Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Инсталиране на Windows XP (merged)

Препоръчан отговор

Ако няма да ползваш RAID масив, то СП1 и нагоре разпознават САТА. Аз на моята машина като качхвах ХП не съм слагал никакви дискети. С Nforce 4 съм и ХП СП1 нямаше никакви проблеми.

Не мога да разбера какви са тези глупости!!!

Редактирано от daninel (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Не всички видове SATA контролери се разпознават от SP2, да не говорим за SP1.

Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не всички видове SATA контролери се разпознават от SP2, да не говорим за SP1.

Да - грешката е моя, но преди да си купиш устройството със САТА контролер - няма да е лошо да провериш дали се поддържа от Вин-а. Аз лично преди да си взема дъното ми проверих как стоят нещата по въпроса, за да няма после изненади.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми начи прави се диск-а /инсалационния/ и след като започвам да го зареждам след рестарт на pc-to при зареждането на Cd-to ми дава Failure... / И това е за WinXP-Март 2006, и Април 2006/, а на по старите версий на XP си тръгва без проблем Cd-to.. та ако някой има идея, да сподели ;Рр

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,бъгаво инсталационо cd.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И как става "не бъгаво"?

Ами с магия хаха :speak:

Става като си намериш друго празно СД и с него пробваш.

Какво марка ти е въпросния диск, който ти дава грешка? Да не е някой от 30 ст.? ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен това ме съмнява цялата грешка да е само failure.

Дай цялото съобщение и има по-голяма възможност да помогнем

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И как става "не бъгаво"?

Първо си взимаш хубава бланка(прав е GFreeman).

Второ,записваш си ХР-то-но на ниска скорост-8х(макс.12х) ;) и ако оптичното устройство ти е наред(а също и дистрибуцията,която си записал) няма да имаш проблеми cool.gif

Поздрави :speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или може (най-вероятно) да не си го изпържил правилно.

ISO се пече от Nero>Burn Image .Разархивирането на файловете с WinRAR и последващото им пържене е грешен подход.

Накрая не е съвсем невъзможно изображението да няма стартиращ запис -> особено ако е правено/точено в/от България.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както каза Melmak трябва да имаш някакъв имейдж и от него да правиш инсталационно XP.Само разархивирани файлове няма да ти свършат работа.Потърси .iso .bin .mdf файлове на Windows XP най-добре с вграден SP 2.Другия вариант е да имаш такъв имейдж,но да не е буутващ или да е неправилно записан.Потърси някое вече пробвано сд и най-добре му дай copy disk.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цялото съобщение е само Failure

А относно диск-а - Emtec

Също така скоростта дето записвам е 4

Както бях писал само на тези двете версии на WinXP ми прави проблем, със по старите .. нямам ;)

П.С. - Пък доколкото знам, Winrar да разерхивира .iso...;Рр

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цялото съобщение е само Failure

А относно диск-а - Emtec

Също така скоростта дето записвам е 4

Както бях писал само на тези двете версии на WinXP ми прави проблем, със по старите .. нямам :clap:

П.С. - Пък доколкото знам, Winrar да разерхивира .iso...;Рр

разархивира cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ми начи прави се диск-а /инсалационния/ и след като започвам да го зареждам след рестарт на pc-to при зареждането на Cd-to ми дава Failure... / И това е за WinXP-Март 2006, и Април 2006/, а на по старите версий на XP си тръгва без проблем Cd-to.. та ако някой има идея, да сподели ;Рр

Не знам що при тебе ти става тази грешка но ако това може да те успокой ще ти кажа че моя Уиндуз ХП съм го копирал лично аз от оригинален Микрософтски диск (с холограмите) на един CD-R и на един CD-RW. И противно на всякакви очаквания на един компютър CD-R не ще да тръгне а други я тръгва.

Става въпрос за директни копия на най-бавната скорост с Неро 6 от плейър към записвачка без да се съдава имидж файл първо на твърдия диск.

Можеш да извадиш boot файла от другия дето тръгва и да преработиш (този дето прави мизерии) например с nLite да си го направиш bootable. Ако си го свалял от някъде този който го е качвал може нещо да е объркал та за това така.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами с магия хаха :clap:

Става като си намериш друго празно СД и с него пробваш.

Какво марка ти е въпросния диск, който ти дава грешка? Да не е някой от 30 ст.? :clap:

Аз ги зимам по 18 стотинки дисковете и до сега нищо не ми е отказало.А относно как става "небъгаво" като го запишеш както трябва :clap:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Значи слагам диска на Уиндоус ,започва проверките,стигам до (само,че тук имам два дяла,а не един както е на картинката),избирам първата опция

5.gif

и след това до

8.gif

и след формат продължавам-ясно>мерси

Е да ама нееее под НТСФа харда не се форматира като при ФАТ32 Информацията си стои Винадовса се инсатлира върху стария мноо тапо басииии изнервих се:)

Дори и след изтриване на партишана и на новото му създаване и форматиране Смотаниат Виндовс си стои просто не се трие нщо баси

Някой ще ми каже ли как да си форматирам харда под НТСФ

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Е да ама нееее под НТСФа харда не се форматира като при ФАТ32 Информацията си стои Винадовса се инсатлира върху стария мноо тапо басииии изнервих се :)

Дори и след изтриване на партишана и на новото му създаване и форматиране Смотаниат Виндовс си стои просто не се трие нщо баси

Някой ще ми каже ли как да си форматирам харда под НТСФ

Опитваш да форматираш и инсталнеш Уин върху същия партишън,на който и сега ти е ОС sad.gif Да не форматираш и иинсталираш върху друг дял,различен от този със сегашната ти ОС :) Защото това,което пишеш,че триеш,създаваш и форматираш дял -и след това старият Уин продължава да си стои на същия форматиран партишън -ми се струва,меко казано,странно :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:down: Ако нямаш ценна информация на този твърд диск, направи следното:

1. Стартирай компютъра с bootable DOS дискета, на която има нужните инструменти.

2. С FDISK от дискетата унищожаваш логическите дискове и партишъните.

3. Правиш инсталация с WIN XP диска.

Ако при точка 2. FDISK не разпознава, че има нещо върху диска. Просто създай Primary Partition и отивай на т.3.

Успех!

ПП. Ако имаш работещ Уиндоус на компютъра, а нямаш дискета, първо си направи такава.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам следния проблем. Значи - по-някое време компютърът ми започва да се рестартира сам - хубаво хванал съм вирус. Формат и на "c" и на "d" и започва нова инсталация на WinXP,но компа започва да се рестартира сам или забива или стига до там че не може да копира"mfu40.dll" и до там.Иначе ако си инсталирам 98 няма проблем работи идеално но под 98 не виждам NTFS часта от харда която е по-голямата. Та някой има ли идея какво да правя. Bios - а също съм го рестартирал да не би нещо от там да е и пак същата работа.Ако някой може да помогне ще съм благодарен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

;) Значи викаш щом се рестартира си с вирус,хахахах.Много логично мислиш ман ,нямам думи :clap: Че и биоса си рестартирал,брех да му се невиди,как ли е станало:)

А сега сериозно,ако не можеш да направиш нищо а не ти се седи на Уин 98,а както гледам си направил вече достатъчно бели,има няколко възможности.

Можеш да използваш Хирен Боот СД за да виудиш дали нямаш грешки на самия диск,и да си го сканираш за вируси отново.Ако открие грешки ги оправяш,и после инсталираш наново ХП.

А другия е направо формат пълен и инстал на чисто:speak:

П.С А може да е и диска както ти каза рандб под мен ;)

Редактирано от Morfey_A (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имам следния проблем. Значи - по-някое време компютърът ми започва да се рестартира сам - хубаво хванал съм вирус. Формат и на "c" и на "d" и започва нова инсталация на WinXP,но компа започва да се рестартира сам или забива или стига до там че не може да копира"mfu40.dll" и до там.Иначе ако си инсталирам 98 няма проблем работи идеално но под 98 не виждам NTFS часта от харда която е по-голямата. Та някой има ли идея какво да правя. Bios - а също съм го рестартирал да не би нещо от там да е и пак същата работа.Ако някой може да помогне ще съм благодарен.

Май ти е счупен диска на XP-то или същност каква конфигурация имаш?Покриват ли се изисканите ресурси с твойте?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да си добавял/сменял скоро памет ?

Аз имах подобен проблем с паметта - 98SE си вървеше, а XP се рестартираше. След пълен формат и опит за инсталация на чисто - все някой файл не успяваше да се качи, като съобщението беше - "грешка при четене на CD-то". Докато не смених RAM-а, който бях добавил - нещата не се оправиха. Странното също така беше, че RAM-а си минаваше всички известни ми тестове под DOS и 98...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Май ти е счупен диска на XP-то или същност каква конфигурация имаш?Покриват ли се изисканите ресурси с твойте?

Това няма никакво значение!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така значи ако не сте разбрали аз и до сега си работех със XP и съм нямал проблени колкото до пълния формат - еми да точно това и направих.Ако харда е прецакан няма ли да има проблем и с 98? Колкото до рестартирането на BIOS - може и да не е точно рестартиране това но с джъмпера на дъното на bios-а (като му смениш позицията) са въвеждат първоначалните настройки - това го направих просто за всеки случай защото още докато беше съвсем нов имаше "някакъв грешен запис" в настройките за вентилаторите там и от сервиза направиха точно това. Иначе не съм сменял RAM, а пробвах и с три различни диска,а колкото до това защо съм решил че имам вирус - еми преди време имах подобен проблем само че тогава ми излизаше съобщение секунди преди да се рестартира компа.

Редактирано от konst_ko (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване