Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как да сме бодри от сутринта?

Препоръчан отговор

Колкото по-къси са дните, толкова по-трудно е събуждането всяка сутрин. На мнозина изглежда невъзможно да бъдат бодри от самото си събуждане, когато навън е тъмно и студено, а под топлото одеало толкова уютно. Тъй като не можем да променим външните обстоятелства, налага се да направим всичко възможно, за да променим някои от своите навици.

• Утрото започва от вечерта

Много често утрото е изпълнено с битовизми - търсенето на определени документи или с разрешаването на въпроса “Какво да облека?” или “Къде са ми ключовете?”. Така човек губи не само време, но и доброто си настроение. Пригответе си дрехите и необходимите неща още от вечерта и така ще бъдете по-спокойни след събуждането си.

• Не скачайте веднага след звъненето на будилника

Оставете си време да се събудите. Внезапното ставане е стрес за организма. Навийте часовника си с 10 минути по-рано от необходимото време за ставане и си дайте възможност постепенно да излезете от “царството на сънищата” и да влезете в новия ден. Това правило се отнася и за децата. Ако искате да избегнете техните капризи, събуждайте ги 15 минути по-рано.

• Недоспиването е враг на бодростта

Това е аксиома. Наблюдавайте се и ще установите колко точно време ви е небходимо за сън. За тази цел през една от почивните си седмици отбелязвайте броя часове, които ви карат да се чувствате добре или зле сутринта. Полученият сбор разделете на 7 и ще разберете колко часа сън са необходими на вашия организъм. През работните дни трябва да спите поне толкова.

• Правете гимнастика

Това е класическа рецепта. Не можем да не оценим ползата от сутрешното раздвижване на тялото, особено ако слушаме енергична музика. Това е от изключителна полза за тялото.

• Закусвайте

Празният стомах е лош помощник. Само кафето няма да спаси положението. Има толкова рецепти за бързи и вкусни закуски. И не е задължително това да са яйца или кренвирши.

Източник: zdrave.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Правете гимнастика

Всичко друго си го изпълнявам, но само това нямам навика да го сторя сутрин (може би и затова съм като "буреносен облак") :speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
• Правете гимнастика

Това е класическа рецепта. Не можем да не оценим ползата от сутрешното раздвижване на тялото, особено ако слушаме енергична музика. Това е от изключителна полза за тялото.

• Закусвайте

Празният стомах е лош помощник. Само кафето няма да спаси положението. Има толкова рецепти за бързи и вкусни закуски. И не е задължително това да са яйца или кренвирши.

Източник: zdrave.bg

С ето тия двете неща, няма да се рязберем... :handshake:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В тоя живот съм скарана със спорта

Толкова да мразя всякакви физически натоварвания-че повече няма накъде

laugh.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо взето 50% от тези неща са факт в моето ежедневие, но останалите 50% - за жалост, не! Спортувам, закусвам и т.н. , ама куца ми сънят - мн малко спя - по 3-4 часа с фантазия!!! И съответно сутринта определението "бодра" сигурно е последното, на което отговарям!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И аз сутрин съм труп...

Знаете ли някакви витамини,които освежават

и дават енергия,без да се дебелее от тях?

витамините "секс" чувала ли си ги...

иначе са пропуснали двете най-важни неща за да сме бодри сутрин...

никакъв алкохол...

и никакви цигари...

тези които пият и пушат няма да ме разберат, но като човек, който до преди 3 години консумираше и от двете в огромни количества, позволявам си да го допълня това...

може да съм спал само 2-3 часа, но въпреки това съм сто пъти по-бодър и работоспособен след 8-часов сън след порядъчно количество цигари и къркане...

това са главните убийци на бодростта и доброто настроение...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя аптека ще ми предпоръчаш?

Не мисля,че са добра идея(тези витамини)

Най-вероятно вместо да се разбудиш,пак ще захъркаш :clap:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Денонощната до нас ги продава, ама понеже сега са затворили, можеш да се качиш до тук - имам малко останали ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

иначе са пропуснали двете най-важни неща за да сме бодри сутрин...

никакъв алкохол...

и никакви цигари...

тези които пият и пушат няма да ме разберат, но като човек, който до преди 3 години консумираше и от двете в огромни количества, позволявам си да го допълня това...

може да съм спал само 2-3 часа, но въпреки това съм сто пъти по-бодър и работоспособен след 8-часов сън след порядъчно количество цигари и къркане...

това са главните убийци на бодростта и доброто настроение...

Защо да не те разбирам ?

След "огромни количества" (за тебе) е естествено да не си наред сутринта. Но вечерта ти е било супер :whist:

А за да сте бодри от сутринта започвайте деня с усмивка.

Търсете и се радвайте на положителното и хубавото !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
• Утрото започва от вечерта

Много често утрото е изпълнено с битовизми - търсенето на определени документи или с разрешаването на въпроса “Какво да облека?” или “Къде са ми ключовете?”. Така човек губи не само време, но и доброто си настроение. Пригответе си дрехите и необходимите неща още от вечерта и така ще бъдете по-спокойни след събуждането си.

Е, откъде да знам как ще е времето сутринта biggrin.gif В последния момент най-интересно.

• Не скачайте веднага след звъненето на будилника

Оставете си време да се събудите. Внезапното ставане е стрес за организма. Навийте часовника си с 10 минути по-рано от необходимото време за ставане и си дайте възможност постепенно да излезете от “царството на сънищата” и да влезете в новия ден. Това правило се отнася и за децата. Ако искате да избегнете техните капризи, събуждайте ги 15 минути по-рано.

Точно обратното - при мен. Не стана ли веднага и не се ли разсъня, докато правя нещо, в леглото пък хич няма да го направя. Досега е нямало грешка бързото скачане от леглото ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Точно обратното - при мен. Не стана ли веднага и не се ли разсъня, докато правя нещо, в леглото пък хич няма да го направя. Досега е нямало грешка бързото скачане от леглото :)

И аз съм така - звънне ли телефона и скачам! Но аз си имам моя изпитана схема за началото на деня. Винаги ставам поне 1 час преди да тръгна за работа или за лекции, правя си кафенце, пускам си телевизора - нещо да бръмчи :) , монавам пез банята и съм като нова! Остава ми и доста време за размотаване и задължително си приготвям дрехите от вечерта за да не се лутам на сутринта. Като цяло доста се организирам :rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Коя аптека ще ми предпоръчаш?

Не мисля,че са добра идея(тези витамини)

Най-вероятно вместо да се разбудиш,пак ще захъркаш :)

стига бе...

верно ли след сутрешен секс заспиваш пак...

ужас...

пп. а това дали аз ще заспя, зависи от теб...

от нея де...

а бе от мултивитамина...

ще заспя ако ме остави...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може да излезнеш на вън и да потичаш няколко киоментра и ще си свеж целя ден . Знам го от личен опит :) Първите дни е трудно ама след това не е >

е и гимнастиката става cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обожавам сутрешния секс, това е най-добрия ми будилник :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И аз сутрин съм труп...

Знаете ли някакви витамини,които освежават

и дават енергия,без да се дебелее от тях?

Да, знам.Опитайте дъвчащи таблетки Алое Вера на д-р Фъорстер-само една таблетка съдържа над 200 естествени,подобряващи жизнения тонус хранителни вещества.Освежава моментално,влива енергия и повдига настроението.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Дайте рецепта за бърза и лесна закуска, че всяка сутрин се чудя какво да хапвам и само едно и също вече ми писна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За гимнастиката и закуската не виждам как sad.gif Нужен ми е най-малко час и поне 2 чаши кафе,за да се разсъня,след което съответно нямам никакъв апетит.

За да се чувствам бодра,ползвам витамин B12,на инжекции или течен,има доста положителен ефект при мен :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз пия студен доматен сок в такива случаи,действа много ободряващо :)

Това важи ли за моя случай :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Кажете след "алкохолна" вечер как да съм бодър на сутринта.

Еми отговора е прост, ставаш към 1-2 след обяд biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Еми отговора е прост, ставаш към 1-2 след обяд biggrin.gif

То в събота и неделя може, но какво да правим през работните дни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване