Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Бел

Ходите ли на църква?

Препоръчан отговор

Ще ме прощавате ако темата е пускана-задавам я от чисто любопитство.Тъй като родителите ми и моя милост сме расли по комунистическо време(когато беше забранено да се ходи на църква) сега ми са интересни само от архитектурна гледна точка.Там ми харесва единствено тишината.При вас как е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да!! И то не само по празниците, както правят повечето "християни"!

Редактирано от productxaxa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво става вътре,как се чувстваш,имаш ли нужда да ходиш пак и пак

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чувството..не мога да ти го опиша, просто като вляза вътре и...като че нещо в мен оживява...Вярата ми в Бог е силна и смятам, че човек не трябва да се моли само когато иска да получи нещо.Когато паля свещ за любимите ми хора не го правя просто, защото така е прието.Дори вкъщи имам много икони и от време на време паля свещ.Никой не ми е налагал религията и Бог!И да-имам нужда да ходя и пак, и пак.. В днешно време хората са толкова роботизирани, че за тях вярата, надеждата и любовта са напълно забравени чувства, а не трябва да е така!

Редактирано от productxaxa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ходя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип ми е интересно там, но лошото е че ходя само при "сватба-погребение".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е,все е нещо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ходя, но за жалост рядко!

По принцип храмовете са с красива архитектура!

Най-много ми харесват католическите църкви!

Хубава тема!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубав въпрос...И за какво трябва да ходя на църква?Какво значи да ходиш на църква,.аз влизам понякога в църква ама по покрива на църква още не съм ходил. cool.gif

Любимото ми упражнение е ходенето по вода или на вода..... :)

Редактирано от N e o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:huh: Така, де!

"Ходенето на църква" може да е част от търсенето на египетската земя за клетницата Йо ... Обаче и там не е египетската земя. Стършелът продължава да жили...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ходя на църква дори по празниците. Само в краен случай ако съм с една приятелка, която от време на време ме кара да запалим по някоя свещичка, минавайки покрай църква.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото течения има в християнството със съответните църкви, стига да са отворени - влизам с желание. Съвременните църкви са бетон и желязо и те не са интересни като архитектура, изпълнение и графика. Католическите са фаворитни. Там има орган, пищни орнаменти, статуи на божества и картини (икони) на отделни художници, творили преди повече от век. Не случайно Рим е вечен.

Стиловете на отделните църкви са предизвикателство към панорамната фотография.

Комунизмът, преходът и наличната мизерия уби вярата. В добавка всичките проявления на XXI век: интернет, клонирането, секс-разкрепостяването, нано-роботите и т.н. не може да се очаква нещо повече от българинът по този въпрос. Не че някой се е върнал оттам, но без вяра българинът в момента е машина за л@йна и хишник за себе-подобните си. Имам братовчедка в Канада и тя ми заявява, че жителите на града запълват всяка неделя църквите. Изпратих й малка икона и всички нейни познати се изредили, да докоснат иконата.

манастир в Бейт-Лехем (Къща на хляба (Витлеем))

t_beitlehemm_79d0cb4.jpg

руска православна църква

t_jerusalemm_5f60198.jpg

лютерианска църква

t_martinluterm_766f2f0.jpg

Това е една своеобразна църква "кнесиат Иоханан ба хаим" (църквата от планината на Йоан Предтеча). Вътре е като художествена галерия. 14 огромни фрески проследяват пътят към Голгота. Една от тях.

t_seconfallm_643fbc8.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много зле се чуствам в църквата , може би САТАНАТА е в мен.И никога не бих отишъл !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

никога не съм влизала в католическа църква.а в БГ коя е най-хубавата?аз харесвам онази до с.Шипка-тя каква е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За последно ходих на Велик Ден. Интересно, все едно бяха получили банани през комунистическо. Лично на мен, най-ми харесват православните църкви. Обичам да снимам такива.

m_DSC00653.jpg

m_DSC01177.jpg

DSC00842_70.jpg

Image00001-2.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да , аз лично ходя и чувството е като, че летиш свободен си и щастлив от поучителните думи, които са ти казали и самата атмосфера. Невероятно е чувстваш се защитен, но все пак в света извън църквата цената да следваш Исус е нещо много трудно, но нали за това вярваме за да се уповаваме на Исус и да се молим да бъде до нас в трудните моменти, защото те са ни дадени, зада бъде изпитана вярата ни :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

опитах се да вляза в църква в Испания.

Всички бяха затворени през деня ohmy.gif Кога ходят на църква тези хора-не разбрах....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наблизо нямаме църква,но винаги ако срещна по пътя си и влизам

По празници не ходя-имам фобия от тълпи и не се чувствам добре

Искам да съм сама

Винаги,когато вляза,и започвам да плача

Нямам обяснение-просто сълзите ми тръгват

В един момент просто спират и ми олеква много

Църквата е дом на Бог,но по-важното е да го носиш в Душата си

И там винаги да гори твоята свещичка-Любов-за Него

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да , аз лично ходя и чувството е като, че летиш свободен си и щастлив от поучителните думи, които са ти казали и самата атмосфера. Невероятно е чувстваш се защитен, но все пак в света извън църквата цената да следваш Исус е нещо много трудно, но нали за това вярваме за да се уповаваме на Исус и да се молим да бъде до нас в трудните моменти, защото те са ни дадени, зада бъде изпитана вярата ни :angry22:

Нали знаеш, щом пътят пред тебе се вие в мъгла запей и нагоре тръгни...в Присъствието Му винаги бъди и никога не забравяй Лотовата жена cool.gif

Църквата е дом на Бог,но по-важното е да го носиш в Душата си

И там винаги да гори твоята свещичка-Любов-за Него

kiss.gif

Редактирано от Алморот (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ходя. Животът е нещо толкова прекрасно и грандиозно,че ще е срамота да го оковавам в рамките на една църква... Църквите налагат догми и стереотипи...А в животът такива неща няма... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
никога не съм влизала в католическа църква.а в БГ коя е най-хубавата?аз харесвам онази до с.Шипка-тя каква е?

f138784b0c8d.jpg

Това е в Русия!

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%...ic_Church_2.jpg

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%...%80%D0%B8%D1%8F

Виж горните два линка!

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%...aint_Joseph.jpg

Ходила съм в тази, малко странна ми беше, понеже вътре има само една статуя и столове! Моята представа за католически храм не е точно такава, но!

Опитах се да намеря католическа църква в Бг, която отговоря на моите представи, но не намерих за сега!

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%...B0:Ruse_053.jpg

И тази не е никак лоша, макар, че нямам си и на идея как изглежда отвътре!

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%...%80%D0%B8%D1%8F

Тук има още информация!

Лично аз не съм католик, но въпреки това нищо не ми пречи да харесвам този вид църкви, архитектура и изобщо излъчването на самата постройка! Няма да издавам тайната, защо най-вече ми харесват тези църкви, за сега поне... ;)

175250209022.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Боже,каква красота!!!!!!!!!Ти си щастливка,че си видяла това!И без това мечтата ми е да посетя Русия-ако разгледам църквите и ще съм много щастлива!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Боже,каква красота!!!!!!!!!Ти си щастливка,че си видяла това!И без това мечтата ми е да посетя Русия-ако разгледам църквите и ще съм много щастлива!

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%...aint_Joseph.jpg

Ходила съм в тази, малко странна ми беше, понеже вътре има само една статуя и столове! Моята представа за католически храм не е точно такава, но!

Опитах се да намеря католическа църква в Бг, която отговоря на моите представи, но не намерих за сега!

Ходила съм само тук! Това е София!

Saint_Joseph.jpg

На другите места не съм ходила, за жалост! Повечето католически храмове, които съм виждала са тези по телевизията-филмите! За жалост, не съм имала този шанс да ги видя наживо! Но въпреки това ми харесват!

И без това мечтата ми е да посетя Русия-ако разгледам църквите и ще съм много щастлива!

Пожелавам ти, от сърце да имаш тази възможност да посетиш Русия и да видиш всичко това! :)

аз харесвам онази до с.Шипка-тя каква е?

Отностно това:

Шипченски манастир

Признателният български народ е издигнал величествен храм-паметник на южния склон на Балкана, непосредствено над с. Шипка, в памет на загиналите руски войни и български опълченци в Освободителната Руско-Турска война (1877-1878). Строежът започва в края на 1896 г. под ръководството на руски архитекти и завършва в края на 1902 г. Планът на Храма и неговата външна и вътрешна архитектура е в стила на големите руски катедрали от 17-ти век. Отвън той блести с многоцветна украса. Върху стените на Църквата са поставени 34 мраморни плочи с имената на загинали във войната руски войни и български опълченци.

bg_mShip4enski.jpg

Мисля, че говориш за този храм, но не съм сигурна?!?! :rolleyes: Понеже не съм го виждала! Мога само да гадая!

http://vmro-rousse.hit.bg/Turizum/BG_manastiri.htm

Виж това!

P1080014(1).jpgP1080012(1).jpg

Живописно разположен по горното течение на река Янтра, високо сред северните склонове на Стара планина, се намира Соколският манастир " Успение Богородично".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Безкрайни благодарности на Анжелис!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...