Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Инсталиране на Windows XP (merged)

Препоръчан отговор

колкото до това защо съм решил че имам вирус - еми преди време имах подобен проблем само че тогава ми излизаше съобщение секунди преди да се рестартира компа.

Е,това е било червей sad.gif Ако нищо не си пипал(или сменял) по хардуера,наистина пробвай с друг инсталационен диск(въпреки,че казваш-пробвал си с три),за който си сигурен ,че работи :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Налага ми се да инсталирам Widows XP на компютър, на койти има вече инсталиран Linspire. Аз съм на "вие" с Linux. Проблема е, че машината не иска да търси ОС първо от CD-то, а влиза направо в твърдия диск (не помага смяната на настройките в BIOS). Компютъра няма флопи и не бива да се отваря (иначе лесно - ще сложа флопи и т.н.). Някой може ли да помогне?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Налага ми се да инсталирам Widows XP на компютър, на койти има вече инсталиран Linspire. Аз съм на "вие" с Linux. Проблема е, че машината не иска да търси ОС първо от CD-то, а влиза направо в твърдия диск (не помага смяната на настройките в BIOS). Компютъра няма флопи и не бива да се отваря (иначе лесно - ще сложа флопи и т.н.). Някой може ли да помогне?

Според мен причините са 3:

1. Неправилна настройка на BOIS;

2. Скапан BOOT диск на ХР.

3. Скапано CD.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Според мен причините са 3:

1. Неправилна настройка на BOIS;

2. Скапан BOOT диск на ХР.

3. Скапано CD.

Не. Внимателно проверих и трите възможности.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
(не помага смяната на настройките в BIOS)

Значи си сложил да бутва от СД-то и то пак не става?

Ти казваш, че си проверил трите горни възможности, но някоя от тях трябва е. :)

Първо сигурен ли си 100%, че СД-то, от което се опитваш да инсталираш е бутващо? Ако си сигурен върни се на предложение:

3. Скапано СD

и направи ново такова като обърнеш внимание на:

1. Увери се, че пържиш диска с изображение, което е BOOTABLE!

2. Самото СД да е по-качествено и от по-скъпите

3. Запиши на по-ниска скорост

Просто няма от какво друго да е след като си направил настройките в БИОС-а и предполагам СД-устройството си е читаво и си работи нормално, нали?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че трябва да има начин да се зареди сетъпа директно от линукс / по-точно GRUB.Ще се опитам да проуча въпроса.

Едит:

Проучих въпроса ,само че не става директно.Тоест трябва да се изпълнят няколко стъпки.Ако все още не можеш да стартираш от компакт диска ,ще ги постна.

Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой може ли да каже как да си направя инсталационно CD за Windows XP Pro SP2 - комплектовано с последните ъпдейти, за да не ги тегля отново след преинсталация ?

;)

PS: Четох подобно нещо някъде из форума, но (по правилата) сега не мога да го открия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,изтегли си програмата Nlite.Има я в Калдата и е на български.Много е интуитивна и гаранция давам ще се справиш,ако има нещо питай тук.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравей,изтегли си програмата Nlite.Има я в Калдата и е на български.Много е интуитивна и гаранция давам ще се справиш,ако има нещо питай тук.

Благодаря Майор dragozow ! Дръпнах си nLite v1.0 Final от официалния сайт. Сега ще я инсталирам, но до колкото прочетох нещичко по въпроса - мисля, че няма да имам проблеми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли Windows XP които след инсталацията да е около 1GB защото един приятел иска ХР,но харда му е много малък 1,90GB апък иска много да работи с ХР а тои ползва компа предимно за игр и програми.Дайте някакъв съвет за Windows XP.

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Има ли Windows XP които след инсталацията да е около 1GB защото един приятел иска ХР,но харда му е много малък 1,90GB апък иска много да работи с ХР а тои ползва компа предимно за игр и програми.Дайте някакъв съвет за Windows XP.

1. При такъв хард диск не смея да попитам какъв е останалия хардуер. Много слабичка ми се вижда машинката за комфортна работа.

2. Какви игри ползва??? :) Може би тетрис? Хич не ми прилича на геймърска машина :ph34r:

Според мен ще му е мъка с XP на този компютър. Но нека пробва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да ползва XP-трябва да му направи оптимизация! След инстала да изключи и системата за въстановяване и да не качва сервизен пакет защото с него XP-то може да скочи и на 5gb..Най добре е да си потърси някъв хард на старо(по-голям)

Редактирано от dj.michel (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвета ми е по-добре да смени първо хард диска и тогава да слага ХР. Много е слаба машината!

И до колкото знам Windows XP е около 1.7GB, ако не се лъжа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даже да не се пробва - след като инсталира Windows, колко място ще остане? Освен това Windows има нужда swapfile от който е между 700 и 1400 мб. И накрая - къде ще инсталира игрите? Абсурд - трябва му нов диск, минимум 10 гб!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако толкова иска да пробва XPто ..има едни LiveCD които са добри ... с качен всякакъв софтуер .. примерно iNFRA.Windows.XP.Live.CD.SP2.FULL.700MB

имаше една опция при инсталацията на ХРто .. нещо беше с F5 ... само че орязваше сумати сървиси ... и пауър мениджмънта и става кат АТ май ... тва беше опция за инсталация на по старите машинки ... ... имаше нещо такова :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо свестно няма да стане на такъв компютър с ХП, по-добре му кажи да си купи друга машина та даже и на старо да е. А ако няма пари ... тогава не знам. От нищо нещо не може да стане, има си граници на тарикатлъците с орязаните ХП-та.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да не ви се вярва,но тои играеше Half-Life и CS1.1 на този компютър ohmy.gif и е с Windows98.

Също искам да попитам дали ще му прави проблеми Windows XP-то на следната му конфигурация

233Mhz 64RAM 2video и 1,90Gb(незнам каква марка са му чарковете)

DreX може ли да ми дадеш линк към този Windows за които говореше :) може да пробваме и дано стане

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никъде не е писано колко му е слаба машината, че да си правите изводи - известно е само, че харда му е малък.

EAgames, няма лошо да пробва приятелят ти. Сигурно и оригинално XP ще се побере без допълнителни работи, но ще заеме целия диск, така че най-добре или си изтегли някой орязан вариант или (по-добрият вариант!) чрез nLite сам орежи инсталацията на Уина поне да си знаеш какво си орязъл и какво не. Тогава спокойно ще може да си инсталира ХП, че да му остани и още доста място.

След инсталацията потърси тук във форума за оптимизации - няма да са му излишни на въпросния комп.

Нека пробва, какво губи?

Е сега като видях цялата конфигурация наистина бая зор ще види компа.. sad.gif

По-добре да си остане с 98 ако няма основателна причина, но ако има мерак няма лошо да пробва. Но след като инсталираш (орязана версия) веднага трябва да махнеш всякакви неща дето да пълнят диска като System restore, temp internet files да измахаш по възможност всички излишни работи от startup-а и сървисите. Махаш автоматични ъпдейти, ако няма да ползва мрежата и там забраняваш всичко и всякакви сървиси свързани с нея. Махаш ефекти, абе всичко каквото се сетиш дето е излишно и за повече инфо търсиш допълнително за оптимизации във форума.

На теория ще му върви ХП. cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Има ли нужда да изключвам всичко след като компютъра няма възка с интернет и нсяма да има

Ами да разбира се - щом нещо няма да се ползва и то за такъв компютър.

LiveCD може да го пробва, но не вярвам да му даде реална представа как ще върви. По-добре да си сложи наистина ХП-то и да си прецени сам.

И все пак не го отписвай ХП-то заради конфигурацията. То може и да върви на много по-слаби машини стига да му направиш съответните настройки. Задължително трябва:

- преди да инсталира да си ореже инсталацията с nLite (ако няма намерение да се снабди с по-голям хард разбира се)

- още в началото на инсталацията както каза и Drex да цъкне F5 за олекотена версия

- да се направят всички възможни оптимизации след инсталацията

След това да види как му върви и да си прецени за себе си.

А има ли някаква причина да минава на XP или просто ей така?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не ми стана съвсем ясно, целия хард ли е 1,90GB?....

Както и да е, на този компютър единствената възможност е да качиш уиндоус, правен с nLite, като при това трябва да го прави някой, който наистина си има понятие какво прави, защото на въпросния уиндоус не трябва да остане почти нищо. XP който не е орязан и правен с въпросната програма, изобщо ще откаже инсталация, защото машината не отговаря на минималните изисквания. System restore и тем подобни ги оправяш още в nLite. С програмата ще направиш и почти всички оптимизации на операционната с/ма от които ще се нуждаеш (изключване на хибернация, да не предупреждава за недостиг на място и т.н.). На уиндоуса с който работя вече година и половина или повече, инсталационното исо беше по-малко от 210 Мб. без да съм се лишил от абсолютно нищо и с вградени SP2 + ъпдейти. Тъй или иначе, явно на този компютър става дума за някакъв експеримент, но пожелавам късмет, ще е нужен...

Едно LiveCD ще върви даже по-гадно, поради недостиг на рам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Нещо не ми стана съвсем ясно, целия хард ли е 1,90GB?....

Както и да е, на този компютър единствената възможност е да качиш уиндоус, правен с nLite, като при това трябва да го прави някой, който наистина си има понятие какво прави, защото на въпросния уиндоус не трябва да остане почти нищо. XP който не е орязан и правен с въпросната програма, изобщо ще откаже инсталация, защото машината не отговаря на минималните изисквания. System restore и тем подобни ги оправяш още в nLite. С програмата ще направиш и почти всички оптимизации на операционната с/ма от които ще се нуждаеш (изключване на хибернация, да не предупреждава за недостиг на място и т.н.). На уиндоуса с който работя вече година и половина или повече, инсталационното исо беше по-малко от 210 Мб. без да съм се лишил от абсолютно нищо и с вградени SP2 + ъпдейти. Тъй или иначе, явно на този компютър става дума за някакъв експеримент, но пожелавам късмет, ще е нужен...

Едно LiveCD ще върви даже по-гадно, поради недостиг на рам.

Да целият хард е 1,90GB иначе ще видим какво ще стане що го бъде ли или няма да го бъде

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

по този повод: скоро имах следния проблем-

компютър нов сата с инсталиран win xp sp2 бутва когато си иска,т.е. често дава грешка от рода на ntldr is missing. press any key to restart...

тръгвам да преинсталирам уина с бут диск на уин хп с сп2 -въобще не става нищо-не чете от диска.

търся драйвери за сата но на дискета намирам само такива за raid - за сата няма драйвери-отделно имаше някакви драйвери за дъното (nvidia amd базирано). raid контролера съм го исключил от биоса но нищо не се получава.От друга страна няма флопи angry.gif да инстална драйверите за райд контролера,а компа е в гаранция.Какъв е проблема според вас и как би могло да се реши подобна ситуация.Благодаря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"NTDLR" is missing

Windows XP users

1. Insert the Windows XP bootable CD into the computer.

2. When prompted to press any key to boot from the CD, press any key.

3. Once in the Windows XP setup menu press the "R" key to repair Windows.

4. Log into your Windows installation by pressing the "1" key and pressing enter.

5. You will then be prompted for your administrator password, enter that password.

6. Copy the below two files to the root directory of the primary hard disk. In the below example we are copying these files from the CD-ROM drive letter "E". This letter may be different on your computer.

copy e:\i386\ntldr c:\

copy e:\i386\ntdetect.com c:\

7. Once both of these files have been successfully copied, remove the CD from the computer and reboot.

А иначе достатъчно ясно е обяснено от GFreeman и Melmak ® как можеш да си добавиш драйвърите в инсталационния диск на XP-то с помощта на Nlite ;)

nlite_screen.png

http://kaldata.host.bg/www.kaldata.net/nLi...aldata.com).exe

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
' date='10.07.2006г. в 10:04' post='229220']"NTDLR" is missing

А иначе достатъчно ясно е обяснено от GFreeman и Melmak ® как можеш да си добавиш драйвърите в инсталационния диск на XP-то с помощта на Nlite ;)

nlite_screen.png

http://kaldata.host.bg/www.kaldata.net/nLi...aldata.com).exe

благодаря за информацията,наистина е полезна,но според теб какъв е проблема в дадения случай-липса на драйвер ли е или нещо друго.?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване