Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

stereofonix

Примерна конфигурация+19" монитор ~ 1000 лв.

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте на всички. Един познат ме помоли за конфигурация коята да е на стоиност 1000 лв с монитор. Знам че монитора трябва да е 19 инча тъи като 17 ще е малка за него. Конфигурацията ще се поръчва от Мост компютърс така че ако може да ми помогнете с компуненти които ги предлага съответната фирма. Мисалта ми е че MSI дънни платки не ги внасят МОСТ, ако ми предлагате такава дънна платка. Конфигурацията трябва да е готова за поръчване в понеделник.

Редактирано от stereofonix (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=89818 .... по-точно пост #4. Предложеното от peterstamov e добре събрано и е изцяло от Мост. Иначе може да погледнеш и пост #5. Предложеното от coolmeen също е добро, но за да влезе в бюджета може да се наложи смяна на 1-2 компонента - дъто GB P35-DS3L и видео карта Asus EAH3650. Като цяло интелската машина (тази на coolmeen) e малко по-слаба, но с клок ще стане по-добра от АМД варианта на peterstamov. Все пак при нисък бюджет и ограничени познания е за предпочитане АМД варианта. И без това са на път да фалират, трябва някой да им купува чаркалъците ;) (това е в кръга на шегата)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали ще играе игрички. И предпочитания към платформа AMD или INTEL.

Затова с 3D ускорител, по-бавен процесор и 19 инча LCD

1070 лв. с ДДС

GB MA770-DS3 /AMD770/AM2+

ATHLON64 4600+ X2/AM2/BOX

KIT 2X1GB DDR2 800 KINGSTON

320GB SEAGATE SATA2/7200/16MB

SAPPHIRE HD3850 256M GDDR3

ASUS 19 LCD VW198S/WIDE/WSXGA+

FOXCONN 3GTS088 /FORTRON 400W

ASUS DRW-2014L1T SATA BL+W/RET

По-бърз процесор, 20 инча LCD, по-голям HDD, но без бърз видеоускорител, който може да си добави след няколко месеца като си събере парчки и ще се получи доста добре.И с този се играят игри!

1052. лв с ДДС

GB MA78G-DS3H /AMD 780G/AM2+

ATHLON64 5600 X2/AM2 /BOX

2Х1GB DDR2 800 KINGSTON HYPER X

500GB SEAGATE SATA2/7200/32MB

ASUS 20 LCD VW202SR/5MS/WSXGA+

ASUS TA-863 /NOPSU/ATX MIDTWR

PSU FORTRON SAGA 450 /450W

Добавено: Все ми се иска в МОСТ да имат от тези процесори Athlon64x2 4850e Dual Core (2.5GHz, 1MB, 45W, AM2) BOX, но....!

Редактирано от peterstamov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Дали ще играе игрички. И предпочитания към платформа AMD или INTEL.

Затова с 3D ускорител, по-бавен процесор и 19 инча LCD

1070 лв. с ДДС

GB MA770-DS3 /AMD770/AM2+

ATHLON64 4600+ X2/AM2/BOX

KIT 2X1GB DDR2 800 KINGSTON

320GB SEAGATE SATA2/7200/16MB

SAPPHIRE HD3850 256M GDDR3

ASUS 19 LCD VW198S/WIDE/WSXGA+

FOXCONN 3GTS088 /FORTRON 400W

Човека за когото е машината има дъщеря която е на бригада в USA. Трядва му да си говори с нея, даже не знае как ще стане това т.е не знае как се работи със скайп. Но все пак ми каза нека да е нещо ново съвременно да е до 1000 лв. Отделно ще му взема някакви колонки слушалки микрофон и камерка. Та за игрите и аз го питах ... доста не е на ясно .. каза че на работа има ли някакви карти и на тях играел. Казах му 4е тези карти се играя с компютър за максимум 100 лв. Така че тази конфигурация която си спретнат е доста добре. Благодаря ви за труда и старанието. Ако му се вижда много което не мисля така ... ще "отрежа" малко от бюджета на HDD-то с 250Gb ще се задоволи. А относно монитора добре ли се вижда. Аз съм с CRT CTX 17" flat trinitron SONY тръба и за сега нямам намерение да го сменям защото е просто перфе :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монитора е добър, не се притеснявай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви. А след време ще ви помоля и за съвет за лаптопче че вече страшно съм се надъхал :) само малко леф да събера

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да добавя - НЕ взимайте 19 инча монитор широк. Много по-добре е 4:3 ( квадратен ) за тези пари. Широките от 22 нататък

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вграденото видео е доста добро. Вашия избор трябва да е втората конфигурация щом няма да се играят игри! От там следва, че и машината ще е по-тиха, а това е важно. В замяна получава по-добри компоненти като HDD, CPU, LCD! Аз лично не намирам никакъв смисъл в 4:3 матриците. Бъдещето е в широкоекранните резолюции.

Редактирано от peterstamov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би , но 19 инча широк екран е твърде малък , за да е полезен. Губи се много място по вертикалата. Аз лично не бих си взел такъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...