Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

USB 2.0, външен хард, странен кабел

Препоръчан отговор

Здравейте! Първо искам да се извиня, ако въпроса ми се струва твърде лаишки, но наистина незнам какво да правя.

Взех си външен хард, който има доста странен кабел - USB към харда и 2 usb-ta, които се включват в компютъра...Като се включи с този кабел - всичко е ок. Но аз искам с обикновен кабел да го включа. На други компютри става, но на моя не - предполагам USB 2.0 е проблема, тоест със специалния кабел се връзва - с един не иска. Само че нали WInXP има 2.0 по дифолт. Драйвери няма, включително драйвера на дъното, който е на диск изобщо не иска да се инсталира, а си пише, че Win Xp си има и няма нужда. Какво да правя?

Диска е Seagate, дъното е Asus P5L-MX

Благодаря ви!

Редактирано от iovi
2.2 Новите теми се пускат в съответстващия им раздел. (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вторият USB куплунг е за допълнително захранване на харда, защото често подаваният от едно USB ток не е достатъчен. Стандартите USB 1.1 и 2.0 нямат нищо общо с броя на кабелите. Забелязал съм, че такива дискове понякога работят нормално и с кабел, включен само в едно USB, особено включени към лаптоп.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много! Да мен ми е ясно, че няма общо с броя на кабела, но няма ли общо със захранването. И на мен ми е странно, че на лаптоп работи...мислех че е от разликата 1.0 - 2.0, но явно не еsad.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

зависи си от захранването но по друг начин - зависи от това колко близко се намира куплунга на дъното до усб-тата (и как производителя е опроводил усб-тата по дънната платка, по някога на едното тругва с 1 кабел а на друго усб на същия комп не ще с 1)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същия кабел. Едното USB е за данни и захранване, а другото е само допълнително захранване. Това е така, защото до колкото си спомням от един USB порт на PC може да се черпи до 100mA ток. Ако даден хард диск консумира повечко ток се боцва и второто USB, за да се захрани хард диска. Това е цялата философия. И тъй като хардовете са най-различни, хората са направили универсален USB кабел.

зависи от това колко близко се намира куплунга на дъното до усб-тата (и как производителя е опроводил усб-тата по дънната платка, по някога на едното тругва с 1 кабел а на друго усб на същия комп не ще с 1)

Това също е вярно, моят хард диск тръгва на задните USB-та, които са директно на дъното само с нормален USB кабел. На предните портове, които са изведени с допълнителни проводници от дъното не иска да тръгва, освен ако не ползвам двойния кабел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако пуснеш от дъното хубав кабел за предните и там ще тръгне. Просто кабелчетата са много тънки. И ако решите да пускате харда с някои от измислените USB кабели които се навиват на машинка пак няма да ви огрее поради същата причина.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване