Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да си купя комп главно за игри, но разполагам с около 1200-1300 и за сега сам се спрял на следните компоненти:

MB: ASUS P5Q-E, P45, DDR II 1200/1066/800/667, SATA II, RAID, 1394, GLAN, LGA775

CPU: C2 DUO E8400/3G/1333/6M BOX

HDD: 640, WD, SerialATA, 7200rpm, 16MB

VGA: ASUS EAH4850 /HTDI/512M PCI-E

DVD: LG GSA-H62N

RAM: все още не мога да реша измежду тези трите така че ако може да кажете коя е по добра и си заслужава имайки предвид че смятам да правя cloak но не веднага

2X2GB DDR2 1066 A-DATA

2x2GB DDR2 800MHz Corsair TWIN2X4096-6400C5DHX, XMS2, DHX Technology Cooling

2x2GB DDR2 800MHz Corsair TWIN2X4096-6400C4DHX, DHX, XMS

Кутия и захранване ако може да предложите нещо ще е добре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

За топ конфигурация и мяза тази памет - цък а захранването какво е, ако не тайна :rolleyes:

Едит: Спя и гледам sad.gifзахранване и кутия

Редактирано от kmvasilev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За топ конфигурация и мяза тази памет - цък а захранването какво е, ако не тайна :)

За захранването съм съгласен ама за кутията ........ човека все пак е определил бюджет не е писал неограничен такъв. Въпрос на лично мнение пък дори и да му остане някой лев не вярвам да се обиди от това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мани го тва ... ето го захранването - http://www.descom.com/catalog/product_info...roducts_id=1364

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За топ конфигурация и мяза тази памет - цък а захранването какво е, ако не тайна :huh:

1. парите за кутията ми идват в малко повечко, ако мойе няква за 100-120 ще е по добре

2. нещо като визия тази кутия не ми харесва нещо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой лев ще спестиш с 8300 ( четох, че е далавера сега ) + клок така или иначе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASUS P5Q /P45/LGA775Price: 170.60 BGN

C2 DUO E8300/2.83/1333/6M TRAYPrice: 226.22 BGN

GB R485-512H-B /HD4850 512M Price: 253.42 BGN

778лв с ДДС дотук от моста

HDD640WD6400AAKS 152лв от ЖАР

MUSHKIN Ram 4GB Kit DDR2 800MHz 4-4-4-12 179лв от Плесио

CHIEFTEC 550 WATT 99лв от Плесио

COOLERMASTER Elite 330 Black 75лв от Плесио

ASUS DVDRW + / - Dual Layer 2014L1T 55лв от плесио

Xigmatek Cooler Heatpipe Direct Touch HDT-S963 40.21лв. с ДДС от декада

1378лв сДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ASUS P5Q /P45/LGA775Price: 170.60 BGN

C2 DUO E8300/2.83/1333/6M TRAYPrice: 226.22 BGN

GB R485-512H-B /HD4850 512M Price: 253.42 BGN

778лв с ДДС дотук от моста

HDD640WD6400AAKS 152лв от ЖАР

MUSHKIN Ram 4GB Kit DDR2 800MHz 4-4-4-12 179лв от Плесио

CHIEFTEC 550 WATT 99лв от Плесио

COOLERMASTER Elite 330 Black 75лв от Плесио

ASUS DVDRW + / - Dual Layer 2014L1T 55лв от плесио

Xigmatek Cooler Heatpipe Direct Touch HDT-S963 40.21лв. с ДДС от декада

1378лв сДДС

като смениш харда с 500GB WD, а охладителя с Xigmatek Achilles S1284, т.е. с 10 лева повече :huh: пък рам незнам що отивате на 4ГБ ако няма да е на виста човека

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
като смениш харда с 500GB WD, а охладителя с Xigmatek Achilles S1284, т.е. с 10 лева повече :huh: пък рам незнам що отивате на 4ГБ ако няма да е на виста човека

Харда аз не бих го сменил защото е от новие модели на WD с 2плочи-бърз,студен,тих...за охлажданеот съм съгласен да се вземе по големият брат на S963,предгаме 4 гиги защото автора толкова е предложил в първия си пост,пък не е задължително да слага виста,може ХР64-бит

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В конфигурацията на coolmeen има някой слаби места, но иначе е добре. Забележките ми са към захранването и охлаждането. В Плесио има ново 550W Chieftec, което е 105 лева, но е с Active PFC - http://plesio.bg/product.php?product_id=22...;section_id=916. А охлаждането - слабо е за 45nm интелски процесор. Ахилеса не е лош, но не става за Интел. Проблемът му е, че капачката на Интел, или по-точно - тази част от процесора, която упира в охлаждането е малка, и напрактика от 4-те heatpipe-а се използват само 2. Затова S1283 е правилният избор.

Но при това положение ще е тегаво да се включи ATX куплунга в дъното. Съдейки по дължината на 24 pin-овия кабел на моя комп, ... мисля, че ще стигне, макар и да е на кофти място куплунга.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MB: ASUS P5Q-E /P45/LGA775 220.20 лв

CPU: C2 DUO E8400/3G/1333/6M BOX 249.72 лв

Video Card: GB R485-512H-B /HD4850 512M 252.18 лв

CD/DVD: ASUS DRW-2014L1T LS SATA BLACK 39.98 лв

от most за 919лв с ДДС

RAM: D2 4G Kit, 1066MHz,TWIN2X4096-8500C5D, DHX, XMS2 210лв reset

PSU: PSU Corsair CMPSU-520HXEU, 520W 190лв reset

CASE: SUNBEAM MIDI ATX Silent Storm Silver/Black 89.00 лв харесъл съм си тази.

Крайна цена с ДДС:1408

Малко надхвърля бюджета ама кво да се прави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може да смениш захранването с това по евтино е!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
може да смениш захранването с това по евтино е!

Според теб защо му е предложено другото захранване? Викаш си ... и двете са ~500W, защо да дава пари. Като беше предложил 550W за тия пари, защо сега предлагаш 500W за същите 99 лева? Мисли малко.

Редактирано от xactoR (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В конфигурацията на coolmeen има някой слаби места, но иначе е добре. Забележките ми са към захранването и охлаждането. В Плесио има ново 550W Chieftec, което е 105 лева, но е с Active PFC - http://plesio.bg/product.php?product_id=22...;section_id=916. А охлаждането - слабо е за 45nm интелски процесор. Ахилеса не е лош, но не става за Интел. Проблемът му е, че капачката на Интел, или по-точно - тази част от процесора, която упира в охлаждането е малка, и напрактика от 4-те heatpipe-а се използват само 2. Затова S1283 е правилният избор.

Но при това положение ще е тегаво да се включи ATX куплунга в дъното. Съдейки по дължината на 24 pin-овия кабел на моя комп, ... мисля, че ще стигне, макар и да е на кофти място куплунга.

На практика си се опират и четирите тръби,последните две не изцяло,но не е и задължително,а след като дава по-ниска температура на интелски процесор в сравнение с другите охладители от същата марка да се твърди,че не става за интел е доста революционно изказване.

P.S.Не лошо да се прати едно съобщение до сигматек,щото те май не знаят,че предлагания продукт не става за интел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да бе, аз си говоря празни приказки.

xs1284_28sm.jpg

На снимката се вижда, че след като е свален от дъното, от 4-те пайпа са упрели само 2 и половина. Мисля, че е дастатъчно ясно какъв е ефекта.

Цялото ревю тук!

При положение, че S1283 се справя почти както Ultra 120-Extreme, не виждам смисъл да се дават пари за светещият Ахил. Поне при Интел няма да даде по-добър резултат. Само заради малко по-тихата перка си струва да се замисли човек, но ... лично на мен тишината не ми е цел и дори се кефя на звука от вентилаторите (стига да не дрънчат).

Редактирано от pit (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...