Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Инсталиране на Windows XP (merged)

Препоръчан отговор

Използвам темата за да попитам - има ли смисъл от Windows XP SP3 ? Подобрява ли пройзводителността ? Има ли видими подобрения и какви ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Значи като рестартирам компютъра и натискам DEL не става нищо и няма как да направя да буутва от СД и като дам да инсталира,когато започне да зарежда стига почти до края и нищо не става,чаках около час и половина и все така стои.Моля помагайте sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Значи като рестартирам компютъра и натискам DEL не става нищо и няма как да направя да буутва от СД и като дам да инсталира,когато започне да зарежда стига почти до края и нищо не става,чаках около час и половина и все така стои.Моля помагайте sad.gif

Аз правя следното: вкарвам диска и след като се "успокой" изгасям компа(по стандартния начин) както е с диска в CD. След като го пусна влизам буут меню (при мен е F11 но при теб може да е F12) и избирам CD,и от там по стандартната процедура.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Повечето биоси използват F8 или F5 за да се влезе в boot менюто.

Тези клавиши се използват от Windows за управление на зареждането, обикновено от БИОС се ползват ESC, F11, F12

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като добавка мога да кажа, че може да пробваш и с F2 на мен ми е то. Просто се загледай малко в началото когато ти тества RAM-a, търси HDD-та обикновено е в левия долен ъгъл.

Успех

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами преди ми беше от DEL,сега пробвах със всички - DEL,ESC,F от 1 до 12 и нищо.И забравих да кажа,носих го на сервиз и там казаха,че бил "пълен" и за това не може да се преинсталира.Не им повярвах разбира се,но незнам какво са направили и сега при включване ми дава "Start Windows XP Professional" и "Start Windows XP Professional Setup" ако дам на първото се включва нормално,а като дам на второто за да започне инсталацията,и когато започне да зарежда,стига почти до края и спира,чаках час и половина,може и два да бяха,но все така си стои.Сега какво да правя,незнам ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж какво ще те посъветвам аз ...

Ако нямаш много важни неща на харда боотваш CD-то форматираш дела в който се намира операционната система и слагаш нова.

Ако обаче имаш важни неща, които не искаш да губиш намери някой, който да ти закачи харда ти да ти смъкне важното от там на неговия хард, за да можеш по-късно да си ги вземеш обратно.

Успех от мен дано да съм бил малко полезен

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам важни неща,но помисли ли преди да напишеш?Не може да се форматира дял,на който е операционната система,форматира всичко без нея.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Нямам важни неща,но помисли ли преди да напишеш?Не може да се форматира дял,на който е операционната система,форматира всичко без нея.

Изтриваш партицията по време на инсталационния процес и я създаваш отново. Тогава ще можеш да я форматираш

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
когато започне да зарежда стига почти до края и нищо не става

До кой край стига ? Къде ти се показва съобщението "Start Windows XP Professional" и "Start Windows XP Professional Setup" при Boot или след като е зареден Уиндоуса ? Показва ли ти съобщение "Press any key to boot from CD-ROM" ?

Може инсталационния диск да е дефектен..., Преди инсталиралл и си с него ?

За проблема с отварянето на Биоса питай в раздел "Хардуер". Другия вариант е да го занесеш отново в този сервис и да попиташ какво са правили - освен ако си сигурен, че грешката е тяхна.

Редактирано от needsleep (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пише само "Start Windows XP Setup" и отдолу зарежда с едни бели лентички,не може да не се сещаш.Показва се след първия екран с буквите.Не се показва това съобщение.Инсталационния диск не е дефектен,инсталирал съм много пъти с него.Сигурен съм,че грешката е тяхна,защото никой друг не ми е пипал компютъра и аз не съм правил нищо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пише само "Start Windows XP Setup"

То стигне ли до тук вече е бутнало от харддиска. Опитай да влезеш в биоса и да му кажеш да бутне първо от СД_то. Пробвай с Del, F1, F2, F10, F12(поне аз съм срещал тези). Не дръж бутона постоянно натиснат а го "помпай". След като бутнеш от инсталционния диск можеш да форматираш дори и дяла с Windows_a.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами сега?

Рачкачи периферията, ресетни биоса и опитай пак.

Докато не успееш да си влезеш в биоса не се мъчи с инсталация.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво пише най в началото, веднага след като се чуе пийпкането от кутията (преди опциите за windows-a и setup-a)? Горе трябва да пише Award или AMI BIOS. Също трябва да си пише кой клавиш трябва да натиснеш - Press * for setup или нещо от сорта. Ако не можеш да прочетеш, защото бързо изчезва го снимай с цифров фотоапарат и после виж спокойно какво пише. А ако излиза картинка вместо тези надписи, пробвай с TAB веднага да ги извикаш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Под рестарт на БИОС-а какво да разбирам?Ако имаш в предвид батерията,извадих я за 10-15 минути,след това я сложих и пак същото.

Много често само вадене на батерията не помага , намираш джъмпер-J1 обикновенно е с 3 пина и един джъмпер на два от тях , преместваш го да окъсиш другият свободен пин за 3-5 мин . Ако не го намериш може да извадиш батерията ( намерил си я вече ) и да я монтираш наобратно за да окъсиш контактните и пластини , изпушваш една цигара - ако не пушиш правиш 20 лицеви опори и си готов да върнеш батерията в нормалната и позиция . Окъсява се защото кондензаторите които са по дъното задържат остаъчно напрежение и БИОС-а не се нулира напълно .

Поздрави

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Какво пише най в началото, веднага след като се чуе пийпкането от кутията (преди опциите за windows-a и setup-a)? Горе трябва да пише Award или AMI BIOS. Също трябва да си пише кой клавиш трябва да натиснеш - Press * for setup или нещо от сорта. Ако не можеш да прочетеш, защото бързо изчезва го снимай с цифров фотоапарат и после виж спокойно какво пише. А ако излиза картинка вместо тези надписи, пробвай с TAB веднага да ги извикаш.

Ами не пише това,което трябва,подобно е,но не пише кое да натисна.Веднага след него се появява екрана,на който пише дали да стартирам уиндоус-а нормално или да стартирам инсталацията.

Много често само вадене на батерията не помага , намираш джъмпер-J1 обикновенно е с 3 пина и един джъмпер на два от тях , преместваш го да окъсиш другият свободен пин за 3-5 мин . Ако не го намериш може да извадиш батерията ( намерил си я вече ) и да я монтираш наобратно за да окъсиш контактните и пластини , изпушваш една цигара - ако не пушиш правиш 20 лицеви опори и си готов да върнеш батерията в нормалната и позиция . Окъсява се защото кондензаторите които са по дъното задържат остаъчно напрежение и БИОС-а не се нулира напълно .

Поздрави

Чувал съм,че така горял процесорът,но явно не е така,ще пробвам. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз си бях нагласил в биоса първо бутващо си ди. Но след една преинсталачия с няква самоделка вече не е първо бутващо. Мъчих тъй, мъчих инак каквото и да натискам не стигам до биоса. Сега като преинсталирам помпам ф 11. Доколкото знам биоса е тънко и важно нещо и е по добре да не се пипа, така че карам така.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И аз си бях нагласил в биоса първо бутващо си ди. Но след една преинсталачия с няква самоделка вече не е първо бутващо. Мъчих тъй, мъчих инак каквото и да натискам не стигам до биоса. Сега като преинсталирам помпам ф 11. Доколкото знам биоса е тънко и важно нещо и е по добре да не се пипа, така че карам така.

Да,това го знам,но като трябва да преинсталирам как по друг начин освен да го наглася от БИОС-а?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Чувал съм,че така горял процесорът,но явно не е така,ще пробвам. :P

Спокойно

Няма такива работи

Само да подчертая че :)това се прави на изваден захранващ кабел иначе може да станат всякакви поразии

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Спокойно

Няма такива работи

Само да подчертая че :)това се прави на изваден захранващ кабел иначе може да станат всякакви поразии

Когато го отварям,винаги го махам :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Вие не можете да разберете,че все едно няма БИОС,няма начин да се влезе,пробвах със всички възможни бутони и нищо. :)

последно срещнах такъв проблем локнат биос или нещо подобно беше,F6 помпаш и трябва да стане,възможна е размяна на бутоните за достъп до биоса,все гадни проблеми!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване