Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Колко пари ни трябват, за да живеем?!

Препоръчан отговор

Нищо особено-не виждам причина да дойде някой от село малко по образован от теб,с по висака квалификация и да те измести от стълбичката???НЯМА НИЩО ЛОШО НАЛИ????????Но това е друга тема!

Лека на всички!!!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 132
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

На мен на месец ми трябват 1000 лева за да оцелея...От там нагоре ще мога да си купя и нещо странично...Горе-долу на мен ми трябват около 3000 лева месечно за да живея що-годе нормално.Ама съм нагла..

Ти май въобще не си в час!Масово семейства (ПРИ ТОВА С ВИСШЕ ОБРАЗОВАНИЕ)работят за 300-400лв.?България не е София?

Каква София, какви 5 лева? Моят град май е някъде около десето място по заплати в България. Говорех за друго - за това, че човек сам определя какво иска от тоя живот и за това, че ти не си сама с твоите 365 лева. Не си ли съгласна?

Нищо особено-не виждам причина да дойде някой от село малко по образован от теб,с по висака квалификация и да те измести от стълбичката???НЯМА НИЩО ЛОШО НАЛИ????????Но това е друга тема!

Лека на всички!!!!!

Всяка жаба да си знае гьола. Чудя се само, как някой в България, може да измести някой! Че то тук не останаха хора. По-точно, останаха нискоквалифицирани цигани и турци. Няма как. Все някой трябва да управлява и да измисля нещо. По мое време, циганите нямаха повече от основно образование, а турците успяваха само, ако са агенти на ДС. Все още не може да се отърсим от това. Затова и държавата ни затъпява и върви надолу. Понеже няма начин българи да управляват държавата ни вече, не виждам как някой, може да измести някой от някъде си! Ако е до това, къде говедата ще пасат в понеделник, може и да стане.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми не искам никого да обиждам,но именно София/Пловдив,Варна,Бургас и още два-три града/,са България !

beli99,казва че хора с висше образование работят за 400 лева,някъде си...! Ми то и в столицата ще им останат толкова,ако си платят наема от 200-300 евро на месец...! Затова са предценили,че там ще си тежат на мястото !

Столичани и т.н. "селяни" е един безмислен спор !

Кой би ми повярвал,че аз съм трето поколение/дали смятам правилно ? /"софиянец",баби и дядовци са в София от 1926 година,а имам собствено жилище едва от една/1/ година...!

Човек или може,или не може,а това къде е роден,ама абсолютно няма значение !

Имам познати-кореняци софиянци,които намериха реализация,далече от нашата страна !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Сега 2500 са добре, но след няколко месеца не знам. Преди година бях доволен и на 1000. Сега и 2500 са ми малко.

И що така? За една година инфлацията не е 150%..? Решил си да си поживееш, така ли да го разбирам? А ако харчиш всичко, заделяш ли нещо за периода след пенсионирането си? Или ще разчиташ на децата ти да те издържат?

Редактирано от prwvu (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
То с мислене не става, а с решения. Аз си взех нова кола, когато средната ми заплата бе 700-800 лева. След две години, все още не съм фалирал, нищо, че давам средно 500 лева на месец за колата. Как ли става това, а? Някой не можел да има деца, щото не вземал 5000 евро. И все пак, защо взех колата? Защото исках това и намерих начин!!!!!!!Много ме хваща яд на подобни мнения! Проблемът не е в заплатите ни, а в това, какво искаме да постигнем! Явно по-голямата част от нас българите, не са готови да повярват в себе си!

ЖАЛКО!!!!!!!!

Мисля, че имаш проблеми с интерпретацията, т.е. не мисля, а съм убедена. Може би трябва да ми прочетеш ощеведнъж коментара и тогава да да публикуваш подобни постове, защото ставаш смешен!!!

ЖАЛКО !!!!!!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В момента се побирам в 1000 лв. заплата на месец, с която си покривам разходите за квартира и сметки, купувам си дрехи, плащам си образованието и ми остават да се забавлявам и мога да кажа, че на това ниво съм напълно удовлетворена. Но ако искам да си купя апартамент, за който да тегля кредит и живот и здраве да имам деца .... може би ще ме удовлетворят 2500-3000, от които 1000 на месец ще са само за кредита ohmy.gif ...... не ми се мисли !!!!

То с мислене не става, а с решения. Аз си взех нова кола, когато средната ми заплата бе 700-800 лева. След две години, все още не съм фалирал, нищо, че давам средно 500 лева на месец за колата. Как ли става това, а? Някой не можел да има деца, щото не вземал 5000 евро. И все пак, защо взех колата? Защото исках това и намерих начин!!!!!!!Много ме хваща яд на подобни мнения! Проблемът не е в заплатите ни, а в това, какво искаме да постигнем! Явно по-голямата част от нас българите, не са готови да повярват в себе си!

ЖАЛКО!!!!!!!!

Мисля, че имаш проблеми с интерпретацията, т.е. не мисля, а съм убедена. Може би трябва да ми прочетеш ощеведнъж коментара и тогава да да публикуваш подобни постове, защото ставаш смешен!!!

ЖАЛКО !!!!!!!!

И двамата сте прави, просто имате различна гледна точка!

Решения не е точната дума, по-точната дума е действия!

Всеки си изказва мнението, а в случая единия от вас- изказа отношението си по въпроса прекалено емоционално!

Да, не е лесно когато искаш да имаш деца да решиш проблема с финансите и не само с тях -бих казала! Да, не е лесно но може би не е и невъзможно! Реално невъзможни неща няма! Възможно е стига да искаш нещо и да се стремиш към това нещо, за да го постигнеш! В случая с доста повече труд, би могло да стане реалност! Защо ли, защото като цяло заплатите в България са просто смешни, на базата на това, че стандарта на живот или това което хапваме и пийваме е скъпичко, а дрехите са на цени невъзможни! Да, може и да е възможно когато си сам да си позволиш много неща, но когато трябва да се мисли за жена и деца, нещата вече стават сложни! И се изисква лишения от двамата(родители)! Аз имам въпрос, може и да не ми отговаря никой на него не е задължително: Кой в днешно време иска да се ограничава и цял живот да живее в ограничения? След като цял живот се е лишавал, пак ли ще поиска да се лиши? Надали! Затова и мадамата

На мен на месец ми трябват 1000 лева за да оцелея...От там нагоре ще мога да си купя и нещо странично...Горе-долу на мен ми трябват около 3000 лева месечно за да живея що-годе нормално.Ама съм нагла...
по-горе иска да си намери чичко паричко, щото по нормален начин жена не може да има заплата толкова висока като на мъж! Та на нея мъж с заплата не по малко от 2000 лв я устройва! Интересно в БГ толкова много мъже ли взимат такава заплата, че като гледам все сами- от възраст 20 години нагоре!!!

Нищо лично, просто ми е интересно, кой как вижда нещата с заплатите! И това, колко пари са нужни, за да живеем!

То добре да живеем сами е по-лесно до някъде!

Колко пари ни трябват, за да живеем?!
Обаче, да...да...ами да, за да живеем не са ни нужни пари! Интересна тема-заглавие, а отговорите още по-интересни!

Да, и още нещо- на мен не ми трябват никакви пари, за да живея!!! Аз мога и без пари да живея, живяла съм така и знам какво е!!! Но когато искам нещо от този живот, неминуемо ми трябват пари, за да постигна желаното!!! Няма начин това е Бога на този свят-парите!

(ПП. А когато работих за минималната работна заплата на държавна работа- си събирах пари и имах дори и тогава при минимум средства. Дори и да нямам пари, пак имам пари, защо ли и 20 лв. да имам това пак са си пари! Аз съм зодия рак, обичам да съм сигурна в нещата на сто процента, обичам да ми е сигурно всичко, мразя несигурността! Държавните управници ми дават точно тази несигурност от която бягам Всъщност защо ли пиша това, аз си знам! Друго ми е интересно на мен, самата тема!РЕално такава актуална тема не съм срещала в целия форум, защо ли!Защото касае живот-човешки живот, а от това по-важно Няма!!!)

Надали повечето от вас, на които мама и тате дават парички за щяло и нещяло знаят какво е да се живее без пари, без дрехи!!! Надали знаете, за какво става дума и в тази тема! Надали сте се лишили така както мама и тате се лишават заради вас сега и надали някой ден ще сте оценили това или поне благодарни, да им бъдете! Кой знае къде ще ги захвърлите сякаш не са давали Всичко за вас!!!Кой знае как се блъскат и по чужбина, че и тук с по две работи- поне!!!

Какво ли искам да кажа с това, надали ще бъда разбрана по правилния начин, защо мисля така ли, ами защото всеки вижда и интерпретира нещата от своята си камбанария и никога не може да разбере другия, ако не се постарае да го разбере!

Всеки иска да има, но дали може да има нещо е съвсем друг въпрос! Всеки оцелява както намери за добре, няко йса късметлии-хора родени с късмет, първо при мама и татко се живеят супер капризите им задоволени даже после намират си чудна работа, за чудни пари почти без да се трудят, за да има дадат високата заплата! След това, пък си намират чуден мъж, за чудо и приказ с пълен джоб и всичко останало, което искат! Какво да се прави, някой просто са хора родени под щастлива звезда!

Малко сърказъм използвам, струва ми се точно на място! Добре е да се преувеличава понякога, за да оголи реалността, иначе хората слагат розовите очелки и го карат по старому!!!Абе не е добре да си сляп и да караш ден за ден, каквото дойде! По-добре е да намериш решенията на личните ти проблеми, били те финансови или не, тук значението е никакво! Всичко засяга индивида-отделната личнаст, човека! Значи щом засяга човека, значи е Важно! Дотегнало ми е да се омаловажават Важните неща и всеки да гледа на тоя живот през пръсти и да го кара през пръсти! Абе, на какво ли си мислите, какво ли и пука пък на тази!!! Ми на пука ми, защо ли! Защото съм човек и имам същите проблеми каквито и ти други читателю!

Искам да си кажа мнението и надали ще ми стигне един пост, за да кажа всичко което мисля! Няма начин не съм на 18, не съм и на 20 г. Имам право и да гласувам, но какво от това като нямам даже и право да се изказвам, било тук или другаде!

Благодаря на този, който му бе интересно да ме дочете до край! В случая дочете!

Чувствам се супер, дано и вие да се чувствате така! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

опитвам се да проумея логиката ти-оказва се(според теб),че 70% от хората в БГ НЕ ИСКАТ да постигнат нищо

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
опитвам се да проумея логиката ти-оказва се(според теб),че 70% от хората в БГ НЕ ИСКАТ да постигнат нищо

biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

Е, не направо ме застреля, нищо такова не съм писала! Казах, че искат да не се лишават от нищо и да имат всичко! :)

Лек живот схващаш ли? Или се схвана от четене?Сори, ако е второто, не съм искала това!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

СКЪПА,ЕЛА ДА ОБЯСНИШ НА МАЙКА МИ(РАБОТИ ЗА 210ЛВ)-от какво да се лиши и какво да си купи

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
СКЪПА,ЕЛА ДА ОБЯСНИШ НА МАЙКА МИ(РАБОТИ ЗА 210ЛВ)-от какво да се лиши и какво да си купи

Ами скъпа знам какво е, защото и без една стотинка съм била-и за вафла пари нямах! След това работих за 160 лв. та няма какво да обеснявам, на мен това ми е лесно! Само, че не чети откъсачно поста ми! В него се казват повече от едно неща! Иска се време да се помисли върху написаното, а не да се прочете набързо!

Скъпа, аз мога и без нищо! За другите не знам! Не мога да обеснявам нищо, защото знам какво е без пари или пък с ниска заплата! Така, че не ме въвличай в това!!!

Не аз определям заплатите, ако ги определях аз биха били такива минимум: 1000 лв. за жена и 2000 лв. за мъж! Това е минимума, който аз предлагам да съществува като заплата! Но много не ми се вярва да стане!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами скъпа знам какво е, защото и без една стотинка съм била-и за вафла пари нямах! След това работих за 160 лв. та няма какво да обеснявам, на мен това ми е лесно! Само, че не чети откъсачно поста ми! В него се казват повече от едно неща! Иска се време да се помисли върху написаното, а не да се прочете набързо!Скъпа, аз мога и без нищо! За другите не знам! Не мога да обеснявам нищо, защото знам какво е без пари или пък с ниска заплата! Така, че не ме въвличай в това!!!

Не аз определям заплатите, ако ги определях аз биха били такива минимум: 1000 лв. за жена и 2000 лв. за мъж! Това е минимума, който аз предлагам да съществува като заплата! Но много не ми се вярва да стане!

Е ние тъкмо прочетем едното ти мнение и след 3 минути го редактираш добавяйки още куп неща.Можеш без нищо?Без телефон,без интернет,без ток и вода,без прах за пране,консумативи,без санитарни принадлежности,без храна?!Е от какво ще живееш,йодните изпарения край морето ли?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Е ние тъкмо прочетем едното ти мнение и след 3 минути го редактираш добавяйки още куп неща.Можеш без нищо?Без телефон,без интернет,без ток и вода,без прах за пране,консумативи,без санитарни принадлежности,без храна?!

Да, мога...друг е въпроса дали искам! :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да, мога...друг е въпроса дали искам! :wors:

Значи ще стоиш мръсна,гладна,ще си слагаш парцали от оскъдния брой дрехи като ти дойде месечното неразположение,ще триеш камъчета до получаване на огън и ще опечеш първата изпречила се котка на пътя ти за да не умреш от глад.Браво!Ходи ли на кастинг за Сървайвър?! :wors:

п.п.Едно не може да ти се отрече..забавна си biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Значи ще стоиш мръсна,гладна,ще си слагаш парцали от оскъдния брой дрехи като ти дойде месечното неразположение,ще триеш камъчета до получаване на огън и ще опечеш първата изпречила се котка на пътя ти за да не умреш от глад.Браво!Ходи ли на кастинг за Сървайвър?! :wors:

п.п.Едно не може да ти се отрече..забавна си biggrin.gif

Да, може и на самотен остров ...но не сама ;)

пп. да знам за това и писах по този начин по-горе! Мерсаж, мадам!

Съкровище, за мъже ли говорим или за тийнейджъри :PPPP Никога не казвай "никога"... първи закон на батко ти ;)

Проблемът за мен е във вярата, та било то и различна от тая в Бог. Покорството ни кара да вярваме в нашето нищожество.

Странно.

Странно, чак сега прочитам написаното, извини ме за разсеяността! :wors:

Никога няма да казвам никога, ако ми предложат заплата над 2000 лв! :wors:

А отностно нищожеството ни, винаги можем да го открием в нас самите, стига да намерим в себе си нещо, което не харесваме!

А без вяра, човек лесно унива!

Редактирано от ^^ANGELSING^^ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Значи ще стоиш мръсна,гладна,ще си слагаш парцали от оскъдния брой дрехи като ти дойде месечното неразположение,ще триеш камъчета до получаване на огън и ще опечеш първата изпречила се котка на пътя ти за да не умреш от глад.Браво!Ходи ли на кастинг за Сървайвър?! :sobbing:

Язък за котенцето,Боже

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз котки- не ям, спокойно! :)

И кученца нали-да спя спокойно

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Moже би, ако живееш при мама и тати и те плащат ток, вода и отопление. В такъв случай мисля, че 800 лева ще ти стигнат за храна една-две нови дрехи и малко развлечения с приятели. А ако имаш кола да не говорим.... :newspaper:

Напълно подкрепям! Според мен трябват около 1500, при това положение...АЗ сега ще се хващам за бачкам за 800 лв, и ще докарвам още 200-300, не знам как ще издържа, предвид колко говоря по телефона, и какви ъпгрейди правя...

Абе.............замислям се колко истински софиянци са останали в София.Някъде четох че били между 5000-7000 хиляди.Ти едва ли си от тях?

Това важи с пълна сила и за Варна-напълни се със сган-Шумен, Добрич, Бозвелийско и т.н

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Напълно подкрепям! Според мен трябват около 1500, при това положение...АЗ сега ще се хващам за бачкам за 800 лв, и ще докарвам още 200-300, не знам как ще издържа, предвид колко говоря по телефона, и какви ъпгрейди правя...

Това важи с пълна сила и за Варна-напълни се със сган-Шумен, Добрич, Бозвелийско и т.н

Мечти мечти..... и да не се обиждаме на СГАН господинчо......

П.С За повече доходи, продай си някой от 5,6-те супер скъпи телефона biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
На мен на месец ми трябват 1000 лева за да оцелея...От там нагоре ще мога да си купя и нещо странично...Горе-долу на мен ми трябват около 3000 лева месечно за да живея що-годе нормално.Ама съм нагла...

Ба, няма да се свързвам с теб-та ти ще ме разориш :newspaper: Инак, и аз мисля, че си напълно права.Бат Билдера дава за трошки (за мен всички коли са такива), аз давам за моднатия си компютър-всеки луд с номера си, казва батко ми.И такива новаци с по няколко поста и off-topic не се толерират тук.Колкото до Шуменската сган-много варненци могат да ти я опишат, далеч по-добре от мен.Познавам такива, дето и ти ще ги заплюеш, независимо дали са от Шумен, или не, независимо, дали са карабини, или не.

Редактирано от Fixt00l (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се надувай Фиксче, ще се спука балон....

Аз какво да кажа, нищо че вземам към 900 лева, все пак живея и на квартира, високи сметки, плащане на заем....

Но надявам се скоро ще получим още едно добро увеличение на заплатите, ще мога да си позволя да взема тогава жилищен кредит :newspaper:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми, надувко съм си, никога не съм го крил, определено имам десетки основания за самочувствието си :newspaper: Относно жилищен кредит, виждам, че вече няколко човека писаха за него-според мен това си е живо робство, предвид некачествените жилища, лоша инфраструктура, и номерата на банките да ти вдигнат незаконно размера на вноските.Чужбина му е майката..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ми, надувко съм си, никога не съм го крил, определено имам десетки основания за самочувствието си :newspaper: Относно жилищен кредит, виждам, че вече няколко човека писаха за него-според мен това си е живо робство, предвид некачествените жилища, лоша инфраструктура, и номерата на банките да ти вдигнат незаконно размера на вноските.Чужбина му е майката..

Това теб какво те касае ,че някои вземат жилищен кредит, ти нали си при мама и тате, и не ти се налага да обикаляш цялата страна cool.gif

Всеки сам решава... аз искам да взема ,и ще взема, сметката остави на нас батьовото...

П.С А се очаква за нас евентуално, да се направят и някакви преференции в това отношение ;)

Редактирано от Turan (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване