Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Колко е стойноста на ПЦ-то ми?

Препоръчан отговор

Искам да попитам колко струва персоналният ми компютър който е със тези характеристики:

Тип централен процесор DualCore AMD Athlon 64 X2, 2200 MHz (11 x 200) 4200+

Дънна платка Gigabyte GA-M61P-S3 (4 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN, IEEE-1394)

Чипсет на дънната платка nVIDIA nForce 6100-430, AMD Hammer (тази е вградената и иначе има и външна)

Системна памет 2048 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)

Видеокарта NVIDIA GeForce 8500 GT (512 MB)

Дисково устройство Seagate ST3320620AS (320 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Клавиатура Standard 101/102-Key or Microsoft Natural PS/2 Keyboard

Мишка HID-compliant mouse

Мрежова карта NVIDIA nForce Networking Controller

Монитор 19 инчов LCD NEC Model: ASLCDT93VM-BK

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами всичко е добре само че видеокартата е много слаба.Ако ще го продаваш -защо? Иначе към 500 с монитора е добре.Все пак е ползван(втора ръка).Не се учудвай на ниската цена -това е реалността!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

450 ако му вземеш е добре... Машината не е лоша и не знам защо искаш да я продаваш, но 450лв е идеална цена според мене...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
450 ако му вземеш е добре... Машината не е лоша и не знам защо искаш да я продаваш, но 450лв е идеална цена според мене...

знам че е добра машината и съм много доволен от нея но искам да си взема лап-топ

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те момчетата ти казаха кви пари е тази машинка. Реално е толкова, но при положение, че за 100 лева отгоре мога да си земя малко по-добра конфигурация, не бих я купил от теб :-). А за лаптоп: и да го продадеш реално ще ти трябват към 1000 лева отгоре плюс тези пари, които си зел от това ПС, за да си земеш нещо подобно, само че мобилно (демек лаптоп) !!

Съвет: Не си зимай лаптоп ! :) Замисли се добре, дали ще ти трябва!! И аз както и всички от форума сигурно са били навити, исках да си зема лаптоп, но кат се замислих, освен да се пофаля пред приятели и да гледам някой филм по пътя за моето село - Троян, друга практитечка работа не намерих в него :=)

Редактирано от expoboy (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Те момчетата ти казаха кви пари е тази машинка. Реално е толкова, но при положение, че за 100 лева отгоре мога да си земя малко по-добра конфигурация, не бих я купил от теб :-). А за лаптоп: и да го продадеш реално ще ти трябват към 1000 лева отгоре плюс тези пари, които си зел от това ПС, за да си земеш нещо подобно, само че мобилно (демек лаптоп) !!

Съвет: Не си зимай лаптоп ! :) Замисли се добре, дали ще ти трябва!! И аз както и всички от форума сигурно са били навити, исках да си зема лаптоп, но кат се замислих, освен да се пофаля пред приятели и да гледам някой филм по пътя за моето село - Троян, друга практитечка работа не намерих в него :=)

Подкрепям те, защото реално повечето хора си го закупуват, само и само за да се фукат, че имат лаптоп пред приятелите си. И аз смятах да си взимам лаптоп, обаче едно на ръка, че в автономия работи максимум 2 часа, а друго че за същите пари си взимаш 2-3 пъти по-бърза персонална машина. Практически не е лошо, като идея, ако ти трябва по работа, ама еи така за нищо да се взима безмислица и харчене на пари. :speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще използваш лаптопа за интернет и видео е по добре да си вземаш някоя малка евтина интернет версия, и да си имаш добър компютър за вкъщи и лаптоп за на вънка.А ако искаш напълно да заместиш настолния ще ти излезе много скъпо.Но пък ако ще ти изкарва пари ще си заслужавапредполагам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хах нагласил съм 2 бона за лаптоп и съм сигурен че ще си купя по добра конфигурация от настолното ми пц

и лап топа ми е не за да се хваля ами за работа няма как да размъквам персоналното си пц нявсякъде с мен когато ми трябва

не ползвам компютъра си за да гледам филми да слушам музика и да ровя ей така из нета!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
за 100 лева отгоре мога да си земя малко по-добра конфигурация

За 550лв ако ми събереш конфигурация, по-добра от горната с 19" ЛСД монитор - браво на тебе... Ако успееш ти подарявам машината от подписа...

Редактирано от psycho_666 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Моето предложение за лаптоп. Този или Този

по принцип тоя асус по скъпия ми харесва освен видеото искам geforce 8 или 9-та серия

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
хах нагласил съм 2 бона за лаптоп и съм сигурен че ще си купя по добра конфигурация от настолното ми пц

и лап топа ми е не за да се хваля ами за работа няма как да размъквам персоналното си пц нявсякъде с мен когато ми трябва

не ползвам компютъра си за да гледам филми да слушам музика и да ровя ей така из нета!!!

Това съм казал и аз че за работа си заслужава за просто еи така няма смисъл.За парите които си приготвил имаше това което търсиш и даже и blu ray.Това например

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам едно захранване - Fortron ATX-350PNR 350W. Ново е около 45 лв. Мога ли да му взема 25 - 30 лв? Ползвано е 3 - 4 месеца

Редактирано от sosorry (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Здрвейте, дойде време и аз да продам старата си но вярна машинка. Кажете колко могат да му се вземат реално.

Дъно: Asrock P4i48

Процесор: Intel Celeron D 330 2.66GHz, 533MHz FSB

Рам: 2x512MB DDR400 Apacer

Видео: Saphire Radeon 9550GE 128MB 128bit

Хард диск: Seagate 80GB, 7200, 8MB, SATA

Оптично у-во: NEC ND3550A

Захранване: Fortron 350W (серия PNF)

Кутия: ColorsIT

Монитор: 19" LCD Philips 190S5fs, в перфектно състояние - без изгорели, забили, заспали и т.н. пиксели

Клавиатура и мишка: Wireless A4 Tech KBS-26B5RP

Други: микрофон и webcam някакви куча марка

Всичко, което е имало кутия си я има все още. Мисля, че на почти всичко е изтекла гаранцията вече - може би диска още е в гаранция (беше 5г.), на монитора беше 3г, захранването е на 1 месец и е в гаранция.

Процесора е с такъв охладител с тих вентилатор с регулируеми обороти.

По кутията има още някакви вентилатори добавяни от мен, но те надали са от значение.

Цялата история е на около 3г.

Редактирано от blackbebo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да му търсиш реално 300 кента. Без монитора. А за горната конфигурация могат да се търсят към 600 с монитора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...

Какво мислите за тези характеристики?

CPU:Pentium 506, 2.66Ghz, 1024k, LGA775, BOX

MB: Asus P5PL2, i945PL, LGA775, DDR2, PCI Express, SB5.1, Lan1000

HDD:80, Maxtor, ATA/133, 7200, 8192k

VC: ATI Radeon X1300, 128MB, PCI Express, Sapphire TV Out

FDD:1,44"

RAM:512MB DDR-2 533MHZ

DVD-RWR:LG DVDRW Black H10ARBBB, Ram 5x, +R 16x, -R16x, +RW 8x, -RW 6x, D

Case:6203 350W

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване