Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Stambini

Какъв интернет сателит да си взема (за удома) ?

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Трябва ми някакъв прост сателит за улавяне на интернет.Писна ми от доставчици.Като се замислим годишно ако интернета ти е 25 лв за година 300 лева си даваш за 2-4 ти ще си вземеш 1 и ядове няма да имаш.Пък ако имаш проблем с нета поне ще знаеш от какво е и тнт. Цена няма да давам ,възможно най-ниска трафика не е от много голямо значение но Download i Upload под 1 MB да не падат , това е за мен важното !И за Транс Сат какво мислите ?

Редактирано от Denis-G (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ориентираи се малко в понятията

но ако си решил да си комуваш сателит цената им с

изтрелване и орбитален монтаж е около

40 000 000 000 $

интернета на европа онлаин е около 40 евро месечно без цената на телефона :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе става дума за сателитна чиния. Да не бъде нета чрез Лан или някакъв друг тип старомоден/изостанал в Европа начин на свръзване към интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Абе става дума за сателитна чиния. Да не бъде нета чрез Лан или някакъв друг тип старомоден/изостанал в Европа начин на свръзване към интернет.

ADSL? Мисля че още не станал старомоден в Европа, ако те устройва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само с обикновен приемник не става работата,връзката е едностранна.Преди няколко години цялата комплектовка за директна връзка със спътник струваше към 1200 долара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Само с обикновен приемник не става работата,връзката е едностранна.Преди няколко години цялата комплектовка за директна връзка със спътник струваше към 1200 долара.

В този ред на мисли нека да попитам......какво трябва да си закупим за да имаме интернет и то такъв, че да се превърнем в нещо като малък доставчик? Имайки предвид колко "компетентно" задавам въпроса става ясно и колко съм "навътре" в нещата ;) Питам си от чисто любопитство :) Ако например искам да доставям нет в отдалечено населено място...? :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз защо съм чувал, че интернета с чиниите е бил забранен в България

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В този ред на мисли нека да попитам......какво трябва да си закупим за да имаме интернет и то такъв, че да се превърнем в нещо като малък доставчик? Имайки предвид колко "компетентно" задавам въпроса става ясно и колко съм "навътре" в нещата ;) Питам си от чисто любопитство :) Ако например искам да доставям нет в отдалечено населено място...? :)

Вижда се че не си наясно изобщо. ;)

Наемаш линия от някой по-голям доставчик. За отдалечено място трябва да наемеш трасе от БТК, защото няма да има някой друг наоколо. От точката на отдаване си ти, т.е. слагаш свой рутер(не от тези за 50-100 лв, говорим за нещо съвсем различно). и си опъваш мрежа до абонатите и така. Освен това ти трябва и лиценз някакъв...

А това за сателита просто го забрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Вижда се че не си наясно изобщо. ;)

Наемаш линия от някой по-голям доставчик. За отдалечено място трябва да наемеш трасе от БТК, защото няма да има някой друг наоколо. От точката на отдаване си ти, т.е. слагаш свой рутер(не от тези за 50-100 лв, говорим за нещо съвсем различно). и си опъваш мрежа до абонатите и така. Освен това ти трябва и лиценз някакъв...

А това за сателита просто го забрави.

Приблизително колко струва това удоволствие на километър?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма удоволствие на километър

не сте в час с понятията и се метате без да знаете да плувате в дълбоката тъмна вода

прочетете що е то WiFi и как се ползва

трябва да се научите сами аджеба сичко искате здъвкано

и после като на пиле дирекно в гърлото

писано е много пъти

какво трябва минимум

антена параболична (сателит е онова в космоса) за покриване на по голями разстояния от 100м до 70-80км

аксес поинт служи за безжично разширение на лан мрежа (не е рутер, рутер е друго нещо)

облъчвател биват няколко вида (вид се разбира честотата на ползването им 0.7, 0.9, 2.4, 5.6 гигахерца (GHZ))

скороста и разстоянието зависят от мощноста на аксес поинта неговите шумо компенсиращи показатели и параметрите на антената

както и реалните фактори на трасето между точките (да се разбира местата кадето са монтирани антените)

като влияние оказват височината на монтаж терена климата индустрялния шум (елктрични смущения) и други

а това на каква цена

на каквато се спазарите (демокрация няма фиксирани цени)

Редактирано от saentist (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи точно къде си. Повечето големи доставчици могат да ти пуснат персонална оптика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ориентираи се малко в понятията

но ако си решил да си комуваш сателит цената им с

изтрелване и орбитален монтаж е около

40 000 000 000 $

интернета на европа онлаин е около 40 евро месечно без цената на телефона :)

saentist Много нули си сложил нещо. Човека не иска глобална позиционираща система в пълният и вариант от 24сателита на ниска орбита cool.gif !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвах такъв достъп до интернет преди 4 години. Тогава бях платил за обурудването около 4000 лева.Месечната ми такса беше 600 лева. Върши работа ако нямаш друга алтернатива. Хубавото беше че за 1 година отпадна 2 пъти. 1 път за около 30 мин. (пренастройваха сателита), 2 път за 3 мин - заради метеорен дъжд (така ми отговори доставчика). Лошото е - голямата цена и голямото времезакъснение на сигнала (800 ms).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
saentist Много нули си сложил нещо. Човека не иска глобална позиционираща система в пълният и вариант от 24сателита на ниска орбита cool.gif !

дали я пак помисли

и ти си в грешка каква позиционираща система хептен си объркал понятията

цената се формира от инжинерна реализация през

физическа изработка

транспорт

наемане на космодрум

купуванен на горивото за ракета носител

както и ракета носител (понеже е за еднократно ползване)

изтрелване в орбита позициониране

в сичките предходни квалифициран персонал

100% някакви лицензи и т.н. може и нулите да са малко

и ако не гръмне преди това хоп сателитче

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

cool.gif

Изтрих си поста заради грешния превод на ника, не заради друго. Впрочем вярно, нищо не означава.

По въпроса за сумата съм сигурен, че тази посочена от Вас, е преувеличена доста пъти!

Комуникационни спътници има наистина с високи цени например WINDS , чиято обща цена възлиза на 490 милиона долара. Доста има до 20 милиарда. На теория 3 геостационарни спътника покриват цялата планета.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пак ти казвам между GPS и сателит за пренос за данни има разлика

дори и в начина им на движение

GPS сателитите се движат еклиптично и не са на стационарна орбита

теглото им е доста по малко и имат други параметри

тези за данни са с постоянно положение на геостационарна орбита

теглото им е около 3 - 4.5 тона

ако моита грешка е в едно "М" вместо "П"

то твоя англииски е като на ...

дори неможе правилно да прочетеш

"saentist" и "scientist" или е еднакво

и да си оправяш поста пак четеш повърхностно

теорията която опоменаваш е от писател фантаст

и не е точно цитирана

в реалния живот трябват доста и ще трябват още

книжки ... четене ... но не зубрачество!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В този ред на мисли нека да попитам......какво трябва да си закупим за да имаме интернет и то такъв, че да се превърнем в нещо като малък доставчик? Имайки предвид колко "компетентно" задавам въпроса става ясно и колко съм "навътре" в нещата :wors: Питам си от чисто любопитство :yanim: Ако например искам да доставям нет в отдалечено населено място...? :yanim:

на първо място трябва да имаш много пари

от там нататък е лесно, купува се чиния и двупосочен конвертор, някакво оборудване към него и си в играта :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

трябва не конвертор а облъчвател

и пари не трябват много с 200-300 лв от едната страна спокоино може да минеш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...