Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Планините и Оцеляването

Препоръчан отговор

Много правилно Кити и аз предпочитам да легна и да се наспя пред химиите, но някой път се налага. А за разтроен корем най-много помага Оцет или 2-3 зърна кафенце. Аз така се оправям. Но без алергозан или нофилин не тръгвам никаде.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 88
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Ах сладък всичко си измислил,но си забравил най-важното.Какво ще ти трябва с три жени?

Презервативи,че да не хабим много вода. cool.gif и мокри кърпички. :)

хихик :kiss2:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи решено взимам около 1000 презерватива в отделна раница :) бахти ще ми станат 5 да мъкна но си заслужава :)

Айде бе другите момчета помагайтееееее

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами сигурно ;) Тая тема си беше за планините :)

НО май се сетих какво още задължително да се взима ЖЕНАААААААААА ихихихихи

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да иначе,кой ще ти трови нервите? biggrin.gif

И когато искаш спокойствие,кой ще ти бърбори на главата? ;)

хихик laugh.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мдамм Знчи още едно нещо почвам да взимам с мен Скоч да мога да ви залепвам устите ;)) Така ще имам спокойствие :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като каза Скоч,та се сетих нещо което сме забравили-спирт!!!

Моля те вземи и "Бейлис"-за мен.Отвреме на време ще можеш и с него да ми затваряш устата.Хихик. ;):):)laugh.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хех Идеално. Поне в планината колкото и да пиеш като се събудиш сутринта си чисто нов. Бейлис брех ти "не знаеш" кво да пиеш а ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми да аз съм си селско девойче и незнам какво да пия. cool.gif

А за спирта какво ще кажеш.Добра идея ли е? ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спирт ;) Водка Алкохол всичко помага :)) но зависи за какво :)

Мдам идейно е да се носи Медицински спирт :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A за външно сгряване-сух спир(на хапчета)-метилов...

...демек на става да му пиеш разтвора... sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Нали,може да потрябва!!!  :)  ;)  :eek:

<{POST_SNAPBACK}>

Еми нали знаеш употребява се предимно външно, за промивак на рани и други щуротии. Също влиза в употреба, когато всякакъв друг алкохол е свършил :)

Duvi, перфектна тема. Беше включил неща, за които не бих се сетил. Примерно сухият спирт на таблетки е нещо интересно, което смятам да пробвам. Жалко, че чак сега я виждам sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Урааа видяха темата :) Raziel

1. радвам се че ти харесва темата

2. Кефа се Соул Ривър от много отдавна единствената игра която играя ;0

3. ЗА Сухия спирт ме светна един дърт Скаут беше валяло и той изкара една таблетка и запали огън за отрицателно време. От тогава винаги си нося ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така още няколко неща от мен който са от значени за по-безпроблемно лагеруване

1. Отварячка за консерви (Много мразя да ги отварям с ножа стават на ръбчета и може да се нарежете много лошо)

2. Пакетче памук (При силно кървене на рана прободна, порязна, или каквато е. Запалете топка памук и я оставете да изгори става едно гадно черно, което слагате на раната веднага спира да кърви )

3. Сода бикарбонат ( много помага при киселини, смятам знаете )

4. Пудра Бебешка (за да не ви се потят краката ако сте на поход)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Така още няколко неща от мен който са от значени за по-безпроблемно лагеруване

1. Отварячка за консерви (Много мразя да ги отварям с ножа стават на ръбчета и може да се нарежете много лошо)

2. Пакетче памук (При силно кървене на рана прободна, порязна, или каквато е. Запалете топка памук и я оставете да изгори става едно гадно черно, което слагате на раната веднага спира да кърви )

3. Сода бикарбонат ( много помага при киселини, смятам знаете )

4. Пудра Бебешка (за да не ви се потят краката ако сте на поход)

<{POST_SNAPBACK}>

Знаеш ли още за какво помага содата бикарбонат?

При изгаряне.Слагаш на изгореното и веднага отнема топлината/паренето.Така,че определено содата е добра идея.

п.п.То всичките ти идеи са супер,мое планинско съкровище. :kiss2:

:yanim::wors::yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<{POST_SNAPBACK}>

Швейцарските военни ножчета имат перфектни отварачки за консерви. За изгорено става и суров картоф.

Редактирано от WarLord (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за допълнението за картофа :yanim: ще го запомня

а иначе съм маняк на тема ножове имам 6 вида Суис ножчета но няма нищо по добро за отваряне на консерви от отварячката на Cold Steel която ми подариха уникална е много удобно и най вече БЕЗОПАСНО :yanim:

Иси Писи почвам да се чувставм като Санбернар :yanim:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно сухия спирт: преди години продаваха един български, който се палеше трудно и лесно гаснеше (поне такъв ми попадна) и го отписах от комплекта за планина. Duvi, този, който ползваш какъв е точно? Много ми хареса това - познат разправяше за консерва, която вървяла с малка стойка от фолио или тенекия. Палиш таблетка сух спирт и хапваш топла манджа...

Иначе към комплекта се сещам още за карти (географски, че с такива за игра мероприятието отива по дяволите...), дъждобрани/мушами/найлони, примусче (уф, все се каня да си купя sad.gif )

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жалко, че няма в БГ да се продават военни комплекти с хранителни продукти. Такива, които си вървят комплект с затоплянето и страшно улесняват престоя ти сред природата. Малки са и са удобни. Преди много години ми се удаде да пробвам такива хранителни пакети.

Иначе съм за излетите в планината. Три години живях в едно малко селце в полите на Витоша, наричащо се с. Ярлово и работех на 1497 м. надморска височина в едно поделение на ПВО ( Противовъздушната отбрана ) на Българската армия. Намираше се под връх Петрус. Страхотна природа. Елени, сърни, лисици. Гъби в изобилие. Красиви гори, потоци с пастърва.

Много обичах събота и неделя да кръстосвам баирите. Често лятото качвахме Черни връх по южния склон на Витоша. Правехме си излети в Рила. С автобуса до Самоков и от там поемахме по чукарите.

И сега вече в Ямбол си имам вила в Котленския Балкан. Има си язовир с риба, овощна градина в двора и естествено, че има коренчета доматки за салатка.

И там си обикалям по чукарите като отида. За гъби, за риба. А тишината и чистия въздух са незаменими в планината.

Та в общи линии съм за излет в планината.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Относно сухия спирт: преди години продаваха един български, който се палеше трудно и лесно гаснеше (поне такъв ми попадна) и го отписах от комплекта за планина. Duvi, този, който ползваш какъв е точно? Много ми хареса това - познат разправяше за консерва, която вървяла с малка стойка от фолио или тенекия. Палиш таблетка сух спирт и хапваш топла манджа...

Иначе към комплекта  се сещам  още за карти (географски, че с такива за игра мероприятието отива по дяволите...), дъждобрани/мушами/найлони, примусче (уф, все се каня да си купя sad.gif  )

<{POST_SNAPBACK}>

Мдам Миналата година попаднах на такъв спирт Български и наистина

много трудно се палеше и пламакът беше гаден и слаб

Тази година случайно попаднах в една железария на немски спирт няма такова палене :clap:)) супер бързо и пламъкът си е около 10 сантима визок насочен найстина качествено. А за найлнотие си прав винаги има нужда от тях

А за тези консерви да готино е но не е дизмислено. Преди 2 години си взех така нареченото Драконче или Паяк метални 3 крачета прикрепени към малък кръг на който се слага Консервата а под нея виси метална чашка за сух спирт или нормален спирт много са удобни

Жалко, че няма в БГ да се продават военни комплекти с хранителни продукти. Такива, които си вървят комплект с затоплянето и страшно улесняват престоя ти сред природата. Малки са и са удобни. Преди много години ми се удаде да пробвам такива хранителни пакети.

Иначе съм за излетите в планината. Три години живях в едно малко селце в полите на Витоша, наричащо се с. Ярлово и работех на 1497 м. надморска височина в едно поделение на ПВО ( Противовъздушната отбрана ) на Българската армия. Намираше се под връх Петрус. Страхотна природа. Елени, сърни, лисици. Гъби в изобилие. Красиви гори, потоци с пастърва.

Много обичах събота и неделя да кръстосвам баирите. Често лятото качвахме Черни връх по южния склон на Витоша. Правехме си излети в Рила. С автобуса до Самоков и от там поемахме по чукарите.

И сега вече в Ямбол си имам вила в Котленския Балкан. Има си язовир с риба, овощна градина в двора и естествено, че има коренчета доматки за салатка.

И там си обикалям по чукарите като отида. За гъби, за риба. А тишината и чистия въздух са незаменими в планината.

Та в общи линии съм за излет в планината.

<{POST_SNAPBACK}>

Наистина тези манджички са много яки. Доста питателни и вкусни според мене

нищо че са събрани много в едно :clap: Бананче с говежно дапример и бисквита

последните ми няколко летувания на палттки си поръчвам онлайн по 5-6 пакетчета за всеки случай. Доста годност имат което е добре. Тези които си поръчвам са с 2 дъна едното е с карбит на прах а другото с вода като се смесят смятам знаете какво става и се папа топла храница

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване