Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Самостоятелни видео тестове (Solo video tests) на програми в защита-част1

Препоръчан отговор

http://virscan.org/report/3be82badba210f31ceac4ad505c21a85.html http://virscan.org/report/ba4b652b10c9eded5b4fb650d2b92820.html Първата е "твоята" - втората е оригиналът!Разгледа ли няколкото разлики? Проверяваш ли подобни важни неща?

File Size : 3374677 byte или 3394046 byte ? Има ли още разлики?

Нормално е да има разлика в размера,едното е ZIP(по-малкото) ,другото EXE

И още повече,някои видове степени на архивните файлове някои програми не ги разпознават и веднага ги определят като "съмнителни".

• Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 1,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Бреййй...вЕрно бе...има вирусче, равно на разликата в байтовете! моля те, не я ползвай.....ще се заразиш.....И няма да е лошо да си посетиш джипито! 1213977B.gif

Сега остава да се похвалиш с активиран лиценз до 2109-та година - и веселото ще ми дойде в повече... Нямам съмнения за здравословни състояния...

• Харесване 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега остава да се похвалиш с активиран лиценз до 2109-та година - и веселото ще ми дойде в повече... Нямам съмнения за здравословни състояния...

Ето го лицензчето...

1215564i.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://virusinfo.info/showthread.php?t=2672&page=10 Браво! Обаче защо тук никой нищо не ми отговаря? Защото хората са наясно с кракерските противоборства или заради друго? Поздрави
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

File Size : 3374677 byte или 3394046 byte ? Има ли още разлики?

Вчера инсталирах рисинг повлиян от твоите постове. Проведох няколко тестове и не останах никак доволен. Незнам изобщо по кой параграф може да бие комодо. Някякви смешни вируси не само че не ги блокира но позволи стартирането на процесите им в системата. Като си върнах комодото хвана вируса и го изтри. Разочарован съм от тази програма

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От интерес замених Проактивният лидер с "пластмасовия" лъв. Направил съм и малко ревю, но утре ще го дам, че стана късно. Мога само да кажа- тоя лъв е не пластмасов , а "хартиен"! От тестовете на eicar.com, не издържа и двата txt теста- никаква реакция на тях. Другите файлове ги хвана, но чак след ръчно сканиране, а би трябвало още в движение да ги кове! Огромно количество настройки, но смисъл от тях- нулев! Нито "облаци" нито "светкавици" му помагат! Пълна скръб е и на файлове от началото на 6-а част на темата за "Подпомагането на АВ....". Толкова за сега- утре чакайте обстоен анализ на това китайско недоразумение!

Редактирано от engineer (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Malwarebytes' Anti-Malware 1.42

Версия на базата от данни: 3350

Windows 5.1.2600 Service Pack 3

Internet Explorer 8.0.6001.18702

12/13/2009 9:43:48 AM

mbam-log-2009-12-13 (09-43-48).txt

Тип сканиране: Пълно сканиране (C:\|D:\|)

Сканирани обекти: 175571

Изминало време: 51 minute(s), 7 second(s)

Заразени процеси в паметта: 0

Заразени модули в паметта: 0

Заразени ключове в регистратурата: 0

Заразени стойности в регистратурата: 0

Заразени информационни обекти в регистратурата: 0

Заразени папки: 0

Заразени файлове: 1

Заразени процеси в паметта:

(Не бяха открити заплахи)

Заразени модули в паметта:

Заразени ключове в регистратурата:

Заразени стойности в регистратурата:

Заразени информационни обекти в регистратурата:

Заразени папки:

Заразени файлове:

D:\igra Ice tower\characters.exe (Trojan.FakeAlert) -> Quarantined and deleted successfully." Реших пак да проверявам с цялостни сканирания - само MBAM това "намери" - защото https://www.virustotal.com/analisis/679c4048a330bf48fb78a0b8bae9d47370835635c6c5368a80d367d8f2e703b8-1260690082 SAS и a-squared 4.5 нищо не откриха. Не мога да твърдя, че безплатните Rising21 и PrivateFirewall 7 не работят добре и не ме интересуват стъкмистики с тестове и ревюта.Лично аз достатъчно тормозя инсталираните програми. Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От интерес замених Проактивният лидер с "пластмасовия" лъв. Направил съм и малко ревю, но утре ще го дам, че стана късно. Мога само да кажа- тоя лъв е не пластмасов , а "хартиен"! От тестовете на eicar.com, не издържа и двата txt теста- никаква реакция на тях. Другите файлове ги хвана, но чак след ръчно сканиране, а би трябвало още в движение да ги кове! Огромно количество настройки, но смисъл от тях- нулев! Нито "облаци" нито "светкавици" му помагат! Пълна скръб е и на файлове от началото на 6-а част на темата за "Подпомагането на АВ....". Толкова за сега- утре чакайте обстоен анализ на това китайско недоразумение!

:):cheers:

Сега какво, с радио TNN ли ще спорим?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:lighter::help wanted3:

Сега какво, с радио TNN ли ще спорим?

По-скоро бихте спорили с колективната преценка на a-squared 4.5 Free/Ikarus е тук! /, SAS, MBAM. Мълчанието им означава доста висока оценка за две безплатни програми. Естествено -те трябва да се оплюят - нали е нужно доста хора да купуват платените!? Имало по-добри и безплатни - това не трябва да се разчува- вредно е за продажбите.Поздрави

• Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От интерес замених Проактивният лидер с пластмасовия лъв. Направил съм и малко ревю, но утре ще го дам, че стана късно. Мога само да кажа- тоя лъв е не пластмасов , а хартиен! От тестовете на eicar.com, не издържа и двата txt теста- никаква реакция на тях. Другите файлове ги хвана, но чак след ръчно сканиране, а би трябвало още в движение да ги кове! Огромно количество настройки, но смисъл от тях- нулев! Нито облаци нито светкавици; му помагат! Пълна скръб е и на файлове от началото на 6-а част на темата за Подпомагането на АВ..... Толкова за сега- утре чакайте обстоен анализ на това китайско недоразумение!

Променя ли настройките на Rising ? Лично съм го тествал не само с този тест но и много други с които се справя,но едва ли и NOD32,Avast,Avira и Ikarus които са най-ловящите но само толкова.При среща с непознат зловреден код залагам на него.

Може да направя и клип с настройките на Rising + няколко теста при които най-ловящите бързо ще бъдат елеминирани ( малко ще ти паднат в очите но такъв е живота ).

Пак да подчертая че имам предвид самозащитата на Rising и възможностите му с правилни настройки да блокира непознат зловреден код.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Променя ли настройките на Rising ? Лично съм го тествал не само с този тест но и много други с които се справя,но едва ли и NOD32,Avast,Avira и Ikarus които са най-ловящите но само толкова.При среща с непознат зловреден код залагам на него.

Може да направя и клип с настройките на Rising + няколко теста при които най-ловящите бързо ще бъдат елеминирани ( малко ще ти паднат в очите но такъв е живота ).

Пак да подчертая че имам предвид самозащитата на Rising и възможностите му с правилни настройки да блокира непознат зловреден код.

Даже всичко бях сложил на мах, и пак се дъни колкото си може. Самозащитата с 4-цифрено-буквен код не е нещо,което светът не е виждал, друго ценно няма.

Отдавна не съм споменавал един сайт-http://www.vx.netlux.org/.Можеш спокойно да изтеглиш 50-тина файла-стари,нови-каквито ти душа иска,и,ако си мъж, разархивирай ги и кликай по тях на воля.Гарантирам изумителен резултат! :help wanted3:

Редактирано от thomson (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хайде, направи клип.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Даже всичко бях сложил на мах, и пак се дъни колкото си може. Самозащитата с 4-цифрено-буквен код не е нещо,което светът не е виждал, друго ценно няма.

Отдавна не съм споменавал един сайт-http://www.vx.netlux.org/.Можеш спокойно да изтеглиш 50-тина файла-стари,нови-каквито ти душа иска,и,ако си мъж, разархивирай ги и кликай по тях на воля.Гарантирам изумителен резултат! ;)

Като предният мой резултат с 163 гадини засечени от MBAM :)

Между впрочем имаше едно обсъждане някъде тука за сто годишният триал на DefenseWall лиценза се прихваща успешно с която и локализация да изберете на DefenseWall споделих го и в другото местенце.Свалих си http://www.softsphere.com/files/updater/bulgarian/DefenseWall_HIPS_v2_56.exe и олее всичко заспа на три без коз :cool:

Обаче нещо се скара с KAV WKS 6.0.4.1212 и системата не стартира.Сега се чудя заради конфликт ли беше или някой творец.NOD 32 успешно се сдружи с нея,също и ZA 9 :)

За зонето ще кажа,че доста са поработили по нея,не бави нета и стартира чуствително по бързо дори от PC Tools ;)

PS.Айде пак някой раздразних :cool:

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
  • Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази версия на DefenseWall с куриозен стогодишен лиценз инсталира драйвер и следва скрит процес.Недоразвитите програми ги пропускат тези събития - другите следва да ги възпрепятствуват. KAV WKS 6.0.4.1212 едва ли ще допусне подобно нещо. Сега сдружих Нод 32 с PC Tools Firewall Plus Free - заради уж стоте процента на стената и заради възможни събития като гореспоменатото. Антивирусът е несъпоставим като възможности с нивото на стената - нека си стои там като за красота и комплектност. Поздрави

• Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази версия на DefenseWall с куриозен стогодишен лиценз инсталира драйвер и следва скрит процес.Недоразвитите програми ги пропускат тези събития - другите следва да ги възпрепятствуват. KAV WKS 6.0.4.1212 едва ли ще допусне подобно нещо. Сега сдружих Нод 32 с PC Tools Firewall Plus Free - заради уж стоте процента на стената и заради възможни събития като гореспоменатото. Антивирусът е несъпоставим като възможности с нивото на стената - нека си стои там като за красота и комплектност. Поздрави

Ползвах единствено лиценза.Програмата свалих от офсайта им.Виж връзката.Определено обаче KAV WKS не я харесва. Сега пак пробвах да го инсталирам но нещо ми дава грешка при обновяване.DefenseWall със сигурност му блокира инсталацията на ъпдейта.Повече не ми се занимава с тази програма.за мене е за коша.Със ZA работят добре двете,но реша ли Касперски да инсталирам става интересно. Сами си отговорете защо е така.

пп.Сега пак някой ще ми скочи и прасне червеното.Не я оплювам просто има конфликт с дадена програма.DefenseWall и Kaspersky се вграждат дълбоко и оттам идват конфликтите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След смяната за 2 дни на 4 програми, за пореден път стигнах като извод, до там, от където бях навремето тръгнал- до НОД32! Това е програмата, която най- добре ми пасва от всички, а и както се вижда в последно време- е една от програмите, които най-добре се справят със засичането на заплахи. Наекспериментирах се доста- коя мълчи повече, коя тежи повече, коя греши повече...все имат кусури, но при НОД-а те са най-малко според мен! Още 4 са програмите, които евентуално бих "въртял" като смяна на НОД-а. Това са: Нортон, Авира, Касперски и Комодо! Комодо мога да кажа, че не я "въртя" защото тя си присъства постоянно заедно със стената, като само е изключен скенера в реално време. Нищо друго не може да ме впечатли! След НОД-а, най ми е присърце Нортон, която наистина е също много "умна" и балансирана програма!

Интересно ми е при вас как е? Кой е пакета програми/или програма на които бихте заложили. Интересно ми е по-активните тук потребители, каква група предпочитания имат?

• Харесване 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След смяната за 2 дни на 4 програми, за пореден път стигнах като извод, до там, от където бях навремето тръгнал- до НОД32! Това е програмата, която най- добре ми пасва от всички, а и както се вижда в последно време- е една от програмите, които най-добре се справят със засичането на заплахи. Наекспериментирах се доста- коя мълчи повече, коя тежи повече, коя греши повече...все имат кусури, но при НОД-а те са най-малко според мен! Още 4 са програмите, които евентуално бих "въртял" като смяна на НОД-а. Това са: Нортон, Авира, Касперски и Комодо! Комодо мога да кажа, че не я "въртя" защото тя си присъства постоянно заедно със стената, като само е изключен скенера в реално време. Нищо друго не може да ме впечатли! След НОД-а, най ми е присърце Нортон, която наистина е също много "умна" и балансирана програма!

Интересно ми е при вас как е? Кой е пакета програми/или програма на които бихте заложили. Интересно ми е по-активните тук потребители, каква група предпочитания имат?

Бих казал, че до голяма степен се припокриваме като предпочитания.:)Моята класация(принципно) е малко по-различна.

До скоро ги класирах така:

1.Kaspersky

2.NOD32/Comodo Internet Security

3.Symantec(SEP&NIS)

4.Avira

5.Avast

6.AVG

Скоро, обаче, се намеси и Twister, който е истински боец.(Може да му спретнем една битка с Rising, че гледам много популярен станал.Тъкмо ще видим, кой има повече опции за конфигуриране.:)) )

Времената, в които живеем не са онези, отпреди 5-6, че и повече години, когато вирусите бяха екзотика.Сега са ''на всяка крачка'' и човек трудно може да си позволи лукса да се доверява на щяло и нещяло.

В момента бих ги подредил така:

1.Kaspersky,Norton,Twister,CIS-като CIS върви в комплект с доста от тях, без касапа.Бих доверил компютъра си на всяка една от тези програми, без да ми мигне окото.:blink:

2.Всички останали.:)

3.Чакам fortinet да стигнат поне нивото на comodo, защото наистина са се заели да направят нещо качествено.Липсва им само опит, може би.

Редактирано от clonnning (преглед на промените)
  • Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бих казал, че до голяма степен се припокриваме като предпочитания.:)Моята класация(принципно) е малко по-различна.

До скоро ги класирах така:

1.Kaspersky

2.NOD32/Comodo Internet Security

3.Symantec(SEP&NIS)

4.Avira

5.Avast

6.AVG

Скоро, обаче, се намеси и Twister, който е истински боец.(Може да му спретнем една битка с Rising, че гледам много популярен станал.Тъкмо ще видим, кой има повече опции за конфигуриране.:)) )

Времената, в които живеем не са онези, отпреди 5-6, че и повече години, когато вирусите бяха екзотика.Сега са ''на всяка крачка'' и човек трудно може да си позволи лукса да се доверява на щяло и нещяло.

В момента бих ги подредил така:

1.Kaspersky,Norton,Twister,CIS-като CIS върви в комплект с доста от тях, без касапа.Бих доверил компютъра си на всяка една от тези програми, без да ми мигне окото.:blink:

2.Всички останали.:)

3.Чакам fortinet да стигнат поне нивото на comodo, защото наистина са се заели да направят нещо качествено.Липсва им само опит, може би.

Подкрепям написаното напълно и моите тестове това показват. Все пак в челото безплатната програма е една и това е комодо вече месец съм с него и проблеми няма никакви. Доволен съм

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвах единствено лиценза.Програмата свалих от офсайта им.Виж връзката.Определено обаче KAV WKS не я харесва. Сега пак пробвах да го инсталирам но нещо ми дава грешка при обновяване.DefenseWall със сигурност му блокира инсталацията на ъпдейта.Повече не ми се занимава с тази програма.за мене е за коша.Със ZA работят добре двете,но реша ли Касперски да инсталирам става интересно. Сами си отговорете защо е така.

пп.Сега пак някой ще ми скочи и прасне червеното.Не я оплювам просто има конфликт с дадена програма.DefenseWall и Kaspersky се вграждат дълбоко и оттам идват конфликтите.

И аз проиграх няколко варианта - при мен така и не разпозна лизенза. Иначе размислих - Нод 32 с PC Tools Firewall Plus Free е слабо - добавих и ThreatFire 4.6. Нека е налице и безплатният им IDS - иначе с този слаб антивирус може да не мога да се ровя там, където съм свикнал. Много ниско ниво на разпознаване на вредоносен код показва андроидът - не зная някой изпраща ли им намираните творения. Поздрави

• Харесване 4
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

какъв е смисъла при все че си със стената да слагаш и threatfire ? и отново апелирам да дадеш снимки с констатираните от теб пропуски на нод! останалото са просто констатации без аргументация!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

какъв е смисъла при все че си със стената да слагаш и threatfire ? и отново апелирам да дадеш снимки с констатираните от теб пропуски на нод! останалото са просто констатации без аргументация!

"Тази версия на DefenseWall с куриозен стогодишен лиценз инсталира драйвер и следва скрит процес" Проверете го - защото аз го отстраних. Добавям IDS за доокомплектоване. Така се съхраняват предимствата на Нод32 и се компенсират недостатъците му.Вижте hxxp://www.4shared.com/file/54130591/c1a74843/-CB-_17_by_heii_The_Second_Edi.html https://www.virustotal.com/ru/analisis/b009b1c352b1749760b5e890338e1d67aca43763ba225a12977063de48159b39-1260771916 http://virscan.org/report/7c6192b5ebbb152e57cc4b392c4d5d2a.html Това е за изпращания - а Rising 21 Free Edition наистина е най-добрата при самостоятелно ползване безплатна програма. Просто исках да проверя.

• Харесване 3
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1.Kaspersky Internet Security 2009/2010

2.Norton Internet Security 2010

3.Avira AntiVir Premium + Outpost Pro/Online Armor

4.Panda Internet Security 2010

5.Avast + Online Armor

6.Twister Anti-TrojanVirus него го поставям най накрая в класацията поради това,че е доста непредвидим и опасен за редовен потребител.

Иначе по справяне е първенец.Понякога се чудя - за него няма ли фалшиви аларми,един път ми карантира Opera.exe :help:

И аз проиграх няколко варианта - при мен така и не разпозна лизенза.

Слагаш го в папката с инсталационното exe и после му даваш пътя към лиценза.Работи - пробвах пет пъти.

Моля те не критикувай НОД,че рейтинга ти трудно се оправя после ;)

• Харесване 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Слагаш го в папката с инсталационното exe и после му даваш пътя към лиценза.Работи - пробвах пет пъти.

Моля те не критикувай НОД,че рейтинга ти трудно се оправя после :blink:

Искаш да кажеш, че си сложил 100 год. лиценз към ехе-то с българският превод и пак работило ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш, че си сложил 100 год. лиценз към ехе-то с българският превод и пак работило ли?

Разбира се.Не видя ли прикаченото изображение? Вместо да философствам обичам да пробвам :blink:

10zoe28.jpg

• Харесване 3
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Symantec,Kaspersky,Rising,A-squared,Twister- тези са според мен, но не се ангажирам да ги класирам. Това не пречи сега да съм с Нод 32 заедно с безплатните продукти на PC Tools - още ми са малко впечатленията за тази комбинация.Работи. Нод 32 либерално се комбинира с много IDS/HIPS програми. А това заплаха ли е или е FP? Вижте hxxp://www.4shared.com/file/54009415/fe258a9a/CHEAT_SXE_56.html https://www.virustotal.com/ru/analisis/ee5701aa42bdeb5d37eaa2937027755af3483c6e6b957dc38c76533c00687fef-1260774916

Редактирано от TNN (преглед на промените)
  • Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
 Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване