Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Позволявам да не се съгласиш с мен, дори настоявам. И все пак?* Кои са тези "съвсем различни неща"? /Внимавай, лъзгаво е :angry:/

Вече беше написано от hlevoust, но и аз ще добавя нещо в друга насока. Малко измествам темата, но случайно да ти убягва връзката между думите "медия" и "власт"?!

* Най-обичам да ми се отговаря на въпроса с въпрос.

Аз пък най-обичам да ми преливат от пусто в празно.

Относно медия - власт, и там е лъзгаво много. cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 53
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Купувач е Central European Media Enterprises Сделката за продажбата на bTV е готова. News Corporation и Central European Media Enterprises (CME) са постигнали споразумение по въпроса. Телеви

Чудесно! Дано ги пооправят малко, че с тези преки включвания от циганската махала, лудницата и магистралата в новините взе да ми дотяга. Изобщо структурата на централните им новини не струва. Първо - тъпо е да повтаряш едно и също, като малоумен. Второ - тъпо е да вкараш "малкия коментар", само за да набуташ реклама в prime time-а. Ако им поорежат бюджета, току-виж се стегнали.

Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мен ме дразни като в новините съобщават "важни" събития от Сървайвър, Биг брадър и т.н.

Половината от "важните събития с национално значение" са от този тип.

Това е ЧАСТНА медия и соственика й може да прави почти всичко с нея.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Половината от "важните събития с национално значение" са от този тип.

Това е ЧАСТНА медия и соственика й може да прави почти всичко с нея.

Стига набутването да му е по джоба...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали знаеш, че колкото и да бягаш простотията, винаги те застига.

Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нова телевизия е продадена. Някакви сътресения върху националното ви самосъзнание? Според мен, не. biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Нова телевизия е продадена. Някакви сътресения върху националното ви самосъзнание? Според мен, не. biggrin.gif

Много важно-телевизии

Те държавата продадоха-тва са направо бели кахъри

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Нали знаеш, че колкото и да бягаш простотията, винаги те застига.

НЕ знам за вас но ми омръзна Слави да се подиграва на повечето хора-какво му направи Дони, освен че пее по-хубаво от него?И защо се бъзика с Росито Кирилова така подло? Не може да пее Славчо и това е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
НЕ знам за вас но ми омръзна Слави да се подиграва на повечето хора-какво му направи Дони, освен че пее по-хубаво от него?И защо се бъзика с Росито Кирилова така подло? Не може да пее Славчо и това е.

И на мен ми е мъчно-и Дони,и Роси харесвам

И с Володя Стоянов се подиграва

Аз го познавам лично него-и изобщо не говори толкова бавно

Много начетен и интелигентен човек е,изключителен професионалист-певец и музикант,с отворено сърце за всички

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да отбележа че Национална тевизия е когато отразява обстойно новините от цяла България - София не е България . За цяла седмица в новините има 2-3минути максимум за това какво се случва в другите градове .Или във Варна , Бургас , Пловдив и другите градове не се случва нищо ? Етотова ме дразни и ако новитесобственици на НТВ или БТВ предпиемат нещо по въпроса може да им скочи гледаемоста . Много го е еня някой от Варна че Бойко Борисов по анцунг разисква "Цариградско море" или невщо от сорта .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А според мен е рано да се каже. Ще поживеем, ще видим. Промени още няма, минала е само седмица, сделката дори не е финализирана, а вече си правим изводи, браво на нас.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А според мен е рано да се каже...

Така е, за промени на този етап не може да се говори, дори да се мисли. В съботния брой на "24 часа" имаше интервю със Светлана Зурлева по темата. Не се предвиждат осезаеми промени, не и в близките година, година и половина. А дотогава пазарната конфигурация едва ли ще е същата като в момента и е безсмислено да се гада е кое и как.

Много е вероятно да предстои и окрупняване на телевизиите, защото при сегашния пребогат избор от телевизии и телевизийки, използвани само за препиране на някой лев едва ли ще издържат още дълго.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...

Тв сделки в сянката на световната криза

Помните ли безгрижните времена отпреди само няколко седмици, когато брояхме невярващо нулите в обявените сделки за покупка на най-големите български телевизии? Мениджмънтът на "Нова тв" с треперещ от вълнение глас обяви, че каналът ще бъде купен от шведския медиен гигант MTG за 620 млн. евро. News Corp. смело поиска за bTV и още няколко много по-малки канала на цена от един милиард евро...

Два месеца по-късно ситуацията около двете най-големи сделки на българския телевизионен пазар вече не изглежда толкова ясна. Върху тях падна сянката на световната финансова криза, която промени плановете за инвестиции на практически всички играчи.

Още когато стана ясно, че Lehman Brothers фалира, медийните анализатори и бизнесът започнаха да се питат ще повлияе ли това на продажбата на най-големия телевизионен канал в България bTV. Американската инвестиционна банка беше консултант на News Corp. по сделката.

Опитът на "Капитал" да получи коментар на тези въпроси беше отклонен. Мениджмънтът на bTV е в чужбина и и никой не се нае да каже ще повлияе ли кризата на сделката.

Решението на News Corp. да продаде няколко от компаниите си в Източна Европа, между които и bTV, бе първото от серията събития, които подготвиха, както тогава се очакваше сериозна промяна на българския телевизионен пазар. Според прогнозите на различни анализатори очакваната тогава цена за българския канал бе 1 млрд. евро. Дори и цената тогава да изглеждаше логично висока заради влиянието и внушителния пазарен дял на bTV от 34.9% (за сравнение, конкурентите и от "Нова тв", които са на второ място като аудитория и приходи, имат дял от 15.6 по данни на TNS/TV Plan за юни 2008), сега сметката вече изглежда по-различна. Цените на двата канала изглеждаха оправдани, при условие че рекламният пазар в България ще продължи да расте с досегашните темпове - между 20 и 30% на година.

Според оптимистичните прогнози за това как ще се отрази глобалната криза на България ръстът на икономиката ще се забави. Всъщност охлаждането на рекламния пазар вече започва да се усеща и прогнозите за следващата година са, че ако има ръст, той ще бъде минимален в сравнение с досегашния.

Финансирането на сделките е другият деликатен момент за тяхното осъществяване. Световната криза доведе до силно затягане на условията за отпускане на кредити и увеличаване на лихвените проценти, така че намирането на пари, ако е възможно, ще бъде много по-трудно.

Въпреки кризата News Corp. не се отказва да финализира сделката и нае нов консултант по нея. След фалита на Lehman Brothers компанията на Рупърт Мърдок избра за консултант по продажбата на телевизионните си активи в Югоизточна Европа JPMorgan, съобщи информационната агенция Dow Jones.

Сделката за "Нова тв"

Другият често задаван въпрос през седмицата беше ще се финализира ли и при какви условия сделката за продажбата на "Нова тв", която подписа предварителен договор с шведската Modern Times Group (MTG) за рекордните 620 млн. евро. Серия от слухове, свързани с това, обикалят медийния пазар от известно време. Според някои от тях шведската компания обмисля оттегляне от сделката с "Нова", а според други MTG проявява интерес към сделката за bTV. "Очакваме да приключим сделката до края на октомври и не можем да коментираме нищо, преди това да стане", обясни пред "Капитал" говорителят на MTG Бърт Уилбърг. Гръцките собственици на "Нова" - "Антена", и българският мениджмънт на компанията отказаха да коментират евентуални промени в параметрите на сделката.

В интервю за Dow Jones шефът на MTG Ханс-Холгер Албрехт обясни цената с очакванията за ръст на българския рекламен пазар от 20% годишно през следващите три години.

Преди малко повече от месец говорителят на MTG Бърт Вилборг коментира: "Мисля, че платихме съвсем релевантна сума и сме купили най-добрата придобивка. Много сме доволни и мислим, че телевизията ще продължи да се развива", каза той. Според него България е много вълнуващ пазар, с растящи рекламни инвестиции, а икономическите перспективи пред страната са отлични.

Според финансисти, които твърдят, че разполагат с вътрешна информация, обаче позицията на MTG е претърпяла промени. Анализатор, не пожелал да бъде цитиран, коментира, че ако е на мястото на шведската компания, при създалата се криза "бих рискувал 60 млн. [колкото се твърди, че е платено при подписването на договора], за да спася 600".

Единствената сигурна информация за сделките към момента е, че всички ангажирани с тях в момента са много ангажирани със сложни преговори и още по-сложни сметки. Каква ще е развръзката предстои да разберем в края на месеца, но по всичко личи, че параметрите на тези сделки едва ли ще останат такива, каквито очаквахме да бъдат в не толкова далечното, но безгрижно минало - във времето преди финансовата криза да обгърне с лепкавите си пипала целият свят.

Весислава АНТОНОВА

capital.gifапитал

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 година по-късно...

Продажбата на bTV е договорeна – срещу 400 млн. долара*

News Corporation е постигнала споразумение за продажбата на bTV на Central European Media Enterprises (CME), съобщиха от News Corp.

Сумата по сделката е 400 млн. долара за 100% дял от канала за ефирно разпространение bTV.

Според информация от края на януари, когато стана ясно, че преговорите за продажбата вървят към приключване, сумата, която се цитираше, беше 500 млн. евро.

CME също така ще поеме контрола върху двата специализирани канала bTV Comedy и bTV Cinema, заедно със 74-процентовия дял на News Corporation в Радиокомпания Си.Джей, която управлява няколко радиостанции.

Според последните обявени резултати на Болкан нюз корпорейшън ЕАД, българското юридическо лице, което обединява bTV и останалите медии, които досега бяха собственост на News Corp. в България, дружеството има приходи от 157,6 млн. лв. за 2008 г. Това представлява покачване от 5% спрямо предходната година.

Годишната нетна печалба се е увеличила за периода с 6% до 62,4 млн. лв.

Продажбата завършва програмата на News Corporation за излизане от значителния й бизнес за ефирно наземно телевизионно и радио разпространение в Източна Европа, съобщават от компанията.

Сделката е обект на регулаторно одобрение от страна на българската Комисия за защита на конкуренцията (КЗК), както и на други обичайни условия за приключване.

Консултант на News Corporation по сделката е JP Morgan.

Новият собственик на bTV развива дейност в сферата на телевизията и интернет в седем държави в Централна и Източна Европа (ЦИЕ). У нас компанията е собственик на телевизионните канали Pro.bg и Ring.bg.

Към края на 2009 г. News Corporation разполага с общи активи от близо 56 млрд. долара. Годишните й приходи са за около 30 млрд. долара.

Компанията оперира в редица сегменти: филмова продукция, телевизия, радио- и ТВ програми за кабелни мрежи, директно сателитно телевизионно разпространение, интегрирани маркетинг услуги, вестникарски и информационни услуги, книгоиздаване и др. Основната й дейност се осъществява в САЩ, Континентална Европа, Обединеното кралство, Австралия, Азия и Латинска Америка.

*Допълнено към 17:20

com.investor.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е луд тоя който "прави" телевизията а този който я гледа :biggrin:

То вече има толкова много канали, че човек сам може да си направи програма по свой вкус и разбирания.

това значи ли, че ще спрат турските сериали?

Съмнявам се :P

Ако на теб нещо ти докарва зрителска аудитория и пари ще го спреш ли?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Съмнявам се :angry:

Ако на теб нещо ти докарва зрителска аудитория и пари ще го спреш ли?

Телевизиите в бедните държави, особено безплатните са за пропаганда.

Редактирано от Hanibal_Lektar
Това което съм редактирал ... на друго място ! (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купувач е Central European Media Enterprises

0000086392-article2.jpg

Сделката за продажбата на bTV е готова. News Corporation и Central European Media Enterprises (CME) са постигнали споразумение по въпроса.

Телевизията става 100% собственост на CME за 400 милиона долара.

Те поемат и контрола върху bTV Comedy и bTV Cinema, както и 74-процентовия дял на News Corporation в Радиокомпания Си.Джей, която управлява няколко радиостанции.

Сделката трябва да бъде одобрена от Комисията за защита на конкуренцията (КЗК).

dnes.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване