Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Колко пари ни трябват, за да живеем?!

Препоръчан отговор

Заведенията - ПРЕПЪЛНЕНИ СА БЕЕ нали сме бедни не можем да си купим хляб да си сготвим

Това дали ти стигат 2000 лева или не зависи от стандарта на живот или по-специални разходи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 132
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

На мен на месец ми трябват 1000 лева за да оцелея...От там нагоре ще мога да си купя и нещо странично...Горе-долу на мен ми трябват около 3000 лева месечно за да живея що-годе нормално.Ама съм нагла..

Заведенията - ПРЕПЪЛНЕНИ СА БЕЕ нали сме бедни не можем да си купим хляб да си сготвим

Това дали ти стигат 2000 лева или не зависи от стандарта на живот или по-специални разходи.

Мама и тати отдавна спряха да ме финансират. Сега аз финансирам тях. Просто благодарност скъпи или скъпа! А не мисля, че ние, българите, трябва да се отличаваме по стандарт от подобните нам на запад! Нормално е да имаме нова кола, ново жилище, две, три деца и малко за душата!

Поздрави !!!

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

..но се отличаваме не само заради ниските доходи, но и заради ниската култура. Така като ти чета поста, и аз се питам как ти стигат 2500 лева biggrin.gif Дано жената искарва добри парички и да ги внася в домакинството :nono:

Редактирано от prwvu (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
..но се отличаваме не само заради ниските доходи, но и заради ниската култура. Така като ти чета поста, и аз се питам как ти стигат 2500 лева biggrin.gif Дано жената искарва добри парички и да ги внася в домакинството :huh:

А ти колко иСкарваш на месец ? :nono:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
..но се отличаваме не само заради ниските доходи, но и заради ниската култура. Така като ти чета поста, и аз се питам как ти стигат 2500 лева biggrin.gif Дано жената искарва добри парички и да ги внася в домакинството :nono:

Ами аз говорех за сам мъж. Да направим проста сметка:

Кола - 400 лева;

Бензин - 200-250 лева;

Жилище- 800-1000 лева;

Деца - колко ли?;

Жена - тя си знае :huh:

Колеги - колкото поеме :huh:

Ами ако си самостоятелен човек 800 лв ще ти стигат при всички случаи...

????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Туй Билдера да не живее на хотел, че с хилядарка за жилище е напълно възможно biggrin.gif !

Оп, забравих! Таз сума за колата освен бензина, амортизация ли е? Щото с цялата сума, която харчиш за 1(един) месец двама пенсионери (с минимални пенсии),трябва да изкарат цяла година!

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да живеем не ни трябват мн пари, ама за да живеем нормално и така както ние си искаме ни трябват много пари!!! Колкото повече, толкова повече...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Туй Билдера да не живее на хотел, че с хилядарка за жилище е напълно възможно biggrin.gif !

Оп, забравих! Таз сума за колата освен бензина, амортизация ли е? Щото с цялата сума, която харчиш за 1(един) месец двама пенсионери (с минимални пенсии),трябва да изкарат цяла година!

Ако толкова те интересува, карал съм и с 50 лева, изкарани за 6 месеца!!!!! Доста по-малко са от пенсийките, нали?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Оки Доки, не знам, как ти стигат 2000 лева за нормален живот! Аз едва се закрепям с 2500 лева на месец и то без да купувам нищо за душата, включително и дрехи!!!

Напълно съгласен. За да живеш нормален живот какъвто живеят в европата и сащ ти трябват около 5,000 на месец за град като София.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За да живеем не ни трябват мн пари, ама за да живеем нормално и така както ние си искаме ни трябват много пари!!! Колкото повече, толкова повече...

Да, ако искаме да имаме семейство ни трябват повече, или колкото повече толкова по-добре или по-лесно!Както и да е! В българия мъжете никога няма да изкарват колкото е нужно, за да имат семейство...затова си живеят сами! Лек ден от мен!И успехи на сегашното поколение!Ще им е нужен!

На мен и 500 лв. ми стигат, за да оцелея, ама надали бих живяла цял живот с толкова!Още повече след като искам нещо повече от този живот, а не просто да оцелявам!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен на месец ми трябват 1000 лева за да оцелея...От там нагоре ще мога да си купя и нещо странично...Горе-долу на мен ми трябват около 3000 лева месечно за да живея що-годе нормално.Ама съм нагла...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама то това не е наглост.За един порядъчен живот ми трябват около 4000лв. на месец.За семейство с 2 деца просто не ми се мисли-тогава сигурно ще броя последните дни до заплата.Дали има млади хора с по 3 деца-съмнявам се!

Друг е въпроса че в момента държавата оценява моя труд на 365лв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ама то това не е наглост.За един порядъчен живот ми трябват около 4000лв. на месец.За семейство с 2 деца просто не ми се мисли-тогава сигурно ще броя последните дни до заплата.Дали има млади хора с по 3 деца-съмнявам се!

Човек може и с малко и с много, обаче когато има деца нещата се променят! Разходите стават много повече-повече от колкото за един възрастен дори!!!

За жалост никак не грешиш, малко са хората с повече от едно-дете...а някой и едно не могат да си позволят, не могат да си позволят и да излизат с някой даже! Тъпо е, но парите доста ограничават човека!За жалост!

Моя на повече го оцениха, но каква полза? Дали кариерата е всичко в този живот, ако имаш добра работа и добре платена, но ако си сам дали ще ти е достаъчно да имаш пари и някакво си там развитие?! Дали живота няма повече от едно измерение?! Не е всичко само пари, но не може без достатъчно от тях за жалост те управляват този свят! И без тях сме за никъде, даже и гроб не може да си позволи човек без пари!Колкото и грозно да звучи, дори и леко преувеличено, това си е самата истина!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласна с теб!!!Все едно ми четеш мислите!Парите не бива да се превръщат в цел,но пък без тях.............

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Напълно съм съгласна с теб!!!Все едно ми четеш мислите!Парите не бива да се превръщат в цел,но пък без тях.............

Да, без тях няма как да имаш каквото ти е нужно! А понякога и за ненужни неща даваме пари!Това друг въпрос, обаче!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента се побирам в 1000 лв. заплата на месец, с която си покривам разходите за квартира и сметки, купувам си дрехи, плащам си образованието и ми остават да се забавлявам и мога да кажа, че на това ниво съм напълно удовлетворена. Но ако искам да си купя апартамент, за който да тегля кредит и живот и здраве да имам деца .... може би ще ме удовлетворят 2500-3000, от които 1000 на месец ще са само за кредита ohmy.gif ...... не ми се мисли !!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В момента се побирам в 1000 лв. заплата на месец, с която си покривам разходите за квартира и сметки, купувам си дрехи, плащам си образованието и ми остават да се забавлявам и мога да кажа, че на това ниво съм напълно удовлетворена. Но ако искам да си купя апартамент, за който да тегля кредит и живот и здраве да имам деца .... може би ще ме удовлетворят 2500-3000, от които 1000 на месец ще са само за кредита ohmy.gif ...... не ми се мисли !!!!

То с мислене не става, а с решения. Аз си взех нова кола, когато средната ми заплата бе 700-800 лева. След две години, все още не съм фалирал, нищо, че давам средно 500 лева на месец за колата. Как ли става това, а? Някой не можел да има деца, щото не вземал 5000 евро. И все пак, защо взех колата? Защото исках това и намерих начин!!!!!!!Много ме хваща яд на подобни мнения! Проблемът не е в заплатите ни, а в това, какво искаме да постигнем! Явно по-голямата част от нас българите, не са готови да повярват в себе си!

ЖАЛКО!!!!!!!!

На мен на месец ми трябват 1000 лева за да оцелея...От там нагоре ще мога да си купя и нещо странично...Горе-долу на мен ми трябват около 3000 лева месечно за да живея що-годе нормално.Ама съм нагла...

Ич даже не си нагла :) Евала!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я ела да ми покажеш как да повярвам в себе си с доход 365лв. и дете на 10 години???????????

А случайно твоя милост да се грижи за деца!!!!!!!!!!!!!!!!Колко броя??????????

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да, ако искаме да имаме семейство ни трябват повече, или колкото повече толкова по-добре или по-лесно!Както и да е! В България мъжете никога няма да изкарват колкото е нужно, за да имат семейство...затова си живеят сами! Лек ден от мен!И успехи на сегашното поколение!Ще им е нужен!

На мен и 500 лв. ми стигат, за да оцелея, ама надали бих живяла цял живот с толкова!Още повече след като искам нещо повече от този живот, а не просто да оцелявам!!!

Съкровище, за мъже ли говорим или за тийнейджъри :PPPP Никога не казвай "никога"... първи закон на батко ти ;)

Проблемът за мен е във вярата, та било то и различна от тая в Бог. Покорството ни кара да вярваме в нашето нищожество.

Странно.

Котката изчезна, а аз си пиша тук :)

Я ела да ми покажеш как да повярвам в себе си с доход 365лв. и дете на 10 години???????????

А случайно твоя милост да се грижи за деца!!!!!!!!!!!!!!!!Колко броя??????????

Не се връзвай сестричке. Давай детето, аз ще го гледам. Давам ти свободата си в замяна!!!!

Широко ти е около врата с дете. А какво прави мъжлето по дяволите? Мухльо ли е или и ти получаваш подаръчета, както всички самотни майки?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с две деца и кредит за апартамента.Мога само да ви кажа че за да живее добре човек по начинът по който искат да ни накарат да живеем (тоест на кредит) трябват поне доходи в порядъка на 2500лв на семейство.Това според мен е средното ниво.Под тази сума вече трябва да се бием през г*за когато трябва да купуваме дрехи на дечурлигата за есента.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз съм с две деца и кредит за апартамента.Мога само да ви кажа че за да живее добре човек по начинът по който искат да ни накарат да живеем (тоест на кредит) трябват поне доходи в порядъка на 2500лв на семейство.Това според мен е средното ниво.Под тази сума вече трябва да се бием през г*за когато трябва да купуваме дрехи на дечурлигата за есента.

Май това казах и аз преди няколко дни, но визирайки само себе си. Сега 2500 са добре, но след няколко месеца не знам. Преди година бях доволен и на 1000. Сега и 2500 са ми малко. Все пак няма да живеем 1000 години, нали? Не ме интересува следващия живот. Искам оставащите ми годинки да изживея добре със семейството си! Нищо няма да ме спре да постигна това.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти май въобще не си в час!Масово семейства (ПРИ ТОВА С ВИСШЕ ОБРАЗОВАНИЕ)работят за 300-400лв.?България не е София?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То не може цяла България да дойде в София и всички да живеят добре! Много помия се довлече, и за съжаление те определят стандарта! Що са високи наемите, що плащат малко...? Щото е пълно с боклуци от кол и въже, ама да са в София....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
То не може цяла България да дойде в София и всички да живеят добре! Много помия се довлече, и за съжаление те определят стандарта! Що са високи наемите, що плащат малко...? Щото е пълно с боклуци от кол и въже, ама да са в София....

Абе.............замислям се колко истински софиянци са останали в София.Някъде четох че били между 5000-7000 хиляди.Ти едва ли си от тях?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване