Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Опитвам се да използвам моя Dial-up модем като обикновен телефон. Предполагам, че това е възможно с програмата Dialer на WinXP, но когато модема започне да набира даден номер, доста време само "бръмчи", без да прекъсва (както би трябвало след всяка цифра).

Може ли някой да ми помогне да се справя?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Опитвам се да използвам моя Dial-up модем като обикновен телефон. Предполагам, че това е възможно с програмата Dialer на WinXP, но когато модема започне да набира даден номер, доста време само "бръмчи", без да прекъсва (както би трябвало след всяка цифра).

Може ли някой да ми помогне да се справя?

<{POST_SNAPBACK}>

Провери дали си свързал точно кабелите, говоря за тези които комуникират с мрежата на БТК понякога (доста често) тези стандартните които ги дават с модемите дават този проблем.Това не е проблем просто начина на свързването на самите кабели не позволява на модема да избира да вдига и тн.Но да не забравяме и настройките на самият модем пробвали да набираш ръчно през някои терминал пробвай комадната е:

atdp номера - за не цифрови (аналогови)

atdt номера - за цифров

ако проблемът е пак същият и ти "бръмчи" и си сигурен че по настройките всичко си е наред.Тогава си направи кабел ти само с два извода и няма да имаш този проблем.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Но да не забравяме и настройките на самият модем пробвали да набираш ръчно през някои терминал пробвай комадната е:

atdp номера - за не цифрови (аналогови)

atdt номера - за цифров"

Kak става набирането през терминал? Не съм го правил до сега.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пускаш си терминал да кажем този на Windows (HyperTerminal) и пишеш командата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пускаш си терминал да кажем този на Windows (HyperTerminal) и пишеш командата.

<{POST_SNAPBACK}>

Набрах с HyperTerminal и връзката стана, но от с тази програма не можах да говоря. Трябваше да използвам обикновен телефон. Изобщо HyperTerminal става ли да работи като телефон?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Набрах с HyperTerminal и връзката стана, но от с тази програма не можах да говоря. Трябваше да използвам обикновен телефон. Изобщо HyperTerminal става ли да работи като телефон?

<{POST_SNAPBACK}>

Да видя дали съм разбрал правилно искаш да ползваш модема си като обикновен телефон така ли, да си набираш и да говориш като нормален телефон.Значи щом набира през терминала и нямаш никакви проблеми погледни настройките на програма която използваш ти, проблемът е в тях.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Да видя дали съм разбрал правилно искаш да ползваш модема си като обикновен телефон така ли, да си набираш и да говориш като нормален телефон.Значи щом набира през терминала и нямаш никакви проблеми погледни настройките на програма която използваш ти, проблемът е в тях."

Програмата, която използвам за телефонен разговор е на Windows: D:\Program Files\Windows NT\dialer.exe

Ako има друга, с удоволсвие ще я изпробвам.

Относно терминала, успях да набера номер, но с него не можах да проведа разговор. Трябваше да си взема телефона, за да говоря и да чувам.

Дано не си загубил търпение :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видя ли си настройките в "Phone and Modem Options".На Dial като дадеш избираш Phone Call а не Internet Call.Но не мога да разбера защо не ползваш ICQ, Skype, MSN или някоя друга за разговори.Те са безплатни до като така както искаш ти да го ползваш ще се плаща на цената на нормален разговор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Видя ли си настройките в "Phone and Modem Options".На Dial като дадеш избираш Phone Call а не Internet Call.Но не мога да разбера защо не ползваш ICQ, Skype, MSN или някоя друга за разговори.Те са безплатни до като така както искаш ти да го ползваш ще се плаща на цената на нормален разговор.

<{POST_SNAPBACK}>

Тези програми нали свързват само техни потребители. Аз просто искам да използвам компютъра си и като телефон (евентуално и като телефонен секретар, ако е възможно).

Вижда ми се, че такава сложна машина като него би могла да върши работата на един прост телефон.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване