Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем.. мощен, но бавен компюрър

Препоръчан отговор

Здравейте. Компютъра ми е сравнително нов, на около 4 месеца (Intel Core 2 Duo 2.66Ghz, 2GB ram) и от около месец ми прави някакви проблеми, бави се при елементарни задачи като за такъв компютър, като тегля с битторент забива често, като слушам на уинамп музика, често песните задират някак си за по 1-2 сек. Почиствам регистрито с CCleaner, дефрагментирам редовно, пробвах с преинсталиране (3-4 пъти), отворих кутията почистих прахта която не беше кой знае колко.. но пак прави тези проблеми. Просто в началото като го взех си беше идеален товарих го с по много задачи, държеше се много добре и не помня как точно стана, но започна да се държи така странно.... именно това ме накара да преинсталирам 4 пъти, но без успех.. При първото преинсталиране на уиндоуса изтрих всичко в D без да го форматирам и видях, че имам свободни 266 или 267GB при положение, че D-то е 268GB, а нямах нищо... дали проблема не се крие някъде там? Помогнете че вече не знам какво да правя....

Редактирано от i-co (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На първо четене се насочвам към проблемче с и около тв.диск, пусни му един тест тук да го видим, за инфо погледни тук

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ето го резултата:

hdtestxa2.jpg

Ccleaner чисти регистри,но е добра след деинсталация.Пробвай с Tune Up или Reg Doctor.Ако това не помогне,виж дали няма вирус или шпионски софтуер на компютъра(може да го направиш и преди това).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

виж дали си вкарал драйварите или е нещо хардуерен проблем незнам точно

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ето го резултата:

Не е добър резултата от теста, тези големи пропадания и минималната стойност на края !! Освен това, което са те посъветвали, погледни в дивайс мениджъра в какъв режим работи диска в момента ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
Не е добър резултата от теста, тези големи пропадания и минималната стойност на края !! Освен това, което са те посъветвали, погледни в дивайс мениджъра в какъв режим работи диска в момента ?

Как точно да разбера в какъв режим работи?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Как точно да разбера в какъв режим работи?

Погледни тази тема - цък

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най нови драйвери XP,Vista!sata ,драйвери за процесора, настройки, оптимизация, софтуер - TuneUpUtilities,DiskeeperPremier!http://forum.oszone.net/index.php?

Редактирано от lemberger (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Погледни тази тема - цък

dvcmngrwv1.jpg

Ами не е в PIO режим но забелязох нещо друго странно.. погледни ми device manager-а защо има 4 primary IDE channel-а и 2 процесора ? И друго нещо.. не съм инсталирал никакви драйвъри на харда и т.н... само тези които ми дадоха като купих компютъра (драйвърите към дъното и на видео картата). И още нещо.... уж харда ми е 320GB а като го сметна малко по малко от 300GB, 22-23GB ми се губят.....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За големината на тв. диск си е съвсем нормално. Винаги се губят пропорционално определен процент ГБ. На 80 реално са 74, на 250 реално 232. Виждам едно червено кръстче на втория ти мрежови адаптер Marvell Yokon.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
dvcmngrwv1.jpg

Ами не е в PIO режим но забелязох нещо друго странно.. погледни ми device manager-а защо има 4 primary IDE channel-а и 2 процесора ? И друго нещо.. не съм инсталирал никакви драйвъри на харда и т.н... само тези които ми дадоха като купих компютъра (драйвърите към дъното и на видео картата). И още нещо.... уж харда ми е 320GB а като го сметна малко по малко от 300GB, 22-23GB ми се губят.....

Процесора и размера на диска са ок. Първо предложение е да изтриеш всичко в ИДЕ контролера - праймъри, секъдари, всичките, рестартирай и нека ги преоткрие и пренареди. Веднага един тест с НДТюне.

Ако няма промяна и ако си сигурен, че всичко с драйверите на чипсета е както трябва се налагат по-груби мерки. Понеже мярнах, че си го преинсталирал няколко пъти, вземи му качи САТА драйверите от диска, веднага рестартираш и в БИОС-а го включи в САТА нейтив режим ? Има и риск да не запали и да се оплеска но сухо дупе риба не яде. По-трудния начин е с преинсталация в нейтив режим. Аз съм изключил всички излишни канали при мен пък съм и в РАИД0, но трябва да ти се появи нещо от сорта за режима на диска:

15a39076f566a040.JPG

Ако не стане дотук следва носене във фирмата или сервиза за ремонт и/или подмяна на диска или дъното. Не се знае кое точно прави цакинга и затова ми е предложението за тест в нектив режим.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
добре какви са тия сата драйвъри? аз нямам диск с тях и следователно не съм ги инсталирал...

Е, не може да нямаш диск към дъното ?? При покупка на дъното/компа те са си в кутията на дъното, не вярвам да са ги икономисали ?

Какво е дъното и ще ги видим на сайта им ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното е ASUS P5K PRO и имам диск към него но никъде не виждам да пише че има SATA drivers ?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Intel® Matrix Storage Manager Driver, трябва да го има на диска, има го на сайта на Интел (за ICH9) или на Ейсус - цък. В дивайс мениджъра даваш ъпдейт на драйверите на ИДЕ контролера, веднага рестарт и сменяш в биос-а режина на нейтив - погледни в ръководството на дъното на страници 76 и 77. Тестваш с НДТюне. И след това в сервиз или там от където е купен. Има още един вариант за да си сигурен - тест с друг диск ама просто е трудно да се намери в домашни условия. Успех ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване