купих преносим компютър Acer Travel Mate 5310, на който имам инсталиран Win Vista. Свикнала съм да работя с Windows XP . Бих била благодарна,ако ми дадете някакви идеи /драйвери/ как да си инсталирам XP ;) Ако има някакво значение-имам USB флопи .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Ей това е най-откаченото нещо което съм виждал.Накратко какъв е случеят.Поръчахме чисто ново Пс без Записвачка и хард диск, сравнително евтино пс с дъно на ELITEGROUP.Като смятахме да ползваме харда и сд-то от старото пс.Харда не е толкова стар Seagate 40 gb (нормално IDE).нагласих джъмпарите и всичко останало и т.н но се оказа че на пс-то е имало 98.Реших да сложа ХП.Вкарах боотващ диск (ХП Про Сп2) всичко върви нормално форматира се копират се нужните файлове за инсталацията, и следва рестарт след 15 секунди.Рестартира се пс-то и точно преди да почне реалната инсталация ми изписва грешка от сорта на "Cannot find Driver (0910) Cannot find Partition (1) ".Доста дълго съобщение в 2 реда пуска го като Дос грешка...Пробвах с различен Уин Хоме сп 2, същата работа....Моля ви дайте ми някакви идей защото се занимавм от 6 часа с това.Възможно ли е проблема да е hardware ен ?....Или да пробвам и друг уиндовс не знам, ако трябва ще сложа 98 пак.Само дето не знам може ли да се намери още..И с тия дискети

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ей това е най-откаченото нещо което съм виждал.Накратко какъв е случеят.Поръчахме чисто ново Пс без Записвачка и хард диск, сравнително евтино пс с дъно на ELITEGROUP.Като смятахме да ползваме харда и сд-то от старото пс.Харда не е толкова стар Seagate 40 gb (нормално IDE).нагласих джъмпарите и всичко останало и т.н но се оказа че на пс-то е имало 98.Реших да сложа ХП.Вкарах боотващ диск (ХП Про Сп2) всичко върви нормално форматира се копират се нужните файлове за инсталацията, и следва рестарт след 15 секунди.Рестартира се пс-то и точно преди да почне реалната инсталация ми изписва грешка от сорта на "Cannot find Driver (0910) Cannot find Partition (1) ".Доста дълго съобщение в 2 реда пуска го като Дос грешка...Пробвах с различен Уин Хоме сп 2, същата работа....Моля ви дайте ми някакви идей защото се занимавм от 6 часа с това.Възможно ли е проблема да е hardware ен ?....Или да пробвам и друг уиндовс не знам, ако трябва ще сложа 98 пак.Само дето не знам може ли да се намери още..И с тия дискети

Пробва ли, при инсталацията на ХП, да затриеш всички стари пъртишъни и да създадеш нови?

Quick Format ли посочваш?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Целият проблем бил че в CMSO настройките Първите две трябва да бъдат на AUTO а нз защо те са останали на Manual.Благодаря ти за отговора все пак

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ПРЕКРАСНИ СМИСЛЕНИ СЛОВА!!!

Човече, newb!

Само поради ТЕБ, току-що, се регнах в този прекрасен и невероятно ползен форум.

Тук от години чета, но не пиша, щото съм ламе, та днънкам ...

Разбери, смаян съм!

От тези ти редове, в няколкото ти постинга, разбрах толкова много, колкото не бих прихванал от годишно ровене по бумаги и справочници.

Не те гъбаркам, възхитен съм.

Рядко се трогвам, но твоете е светлина, та - Озарение, разбери!!!

Прости натегацията и слагаческия тон, не ще прекаля, обещавам, но просто не се стърпях, човече.

ТАКА МИ ТРЯБВАХА ТОЧНО ТЕЗИ ТВОИ напътствия, идея си немаш колко МНОГО ми освети пътеките в борбата с една 2 Гб флашка ...

Прося извинение отвсички съфорУМНИЦИ за офтопика,

но подаването на добра дума към КАЧЕСТВЕНИ хора е належащо, според мен.

Впрочем, по същността на темата мълча, понеже, тайното ми име е Ламерът на ламерите. Не лъжа.

newb, жив да си, добри човече!

Редактирано от Iztre6tel (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да инсталирам Windows XP SP2 от exe-файла, който свалих от microsoft.com?

Имам в предвид как да го запиша на диск. След като го разархивирам не откривам setup.exe, а само папка i386.

Може ли да се инсталира тоз windows още при стартиране на компютъра? sad.gif

Редактирано от Crop (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета ,днес се сдобих с нов 500 GB външен USB харддиск и реших,че е добра идея да инсталирам на него втора,резервна уиндоус система.Диска го разделих с Norton Partition Magic 8.05 ,създадох един Primary и един Extended партишън, като Primary партишъна го направих active.Стартирах от инсталационния диск на Уиндоус и всичко си протече нормално до приключване на първата фаза, а имено копирането на инсталационните файлове върху харддиска .Резултата беше,че се появи стартъп буут меню чрез което да избера коя ОС искам да заредя.

До тук всичко ми беше ясно.Тази процедура съм я правил не веднъж, но със вътрешен харддиск.

Оказа се, че при USB устройствата ,нещата стоят по друг начин. Даде син екран с един куп описания за SYSTEM ERROR и съответно прекрати инсталацията.Това било някаква защита на Micro$oft да не се пренася ОС на други компютри ...странно ,но факт :huh:

Разрових из нета,но не открих кой знае какъв смислен отговор.По - скоро разбрах ,че хиляди хора по света имат същия проблем, но не намерих нито един отговор как ,точно, той да бъде решен.

Ако някой вече е преборил проблема, моля да сподели "Искрено и лично"

Благодаря предварително

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно има решение , някъде четох във форума че и по флашки може да се инсталира . Дано да го реализираш.Лично аз не виждам смисъл ако компа няма проблем с неговия си хард диск . Като искаш втора система направи още един дял на вътрешния хард и я сложи там и си стартирваи коя ти е кеф. А с Акронис си направи копия на партишъните и си ги дръж ако искаш на външния хард като толкова се претесняваш от скапване на уина или от вътрешния хард.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@tonifiddle

Виж прегледай тази статия -> http://www.tomshardware.com/2005/09/09/win...in_your_pocket/

Тя е за инсталиране на ХР върху USB флашка, но смятам че при теб ще е същото.

Успех :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Как да инсталирам Windows XP SP2 от exe-файла, който свалих от microsoft.com?

Имам в предвид как да го запиша на диск. След като го разархивирам не откривам setup.exe, а само папка i386.

Може ли да се инсталира тоз windows още при стартиране на компютъра? sad.gif

Ами в тази папка трябва да има DAT и BIN Файл,които се отварят с Windows Installer.Погледни в Add/Rem,ove Programs за WinInstalkler,намери му папката и пусни дат или бин файла в него.Ако не-питай в майкрософт
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички.

Работя по въпроса сериозно и се надявам до седмица-две да го реша.Четох вече поне 10 форума и на английски и на немски...абе шибана работа се оказа, но ско успея ще даm инфо как става :rolleyes:

Относно предимствата...те са много няма смисъл да ги изbроявам... Най-голямото предимство е че може да са зареди на всеки едни компютър при правилното преправяне на регистрите и редакция на инсталационните файлове. Също така е полезно за мобилни компютри.Моят има само 40 ГБ харддиск и не искам да запълвам 50 процента от него с опреационни системи :cheers:

Редактирано от tonifiddle (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На около 2 GB 50% ли им викаш...?

А и ми е чудно как ще ползваш програми тогава...или ще караш само на portable версии ли...?

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, имам следния проблем: лаптопа ми е без сд, харда го свързвам на десктоп компютър през усб-то копирал съм му boot.ini, ntldr и ntdetect.exe обаче изкарва съобщение че липсва hal.dll идеята ми е да го накарам да буутне дос или нещо от харда и да му стартирам инсталацията на хр която предварително съм записал там. Ще се радвам ако някой ми каже ка да го направя. Само да кажа харда е вътрешен за лаптопа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Така, имам следния проблем: лаптопа ми е без сд, харда го свързвам на десктоп компютър през усб-то копирал съм му boot.ini, ntldr и ntdetect.exe обаче изкарва съобщение че липсва hal.dll идеята ми е да го накарам да буутне дос или нещо от харда и да му стартирам инсталацията на хр която предварително съм записал там. Ще се радвам ако някой ми каже ка да го направя. Само да кажа харда е вътрешен за лаптопа.

Пробвай да инсталираш FreeDOS, от там инсталацията на WIndows не е голям проблем (ако нямаш спроблеми с ДОС-а де)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Може да го вградиш в Windows чрез nLite и няма да ти се налага да го инсталираш ръчно ;)

А можете ли да ми намерите чист Windows XP без всякакви сервизни пакети и да си вградя тези? :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам конфигуриран на ниво BIOS RAID - 0 масив от два диска SATA. При инсталация на Windows XP инсталатора не разпознава каквито и да било дискове. В какво би могъл да се корени проблема? Ако някой може да ми даде инфо, предварително благодаря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имам конфигуриран на ниво BIOS RAID - 0 масив от два диска SATA. При инсталация на Windows XP инсталатора не разпознава каквито и да било дискове. В какво би могъл да се корени проблема? Ако някой може да ми даде инфо, предварително благодаря.

Ами направи си дискетка с драйвери за Райд и в началото на инсталацията си качи драйверите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами направи си дискетка с драйвери за Райд и в началото на инсталацията си качи драйверите.

Мерси, мислех си го, ама като няма флопи все се надявах, че ще мина без закачване на чуждо такова... все пак един път е бил инсталиран такъв драйвер при предишната инсталация... явно флопитата все ще са ни необходими... :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мерси, мислех си го, ама като няма флопи все се надявах, че ще мина без закачване на чуждо такова... все пак един път е бил инсталиран такъв драйвер при предишната инсталация... явно флопитата все ще са ни необходими... :)

направи си Unattended XP, като добавиш драйверите които ти тр. и така няма да ти тр. повече флопи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
направи си Unattended XP, като добавиш драйверите които ти тр. и така няма да ти тр. повече флопи.

Това е добра идея принципно, но аз не съм особено напреднал и едва ли ще успея да си го направя като хората, засега просто взех едно флопи за временно ползване и реших проблема. Мерси за оказаното съдействие.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване