Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

leo_i

Схема за захранване Fortron 300GTF ?

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Въпросното захранване пострада от токов удар в следствие на което има изгорели 1 транзистор и 1 съпротивление, за които не е ясно какви са им параметрите.

Моля който има схема за него или има под ръка такова, което може да се разглоби, да даде едно рамо за уточнение на елементите.

Благодаря!

Снимка

Редактирано от leo_i (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На съпротивлението не му ли се виждат цветовете? А другото сигурен ли си че е транзистор, на платката транзистор ли е означен?

И мерил ли си другите елементи? Диоди като за начало. И бушона 100 % е чао, гледай да е същите ампери новият.

Утре ще погледна някое захранване и ще ти кажа.

И кажи че ми е интересно, след захранването нещо друго пострада ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
На съпротивлението не му ли се виждат цветовете? А другото сигурен ли си че е транзистор, на платката транзистор ли е означен?

И мерил ли си другите елементи? Диоди като за начало. И бушона 100 % е чао, гледай да е същите ампери новият.

Утре ще погледна някое захранване и ще ти кажа.

И кажи че ми е интересно, след захранването нещо друго пострада ли?

За съпротивлението има някакви остатъци, но предпочитам да е сигурно, а колкото до транзистора(транзистор е!) - нищо не става.

Другите жертви със сигурност са бушона и още един транзистор, както и вероятно оптрона(ясни са като параметри).

Надявам се, че това дето ще погледнеш ще е 300GTF, щото ако е друго, няма смисъл :P

Иначе случката се е случила когато компютърът е бил изключен и след слагане на друго захранване работи без забележки.

Още снимки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сори, но в торбата с падналите в битка с енергото няма фортрони... А за продажба имам само 350 ватов PNF.

Виж тук, потърси в гъгъл, има сайтове за схеми, преди ми трябваше една схема и намерих един доста голям сайт, но не помня кой е. Като ключови думи ползвай: schema, circuit diagram, service manuals.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Сори, но в торбата с падналите в битка с енергото няма фортрони... А за продажба имам само 350 ватов PNF.

Виж тук, потърси в гъгъл, има сайтове за схеми, преди ми трябваше една схема и намерих един доста голям сайт, но не помня кой е. Като ключови думи ползвай: schema, circuit diagram, service manuals.

Два броя фортрони паднаха при мен през последните месеци в тая борба... :) но ги изхвърлям, след подобни поражения и изгаряния не мога да поема никаква гаранция за качеството на труда си ;) На единия му беше изгоряло и моторчето на 120 мм перка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

leo_i, дали ще ме сметнеш за проницател, спамер или много навътре в тези неща няма да промени единственото разумно решение. То е да заложиш захранването на 11м от казана за боклуци. Да наденеш гетите и като Гаринча или Пеле се изсилиш с зверски боц.

Сигурно се питате какво е 94V-0. Това е американски стандарт указващ възпламеняемостта на основата на печатната платка

Сигурно се питате какво е 76V0A. Това е ревизия на печатната платка при пробиване и изрязване.

Да пробие транзистор и изгори резистор едва ли с една реанимация ще минеш. Нещата са повлекли цялостно и това захранване в момента е труп каквато е мумията на товарищ Ленин.

По-лесно е да впрегнеш слънчевата енергия да захранва компа, отколкото да реанимираш този метален бокс, защото и да разбереш съпротивлението на резистора и модела транзистор, и ги запоиш - ще получиш същия резултат.

Снимал си в близък план и не става ясно от коя верига са изгорелите. Ако са от вторичната-очаквай нови изненади.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз още по-СОРИ, но не мисля да се отказвам. Все пак ако се срещнете по някакъв повод с 300GTF хвърлете му едно око за търсените от мен елементи. Все пак е доста разпространено, дори мисля, че го слагаха в някои кутии Foxconn.

А търсенето в Google, Rembler, Yandex... не е спирало, но за сега :)

Поздрави :P

Едит: Profruit, предложението ти е разумно и е възможно да се стигне и до такъв вариант, но, "КОГАТО МУ ДОЙДЕ ВРЕМЕТО", както би казал king.gif

Редактирано от leo_i (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам схема на това захранване, но намерих схема на дежурното захранване на този модел.

Ако ти помогне защото ми се чини, че тези изгорели нещица са от този блок:

fsp_atx-300GTF_devurka.png

Редактирано от DoGa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Нямам схема на това захранване, но намерих схема на дежурното захранване на този модел.

Ако ти помогне защото ми се чини, че тези изгорели нещица са от този блок:

fsp_atx-300GTF_devurka.png

Повече от това не съм и очаквал. up_cool.gif

Ако знаех, че братушките му викат "дежурка" щеше да е по-лесно, ама...

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Повече от това не съм и очаквал. up_cool.gif

Ако знаех, че братушките му викат "дежурка" щеше да е по-лесно, ама...

Благодаря!

И все пак, и аз се присъединявам към мнението на Profruit cool.gif Прави каквото правиш, но ....недей да закачаш "ремонтираното" захранване на компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лео,наистина ли конфигурацията ти е по-евтина от фортрон 300Вт?Не съм чувала за такава... :wors: Аз не бих заложила моята на тази цена,но ти сам решаваш.

P.S.Не слагай запалими материали върху и около кутията на компа все пак,имаш съседи...

Редактирано от мики маус (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На транзистора му виж името и го напиши в нета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На транзистора му виж името и го напиши в нета.

Публикувано 02 август 2008 - 21:55

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...