Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблеми с Symbian и Софтуер за Symbian

Препоръчан отговор

Здравеите всички, които притежавате телефони с Операциона Система (OS) Symbian.

Идеята на темата е всички които имат телефони с OS Symbian да се "отбиват" в темата и да споделят проблемите и опита си с операционата система.

Аз лично имам телефон Нокиа Е51 с Symbian 9.1 3,0 rd edition и засега нямам проблеми.Ако и вие имате такъв или друг със Symbian OS моля пишете !!

Преди да напишите проблема ЗАДЪЛЖИТЕЛНО пишете модела на телефона и Операционата Система Пример : (Аз имам Nokia N70 и имам проблем с ....) или нещо от сорта.

Ако имате интересна и полезна програма или ако ви трябва такава моля споделете с нас !!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Имам Nokia N95 8GB.

За една седмица ми се случи да забие два пъти без причина.

Включвам го сутринта и след около 10 минути все едно е изключен.

Опитвам да го включа, не-става, трябва да извадя и сложа батерията и чак тогава се включва.

Проверих да не би батерията да прави лош контакт, не е от нея.

За това смятам че е нещо от Symbian.

Виждал съм и други телефони със Symbian които забиват така, за това не съм се стреснал още.

Но все пак искам да питам и ваз:

Случвало ли се е и на вашия смартфон и ако „да”, често ли е, и при какви обстоятелства?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен телефона ми забива само след голямо натоварване (след затваряне на 5-6 мегабайтово приложение да отворя друго приложение, след това пак някоя по-голяма игра). Но това беше за да тествам телефона. Иначе досега не ми е забивал така без причина както е при теб.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни какво си инсталирал последно. По-голямата част от разните програми са кракнати та не се знае кое какво е. Виж и процесите които стартират с телефона.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Погледни какво си инсталирал последно. По-голямата част от разните програми са кракнати та не се знае кое какво е. Виж и процесите които стартират с телефона.

Единственото приложение което се стартира със системата, е екранният четец.

Може и той да е виновен, но няма да е от натоварване, защото приложението не е тежко.

Друго което ме съмнява и е по-вероятно, да е от това че съм "хакнал" Symbian.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравеите всички, които притежавате телефони с Операциона Система (OS) Symbian.

Идеята на темата е всички които имат телефони с OS Symbian да се "отбиват" в темата и да споделят проблемите и опита си с операционата система.

Аз лично имам телефон Нокиа Е51 с Symbian 9.1 3,0 rd edition и засега нямам проблеми.Ако и вие имате такъв или друг със Symbian OS моля пишете !!

Преди да напишите проблема ЗАДЪЛЖИТЕЛНО пишете модела на телефона и Операционата Система Пример : (Аз имам Nokia N70 и имам проблем с ....) или нещо от сорта.

Ако имате интересна и полезна програма или ако ви трябва такава моля споделете с нас !!!

Здравей.Аз също имам nokia E 51,но много от програмите при инсталирвнето изписва,че не ги подържа.а други тръгват без проблеми.Болния ми проблем е че много ми се иска да инсталирам Ful Skreen Caller 2.8 или някаква подобна програма и прикачените снимки към контактите да излизат или на цял екран или в по голям вид за да може да се вижда по отдалеч кой звъни.Много се надявам да ми помогнеш да оправя този недостатък за мен на този телефон

[email protected]

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имам Nokia N95 8GB.

За една седмица ми се случи да забие два пъти без причина.

Включвам го сутринта и след около 10 минути все едно е изключен.

Опитвам да го включа, не-става, трябва да извадя и сложа батерията и чак тогава се включва.

Проверих да не би батерията да прави лош контакт, не е от нея.

За това смятам че е нещо от Symbian.

Виждал съм и други телефони със Symbian които забиват така, за това не съм се стреснал още.

Но все пак искам да питам и ваз:

Случвало ли се е и на вашия смартфон и ако „да", често ли е, и при какви обстоятелства?

ами според мене качи си Aнтивирусна за да ти провери тела, щото можи някоя от инсталираните ти програми да има проблемче.

Здравей.Аз също имам nokia E 51,но много от програмите при инсталирвнето изписва,че не ги подържа.а други тръгват без проблеми.Болния ми проблем е че много ми се иска да инсталирам Ful Skreen Caller 2.8 или някаква подобна програма и прикачените снимки към контактите да излизат или на цял екран или в по голям вид за да може да се вижда по отдалеч кой звъни.Много се надявам да ми помогнеш да оправя този недостатък за мен на този телефон

[email protected]

Виш си "Онлаин проверката на сертификата" Меню -> Инструменти -> Настроики -> Приложения -> Приложения -> Онлаин проверката на сертификата.

Аз си махнах това и нямам никакви проблеми.

Ето ти 2 линка към много полезни програми за Симбиан ОС 6.1,7,8 и 9ТукТук

Редактирано от capnemo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 9 месеца по-късно...

Здравейте,искам някой да ми даде линк с симбиан програма,която да ми повиши скоростта на мобилния интернет.Имам Нокиа н70.Благодаря предварително.

Здравейте,искам някой да ми даде линк с симбиан програма,която да ми повиши скоростта на мобилния интернет.Имам Нокиа н70.Благодаря предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за проблема на 4-тия пост: Има случай в които хака на телефона оставя бъгове по-самата операционна система възможно е да е станало нещо такова или по-време на хака да не си изпълнил инструкцийте както е възможно и самите инструкций да не са пълни или грешни и да включат или изключат някой системен файл който пречи за отварянето или затварянето на друг такъв.Ако само това е проблема а всичко др е наред предлагам да пробваш с формат на телефона връщане на заводските настройки и да пробваш отново хак само че прочети няколко поста от различни места за да свириш информацията и действай по-описание без грешки в интерес на истината пак няма гаранция че това ще с еоправи или няма да има други проблеми те хората са го написали ясно под всеки пост за хак ан симбиан "На ваша отговорност" така че те съветвам ако има шанс да получиш сертификат от някъде за да си лицензираш програмите без хак на самия телефон. ако не просто поразрови се и прецени сам как да процедираш.Успех.. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Можеш да задържиш бутона за менюто, работи като простичък Task Manager, а с "C" можеш да прекъсваш работещите процеси.

Редактирано от Disasterpiece (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наскоро попаднах на един много приятен task manager, в който има опция да си преглеждаш процесите, да им променяш приоритета да ги kill-ваш и още много други екстри.

Ето официалната страница.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...

На 5800 JbakTaskMan работи перфектно с touch screen.

Редактирано от nighty (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 5 седмици по-късно...

Публикувано 21 август 2008 - 08:26

Виж и процесите които стартират с телефона

За сажаление загубих линка на програма която бях истеглил и инстлирал в N-70.

Тя показваше инсталаций и процеси,активни програмни приложения отнемащи от итака оскьдната оперативна памет.

С тази програма можех да освобождавам и чистя оперативна памет, плюс това имаше куп други вазможности за преглед,деинсталация,рестарт на телефона и др.

Бях я свалил от руски саит и я загубих след абдеит на телефона....

Моля за сайтче на такьв мениджьр или подобна програма,много е полезен за старите серий N на NOKIA

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такааам за Всички маниаци с Symbian Телефони в Този Сайт има ВСИЧКО www.nokiasoftware.net . само си правите една регистрация и ще имате достъп до всичко , сайта е на английски език.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване