Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Планините и Оцеляването

Препоръчан отговор

е лака за нокти как да не е важен? не само лак, но и заздравител, че може да ти се начупят ноктите в тая скалистата обстановка :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 88
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Ей,ама това разпит ли е или ...?

Със сигурност ще си взема един шоколад,консерви и сухи храни,то какво друго?

Дай съвет! laugh.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Шампанско, черен хайвер, гъши пастет и сухарчета ще ти свършат работа.

:););)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеално като за романтична вечеря, но трябва да бъда малко черноглед хайверът ако стои повече от 2 - 4 часа извън хладилник или на по топло място, може да ти докара такива проблеми с коремчето че хич да не ти е до роматични вечери :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако случайно се побъркам дотолкова, че да тръгна по чукарите бих взела с мен повечко пари. Естествено за да си платя нощувката в някой приличен хотел. Не искам да се правя на абориген, да нощувам по храсталаците и да ям корени. Да не споменавам комарите, паяците, змиите и още много мои любми гадини, които се срещат из природата.

cool.gifcool.gifcool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Идеално като за романтична вечеря, но трябва да бъда малко черноглед хайверът ако стои повече от 2 - 4 часа извън хладилник или на по топло място, може да ти докара такива проблеми с коремчето че хич да не ти е до роматични вечери :)

<{POST_SNAPBACK}>

Че аз няма да отцелея толкова дълго сред природата, за да се притеснявам за хранително отравяне.

;););)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че аз няма да отцелея толкова дълго сред природата, за да се притеснявам за хранително отравяне.

;););)

<{POST_SNAPBACK}>

Браво ani-2,

най сетне и ти да се включиш. :kiss2:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ехеее Isi-Pisi виждаш ли как им действаме -- бягат от нас!  sad.gif  предпочитат мечките пред нас!

<{POST_SNAPBACK}>

Няма къде да избяга,ще го открием и ще му вземем мечката и пак ще дойде при нас. :) :conver: ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво ani-2,

най сетне и ти да се включиш. :kiss2:

<{POST_SNAPBACK}>

Че къде без мене? Малко имам проблем с техниката, но това не може да ме спре да си бъбря в любимото ми форумче. А този лош човек защо Ви зарибява така? Ако се затриете някъде с Кити из чукарите аз с кой ще си приказвам после? Тогава наистина ще му се ще да се отзове при мечката. Тя със сигурност ще е по-благоразположена от мен.

biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif;);)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

duvi ти наистина си много запален планинар списъка ти е доста пълен не ми трябва нищо само да сме заедно-ще оцелея biggrin.gif Много ми беше смешно това за солта,корените наистина трябва да имат невероятен вкус като ги посолиш. :P Аз на палатка повече от една вечер не мога да изкарам.Земята наистина е доста твърда,ходя с надуваемо легло.А и след една нощ сред природата обикновено ме гони такъв махмурлук че гледам да се прибера в къщи;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ауу ани защо да съм лош човек :P Няма да ги затриа спокойно, не съм толкова безотговорен ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че къде без мене? Малко имам проблем с техниката, но това не може да ме спре да си бъбря в любимото ми форумче. А този лош човек защо Ви зарибява така? Ако се затриете някъде с Кити из чукарите аз с кой ще си приказвам после? Тогава наистина ще му се ще да се отзове при мечката. Тя със сигурност ще е по-благоразположена от мен.

biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif;);)

<{POST_SNAPBACK}>

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
duvi ти наистина си много запален планинар списъка ти е доста пълен не ми трябва нищо само да сме заедно-ще оцелея biggrin.gif Много ми беше смешно това за солта,корените наистина трябва да имат невероятен вкус като ги посолиш. :) Аз на палатка повече от една вечер не мога да изкарам.Земята наистина е доста твърда,ходя с надуваемо легло.А и след една нощ сред природата обикновено ме гони такъв махмурлук че гледам да се прибера в къщи;)

<{POST_SNAPBACK}>

Мдам за корените е вярно. Просто от любопитство и от това да ми мине мерака си похапнах доста коренчета добре, че имах сол ;)) А и риба ако си хванеш много е гадна ако не е осолена ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мдам за корените е вярно. Просто от любопитство и от това да ми мине мерака си похапнах доста коренчета добре, че имах сол ;)) А и риба ако си хванеш много е гадна ако не е осолена ;)

<{POST_SNAPBACK}>

еми то и ла**о да е, като го посипеш с подправки, ще стане за ядене! ама аз се пак не съм тревопасно и нещо не ме влекат корените ;) предпочитам сухарчетата пред това

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е задължително да ги ядеш. Аз просто си пробвах да знам кво е. Вярно боля ме малко корема после :hush: ама важното е, че пробвах

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако случайно се побъркам дотолкова, че да тръгна по чукарите бих взела с мен повечко пари. Естествено за да си платя нощувката в някой приличен хотел. Не искам да се правя на абориген, да нощувам по храсталаците и да ям корени. Да не споменавам комарите, паяците, змиите и още много мои любми гадини, които се срещат из природата.

cool.gif  cool.gif  cool.gif

<{POST_SNAPBACK}>

еее то не е интересно ако се забуташ в някой хотел..! нищо няма да видиш от природата

аз пък си предпочитам да спя в трънаците и да си поживея малко по-простичко без парите да са водещи и без лукса и техниката, от които сме заобиколени в градовете. това отдавна ми се върти в главата ама се не мога да го осъществя sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз се чувствам така през цялата година когато съм на работа. Постоянно ми се искам да съм в планината и да ми е спокойно, да няма глупости, коли пушаци, викове, и тн. Искам спокойствието на планината искам като се сабуждам и излизам от палатката да виждам язовира покрит от водните пари. мммммммм

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ауу ани защо да съм лош човек  :P Няма да ги затриа спокойно, не съм толкова безотговорен :nono:

<{POST_SNAPBACK}>

Без тия. Не ти вярвам. Ще вземат да те ядосат нещо и ще ги зарежеш. И после...

biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В планината не бих заряал и ТЪЩАТА мисля, че това е изчерпателен довуд да ми вярваш ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ви един начин да съхраните сухи, клечките кибрит

Кибрит

Вечерно време забравете да си светете с фенерче само, ако сте на лагер или повече хора просто ползвайте това ужасно силно свети и при добри метеорологични условия светлината му се вижда на около 5 километра

Лампата

Личната хигиена Много е важно това за мен. По принцип линкчето което слагам е за една торба спецялно направена за душ. Но с подръчни средства- Тенекия от сирене, маркуч, лейка. Можете да си направите не по лош душ от този. А и при него водата винаги може да е вряла от Лагерният огън

Душ

Редактирано от duvi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слушай искам да ми направиш същия душ,че като отидем на планина да има с какво да се къпя. :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

duvi забравил едни много важни аксесоари - игли и конци, репеленти против комари, алергозан, таблетки за пречистване на вода или калиев перманганат и няколко кукички.

Редактирано от WarLord (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Алергозана не съм го забравил :) Няма нужда от хапчета за пречистване на водата можем да я преварим а кукички винаги си нося с няколко въдици като аксеоари :)

Айде бе хора давайте идеи кво да се зима :) и кво не

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В планината не бих заряал и ТЪЩАТА мисля, че това е изчерпателен довуд да ми вярваш :)

<{POST_SNAPBACK}>

Може пък тъщата ти да е изключение от правилото. Или пък да си мазохист. От къде да знам. Дай друго основание да ти повярваме. Може и нотариално заверена клетвена декларация. На първо време ще свърши работа.

biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif:):):)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мдам може ще обисля това и ще питаме Иси Писи. Тя може да измисли нещо :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Алергозана не съм го забравил :) Няма нужда от хапчета за пречистване на водата можем да я преварим а кукички винаги си нося с няколко въдици като аксеоари :)

Айде бе хора давайте идеи кво да се зима :) и кво не

<{POST_SNAPBACK}>

не само алергозан.. знайш ли кво може да стане. Трябва да имаш за всичко -- за разстроен корем ( biggrin.gif ), въпреки че и корени от гюзум и шипката също помагат; за глава, температура (направо едно фервексче) и разни други. Аз много много не ги знам, щото си предпочитам да търпя и да му ударя един съм за да ми мине, отколкото да се тъпча с химия :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване