Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с принтер

Препоръчан отговор

Здравейте, донесоха ми един компютър и принтер hp 1010. проблема е че когато се пробва да се принти документ излиза грешка , че документа не може да се изпринти. Преинсталирах принтера наново пуснах десеттина тест страници и всичко си беше ок. Обаче днес пак ми карат принтера със същия проблем. Наред с това забелязах ,че компютъра доста се бави при зареждането на Уиндоус. Пуснах програмки за проверка на грешки в регистрити и други подобни инструменти. Откриха доста проблеми, а Нортон утилитис направи най-бавното сканиране което съм виждал. Реших да преинсталирам Уиндоус. След преинсталацията включих принтера компютъра си го намери сложих драйвери, изпринти се тест страница. Обаче след като рестартирах компютъра се получи същото забавяне при зареждане на Уиндоус както и преди преинсталацията, компа зареди и принтера пак неще да принти. Реших да изключа принтера и да рестартирам, този път Уиндоуса зареди бързо. Включих принтера и изпринтих 7-8 страници. на практика се получава така че за да принти нормално принтера трябва да се включи след като зареди компютъра. Някой има ли идея защто се получава така. Работил съм с още два такива принтера и никога не е имало такъв проблем. В момента нямам друг принтер за да опитам какво ще се получи.

Благодаря Ви.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравей,

мога да ти дам един полезен съвет отосно проблема ти с HP 1010. Понеже и аз имах подобен проблем с принтера, но беше Epsom C42 +, та проблема беше в грешния драйвер. Можеш да пробваш да намериш нов драйвер за принтера си от сайта на HP. Обикновено там се публикуват най-новите драйвери, които са с корегирани грешки при печата си и кореспондирането с устройството, в случая принтера.

Успех в принтирането. :clap:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 5 месеца по-късно...
  • 1 месец по-късно...

Имам лазерен, черно-бял принтер Samsung от известно време върху отпечатаните листа се появяват черни зацапани ленти. Погледнах тонера и върху валяка и зъбните колелца имаше прах от тонера, забърсах го, но проблема не се оправи.

Някой знае ли за какво става въпрос?

Благодаря на всеки, който отговори!

Редактирано от nicki_bel (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имам лазерен, черно-бял принтер Samsung от известно време върху отпечатаните листа се появяват черни зацапани ленти. Погледнах тонера и върху валяка и зъбните колелца имаше прах от тонера, забърсах го, но проблема не се оправи.

Някой знае ли за какво става въпрос?

Благодаря на всеки, който отговори!

Тук проблема е в някоя от сруните, зацапана е. Но внимавай! Да не ги скъсаш! Понякога това се получава и ако свършва живота на барабана.

Редактирано от Ned_Drag (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук проблема е в някоя от сруните, зацапана е. Но внимавай! Да не ги скъсаш! Понякога това се получава и ако свършва живота на барабана.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да да обясни моля те що за чудо е тва сруни cool.gif, ако имаш предвид струни пак обясни щото Samsung sa s tranfer roleri !!!!

Редактирано от t0ny (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
да да обясни моля те що за чудо е тва сруни cool.gif, ако имаш предвид струни пак обясни щото Samsung sa s tranfer roleri !!!!

Да, точно за струните имах в предвид. Наистина никога не съм разглобявал Samsung, и не знам как зареждат и разреждат харията. При повечето е със струни. И ако някоя е зацапана, то се получават линии. Тук да уточним и как са линиите де, по посока на движение на листа или перпендикулярно? А виж и печката отзад, дето изпича листа. Предполагам, че е тефлонов валяк. Не ми се вярва да има силиконова ролка, но ако има, значи е за смяна.

Редактирано от Ned_Drag (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да, точно за струните имах в предвид. Наистина никога не съм разглобявал Samsung, и не знам как зареждат и разреждат харията. При повечето е със струни. И ако някоя е зацапана, то се получават линии. Тук да уточним и как са линиите де, по посока на движение на листа или перпендикулярно? А виж и печката отзад, дето изпича листа. Предполагам, че е тефлонов валяк. Не ми се вярва да има силиконова ролка, но ако има, значи е за смяна.

самсунг нямат "струни" или там както си ги нари4ате , (казва се трансфер корона), при него е с трансфер ролери и това зацапване може да се дължи или на неправилно заредена тонер касета или свършил барабан на касетат което мен ме съмнява и трето изпичащия вал да е натрупал тонер (там няма силиконова ролка) , най добре иди на сервиз после да не купуваш нов принтер , след "полезните съвети" cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
самсунг нямат "струни" или там както си ги нари4ате , (казва се трансфер корона), при него е с трансфер ролери и това зацапване може да се дължи или на неправилно заредена тонер касета или свършил барабан на касетат което мен ме съмнява и трето изпичащия вал да е натрупал тонер (там няма силиконова ролка) , най добре иди на сервиз после да не купуваш нов принтер , след "полезните съвети" cool.gif

Благодаря на всички, вероятно проблема ми е по- сериозен от това, което предполагах. Ще се обърна кам някой сервиз, но вcе пак да уточня става въпрос за SAMSUNG ML 1710

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Благодаря на всички, вероятно проблема ми е по- сериозен от това, което предполагах. Ще се обърна кам някой сервиз, но вcе пак да уточня става въпрос за SAMSUNG ML 1710

не се притеснявай не ти е 4ак толкоз сериозен проблема , но просто трябва да се погледне от човек който разбира сам в къщи няма да се справиш

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване