Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!Имам питане относно ъпгрейд на конфигурация.Готов съм да дам 1000лв. и малко отгоре.Конфигурацията ще я ползвам предимно за игри и мултимедия.Процесора да е на Intel и картата да е GF.Ето сегашната ми конфигурация:

GF 8800GT 512MB

C2Duo E6750 2.66Ghz

2x1GB DDR2 800Mhz

Asus P5KPL-E,G31,LGA775,DDR2

HITACHI 250GB

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И от какъв зор ще ъпгрейдваш? ... Няма нещо, което да се упре на тази машина. Смени дъното с Asus P5Q-E, процесорът не го барай засега и си вземи видео карта HD4870 - ще е голяма глупост да не вземеш АTI карта заради фенщина или нещо подобно. Струва 150 лева по-малко от основният конкурент (GeForce GTX260), а в тестовете са рамо до рамо. Даже на P5Q-E можеш да сложиш две такива в Crossfire и да отвееш всичко на пазара. Иначе за процесор ... Е8400/Q6600

Кажи какво ти е захранването за да не стане грешка. Ако не е добро ... http://plesio.bg/product.php?product_id=23...;section_id=916

Редактирано от xactoR (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами то от смяна на видеокартата с друга GeForce според мен няма много смисъл (поне засега), тъй като видеокартите, които си заслужават като прираст спрямо твойта (тези на nVidia) ще изпълнят, кажи-речи, целия бюджет за ъпгрейда. Ако си diehard фен, по-добре засега смени само дъното и процесора с Asus P5Q-E (около 270 лв.), Core 2 Duo E8500 - 320 лв., сложи един Xigmatek Red Scorpion S1283 - 66 лв. от Декада (ако ще изстискваш максимума от процесорчето) и евентуално, ако смяташ, че си заслужава доплащането, вземи един такъв твърд диск (лично според мен не си заслужава, но зависи и за колко биха ти купили твоя).

Иначе ако държиш да смениш видеото с по-добро и твърдо държиш на GF - GTX 280 (около 900 лева) и още две платки памет по 1 GB (най-добре от същия модел).

Аз лично за тези пари бих изчакал и взел 4870 Х2 в началото на септември с дъно (Р35 чипсет) и процесор (от 8000-серията на Intel) за колкото останат пари.

Иначе в момента най-добре е една 4870, P5Q-E и 8200 tray с Red Scorpion-a - общо към 1100 лева излизат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросният ъпгрейд ще го правя септември/октомви и дотогава ще изчакам.Иначе засега съм се спрял на 9800GTX 512MB/E8400 3.0Ghz/и да добавя още 2GB DDR2 800Mhz към сегашните 2GB.Дъното има ли смисъл да го сменям?

Редактирано от robsa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само ако ще оувърклокваш.

P.S.: 8500 е с няколко лева по-скъп само... По-добре е него да вземеш, особено ако няма да оувърклокваш. А септември месец като излезе 4870 Х2 - скачай, защото съм сигурен, че с такава видеокарта ще можеш да играеш на максимални настройки (без филтрации на най-новите игри), докато навлезе DirectX 11 :speak: . А за 4 GB памет трябва и 64-битова ОС. Значи на нашия пазар 4870 Х2 би трябвало да струва около 750 лв., така че ще останат пари за един 8500 Box, а паметта може да я отложиш, тъй като лесно се добавя като спестиш 70-80 лева и за нея.

Редактирано от Shuurfak rai Shedler (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз забравих да кажа,че играя под Windos XP.Значи ще сменя дъното с такова,което поддържа DDR3 и направо ще сложа нови 2GB DDR3(на Kingston са що годе на приемлива цена).За 2x160Mhz отгоре не смятам да давам пари(става въпрос за процесора E8500).Ще си остана на E8400,ако не излезе нещо по-изгодно дотогава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз забравих да кажа,че играя под Windos XP.Значи ще сменя дъното с такова,което поддържа DDR3 и направо ще сложа нови 2GB DDR3(на Kingston са що годе на приемлива цена).За 2x160Mhz отгоре не смятам да давам пари(става въпрос за процесора E8500).Ще си остана на E8400,ако не излезе нещо по-изгодно дотогава.

DDR3 е по-бавна от DDR2 (ако не е от 1800Mhz нагоре), а струва милион процента повече. Ти си решаваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DDR3 засега не предлага почти никакъв прираст спрямо DDR2, отчасти заради все още неразработените честоти за масовия потребител (1800 MHz и нагоре са просто нелепо скъпи), отчасти заради компромиса с таймингите, така че бих те посъветвал да не инвестираш в дъно и памет DDR3, все още няма никакъв смисъл sad.gif .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
все още няма никакъв смисъл

Няма и да има, докато цените не паднат ... и ще си заслужава само за Triple Channel-а на Интел (новият сокет, който също ще е скъпичък известно време) или Quad Channel-а на АМД (АМ3 сокет), за който много се говори, но нищо официално не се казва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...Ако си diehard фен, по-добре засега смени само дъното и процесора с Asus P5Q-E (около 270 лв.)...

Цък, тук е по-тънко!

Няма и да има, докато цените не паднат ... и ще си заслужава само за Triple Channel-а на Интел (новият сокет, който също ще е скъпичък известно време) или Quad Channel-а на АМД (АМ3 сокет), за който много се говори, но нищо официално не се казва.

АМ3 сокет, няма да е с Quad Channel, а G34 сокет, ще предлага тази комуникация и то първоначално за сървърните процесори Оптерон, но такава поддръжка ще има до края на 2010 и за процесорите за десктоп компютри!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Парите за DDR3 не си заслужават. След време, когато излезе Nehalem процесор ще изисква DDR3, а тогава твоята DDR3 ще е с такива тайминги, че просто ще ти се плачи. Сложи още 1 плочка 2GB 800mhz и свиркай. Ако ще клокваш - продаваш сегашната и взимаш 2x2gb 1066MHZ.

Престанете с вашите фенщини NVIDIA. 4850 = 310лв = 9800GTX. Взимаш 4870, която е 500лв и е на нивото на GTX260. Другия вариант е изчакваш месец-два и взимаш 4870X2 за 750лв. В момента nvidia изобщо не са в играта.

Хард взимай 640GB Western Digital - приблизително 150лв.

Процесор взимаш E8500 или Q6600 на Intel. Дъно GigaByte X48-DS4 /X48/LGA775 и си патрон.

Извод: Сега взимай памет, x48-ds4, q6600 и S1283 от dekada. ще го избичиш на поне 3ghz(4 ядра на 3ghz не са малко.)

Редактирано от zhivkot (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не клоквам. :) А наистина ли тази 4870 X2 е чак толкова добра?Ето това май ще е моята карта http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=533561 А защо GTX260 е по-евтина от 9800GTX 512MB?

Редактирано от robsa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз не клоквам. :) А наистина ли тази 4870 X2 е чак толкова добра?Ето това май ще е моята карта http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=533561 А защо GTX260 е по-евтина от 9800GTX 512MB?

Виж, че Радеон 4870 е по-добър от GTX260. А, Радеон 4870 Х2 ,ще е още около 2 пъти по-добра.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Съгласен съм,но и цената на GTX260 е по-ниска от на 4870 X2.

Теста е на Радеон 4870 без Х2 cool.gif . Нейната цена е 44лв по-ниска от избраната от Вас карта при по-добри възможности!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Карттите по производителност:

4850 = GTX260 < GTX280 = 4870 << 4870X2...

Според тестове, които гледах преди време 4870 кросфайър дава по-слаби резултати от 4870Х2... 3850 кросфайър дава резултати межди 4870 и 4870Х2... Сравни цените и си направи сметка...

Съвет - P5Q-E, няма смисъл да бараш процесора, захранването, предложено в началото, че тея 48хх ядат ток, евентуално 320 или 640 уестърн диджитал хард диск (съответно 100 и 150лв) и ако искаш още 2 гиги рам... Компа ще разчете 3,2 гиги, ма са по-добре от 2 гиги... Според мен няма смисъл от 4 гиги рам, аз с машината от подписа играя каквото си поискам над медиум... Така че...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само един съвет: Ако имаш възможност и желание, да правиш примерно кросфайър с 2 карти Радеон 4870, по-добре е да си вземеш поне 650-700 вата захранване и то ако не клокваш. Според мен в спестовен, от страна на разход на електричество смисъл, е закупуването на Радеон 4870 Х2 и захранване 550-600 вата! Впрочем малко повече за запас никога не е излишно цък!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Само един съвет: Ако имаш възможност и желание, да правиш примерно кросфайър с 2 карти Радеон 4870, по-добре е да си вземеш поне 650-700 вата захранване и то ако не клокваш. Според мен в спестовен, от страна на разход на електричество смисъл, е закупуването на Радеон 4870 Х2 и захранване 550-600 вата! Впрочем малко повече за запас никога не е излишно цък!

Ха-ха. Първо ... 4870Х2 я водят 15% по-бърза от 2х4870 Crossfire (a 15% е голяма разлика в случая). Второ ... той и да клоква, 650-700W са му много. За четириядрен и две карти ... 600W са предостатъчни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ха-ха. Първо ... 4870Х2 я водят 15% по-бърза от 2х4870 Crossfire (a 15% е голяма разлика в случая). Второ ... той и да клоква, 650-700W са му много. За четириядрен и две карти ... 600W са предостатъчни.

Tвърдя, че не са достатъчни 600W, та дори 650W и го казвам от личен опит!

Биха били достатъчни единствено ако захранването е изградено с една единствена, мощна 60А 12V линия, а не както се правят повечето съвременни захранвания с разпределени 3-4-5-6 линии по 16~18A!

Edit:

xactoR, знам много добре колко е нормалната консумация на една съвременна система и без да гледам статистиките от System Power Consumption на разни ревюта!

Имам ватметър бонус към един фан контролер, мерил съм idle и max load при furmark+Prime95 - 450W e на система с непретенциозна карта + клокнат четириядрен, но е 630W на 2х8800GTX + неклокнат четириядрен!

Редактирано от pit (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Tвърдя, че не са достаъчни 600W, та дори 650W и го казвам от личен опит!

Ок ... аз се позовавам само на това (с клокнат Е8400):

power_peak.gif

Редактирано от xactoR (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото до захранването - даже и с Crossfire не вдигат системното потребление над 500 вата - според тези тука, де (а Х2 излиза по-икономично от Crossfire и в това отношение)... Виж, който ще прави CrossfireX от две 4870 Х2 е хубаво да има предвид и 750-ватово захранване, но иначе и 550-ватово ще стигне (при това с ~100 вата "аванс" при 4870 Х2). А относно темата - robsa, бъди сигурен, че всички 48*0 модели (включително и Х2, но най-вече 4870) си заслужават всеки лев от цената и значително превъзхождат картите на nVidia в сътветните ценови диапазони (и то без оувърклок). Така че изборът ти според мен се свежда до това колко си склонен да отделиш - а щом не оувърклокваш, най-добре е ъпгрейдът да е 8400/8500 с 4870 Х2 и евентуално още 2х1 GB памет, ако откриеш, че тези не са ти достатъчни (на мен лично ми стигат за всяка игра, с Vista x64 съм - по-добре събирай пари за последваща замяна на твърдия диск с Western Digital 320/6400AAKS).

P.S.: Днеска четох и това и ми направи впечатление, че де факто са равни измерените от хората от двата сайта потребления (като се имат предвид разликите в тестовите системи, де :speak: ) на новото чудовище 4870 Х2.

Редактирано от Shuurfak rai Shedler (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...