Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Малка Евтина и Икономична Кола за Сносни пари

Препоръчан отговор

Здравейте искам да си купя малка и икономична кола която ще има евтина поддръжка . Четох и разпитвах и вече съм се ориентирал горе доло но искам да чуя и други мнения ако може малко по компетентни.

Та чудя се между:

1. Renault Clio 1,4 Климатик 99г. 3 врати с новата маска с всички екстри за автомобила (добър фасон 4000 лева)

2.Renault Clio 1.2 Климатик 98г. 5 врати с стара маска с всички екстри за автомобила (тука цената пада с 1000 лева)

3.Ford Fiesta 1.25Ztek 16v Климатик 97г. 3 врати всичко и е платено и е на доста ниска цена около 2500 лева (добре ми изглежда но е форд за 2500лева)

4.Fiat Punto 1.7D няма клима 2000г. по новият фасон тука имаме но и парите са 4000лева

Та ако може някои да ми каже нещо относно тези автомобили или да ми препоръча нещо по добро казваите спешно ми е.Предлагат ми и да ида с бус до германия и да си вкарам кола това дали е по-добрия вариант.

Хора помагайте нуждая се от съвет !

Благодаря ви !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам до колко пари максимум,но скоро мой роднина си взеVW,,Lupo'' и ми направи готино впечетление.Без климатик,99-та,1,7-дизел.Дават и разход на дълго-3,5.И най-важното...-5500лв :speak: Погледни все пак.УСПЕХ!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Toyota Aygo на изплащане. Пътувах до Велико Търново декември месец и за изминатите общо 500км изгорих 18л гориво. Пътувахме 3-ма човека с багаж, на климатик и пуснати фарове. По груби сметки колата харчи около 3,5л/100км извънградско и около 5-5,5л/100км градско.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Онзи ден карах Форд , който се водеше уж спортен - 135hp и честно казано направо съжалявам притежателите на тази марка.. sad.gif Разбрах смисъла на приказката защо "Никога не се носи въже в багажника на форд" :speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забрави изобщо за Фиат и всички "италиянки" - просто там евтина поддръжка, надежност и икономичност няма. Фордовете са живи дървета - да ме прощават собствениците. Японките са супер машинки но поддръжката им е по-скъпичка. Освен Рено и VW погледни ситроенчетата. И да кажа още нещо - в тези жеги климатика не е "екстра" а необходимост. Не си струва заради 2-3 лв./100 км. да се вариш в собствен сос. Ето ти и малко "матриал" за четене:

http://citroen-bg.net/forum/viewtopic.php?f=29&t=2938 - Какво да гледаме при покупка на употребяван автомобил

http://www.citroen-bg.net/forum/viewtopic.php?t=11112 - Статия за Ситроен Саксо +/-

Късмет от мен в покупката и не забравяй да почерпиш!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Забрави изобщо за Фиат и всички "италиянки" - просто там евтина поддръжка, надежност и икономичност няма.

Защо говориш на изуст???Като не знаеш просто замълчи.Не слушай тоя какво казал оня какво казал.Притежавал ли си такава кола че ми говориш.

По темата:Или Фиата или Форда от изброените.Ситроен само нов и лизингов.С1 са с ДВГ на Тойота.Все пак новата кола си е нова кола.Това което се римува на лайно не е кола.От личен опит ти казвам.Най-лесен за подръжка е Фиата.Провери компресията преди да взимаш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На късмет е покупката на стара кола. Но...има едно но, а то е че италианските и френските коли не струват в сравнение с германските или японските. Лични наблюдения имам с един Fiat Brava на един познат. Може да погледнеш СЕАТ-ите. Ибизата не е лоша кола а и е евтина....за "германска" такава.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фиат Пунто.. малка..маневрена..и гори малко. Лично мнение - добра количка. Има я и за по-ниска цена.. разрови се в Мобилето.. аз лично вчера обикалях авто-салоните..дори там можеш да я намериш за около 3000..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Защо говориш на изуст???Като не знаеш просто замълчи.Не слушай тоя какво казал оня какво казал.Притежавал ли си такава кола че ми говориш."

1.Тук сме да си помагаме а не да се обиждаме!

2. Кой от форума ме познава и знае през какви коли съм минал?

3. Изказал съм личното си мнение, което почива на някакъв опит и не задължава питащия с нищо.

Нататък няма да продължавам. Парите все пак са си на купувача и той сам ще си ги похарчи - надявам се да извади късмет.

"P.S. Нямах намерение да дълбая повече но попаднах на този пост на PumkBuster и не мога да се въздържа:

Аз препоръчвам друго-вземи си колата която те кефи най-много.Желязна кола няма всичко се чупи по българските пътища.Не робивай на качество.Качи се на някоя Марея покарай я и реши.Но определено колата е разкошна ВОЗИЛ СЪМ СЕ при 130 километра не се чувства нищо.Тежка и конфортна кола.Няма да збъркаш.+ това съм чувал,че При ФИАТ падръжката е най-лесна но както казах не робувай на тези неща.Все пак ФИАТ имат отбор във Формула 1 който е с 15 конструкторски титли.Явно има защо..."

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=91793

Значи ли това с возенето че си senza patente / без книжка / и просто фен ако гледаме подписа ти?

И ако е верен профила ти - на 19 и в Рома мога да кажа само mamma mia! за да не кажа другото което започва с VA A .........!

Извинявам се на останалите съфорумници за писаниците ми.

Редактирано от bim (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ланчиа ипсилон,не гние като немските и не и се разбиват задният и предният мост като френските.

не се хвърляй на фиат проблемен автомобил е , моя съвет е като искаш кола втора употреба първо си намери майстор или сервиз където ще тия подържат и те да ти изберат кола.подръжката на кола е по-скъпо от купуването и, отмина времето на купуваш кола караш и я продаваш за същите пари.

а не знам дали знаеш технологията на покупка 2 ръка,купуваш , стягаш и чак тогава караш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както беше казано по-горе климатика не е екстра, а необходимост. От колите който си изброй по-добре да е реното, въпреки че ако ще е френска кола то поне да е пежо или ситроен. Заинтересувай се за сеат. Японските коли са хубави коли стига да имаш пари за хубави части от Япония. Не си купувай кола преди 2000 година. Ако решиш да си вземеш кола с дизел гледай да е коман рейл (тук Пежо и Ситроен са перфектни избор).

Аз бих се колебал между пежо 206, ситроен ксара или сеат ибиза.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нито Фиат, нито пежо, нито рено! Немските коли са най-здрави! Аз препоръчвам BMW 325i те горят не много ( все пак е баварец) както и Opel. Mercedes в никакъв случай ако не искаш да ти стои в сервиза постоянно. cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Нито Фиат, нито пежо, нито рено! Немските коли са най-здрави! Аз препоръчвам BMW 325i те горят не много ( все пак е баварец) както и Opel. Mercedes в никакъв случай ако не искаш да ти стои в сервиза постоянно. cool.gif

И ти не си в ред ама айде...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забавен си. Поне прочети няколко пъти заглавието на темата и се опитай да го разбереш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дет се вика-детска радост.Момче,ти си едва на 14,а вече си голям разбирач относно автомобили.Човека иска Малка,Евтина и Икономична кола ,а ти му препоръчваш да си вземе BMW 325i?!Това според теб малка и икономична кола ли е?Имаш много грешни представи за автомобилите.Въобще возил ли си се на такова BMW или на която и да е друга по-стара немска кола?Е аз съм се возил и няма да повторя-не искам да се чувствам като чувал с картофи когато ме возят.Разбирам,че сега в теб се надигат разни състезателни трепети,но това нито прави колата малка,нито икономична ,а още по-малко Евтина!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен лично ми харесва Фиат Пунто,старите модели които са до 1999 г. Ако ти харесват забележи какво пише отзад ако е ELX значи има всички екстри за модела(не са много) централно,климатик,Емобилайзер,халогени,ел.стъкла ел.огледала

Догодина живот и здраве ще карам курсовете,поинтересувал съм се бая,аз съм се ориентирал да търся същото каквото и ти-малка и икономична.Спрял съм се на Пунто, двигателя му е 1.1 има и 1.2 и са м-ду 55 и 75 коня

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Спрял съм се на Пунто, двигателя му е 1.1 има и 1.2 и са м-ду 55 и 75 коня

Добре де, ама на 55 коня като пуснеш и климатика и ще трябва да слизаш да буташ.

Или бъркам?!?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Добре де, ама на 55 коня като пуснеш и климатика и ще трябва да слизаш да буташ.

Или бъркам?!?!

Щом един познат се уплакваше, че на сивик-а му 1,4 дето е 90 коня се усеща доста климатика представям си за 55 коня кво е :?

аз съм със 131 коня и като пусна климатика все едно леко натискаш спирачката... а като изключа климатика изведнъж хоцва напред, не е толквоа усезаемо но може да се усети ;) забелязох, че дали карам със климатик или без няма голяма разлика в разхода на говиро (замерване на газ(не бензин)).

А какво ще кажиш за Honda Civic Hatchback има ги 1,3; 1,4; 1,5; 1,6... един познат кара 1.5 90коня и на извънградско при нормално каране със 110-120 му излиза 5,0литра бензин, градско винаги различно казват всичко .. към 6,5. Не знам дали ще можеш да намериш свястна хондичка в българия за ниска цена...гледам, че 4000 са ти много... ако имаш възможност и нерви да се занимаваш с покупка от чужбина .. ще ти излезе по-изгодно. Успех! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гласувам за голф 3 въпреки,че малка кола е много относително понятие.За мен рено19 си е направо голяма кола,а тук е в класацията малки коли.Приятелката ми има нисан микра-вози добре и е икономична.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване