Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

rezzo

Къде е произведена Nokia-та..

Препоръчан отговор

Ще трябва да си сменям телефона и тъй като сега съм пред избор..

Предполагам, че има голямо значение за качеството на телефона от това къде е произведен.

Въпросът ми е има ли сигурен начин да се разбере какво производтсво е Nokia-та

и дали тези, предлагани от Мтел са сигурно произведени в скандинавската страна?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много е наивно мнението ти, но щом желаеш - аз не съм виждал нокия, произведена извън Финландия.

Редактирано от chamandura (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под батерията има стикер с и-мей на телефона и там пише къде е произведена.Моят е купуван преди няколко години и пише Унгария.Но сега с тази Китайска инвазия-едва ли ще намериш нещо оригинално(което ще е голям късмет).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой бил с наивно мнение. :)

А какъв е проблема на китайската Nokia да се напише "Made in Finland"... Нещо сложно ли има? Или може би нашите гранични няма да пуснат фалшива пратка Nokia телефони. Пука ли им къде са произведени, след като си приберат сухо в джоба. :)

Съмнявам се да има нещо, което да не може да се фалшифицира.

Редактирано от NightNiki (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повечето вече са китайски, което не значи, че са неоригинални, просто им е по-изгодно да ги правят там. Поне аз така си обяснявам нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип на произведените във Финландия пише "Made in Finland", а в Китай - "Made by Nokia"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Повечето вече са китайски, което не значи, че са неоригинални, просто им е по-изгодно да ги правят там. Поне аз така си обяснявам нещата.

Съгласен съм. Правят ги в Китай, заради нискозаплатената работна ръка. Иначе целия процес си минава под надзора на Финландците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз съм имал три нокии и те бяха 3315,7600,1600 първата пишеше Made in Germany,на втората Made in Finland,на третата Made in Hungary

Редактирано от coolmeen (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можете да бъдете сигурни, че в България единствено Мтел и Глобул имат гаранция за директен внос на моделите от марка Nokia от оригиналния им производител!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че е много трудно ако не и невъзможно да се намери Финландска нокиа в България,все пак цените паднаха драстично.Макар на теория да не трябва да има разлика при моделите без значение къде са произведени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля, че има значение къде е произведен апарата. След като спряха с производството в Германия, нищо чудно да имат производство и в Китай. Определено там работната ръка е по-евтина, а не се иска много акъл, за да разбереш, че това е по-изгодно за производителя.

Въобще това е напълно нормално и е в може би почти всички сфери на производство. Специално мога да дам примери за автомобили, костюми и спортни стоки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледай да не е произведена на някой кораб , пътуващ между Китай и Индия :rolleyes:

Позрдави cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моята Nokia 6120 е унгарска и не съм имал проблеми с нея. :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моята Нокиа е старичка, но е Made in Germany и съм адски доволна от нея.

Редактирано от krisenceto_09 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я стига глупости!И двата ми телефона (N73 и N82) са финландски.

Всички телефони от Е и N сериите са произведени във Финландия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гледай да не е произведена на някой кораб , пътуващ между Китай и Индия ;)

Позрдави cool.gif

Аз това съм го чувам не само за телефоните.По-точно: докато пътува кораба от (братския)Китай до Европа, през това време работниците сглобяват велосипеди.

И все ми е било интересно, това вярно ли е.

По темата: като си взех к800 въведох баркода в http://en.barcodepedia.com/ и разбрах че е правен в Китай (то и така си пишеше на кутията).

Редактирано от krali (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А някой да ми каже къде правят Sony Ericson?

Виж коментар: #20

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кратко,точно и ясно. Германия. Правата са купени от немците , така че и да са правени във Финландия,Китай,Япония и т.н. няма значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моята нокиа е 6300 (унгарска) но не съм мн доволен...понякога губи картата памет и батерията не държи много.Но съм чувал че има доста по лоши дефекти които се явяват на този модел.Батерията е един от основните!Предполагам че освен производството има и голяма доза късмет за това дали ще ви излезе качесвен телефона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво значи оригинална Нокиа, която е произведена във Финландия. Еми по тази логика и нокиа-та,която е призведена в Германия е менте или пък в Унгария или някъде другаде.Просто финландците взимат техниката, кяото имат и я стоварват в някоя провинция Чинг-Вуанг (това е в кръга нашегата), правят някой супермодерен завод и почват да произвеждат телефони.Защо се плашите като видите MADE IN CHINA вярно е, че имат големи боклуци, но западните концерни, които произвеждат там държат на качеството

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...