Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Интернет Любов

Препоръчан отговор

Преди да отида на психиатър,реших да споделя с вас моят голям проблем.

Срещнах мъжа,който винаги съм искала да имам,в интернет.Още в самото начало знаех,че не мога да очаквам нищо повече от приятелството му.

Има ред причини,като голяма разлика във възраста,здравословни проблеми при него и т.н.Обаче се влюбих,но не в реалния мъж ами във виртуалния.

Този,който виждам в чата е друг,него харесвам за него мисля постоянно,с него искам да бъда.Чухме се и по телефона,но не е същото.

Има дни в който,не можем да си пишем тогава имам чувството, че нещо вътре се къса в мен.

За първи път попадам в такава ситуация и съм страшно объркана?Това нормално ли е ...или да си запиша час при психиатъра?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 85
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Влюбила си се в измислен от теб образ.

Срежи кабела на нета и се опитай да го забравиш

това е илюзия,бъдеще знаеш,че не е възможно.

Ако нямаш сили и се връщаш пак и пак-тогава психотерапевт

Ако и неговата терапия не помогне:на психиатър

Май все повече жени имат подобен проблем

Истинските мъже са на изчезване и дамите

се омайват по виртуални образи,лошо,лошо...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И случая ти не е за психиатър.... по скоро си намерила нещо, което ти е липсвало..... но внимавай да не се окаже че е фалшиво ;) и после да съжаляваш..........

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм изпитвал подобни чувства към човек (жена) от "другата страна на кабела". Е до психотерапевт не се стигна.Макар че нашата "любов" малка охладня, все още сме си нещо, по-вече от приятели.До среща не се стигна, може би защото тя е от другия ъгъл на България (Сандански).

С течение на времето всичко се размива, и живота влиза в добре утъпканите коловози.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пропускаш псохотерапевта и отиваш направо при прихиатър. Не знам каква е разликата, но по коментарите разбрах, че втория е "по-мощен".

Ами това е успех!

Редактирано от Phonomania (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В такива слу4ай наи-доброто,което можеш да направиш е да се срещнеш с въпросния 4овек...оба4е имай предвид,4е вси4ко ще ти изглежда много по-разли4но.Едно е интернет пространството,съвсем друго срещата на живо.Не можеш да кажеш,4е си влюбен в някой без дори да си го виждал-може да няма нищо общо с 4овека,за когото го мислиш и в един момент да се окажеш в пълна заблуда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Самата ти казваш,че си знаела от началото да не разчиташ на повече от приятелство.И въпреки това се е случило-влюбила си се в измислен образ. Хубавото в случая е ,че поне осъзнаваш,че виртуалност и реалност са съвсем различни неща.Сама правиш разликата между общуването в интернет и разговора ви по телефона. За разрешаването на какъвто и да е проблем е най-важно да осъзнаеш,че имаш проблем. Все още имаш шанс да се справиш сама.Аз бих те посъветвала да си намериш повече реални забавления,отколкото виртуални.Прекарвай повече време с приятели,близки.

С течение на времето всичко ще си дойде на мястото!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако се срещнете ще видиш реално как стоят нещата, първоначално ще се разочароваш, а може би и ще страдаш... НО времето е най-добрият лечител - след известно време няма да ти пука. Вероятно ще си срещнала вече мъжа на мечтите си, но тук на реалния свят... Приеми го като едно препятствие, което трябва да се преодолее, като една буря, след която се изгрее дългоочакваното слънце...

Редактирано от sed_ally (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Айде пак.. Някои хора под ново име пак ни вземат за канарчета, като ни подхвърлят захаросани теми и ни гледат сеира как се вживяваме в отговорите. Предишният сценарий "Да изневеря ли на съпруга си?" свърши работа, ама това вече е съвсем прозрачно... :jeer:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Айде пак.. Някои хора под ново име пак ни вземат за канарчета, като ни подхвърлят захаросани теми и ни гледат сеира как се вживяваме в отговорите. Предишният сценарий "Да изневеря ли на съпруга си?" свърши работа, ама това вече е съвсем прозрачно... :jeer:

Мда,прав си-това вече го четохме

Само дето пак има канарчета да й кълват глупостините

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

повярвай ми ,ще отмине :) просто престани да си пишеш с него ,като преди това му обясни защо го правиш. ще намериш някой друг,с когото ще имате други общи теми за разговори :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

интернет любов?!? :) = глупости + опасно + никакви перспективи = БЕГАЙ ДОКАТО Е ВРЕМЕ

боже на кви глупости се хващат хората... :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Срещнах мъжа,който винаги съм искала да имам,в интернет.Още в самото начало знаех,че не мога да очаквам нищо повече от приятелството му.

Има ред причини,като голяма разлика във възраста,здравословни проблеми при него и т.н.Обаче се влюбих,но не в реалния мъж ами във виртуалния.

Този,който виждам в чата е друг,него харесвам за него мисля постоянно,с него искам да бъда.Чухме се и по телефона,но не е същото.

Има дни в който,не можем да си пишем тогава имам чувството, че нещо вътре се къса в мен.

За първи път попадам в такава ситуация и съм страшно объркана?Това нормално ли е ...или да си запиша час при психиатъра?

Запиши си час при психиатър. cool.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Първо - прочетох само скептични мнения по въпроса възможна ли е интерент любов и не че аз съм много обнадеждена, но знам за няколко успешни връзки и брака именно случили се от нета.

Второ - имам приятелка психиатър, която прави преди известно време проучване, свързано с това какви хора са най-вече в чатовете и сайтовете за запознанства. Оказва се, че 80 % са хора с физически недъзи, 10 % психопати и 10 % хора, които наистина търсят своята половинка. ;)

Трето - по темата конкретно...не е нормално да се влюбиш в някакви думи. Човек се влюбва във визия, в качества, в характер, в отношение... Мисля, че по някакъв начин те е привлякъл чата, но това в никакъв случай не е влюбване и не са чувства. Три дена опитай да не влизаш и ако можеш да го заместиш с друг образ, повярвай ми...няма да ти липсва вече толкова.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някои хора казват, че приятелството между хората в интернет може да се раздели на два етапа: преди и след първите снимки biggrin.gif

За твоя случай просто те съветвам да приемеш реалността. Наистина си се влюбира в измислен от теб образ. Нещо като да имаш въображаем приятел, но в твоя случай е полу-въображаем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е, че се влюбваш във виртуалния образ, а не в човека. Ако евентуално се видите на живо, не можеш да се отпуснеш и да му кажеш такива неща, които можеш да напишеш. Като цяло - отврат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В интернет всеки може да ти се баправи идеален за теб. Само да му подскажеш какво ти харесва на теб и готово. Затова най-добър си остава физическият фконтакт или face to face, тия интернет истории ги оставяй на тийнчетата :P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако има нещо положително в цялата ситуация,то е че си изпитала сладкия трепет на влюбването.Никой не е идеален,докато не се влюбиш в него,a ние хората най-лесно се заблуждаваме,въпреки 4е знаем,4е идеални хора няма.Разбира се,че си си създала един прекрасен виртуален образ,че хората си създават такав когато се запознават с някого дори да не е по Интернет и в последствие започват да виждат "по-ясно"нещата,пък какво остава по нета...В случай че решиш да продължиш с чаткането,бих те посъветвала още,когато усетиш, че някой ти допада,да се запознаеш с него възможно най-скоро,докато не си се влюбила в "представата си" ,другият вариянт е да нямаш абсолютно никакви очаквания,така вариантът да си разочарована от евентуално разминаване с твоите очаквания след едно запознаване face to face ще клони към нула.

Пожелавам ти успех в намирането на "правилния" човек. cool.gif

P.S. Не си мисли,че не можеш да го забравиш,така само ще се тормозиш,просто остави ВрЕмеТо да заличи нещата. :P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Второ - имам приятелка психиатър, която прави преди известно време проучване, свързано с това какви хора са най-вече в чатовете и сайтовете за запознанства. Оказва се, че 80 % са хора с физически недъзи, 10 % психопати и 10 % хора, които наистина търсят своята половинка. :rolleyes:

Не знам колко процента са с физически недъзи,но едва ли са толкова много-според проучванията на приятелката ти

Според лични мои наблюдения 60-70% са комплексари,чекиджии,разгонени нерези и женени

biggrin.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Що ли само си пишете и кълвете на тъпотии? След единственото мнение отпреди 3 седмици да има друго?

Те се чули по телефона и не било това, а какво ли остава и да се видят на живо както съветвате? Чатърите са си с психични проблеми и всякакви такива лигочи не заслужават търкане на клавиатурата. Поне да каже имаше ли полза от психиатъра. Хубавата креватна гимнастика е най-доброто лекарство спрямо компютрите и проблемите, които създават в общуването между хората.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом реалността и в чата има различия по-добре е да поговориш наистина с специалист-да кажем психолог! Може би имаш нужда да поговориш с някой ...сама ще разбереш.

Обаче не е добре да се влюбваш в измислен образ!!! Но се случва, случвало се е и на други хора не си само ти, така че поговори с някой специалист! Така ще е най-добре...ако няма с кой друг да поговориш и да обсъдите този проблем!

Айде пак.. Някои хора под ново име пак ни вземат за канарчета, като ни подхвърлят захаросани теми и ни гледат сеира как се вживяваме в отговорите. Предишният сценарий "Да изневеря ли на съпруга си?" свърши работа, ама това вече е съвсем прозрачно... :lol6:

Поне теми да има! ;)

интернет любов?!? :speak: = глупости + опасно + никакви перспективи = БЕГАЙ ДОКАТО Е ВРЕМЕ

боже на кви глупости се хващат хората... :speak:

Всеки се хваща на нещо си!!! Защото търси нещо си там, незнайно какво! ;)

Първо - прочетох само скептични мнения по въпроса възможна ли е интерент любов и не че аз съм много обнадеждена, но знам за няколко успешни връзки и брака именно случили се от нета.

Второ - имам приятелка психиатър, която прави преди известно време проучване, свързано с това какви хора са най-вече в чатовете и сайтовете за запознанства. Оказва се, че 80 % са хора с физически недъзи, 10 % психопати и 10 % хора, които наистина търсят своята половинка. :lol6:

Трето - по темата конкретно...не е нормално да се влюбиш в някакви думи. Човек се влюбва във визия, в качества, в характер, в отношение... Мисля, че по някакъв начин те е привлякъл чата, но това в никакъв случай не е влюбване и не са чувства. Три дена опитай да не влизаш и ако можеш да го заместиш с друг образ, повярвай ми...няма да ти липсва вече толкова.

Така е, човек се влюбва в отношението, визията и качествата на човека!!!

Да, това последното е добра идея, а аз имам друго предложение-да си намери няколко човека за чат и когато този го няма или и липсва да си пише с някой от другите, тогава ще види, че зависимостта и към този човек е била ненужна и прекалена!

Някои хора казват, че приятелството между хората в интернет може да се раздели на два етапа: преди и след първите снимки biggrin.gif

Хаха-има нещо такова! laugh.gif

В интернет всеки може да ти се баправи идеален за теб. Само да му подскажеш какво ти харесва на теб и готово. Затова най-добър си остава физическият фконтакт или face to face, тия интернет истории ги оставяй на тийнчетата :lol6:

Да, тийнчетата то и за тях е опасно! :P

Не знам колко процента са с физически недъзи,но едва ли са толкова много-според проучванията на приятелката ти

Според лични мои наблюдения 60-70% са комплексари,чекиджии,разгонени нерези и женени

С две думи ИзрУди! :-P това, че са женени не ги прави да са читави-бър!

Ако има нещо положително в цялата ситуация,то е че си изпитала сладкия трепет на влюбването.Никой не е идеален,докато не се влюбиш в него,a ние хората най-лесно се заблуждаваме,въпреки 4е знаем,4е идеални хора няма.Разбира се,че си си създала един прекрасен виртуален образ,че хората си създават такав когато се запознават с някого дори да не е по Интернет и в последствие започват да виждат "по-ясно"нещата,пък какво остава по нета...В случай че решиш да продължиш с чаткането,бих те посъветвала още,когато усетиш, че някой ти допада,да се запознаеш с него възможно най-скоро,докато не си се влюбила в "представата си" ,другият вариянт е да нямаш абсолютно никакви очаквания,така вариантът да си разочарована от евентуално разминаване с твоите очаквания след едно запознаване face to face ще клони към нула.

Така е живия контакт си е жив, макар че и в реалността трудно разбираме кой какъв е...и кой е!!!

Редактирано от ^^ANGELSING^^ (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е живия контакт си е жив, макар че и в реалността трудно разбираме кой какъв е...и кой е!!!

А винтернет да не би да разбираме? Мога да си направя ново кю или пък нов акаунт тук, ще почна да пиша така, както не съм го правила, в друг стил и едва ли ще се сетиш, че съм аз.

Мани го тоя нет, това въобще не може да се нарече връзка, камо ли любов. Реалността си е друго нещо, който каквото ще да ми говори (пише) :speak:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, ако се видят малко след снимките на по кафе, супер, аз съм за :friends1: Но месеци наред да се чати, просто не става, вече ще има елемент на разочарование...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване