Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

DeadSpirit

Домейн от superhosting.bg

Препоръчан отговор

Здравейте!

Закупих си .net домейн от superhosting.bg.

Имам блог в блог.бг и това, което искам да направя е просто домейна, който съм закупил, да води към блога ми.

Можете ли да ми обясните как да стане това, защото съм общо взето зле със ДНС настройки и т.н.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И какъв е смисъла? По добре си купи хостинг и си инсталирай блог.

Аз по-горното не знам как да направя, та това ли?

Просто искам да използвам домейна... това е :angel19:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Блога, ако не е твой. Имам предвид сайта домейна не е възможно да го ползваш. Ще трябва да говориш със собственика от там идват др. проблеми... За да си ги спестиш направи това за, което те посъветвах. Знам, че е трудно, но няма избор др. възможност е да платиш на някой, но това не е решение.

Редактирано от andrian.ivanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

начините са 2, но и 2-та не са добра идея. най-добре е да направиш както ти казва andrian.ivanov.

единият е да се свържеш с администраторите на блог.бг и да добавят домейна ти като add-on домейн към техния хостинг, насочвайки го към публичната директория на твоя хостинг, а ти само да сложиш нейм сървърите към твоя домейн, което е малко вероятно да стане, т.к. адд-он домейните са ограничени за всеки хостинг и на дали ще се съгласи некой да ти пренасочва домейна без пари.

другия вариант е купуваш хостинг, не го ползваш да хостваш сайт, а само да пренасочваш домейна. има си опция "Пренасочване на Addon Domain" , което ти дава възможност да го пренасочиш към който и да е URL, но е много тъп метод, т.к. ползваш хостинга за глупости. Можеш също да помолиш някой имащ свободни адд-он домейни да пренасочи твоя към съответното URL без да купуваш хостинг, но това е вече дали някой ще се съгласи.

аз мисля че само по един от тия 2 начина че може да стане без да слагаш блога ти на собствен хостинг. ако нещо изпускам нека някой да ме поправи :beer:

Редактирано от m_sharky (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами да ;) изпускаш пич!

друг и най-удачен за момента вариант е да използваш администрацията на домейна.

ползваш опцията URL Frame

на мястото на address , слагаш URL-то на блога си.

ето направих ти набързо едно показно:

post-19226-1217420285_thumb.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да прав си. има DNS хостинг на домейна, който при суперхостинг трябва да активираш (нз дали е безплатно) и ще имаш тези опции. извинете, не бях догледал добре за тази опция :help wanted:

ето снимка - 86a00ee679b9b700.jpg

Редактирано от m_sharky (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мно сте ограничени всичкитеееееееееее тихо вече...

та вкарай адреса на блога ти в панела на суперхостинг като избереш FRAME пренасочване

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И един от всички други варианти е да си избереш удобен за теб хостинг, след което да си оправиш домейна, и да си прехвърлиш статийте на новия хостинг, което ще стане ръчно. Мога да ти предложа byethost, безплатен хостинг с Vista Panel. Има всичко нуждо и предостатъчно за издръжка на един прост блог. Следвай просто простите инструкции на всяка нова стъпка и ще ти стане поне малко ясно какво правиш в момента.

Редактирано от aksakovo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...