Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Може ли да получа някое мнение относно това :

Дъно : ASUS P5Q Intel P45

Процесор : INTEL Core 2 Duo E8400 3.00 GHz 1333 MHz

РАМ : OCZ OCZ2P8004GQ 4GB PC2-6400

Твърд Диск : WESTERN DIGITAL CaviarSE16 SATA WD6400AAKS SATA

CD/DVD : ASUS DRW-2014L1T 20X SATA

Захранване : CORSAIR CMPSU-750TX TX 750W ИЛИ CORSAIR CMPSU-650TX TX 650W

Саунд Карта : Creative Labs Sound Blaster X-Fi Xtreme

Видео : Radeon HD 4870 512MB GDDR5

Кутия : THERMALTAKE VH8000BWS

Дайте мнение,може ли да се смени нещо в тоя ценови диапазон ? Също така препоръчайте ми коя марка 4870 да избера ??? Избора е между

1) GIGABYTE 2) ASUS 3) VISIONTEK 4) DIAMOND 5) HIS 6) MSI

Изобщо има ли значение тая марка ;) Понеже при 4850 видях разлики в честота на ядрото,при един Гигабайт беше по-малко отколкото при MSI или VISIONTEK

Какво ще кажете ?

Редактирано от mantodeus (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми харесва . А за видеото - което е по-евтино, същите са , честотите се настигар с клок

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурацията си е добра,но според мен не се нуждае от чак толкова мощно и скъпо захранване.Аз бих взел това захранване,и разликата бих дал за screenshot42yy5.jpg.

Редактирано от мики маус (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като цяло е пушка ;)

за видео аз бих се спрял на asus

и записвачката ако може да си намериш от предния модел 1814 (1 година съм с нето и нямам забележка), от този има оплаквания по форумите

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или ако обобщя всички мнения плюс малка намеса от мен - паметта трябва да е минимум на 1066, времето на достъп на едно СД в момента трябва да е 120 мс - най-тъпото сравнение е, че една инсталация например минава с 2-3 минути по-бързо..., видеото задължително с външно допълнително охлаждане, няма начин без него, и накрая на кутията две хубави и тихи перки.... :huh:

Дъно : ASUS P5Q-Е Intel P45

Процесор : C2 DUO E8400/3G/1333/6M TRAY

СПУ Вент: CM CI5-9HDPA-PL /775 /SILEN

РАМ : Corsair KIT 4GB DDR2, 1066MHz,TWIN2X4096-8500C5D, DHX, XMS2

CD/DVD : LG GH20NS DVD RW SATA /BLACK

Захранване : CHIEFTEC 550 WATT

Видео : SAPPHIRE HD4870 512M GDDR5 FUL

Охлаждане Видео: Arctic Cooling Accelero S1 Rev.2

Кутия охлаждане: Две хубави перки от сорта на Noiseblocker 120mm NB-BlackSilentFan XL1

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси много за мненията.Сега ще поразгледам какво мога да променя.Иначе за видеото казах страхотна глупост.Не става дума за честотата на ядрото а memory clock-a Там видях разликите при 4850.Видях че при марките има и разлика при изходите за ТВ - примерно при една марка има HDTV изход а при друга не а разликата е 15$ Мисля да се спра на Diamond като марка.

Та за олаждането на кутията - Тя си има 120mm Fans 2 230mm Fans 1

Не са ли достатъчни ? Ето линк да я видите http://www.zipzoomfly.com/jsp/ProductDetai...rodlist=froogle

Понеже знам че памета и процесора са тясно свързани ако взема 1066 ще може ли да си разгърне потенциала при този процесор и това дъно ?

А CD-то го сменям веднага biggrin.gif

Благодаря на всички за отговорите !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мерси много за мненията.Сега ще поразгледам какво мога да променя.Иначе за видеото казах страхотна глупост.Не става дума за честотата на ядрото а memory clock-a Там видях разликите при 4850.Видях че при марките има и разлика при изходите за ТВ - примерно при една марка има HDTV изход а при друга не а разликата е 15$ Мисля да се спра на Diamond като марка.

Не са ли достатъчни ? Ето линк да я видите http://www.zipzoomfly.com/jsp/ProductDetai...rodlist=froogle

Понеже знам че памета и процесора са тясно свързани ако взема 1066 ще може ли да си разгърне потенциала при този процесор и това дъно ?

Благодаря на всички за отговорите !

Изкаш да кажеш HDMI порт!

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
като цяло е пушка :lol6:

за видео аз бих се спрял на asus

и записвачката ако може да си намериш от предния модел 1814 (1 година съм с нето и нямам забележка), от този има оплаквания по форумите

Незнам дали има някакви проблеми ASUS DRW-2014L1T 20X SATA,но аз съм от един месец със нея и съм много доволен!

Тиха,бърза и надедна,а аз доста дискове записвам и просвирвам!

Сигурно всичко е на късмет,но аз трябваше да си изкажа мнението ;)

Относно захранването аз имам CORSAIR 520W CMPSU-520HXEU и съм супер доволен от него!Постигнах много добър клок на Е8400 - 4.25Гхз

ПП. -<Специални благодарности на Ljudmil който ми го препоръча :lol6: >

Видеото; - вземи на "сапфир" най-евтино и със същите параметри като на останалите производители!

Всичко останало ти е добро! :lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не погледнах кутията и затова писах за 2 допълнителни перки, извини ме sad.gif

Паметта е добре да поддържа и да си има по дефоулт по-висока честота, колкото повече - толкова по-добре. Особено за клок. Защо да вземаш на 800 мхц когато за почти същата цена е на 1066 ? Друг е въпроса, че дъното на първо пускане я включва на 800 но ти ще я наместиш бързо-бързо на мястото и laugh.gif Дори мислех да пиша тази - KIT 2X2GB DDR2 1066 A-DATA - аз лично съм много доволен от нея и като качество и като цена.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Изкаш да кажеш HDMI порт!

В характеристиката е дадено така :

TV-Out HDTV

VIVO Yes

Ето линкове откъде гледам :

1) http://www.zipzoomfly.com/jsp/ProductDetai...ctCode=10008893

2) http://www.zipzoomfly.com/jsp/ProductDetai...ctCode=10008918

3) http://www.zipzoomfly.com/jsp/ProductDetai...ctCode=10008897

4) http://www.zipzoomfly.com/jsp/ProductDetai...ctCode=10008811

5) http://www.zipzoomfly.com/jsp/ProductDetai...ctCode=10008783

Мисля да се спра на вариант 4 ;)

Ще се пазарува от този сайт който съм дал по-горе а там А-Дата не видях.Имаше на 1066 Corsair Reaper но нещо не ми хареса.Разбира се може и от друго място да го купя Рам-а и не е проблем да се прехвърля на 1066.Щом 8400 постига 4 гхз с клок ще трябва да се пробва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вариант 4 пише Out of stock. Няма в наличност в момента. Аз бих ти предложил ТАЗИ ! И МСИ-то и Асуса ги няма в наличност...

Редактирано от overclocker (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е проблем че ги няма в наличност.Като се поръча и се обменят 1-2 мейла ще стане работата ;) То да си избера коя да е пък дали ще е от този сайт не се знае,има много варианти

Вариант 4 го има,няма Гигабайта но както казах по-горе наличноста не е такъв проблем стига да зная какво да търся.Гигабайта също ми харесва като фирма,така че каквото и да взема ще е все тая май :)

И един малко глупав въпрос - понеже картата си е на АМД а аз замислям Интел платформа дали може да възникват някакви проблеми ? То дъбото Асус,видеото на АМД,процесора Интел и стана малко мелез biggrin.gif Не би трябвало да има проблем ? :) И има ли някаква достойни НВидиа заместители ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И един малко глупав въпрос - понеже картата си е на АМД а аз замислям Интел платформа дали може да възникват някакви проблеми ? То дъбото Асус,видеото на АМД,процесора Интел и стана малко мелез biggrin.gif Не би трябвало да има проблем ? :) И има ли някаква достойни НВидиа заместители ?

Няма никакъв проблем със съвместимостта :)

НВидиа заместител като видео карта ли ? Има - цък но се поизлигавиха с цените и за това от месец насам в този ценови диапазон на мода са 48хх картите...

А ако става дума за чипсет за Интел платформа то най-бързият е NVidia 790i Ultra но е както се и очаква - доста по-скъпичко ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е значи всичко е наред.Още веднъж блаодаря за отговорите.Сега остана май само да избера марката на видеото и съм готов ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В характеристиката е дадено така :

TV-Out HDTV

VIVO Yes

Ето линкове откъде гледам :

1) http://www.zipzoomfly.com/jsp/ProductDetai...ctCode=10008893

2) http://www.zipzoomfly.com/jsp/ProductDetai...ctCode=10008918

3) http://www.zipzoomfly.com/jsp/ProductDetai...ctCode=10008897

4) http://www.zipzoomfly.com/jsp/ProductDetai...ctCode=10008811

5) http://www.zipzoomfly.com/jsp/ProductDetai...ctCode=10008783

Мисля да се спра на вариант 4 ;)

Ще се пазарува от този сайт който съм дал по-горе а там А-Дата не видях.Имаше на 1066 Corsair Reaper но нещо не ми хареса.Разбира се може и от друго място да го купя Рам-а и не е проблем да се прехвърля на 1066.Щом 8400 постига 4 гхз с клок ще трябва да се пробва.

HDTV-то е налично при всички карти и то по 2 изхода. Мислех си че говориш за модел/и "примерно при една марка има HDTV изход", при които има поставен и HDMI понеже такива се мяркат вече. Но това не е особен проблем тъй като в комплектите на видеокартите има преходник HDTV->HDMI, като единствен проблем е че при някаи преходници се поддържа аудио с 5.1 колонки, но на повечето е 7.1! Естествено е възможно намаляване качеството на образа с използуването на преходника, но едва ли монитора, който ще ползуваш има единствено HDMI вход cool.gif .

Това за аудиото няма в никакъв случай да е проблем предвид наличието на дискретна аудиокарта с прилични възможности в конфигурацията и едва ли ще ползуваш звук обработен от графичната си карта biggrin.gif !

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече се успокох ;) Мерси много !

Относно Рам-а : Дали да е 800 или 1066 - Имаше на 1066 Corsair Reaper но нещо не ми хареса.Разбира се може и от друго място да го купя Рам-а и не е проблем да се прехвърля на 1066

Също така дъното може да го сменя съ същия асус но ПРО или Е.И мисля че вече имам почти готова конфигурация :angry: Като я взема остава да почерпя.Не ми се мисли само колко пари ще отидат...Ситуацията не е баш "парите не са проблем" то точно обратното ама пък се надявам че 2-3 години няма да мръдне поне тази конфигурация.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Вече се успокох :) Мерси много !

Относно Рам-а : Дали да е 800 или 1066 - Имаше на 1066 Corsair Reaper но нещо не ми хареса.Разбира се може и от друго място да го купя Рам-а и не е проблем да се прехвърля на 1066

Също така дъното може да го сменя съ същия асус но ПРО или Е.И мисля че вече имам почти готова конфигурация :) Като я взема остава да почерпя.Не ми се мисли само колко пари ще отидат...Ситуацията не е баш "парите не са проблем" то точно обратното ама пък се надявам че 2-3 години няма да мръдне поне тази конфигурация.

Щом си планирап 2-3 години живот на машината не се колебай нито за РАМ-а нито за дъното. Прди няколко седмици, когато пипнах първото ASUS P5Q-Е Intel P45 го държах около половин час в ръце като малко дете с новата си играчка. Макар и да не беше мое. Най-доброто за тези пари което съм виждал. Със страхотен БИОС и опции за настройка. А и тия двете бутончета в края дето светят ме разбиха нацяло :) С подобна конфигурация сравнявам кадрите на кризата и при CоD4 с други дъна и при 1680 и всичко на макс винаги се получават поне 2-3 кадъра повече. Наистина е чудесно дъно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Или ако обобщя всички мнения плюс малка намеса от мен - паметта трябва да е минимум на 1066, времето на достъп на едно СД в момента трябва да е 120 мс - най-тъпото сравнение е, че една инсталация например минава с 2-3 минути по-бързо..., видеото задължително с външно допълнително охлаждане, няма начин без него, и накрая на кутията две хубави и тихи перки.... :speak:

Дъно : ASUS P5Q-Е Intel P45

Процесор : C2 DUO E8400/3G/1333/6M TRAY

СПУ Вент: CM CI5-9HDPA-PL /775 /SILEN

РАМ : Corsair KIT 4GB DDR2, 1066MHz,TWIN2X4096-8500C5D, DHX, XMS2

CD/DVD : LG GH20NS DVD RW SATA /BLACK

Захранване : CHIEFTEC 550 WATT

Видео : SAPPHIRE HD4870 512M GDDR5 FUL

Охлаждане Видео: Arctic Cooling Accelero S1 Rev.2

Кутия охлаждане: Две хубави перки от сорта на Noiseblocker 120mm NB-BlackSilentFan XL1

Сериозно, не ми е ясно това охлаждане откъде го изнамери и сериозно ли смяташ, че е подходящо за Е8400 ? Бокс-а е "приказка" в сравнение с това.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Сериозно, не ми е ясно това охлаждане откъде го изнамери и сериозно ли смяташ, че е подходящо за Е8400 ? Бокс-а е "приказка" в сравнение с това.

Не е приказка и не се шегувам :speak: , това е доста по-добро, последен тест/покупка преди три дена - цък

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не е приказка и не се шегувам :P , това е доста по-добро, последен тест/покупка преди три дена - цък

С тия Connection 3-pin как ли ще се управляват оборотите :speak: При 2200 RPM на 95 мм перка , постоянен шум от ~ 27 dBA ....при 10% само толеранс на оборотите ..... не знам ohmy.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
С тия Connection 3-pin как ли ще се управляват оборотите :speak: При 2200 RPM на 95 мм перка , постоянен шум от ~ 27 dBA ....при 10% само толеранс на оборотите ..... не знам ohmy.gif

Ами погледни как е с АМД варианта му с моята щайга в къщи, вчера пуснах една снимка - цък а перката е тази - цък, в момента в стаята ми е почти 30.. е@а си и жегата е и оборотите са малко повече от вчера - ~485 sad.gif Не се чува честно казано.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е 8400 е своенравен процесор по отношение на температурите. При клок от 4 ГХц ... честно казано не го виждам тоя СМ :sobbing: Тия охладители Р4 630 без клок не могат да охлаждат, пък ....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Е 8400 е своенравен процесор по отношение на температурите. При клок от 4 ГХц ... честно казано не го виждам тоя СМ :sobbing: Тия охладители Р4 630 без клок не могат да охлаждат, пък ....

Не, не, никакъв или минимален клок, просто за около 2$ повече получава нещо по-добро. Голяма далаверка, спор няма, що ли ми трябваше да го вмъквам в офертата sad.gif А 8400 без клок стои по-хладен от дъното с 1-2 градуса с тоя СМ.

mantodeus, ако няма да се клоква - стандартен бокс а ако има клок ще го измислим. Ти се концентрирай на избора на производител на видеото, аз малко късно се усетих, че няма да се купува у нас машинката, другото мисля, че го поизбистрихме :sobbing:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Засега клок на 3 процесор не мисля да правя,без това нямам опит а недай си боже да го изпържа,че после ще се чудя как и кога да търся пак нови части :sobbing: За видео се колебая между Гигабайт и Diamond.Оказа се че разликите са просто нищожни и няма значение какво ще купя.Но няма какво повече да му се чудя защото обикновенно когато човек се колебае толкова време накрая всичко се усира (с извинение) Та поръчвам и бягам към морето да се отдам на жени и пиене :sobbing:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета кое от двете -

1) http://www.zipzoomfly.com/jsp/ProductDetai...ctCode=10006425

VS

2) http://www.zipzoomfly.com/jsp/ProductDetai...ctCode=10008035

Взех да ставам нахален :hush:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване