Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Инсталиране на Windows XP (merged)

Препоръчан отговор

Кажи каква е била грешката, която си намерил. Ако пък не ти се занимава преинсталирай с нов WIndows с вграден SP3 и няма да имаш такива проблеми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Като гледам колко време ще ти отнеме да разбереш с кой от посочените методи да си решиш проблема май преинсталирането с Уин с вграден сървис пак 3 ще ти отнеме по-малко главоболия. После си инсталирай необходимия ти софтур и си направи един бекъп с Norton Ghost Или Acronis True Image за да ти е по-лесно за в бъдеще cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
значи грешката е тази:Failed to install catalog files. а я намерих на тази страница от съпорта:http://support.microsoft.com/kb/950717

Ми да, така става когато е инсталирана неправилно преди ОС.

Най-добре според мен ще е първо нова инсталация от оригинален микрософтски диск или копие от такъв, след това СП3 трябва да се инсталира нормално.

Всички варианти с вграден вече СП3 ще са правени от някой и не го знаеш какво е пипал друго по уиндоуза.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам следния проблем:вчера реших да си инсталирам Уиндоус ХР СП3,но при инсталацията ми даде грешка и си инсталирах СП2(от друг диск).Сега,когато си пусна компютъра,преди да стартира Уиндоус-а ми дава да избирам,коя операционна система да се пусне.Мога да избирам между 2 уинодус-а.В случая единия е този,който ползвам,а другия е незавършения.Как мога да махна неизползваемата операционна система от копмютъра ми,така,че да изчезне това досадно меню за избор?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
влизаш от работещия и премахваш другия.ако има проблем ползвай Unlocker!

Не се заяждам , ама това е за бисерите

по темата

Старт

изпълнение

msconfig

boot.ini

и премахваш досадното меню

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В дяла с ОС има един скрит файл, boot.ini. В моя случай, с една ОС изглежда така:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition" /noexecute=optin /fastdetect

При теб ще има още един ред, почти същия като предния. За да разбереш кой ред да изтриеш, виж като се стартира ОС, кой запис стартира по подразбиране. Записът по подразбиране е означен с default. Ако изтриеш него, поправи файла, да изглежда правилно. Много добре го обясних...просто копирай съдържанието на boot.ini тук и кажи кой запис се стартира по подразбиране(СП2 или СП3)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В дяла с ОС има един скрит файл, boot.ini. В моя случай, с една ОС изглежда така:
[boot loader]

не е задължително да е в дяла на ОС а е в дяла на активния партишан.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
не е задължително да е в дяла на ОС а е в дяла на активния партишан.

Да, но подозирам че на питащия "активен дял/партишън" му е толкова разбираемо колкото на пича дето пита как да си запише бин файл с неро. Така че за по-лесно да си обиколи всички дялове и да го намери...И задължително да си пусне да вижда скрити файлове.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

[boot loader]

timeout=30

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

Това ми пише.На мен не ми трябва най-долният ред,но не ми дава опцията да го махна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
[boot loader]

timeout=30

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

Това ми пише.На мен не ми трябва най-долният ред,но не ми дава опцията да го махна.

Аде и аз съм с една ОС и таман го гледах , преди време го оправях с добрия стар файл менажер

http://www.zshare.net/download/11814104d80d6823/

70243577uh9.jpg

стартираш го D после С ентер отиваш на файла , табулатор , на YYY ги правиш NNN ентер със I влизаш в редактора и редактираш с F2 запомняш и рестарт.

Мисля,че линка,който си ми дал е грешен :) .

оправих го

http://www.zshare.net/download/11814104d80d6823/

не да те подценявам ама ако не е късно направи си едно копие на файла преди редакцията

отиваш на файла С и го копирай в някоя папка да го имаш

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай най-напред следното: (дали няма автоматично да редактира и премахне невалидната информация)...

Start => run => msconfig => BOOT.INI => Check All boot path

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

izabel1,благодаря за помоща.Проблема вече е решен.B-boy,благодаря и на теб,но вече се оправих.Благодаря на всички biggrin.gif

Редактирано от RPAngelov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Здравейте!Днес ми се случи следния проблем, при инсталиране на windows -след като съм задал първо буутващо устройство да е двд-то и точно преди да се покаже надписа,който ме подканя да натисна произволен бутон за да започне инсталацията монитора губи картина.На какво може да се дължи това и как да се справя с този проблем.Пробвах с няколко буутващи cd-та ама ефект никакъв.Благодаря!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди време имах подобен проблем поради включен в компа MP4 плайер, провери за USB устройства!

В смисъл устройства със собсвена операционна система, и ако има ги изключи.

Редактирано от gaffer (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Преди време имах подобен проблем поради включен в компа MP4 плайер, провери за USB устройства!

В смисъл устройства със собсвена операционна система, и ако има ги изключи.

по-принцип казват че като преинсталираш ОС трябва да изключиш всичката периферия(което аз винаги забравям да направя biggrin.gif )

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
по-принцип казват че като преинсталираш ОС трябва да изключиш всичката периферия(което аз винаги забравям да направя biggrin.gif )

2.5 Не са желателни прекомерните off-topic – мнения, които не са свързани с темата.

Редактирано от pit (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте,имам проблем при инсталирането на WindowsXP.От BIOS съм настроил компютъра да чете първо от CD-то,поставям диск,започват да се зареждат настройките,стига до Setup is starting Windows и спира.Не зная какъв точно е проблема.Ще се радвам ако някой успее да ми помогне.Благодаря предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте,имам проблем при инсталирането на WindowsXP.От BIOS съм настроил компютъра да чете първо от CD-то,поставям диск,започват да се зареждат настройките,стига до Setup is starting Windows и спира.Не зная какъв точно е проблема.Ще се радвам ако някой успее да ми помогне.Благодаря предварително.

Като за начало пробвай с друго устройство и друг диск.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пробвах и с друго CD и с друг Windows,лицензен,не става

За напълно чиста инсталация ли става въпрос ?

С форматиране на дяла и инсталиране на системата ?

Ако е така, остава че имаш някакъв проблем с машината.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За напълно чиста инсталация ли става въпрос ?

С форматиране на дяла и инсталиране на системата ?

Ако е така, остава че имаш някакъв проблем с машината.

Проблемът с компютъра е следния:някой е сложил пиратски Windowsбез да изключи ъпдейтите и при стартиранетой започва да изписва съобщение да се сложи лицензен софтуер.Единственият начин ,по който успях да вляза в Windows беше под Safe mode.Поставих му диск,за да го преинсталирам и когато стигне до положение ,в което пита дали да се инсталира нов Windows,дали само да се поправи му давам enter.той изписва,че не може да си намери Хард диска.Съответно не ми даде и да го форматирам.Форматирането го направих с Partition magic,след което вече стига до момента,който съм описал по-горе.

Редактирано от dio18 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Проблемът с компютъра е следния:някой е сложил пиратски Windowsбез да изключи ъпдейтите и при стартиранетой започва да изписва съобщение да се сложи лицензен софтуер.Единственият начин ,по който успях да вляза в Windows беше под Safe mode.Поставих му диск,за да го преинсталирам и когато стигне до положение ,в което пита дали да се инсталира нов Windows,дали само да се поправи му давам enter.той изписва,че не може да си намери Хард диска.Съответно не ми даде и да го форматирам.Форматирането го направих с Partition magic,след което вече стига до момента,който съм описал по-горе

При всички положения има проблем с харда!

Отвори кутията и размърдай кабелите му (най добре ги извади, изчисти и пак сложи)

Вторият вариант е харда да е изгорял. Тогава нов.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Форматирай харда под Дос и тогава пусни инсталация

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване